Facebook’tan Skype hamlesi

Leave a comment

Görüntülü konuşma imkânı da geliyor! Genç patronu Mark Zuckerberg yaptığı sunumda bu özelliği tanıttı…

Rakibi Google’ın ”sosyal” hamlelerinden sonra internetin bir numaralı sosyalleşme sitesi Facebook, Skype ile ortaklığı sayesinde görüntülü konuşma özelliğinin de bulunduğu bir dizi yeni mesajlaşma fonksiyonlarını başlattı.

Facebook’un genç patronu Mark Zuckerberg dün yaptığı sunumda, hisselerinin çoğuna sahip olduğu internet iletişim önderi Skype ile geçen sonbaharda ortaklığını uzattığını açıklamasının ardından yeni görüntülü konuşma özelliğini tanıttı.

Yeni özellik, sadece sohbet fonksiyonundaki kamera biçimli ikonu tıklayarak, Skype hesabı olmayan internet kullanıcılarının bile birbirleriyle görüntülü iletişim kurmalarına olanak sağlıyor.

Sohbet fonksiyonundaki bir başka yenilik de Facebook’daki arkadaş grubuyla aynı anda konuşabilme imkanı oldu.

750 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Facebook’un bu hamlesi, kısa süre önce rakibi Google’ın birçok kişiyle görüntülü konuşma özelliğini de içeren “Google ” hizmetini başlatmasının ardından geldi.

Kaynak: Haber Türk Gazetesi
Ekleyen: Fırat

Sesli Sohbetler

Leave a comment

Sesli Sohbetler sistemlerinde devamlı olarak karşınıza çıkan, bir çok kişinin kafasında soru işaretleri bırakan ActiveX denetimi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. ActiveX denetimi, İnternet Explorer kullanıcılarının karşı taraftan bilgisayarlarına yükledikleri küçük bir yazılım paketidir. Sesli Chat sitelerinin tamamı ActiveX denetimine ihtiyaç duyar ve bilgisayarınıza yüklemenizi ister. Yüklemeden odalara bağlanabilmeniz nerdeyse imkansizdır. ActiveX denetimleri yayımcısının adıyla resmi olarak imzalanır, buda bilgisayarınızda kullanıp, kullanmayacağınıza olanak sağlar. İmzalanmamış ActiveX denetimleri İnternet Exlorer tarafından engenlenir, bilgisayarınıza yüklemeniz engellenir.

Sesli sohbet ActiveX denetimi odalara ilk girdiğinizde üst tarafta; Yükleyip, yüklemeyeceğiniz hakkında uyarı olarak karşınıza çıkar. Ancak bazı tarayıcılar ActiveX denetimini desteklemediği için odalara bağlanmada sorun çıkabilir. Özellikle Firebox, safari gibi tarayıcılarda sorun çıkmaktadır. Yapılan testler sonucunda en sağlıklı Activex denetimi İnternet Explorer 7′de yüklenmiştir. Herhangi bir sorundan dolayı denetim yüklenmiyorsa, yüklemeyi opsiyonel olarak yani manuel olarak yapmanız gerekmektedir.

Ekleyen: Jale
Kaynak: Yıldiz

iPad 2′de geri sayım

Comments Off

Avrupa’da 27 Mart’ta satışa çıkan iPad 2 nihayet Türk tüketici ile buluşuyor
Bilkom, Türkiye’de merakla beklenen iPad 2′nin resmi satış tarihini ve fiyatlarını açıkladı. Konuya ilişkin yazılı açıklamada, Avrupa’da satışına 27 Mart tarihinde başlanan iPad2′nin, Türkiye’nin tek yetkili Apple distribütörü Bilkom güvencesi ile 29 Nisan Cuma günü resmi olarak Türkiye’de satışa sunulacağı belirtildi.

Tamamen yenilenen iPad 2′nin tüm modellerinin Bilkom tarafından sağlanan satış sonrası destek, servis ve 2 yıl garanti avantajıyla KDV dahil 1080 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıkarılacağı dile getirilen açıklamada, iPad 2′nin tüm modellerinin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Adana illerindeki Apple Premium Reseller Mağazaları ve Bimeks, Darty, Electroworld, Mediamarkt, Teknosa, Media-Saturn ve Vatan mağazaları ile 100′den fazla yetkili Apple satış noktasında uygun ödeme seçenekleri ile bulunabileceği kaydedildi.

Kaynak: Haber Türk

Polis aracı takla attı

Comments Off

7 polis memuru yaralandı.
Diyarbakır’da göreve giden çevik kuvvet polislerini taşıyan servis midibüsü başka bir araca çapmamak için manevra yapınca takla attı. Kazada can kaybı yaşanmazken, aralanan 7 polis memuru tedavi altına alındı.

Sunucu Tayfun Talipoğlu’nun TV 8 için hazırlayıp sunduğu ?seçim kervanı’ programının güvenliğini sağlamak için Gaziköşkü’ne giden Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ait çevik kuvvet otobüsü kaza yaptı. Ongözlü köprü mevkiinde karşı yönden gelen araca çarpmamak için manevra yapan 21 DT 876 plakalı servis midibüsü, dar yolda duramayınca takla attı. Kazada 7 polis memuru yaralandı. Yaralı polis memurları Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ayakta tedavi edilen polis memurlarının durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kaza ile ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak: Haber Türk

Omegle

Leave a comment

 

Omegle Dünyanın en çok ziyaret edilen sohbet siteleri arasında “Omegle” yerini almıştır. Omegle.Com Ülkemizde ve dünyanın her bölgesinde yaklaşık ayda 10 milyon kişinin ziyaret ettiği İnternet sayfası dünya sıralamasındaki yerini koruyor. 2 sene önce sadece text olarak sohbet bölümü olan İnternet sayfası yaklaşık 1 senedir görüntülü sohbet ve yazışma imkanı sunuyor.
Ama sizlere tavsiyem 18 yaşından küçüklerin siteye görüntülü olarak sohbet etmesini tavsiye etmiyoruz. Yaş oranın yüksek olduğu internet sitesinde erotizim dolu görüntülü konuşmalar yapılıyor
Omegle video chat, omegle video sohbet ile Omegle dünyanın her yerinden ulaşılabilen ilk amacı yazı ile chat olan ve bu konuda dünyanın dört bir tarafından insanlar ile seviyeli bir sohbet ortamı kurabildiğiniz bir sitedir. Yanlız omegle’nin ilk amacı yazışma ile insanların birbirleri ile chat yapmaktı. Fakat omegle chatroulette’in bu denli popüler olduğunu gördükten sonra var olan kullanıcı kitlesinin azalması sebebiyle ufak bir eklenti ile video chat özelliğini aktif etmiştir. Omegle chatroulette ile sohbet chat platformlarında neredeyse büyük bir rekabet içindedir. Omegle’de görüntülü konuşma yamak için ilk olarak omegle’nin sitesine omegle.com’dan giriş yapıyoruz. Omegle açıldığında karşımıza Talk the stranger’s sloganı çıkıyor anlamı yabancılarla konuş. Omegle açıldığında karşımıza hangi platformda sohbet edeceğimizi seçmemize yarayan iki mavi buton çıkmaktadır. İlk açılışta Video butonu gri durumdadır. Video özelliği için java yazılımının bilgisayarınızda kurulu olması gerekidir. Eğer açılışta sizlere java uygulaması çalıştırılsınmı şeklinde bir uyarı verirse kabul etmelisiniz.
Chat roulette kameralı kullanıcılar ile kamerası olmayan kullanıcılar bir arada oluyor fakat omegle’de kamerası olmayan kullanıcılar kesinlikle video bölümünü açamıyorlar. Sadece text bölümü aktif onlar için. Eğer sizde kameralı chat yapmak isterseniz. Omegle’yi tercih edebilirsiniz.

Facebook Kullanıcılar spam Trick geçmek Etkinlikler kullanma

Leave a comment

Spam, online anketler doldurarak online yarışmalara katılan kandırmak ve spam komisyonları oluşturmak sağlayan diğer görevleri yerine Facebook Olaylar kullanıyorsunuz. Bazı durumlarda, kullanıcılar, aynı zamanda daha sonra otomatik olarak pahalı prim hizmet için kayıt olup kendi cep telefon numarasını vazgeçerek ayartılır vardır.

linkler kendi kullanarak Facebook Olaylar teşvik spam firmalar, güvenlik çoklu göre far böylece masum kullanıcıları kandırmak çabalarına çok başarılı edildin. gelen rapora göre bir TrendMicro , of “binlerce kullanıcı onlarca” olay buydu spam yanlışlıkla kayıtlı içindir. Bu arada, Sophos ve hedefli, örneğin 10 milyondan fazla Facebook olmuştu kullanıcıların bulundu 165,000 üzerine kabul etmişti.

Olay Spam: Link-Bait başlıklarında ile Bogus Olaylar
TrendMicro’s dolandırıcılık analisti Paul Pajares diyor ki onlar duvarları kullanıcıların spam bağlantılar ilanıyla onların Facebook’un Etkinlikler yerine sahip döndü “kolayca Feed Haberler kayıp olsun.” Bu sahte olaylar sıklıkla gibi başlıklar vermeyen, bağlantı yem var “Nasıl görüntüleniyor’s bul Who Out Your Profile” ya da “Kim Listesi Arkadaş Onun Engellenen From You?”

Kayıt için, Facebook uygulamaları Facebook parti yok üçte izin size parça veya üzerinden profil görünümü veya bloklar, ister yoluyla ayarlamak kendi kullanıcı arayüzü ve özellik. Facebook bile Yardım Online açıklar kendi belgeleri “olduğunu engelleme” gizli tamamen birisi ve bloke hiç olan o ettik onlar olacak bildirilir hiç. Aynı zamanda da, bilgi izin vermemektedir üçüncü Bu parçayı uygulamalara parti.

Buna ek olarak, bildirilmeyecek herhangi gerektiğini uygulama profil görüntüleme oldu iddialar size gösterebilirim, Facebook kullanılabilir) sıkça sorulan sorular diyor ayrı bir SSS ( burada .

Ancak, spam sorunu Olay devam eden rağmen, Facebook uygulamaları hem belgelerine bakın Yardım onun güncelledi değil ve etkinlik. sayfaları sadece uygulamalar bahseder.

Bu tür faaliyetleri teşvik herhangi bir bağlantıları, her ne pahasına olursa olsun kaynak kaçınılması gerektiğini söyledi.

Facebook Ölçekli Spam Çok Başarılı bir
Bloke Sen …”), güvenlik araştırmacıları ve 10.3 milyon Facebook kullanıcıları hedef olduğunu gördük grubun 165.000 üzerinde olay davet kabul içine aldatıldığını olmuştu bir olay durumunda (“In.

Radyoaktif maddeler Güney Kore’ye ulaştı

Leave a comment

Güney Kore Nükleer Güvenlik Enstitüsü konuyla ilgili açıklama yaptı.

Japonya’daki Fukuşima nükleer enerji santralinden sızan radyoaktif maddelerin izine Güney Kore’de de rastlandığı ancak bunun çevre ve insan hayatına yönelik bir tehdit olmadığı belirtildi.

Yonhap haber ajansına göre, Güney Kore’nin nükleer güvenlik enstitüsü (KINS), ülke genelinde 12 ayrı bölgede düşük oranda iyodin-131′e rastlandığını, başkentin 85 kilometre doğusundaki Çunçeon’da da sezyum-134 ve sezyum-137′nin bulunduğunu duyurdu.

Tespit edilen iyodin miktarının, bir insanın maruz kalmasında sakınca bulunmayan düzeyin 30 binde biri olduğu, sezyumun da yine yıllık izin verilen oranın 80 binde biri düzeyinde bulunduğu, insan hayatı ve çevre için risk teşkil etmediği açıklandı.

Japonya’da meydana gelen deprem ve tsunami, ülkenin Fukuşima nükleer enerji santralini de etkilemiş, radyoaktif maddelerin denize ve havaya sızmasına yol açmıştı.

KINS Başkanı Yun Çol-ho, düzenlediği basın toplantısında, ”Şunu kesin olarak söyleyebilirim. Tespit edilen oran o kadar düşük ki, insan hayatına hiçbir etkisi olmayacak. İnsan sağlığına risk teşkil edeceğini düşünmek, gereksiz yere endişelenmek olur” dedi.

Güney Kore’nin, pazar günü de Fukushima’dan gelen zenon-133 adlı radyoaktif maddeyi keşfettiğini belirten KINS Başkanı, kişi ancak çok yüksek oranda bu radyoaktif maddelere maruz kalırsa ciddi sağlık problemleri riskinin ortaya çıkacağını ifade etti.

Yun, bütün dünyada, Fukuşima’dan sızan radyoaktif maddelerin izlerine rastlanmasını ”kaçınılmaz” olarak niteledi ve ”Önemli olan, bu radyoaktif maddelerin hangi yoğunluk seviyesinde bulunduğu” dedi.

En çok endişe edilen tehlikeli plütonyumun Güney Kore’ye ulaşması ihtimalinin ise ”abartıldığını” belirten KINS Başkanı, plütonyumun havada çok uzun mesafe katedemeyecek kadar ”ağır” bir radyoaktif madde olduğunu söyledi.

Güney Kore’nin Eğitim, Bilim, Teknoloji Bakanlığı da Kore yarımadasında deniz suyu ve sualtı dünyasının, olası radyoaktif kirlenmeye karşı sürekli test edildiğini duyurdu. Daha önce haftalık olarak yapılan havadan örnek alma işlemini Seul’ün artık günlük olarak yaptığı da belirtildi.

Güney Kore Devlet Başkanı Li Myung-bak, bakanlar kurulu toplantısında, radyasyon testlerinde çıkan sonuçların şeffaflık anlayışı çerçevesinde kamuoyuna açıklanması gerektiğini ifade etti.

Düzenliyen: Metin
Kaynak: haberturk web sitesi

Google’ın duvara çarptığı an

Leave a comment

Sakın mahremiyetimi gösterme’… 100 bin Euro tazminat ödeyecekler

İnternet devi Google, Fransa’da duvara çarptı. Şehirlerin panoramik görünümünü çevrimiçi verme özelliği bulunan Street View adlı programı nedeniyle şikayet edilen Google, tazminata mahkûm edildi.

Bu programı nedeniyle insan mahremiyetine müdahale ettiği hükmüne varılan Google’ın ödeyeceği tazminat miktarı yaklaşık 100 bin Euro.

Düzenliyen: Emel

Bunu biliyor muydunuz

Leave a comment

Mutluluğun yüzde 50′si genetik

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Şükrü Uğuz, mutluluğun yüzde 50′sinin genetik, yüzde 10′unun çevre ve yüzde 40′ının kişinin kendisine bağlı olduğunu söyledi. Yeni aşklar, arkadaşlıklar, en güzel kadın ve en güzel erkeğin mutluluğun kaynağını oluşturduğunu, yüksek gelir düzeyi ve iyi bir evin insanı mutlu, ancak aşırı isteklerin ise mutsuz ettiğini belirten Uğuz, depresyon yaşının ise 30′lardan 15′e indiğine dikkat çekti.

MUTLULUĞUN YÜZDE 40′I İNSANIN KENDİNE BAĞLI
14 Mart Tıp Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen toplantıda Doç. Dr. Şükrü Uğuz, ‘Mutluluğu’ tanımladı. “Mutluluk, mutluluk değişkenleri, kimler daha mutlu, daha mutlu olma olasılığı, mutluluğun kaynakları, ilişkiler, olumluya odaklanma ve problemi tanımlama” gibi konulara değinen Doç. Dr. Şükrü Uğuz, istek ve ihtiyaçların değişebildiğini, ayırt edilemediği zaman mutsuzluğun başladığını belirtti. Mutluluğun yüzde 50′sinin genetik, yüzde 10′unun çevre ve yüzde 40′ının da kişinin kendine bağlı olduğunu ifade eden Uğuz, beden pozisyonu ve yapılan egzersizin duygularımızı değiştirebildiğini söyledi.

“AŞIRI İSTEK MUTSUZ EDİYOR”
Olumlulara odaklanmanın ruhsal ve bedensel iyilik halini artırdığına dikkat çeken Doç. Dr. Uğuz, yüksek gelir düzeyi, iyi olmak, iyi bir aile, iyi bir evin insanı mutlu ettiğini söyledi. Kişinin kendine bağlı mutluluğunun daha yüksek olduğunu belirten Doç. Dr. Uğuz, “Geçmişe ve geleceğe hayal kurmak duygularımızı değiştirebilir. İnsanlar hayal kurabilir. İstek (ihtiyaç) yüksekse mutsuzluk riski de yüksektir” dedi.

MUTLULUK İÇİN KALİTELİ VE GÜÇLÜ İLİŞKİLER KURULMALI
Mutluluk için daha kaliteli ve daha güçlü ilişkiler kurulması gerektiğine işaret eden Doç. Dr.Uğuz, şunları söyledi:
“Daha yaratıcı ve daha mutlu insanlarla birlikte olunmalı, kaliteli ilişkilere önem verilmelidir. Arkadaşlar, akrabalar, duygusal birliktelikler/evlilikler, yeni aşklar, yeni arkadaşlıklar, en güzel kadın, en güzel erkek mutluluk kaynaklarıdır. Uzun ilişki formülü, doğal olmak, zayıf yanlarımızı, korkularımızı paylaşabilmek, olumluya odaklanmaktır. İnsan olabilme gücü ?kıskançlık, hissetmemeliyim, bunlar bana yakışmaz, duyguları inkar çabası’ ciddi bedel ödetir. Kıskançlık, öfke, kin hepsi doğal, hepsi insani. Değerlerimizle uyumlu amaçlar peşinde koştuğumuzda haz ve anlamlılık bir araya gelir. Yapmalıyım (have to), İstiyorum (want). İkisi bir arada bulunduğunda mutluluk kendiliğinden gelecektir.”

DEPRESYON YAŞI 15′İN ALTINA İNDİ
Doç. Dr. Uğuz, son dönemlerde yaşanan sorunlar ve sıkıntılar nedeniyle depresyonun da giderek yaygınlaştığını söyledi. Depresyon başlangıç yaşının 30′lardan 15 yaş altına indiğine dikkat çekti.

Düzenliyen: Tayfun
Kaynak: Haber Türk

Mağazada akıl almaz kaza

Leave a comment

Üzerine çelik kapı düşen çocuk öldü!

Bursa’da anne babasıyla birlikte çelik kapı bakmak için mağazaya giden 5 yaşındaki Eslem, teşhir edilen çelik kapılardan birinin üzerine devrilmesi sonucu ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan çocuk kurtarılamadı.

Akıllara durgunluk veren kaza Bursa’nın Gürsu ilçesi İsmetpaşa Caddesi’ndeki çelik kapı satışı yapan bir firmada yaşandı. Yıldırım ilçesi Demetevler Mahallesi’nde oturan Ertan ve Nagihan Taban çifti, evlerine almak istedikleri çelik kapı için Gürsu ilçesinde bir mağazaya geldi. Çift mağazada teşhir edilen kapılara bakarken, yanlarında bulunan 5 yaşındaki kızları Eslem de mağaza içinde dolaşmaya başladı. İddiaya göre bu sırada Eslem teşhir için konulan kapılardan birisiyle oynayıp, kapatmak isteyince kapı büyük bir gürültüyle üzerine devrildi. Mağaza yetkilileri tarafından hemen Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Eslem, buradaki müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bir bisküvi firmasında çalışan Ertan (34) ile ev hanımı Nagihan Taban (32) büyük acı yaşarken, savcılık da olayla ilgili soruşturma başlattı. Taban çiftinin bir çocuklarının daha bulunduğu belirtildi.

Düzenliyen: Muratcan

Older Entries

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.