Oyun fiyatlarının artması bedava oyun arayışını artırıyor. Bazı Free to Play oyunları oynarken oyun içi gizli satın almalarla karşılaşabiliyorsunuz. Bu durum haksız rekabetin oluşmasına ve adaletsiz bir ortamın oluşmasına neden olur. Bu yazımızda sizlere en iyi bedava PC oyunları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

En İyi Ücretsiz PC Oyunları 2022

En İyi Ücretsiz PC Oyunları

Online oynanabilir bedava PC oyunları

Bu yıl en çok oynanan en güzel bedava oyunlar listesinde şunlar vardır;

1. Call of Duty: Warzone

10 Mart 2020’de Infinity Ward ve Raven Software tarafından çıkarılan Call of Duty: Warzone bilgisayarda ücretsiz olarak oynanabilir. Battle Royale dünyasına Warzone ile adım adan oyun, çok büyük bir ilgi gördü.

Modern Warfare’in bir modu gibi görünen ancak tek başına da çalışabilen Warzone, Battel Royale öğelerini oldukça profesyonel bir biçimde Call of Duty temasıyla birleştirmiştir. Envanter sistemi son derece başarılı olan oyunu oynayabilmek için bilgisayar özelliklerinizin uyumlu olması gerekir. Örneğin en az Intel Core i3 işlemci, 8 GB RAM ve 175 GB kullanılabilir depolama alanı olan bir bilgisayarınız varsa free pc games olan bu oyunu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

2. League of Legends

Riot Games firmasının geliştiriciliğini yaptığı League of Legends MOBA türündeki en popüler oyunlardan biridir. Yıllardır milyonlarca oyuncunun severek oynadığı League of Legends, LoL olarak da bilinmektedir. Dota 2 oyunu ile kıyasıya bir rekabeti olan LoL oyununda 150’den çok şampiyon vardır. Siz de bu şampiyonlardan birini seçerek oyuna başlayabilirsiniz.

Strateji oyunları arasında en çok oynanan oyunlar arasında yer alan LoL oyununda çok çeşitli karakterler vardır. E-Spor’un öncülerinden biri olan League of Legends, bu sayede oyuncuları kendine izleyici olarak çekmeyi başarmıştır.

Çok büyük turnuvaların düzenlendiği League of Legends oyununu oynayabilmek için bilgisayarınızın en az Intel Core i3 işlemcili olması, 2 GB RAM’inin olması ve depolama alanının en az 16 GB olması gerekir.

3. Counter Strike: Global Offensive (CS: GO)

FPS oyunları arasında en büyük ve en popüler oyunların başında kuşkusuz Counter Strike gelir. En iyi bedava oyunlar PC için hangisidir diye sorarsanız, ilk akla gelenlerden biri de Counter Strike oyunudur.

Çevrimiçi olarak da oynanabilen Counter Strike: Global Offensive, önceleri ücretli bir şekilde oynanıyordu. Ancak artık ücretsiz olarak oynanabiliyor. Oyunun ücretsiz hale getirilmesi FPS oyunları içindeki oynanma yüzdesini de artırdı.

Oyunu oynayabilmek için bazı sistem gereksinimleri gereklidir. Örneğin bilgisayarınız Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM ve 15 GB depolama alanına sahipse bu oyunu rahatça oynayabilirsiniz.

4. Paladins

Evil Mojo Games firmasının geliştirdiği 2018 yapımı Paladins oyunu “PC’ye hangi oyunlar yüklenir?” sorusu için en ideal oyunlardan biridir. Oyunda “Champion (Şampiyon)” isimli pek çok karakter vardır. Bu karakterler içinden istediğinizi seçerek oyuna giriş yapabilirsiniz. Oyunun diğer kısımları MOBA türüne yakın özellikler taşır.

Paladins oyunu, Overwatch ile benzer özelliklere sahiptir. Hatta Paladins oyunun Overwatch oyununun ücretsiz alternatifi olduğu sanılması, Paladins’in daha çok popüler olmasını sağlamıştır.

Oyunu kaliteli bir şekilde oynayabilmek için işlemcinizin en az Intel Core Duo2, belleğinizin en az 4 GB ve depolama alanınızın en az 30 GB olması gerekir. Bu özelliklere sahip bir bilgisayarda sorunsuz bir şekilde Paladins oynayabilirsiniz.

İndirilebilir bedava PC oyunları

Bedava PC Oyunları

1. Warframe

Digital Extremes ve Panic Button Games firmalarının geliştirdiği Warframe, bilim kurgu tarzında bir oyundur. Steam en iyi ücretsiz oyunlar kategorisinde ilk sıralarda yer alan oyunda nişancı, rol yapma ve gizlilik türleri bulunur.

Gelişmiş sistemlere ihtiyaç duyulmaması, tehditlere karşı tek kişilik oynayabilme ya da arkadaşlarla takım kurabilme gibi özellikleri oyunu tercih edilir kılan özellikler arasındadır.

Düşük sistem gereksinimli olduğu için oyunu çoğu bilgisayarda oynayabilirsiniz. Önerilen minimum sistem gereksinimleri arasında işlemcinin en az Intel Core 2 Duo olması, belleğin 4 GB olması ve depolama alanının en az 35 GB olması gibi özellikler vardır.

2. Fortnite

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite, PC oyunları ücretsiz kategorisinde yerini almış durumda. Battle Royale öğelerini kaliteli ve renkli grafiklerle harmanlayıp oyun dünyasına başka bir boyut katan Fortnite oyununda, benzerleri gibi eşya toplama ve rakipleri yenip sona kalma gibi durumlar vardır.

Oyunda birden çok mod bulunur. Kimi modda inşaat yetenekleri ön plana çıkarken kiminde toplanan eşyalar ön plana çıkar. En iyi ücretsiz oyunlar arasındaki Fortnite düzgün bir şekilde oynayabilmek için bilgisayar özelliklerinin minimum sistem gereksinimlerine sahip olması gerekir. Örneğin bilgisayarınız Intel Core i3 işlemciye sahipse ve belleği en az 4 GB ise oyunu sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz.

3. Valorant

Riot Games tarafından 2020 yılında çıkarılan Valorant, Counter Strike oyununa rakip olabilecek düzeydedir. Valorant oyununa alışabilmek için öncelikle Antrenman Modu’nu kullanarak alıştırma yapılması önerilir.

Türkçe dil desteği sunan Valorant yeni çıkan PC oyunları arasında şimdiden en çok oynananlara arasında çıkmış durumdadır.

4. Apex Legends

Respawn Entertaintment firmasının geliştirdiği Apex Legends, Battle Royale birinci şahıs nişancı türünde bir oyundur. Çoklu oyunculuk dalında BAFTA Oyun ödülünü alan Apex Legends, en iyi Battle Royale oyunlarından biridir. Oyun, piyasaya çıktığında rekor bir oynanma seviyesine ulaşmıştır.

Apex Legends’te her karakterin farklı yetenekleri vardır. Bir karakterde ustalaşabilmek için birden çok karakterle oynamak gerekebilir.

Star Wars ve Titanfall gibi oyunlarla benzer altyapısı vardır. Oyunu sorunsuz oynayabilmek için minimum sistem gereksinimleri arasında AMD FX 4350 ya da Intel Core i3 işlemci, 6 GB ram ve en az 56 GB depolama alanı istenmektedir. Bilgisayarınız bu özelliklere sahipse Apex Legends oyununu rahatça oynayabilirsiniz.

5. Roket League

2015 yılında çıkan Roket League, Psyonix firması tarafından geliştirilmiştir. Son dönemde popülerliğini artıran Roket League e-Spor dünyasında da geniş bir kitleye ulaşmıştır. Son derece kolay oynanan bir oyun olan Roket League, eğlenceli olduğu kadar sabırlı olmayı da gerektirir. İndirme sırasında ücretli gibi görünse de hiçbir ücret ödemeden kolayca indirebildiğiniz oyunlardan biridir.

Sonuç olarak “arkadaşlarla ne oynanır PC ile?” ya da “Ücretsiz PC oyunları nelerdir?” gibi sorularınıza cevap olabilecek en popüler oyunları sizler için listeledik.