Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Zhvishet gazetarja e "Super Sport" ... (FOTO) http://www.albeu.com/sport/zhvishet-gazetarja-e-super-sport-foto/283924/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/bora114.jpg" border="0" align="left">Gazetarja e "Super Sport", Bora Zemani e njohur për prezantimin e emisionit "Fan's Zone" ka befasuar me një foto të postuar së fundmi në Instagram. Sensuale dhe njëkohësisht dhe shumë foto artistike, fotoja e saj ka marrë mbi 2400 pëlqime nga ndjekësit e saj. Në aspektin profesional Bora Zem Mon, 23 Jan 2017 17:31:24 +0100 http://www.albeu.com/sport/zhvishet-gazetarja-e-super-sport-foto/283924/ Raporti i APKE-së për zgjedhjet e parakohshme: Duhet formuar sa më shpejt qeveria! http://www.albeu.com/maqedoni/raporti-i-apke-s-pr-zgjedhjet-e-parakohshme-duhet-formuar-sa-m-shp/283922/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/akpe.jpg" border="0" align="left">Zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat janë mbajtur më 11 dhjetor kanë qenë hap thelbësor në zgjidhjen e krizës së thellë politike, e cila ka zgjatur dy vite. Fuqitë kryesore politike janë dakorduar në serinë e ndryshimeve ligjore dhe institucionale, që të sigurohet pjesëmarrje e barabar Mon, 23 Jan 2017 17:28:23 +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/raporti-i-apke-s-pr-zgjedhjet-e-parakohshme-duhet-formuar-sa-m-shp/283922/ Gjyshja trembet kur i venë në kokë videolojën 3D, shikoni reagimin e saj (VIDEO) http://www.albeu.com/video-lajme/gjyshja-trembet-kur-i-ven-n-kok-videolojn-3d-shikoni-reagimin-e-s/283923/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/gjyshja_bw1.jpg" border="0" align="left">Videoja e mëposhtme e cila është bërë virale në internet një e moshur vë në kokë lojen me realitet virtual e cila e bën të besojë e hipur n ëtreant e shpejtë të parqeve të lojrave. Ndërkohë që e moshura mban paisjen në kokë familjarët qeshin teksa filmojnë të gjithë skenën. E veshur me pizhama Mon, 23 Jan 2017 17:22:33 +0100 http://www.albeu.com/video-lajme/gjyshja-trembet-kur-i-ven-n-kok-videolojn-3d-shikoni-reagimin-e-s/283923/ Problemet me ashensorët, këto janë zonat më të rrezikshme në Tiranë http://www.albeu.com/shqiperi/problemet-me-ashensor-kto-jan-zonat-m-t-rrezikshme-n-tiran-/283921/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/tirana118.jpg" border="0" align="left">Djegia brenda në ashensor të një të rejë në zonën e "Frekut" për shkaqe teknike të tij ka risjellë në vëmendje rrezikshmërinë e tyre në rastet kur nuk mirëmbahen. Në një prononcim për News 24, komandanti i rajonit Nr.3 të zjarrfikësve në Tiranë Arben Cara, pikat më problematike në kryeqytet mbet Mon, 23 Jan 2017 17:22:32 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/problemet-me-ashensor-kto-jan-zonat-m-t-rrezikshme-n-tiran-/283921/ Bashkëshortja e Dzekos e feston kështu golin e boshnjakut (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/foto-lajm/bashkshortja-e-dzekos-e-feston-kshtu-golin-e-boshnjakut-foto-lajm/283919/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/gruaja64.jpg" border="0" align="left">Edzin Dzeko ishte sërish protagonist në fitoren e Romës ndaj Cagliarit duke shënuar golin e vetëm të ndeshjes. Sulmuesi boshnjak po kalon një formë mjaft të mirë, duke shënuar 14 gola këtë sezon, 1 më pak se Icardi. Bashkëshortja e tij, Amra Silajdzic, ka festuar në një mënyrë të veçantë rrjetën Mon, 23 Jan 2017 17:16:47 +0100 http://www.albeu.com/foto-lajm/bashkshortja-e-dzekos-e-feston-kshtu-golin-e-boshnjakut-foto-lajm/283919/ 5 ditë kërkime pa rezultat, shuhen shpresat për të mbijetuar nën gërmadhat e hotelit në Itali (VIDEO) http://www.albeu.com/video-lajme/5-dit-krkime-pa-rezultat-shuhen-shpresat-pr-t-mbijetuar-nn-grma/283920/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/orteku3.PNG" border="0" align="left">Në Itali vazhdojnë ende kërkimet për të mbijetuar nën gërmadhat e hotelit që u zu nga një ortek në Itali. Numri i personave të zhdukur u rrit, pasi një nga të mbijetuarit konfirmoi se edhe disa njerëz me origjinë senegaleze ishin brenda ndërtesës në momentin e ortekut. Numri i njerëzve të z Mon, 23 Jan 2017 17:15:59 +0100 http://www.albeu.com/video-lajme/5-dit-krkime-pa-rezultat-shuhen-shpresat-pr-t-mbijetuar-nn-grma/283920/ Gruaja vdiq nga flakët në ashensor, tekniku: S?më paguan, s?e rregullova http://www.albeu.com/shqiperi/gruaja-vdiq-nga-flakt-n-ashensor-tekniku-sm-paguan-se-rregullo/283918/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/asensori_flake_1.jpg" border="0" align="left">Një person i identifikuar si tekniku i ashensorit është shoqëruar dje në Komisariatin nr.4 të Policisë në kryeqytet për t'u marrë në pyetje lidhur me zjarrin që i mori jetën 29-vjeçares Drilona Duriçi. Shtetasi në fjalë është marrë në pyetje për mëse dy orë nga hetuesit për ngjarjen e ndodhur bre Mon, 23 Jan 2017 17:08:58 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/gruaja-vdiq-nga-flakt-n-ashensor-tekniku-sm-paguan-se-rregullo/283918/ ZGJEDHJET/ Falen gjobat dhe taksat e papaguara për individët dhe bizneset http://www.albeu.com/shqiperi/zgjedhjet-falen-gjobat-dhe-taksat-e-papaguara-pr-individt-dhe-bizne/283917/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ahmetja.jpg" border="0" align="left">Taksat e papaguara nga biznesi dhe individët, që i përkasin periudhës para 31 dhjetorit të vitit 2010 do të falen plotësisht. Drafti i qeverisë parashikon që të gjitha detyrimet e lindura para 31 dhjetorit 2010 të falen plotësisht, pavarësisht llojit të tyre, përveç kontributeve të sigurimeve sho Mon, 23 Jan 2017 17:08:22 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/zgjedhjet-falen-gjobat-dhe-taksat-e-papaguara-pr-individt-dhe-bizne/283917/ Molla e Korçës po kalbet në magazina, çmimi degjeneron në 20 lekë/kg http://www.albeu.com/shqiperi/molla-e-kors-po-kalbet-n-magazina-mimi-degjeneron-n-20-lekkg/283916/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/molle12.jpg" border="0" align="left">Fshatrat e Devollit, të njohura për prodhimin e mollëve, po përballen edhe këtë sezon me mungesën e tregut dhe çmimet deri në 20 lekë për kilogram. Në Korçë, prodhimet edhe këtë vit kanë mbetur të pashitura, pavarësisht se çdo vit ata kanë ngritur shqetësimin për prodhimet që u mbeten stok, si pa Mon, 23 Jan 2017 17:03:16 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/molla-e-kors-po-kalbet-n-magazina-mimi-degjeneron-n-20-lekkg/283916/ Mourinho i hap rrugën Rooney-it: Nuk e ndaloj nëse dëshiron largimin http://www.albeu.com/sport/mourinho-i-hap-rrugn-rooney-it-nuk-e-ndaloj-nse-dshiron-largimin/283914/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/mou148.jpg" border="0" align="left">NJeriu i momentit te United, Wayne Rooney i ka dyert e hapura për t'u larguar nëse dëshiron. Numri i golave të realizuar prej 31 vjeçarit me skuadrën nga ?Old Trafford? mund të mbyllet përfundimisht me shifrën 250, kjo për arsye se nga Kina ka ardhur një ofertë e çmendur. Klubi i Bejjing Guon k Mon, 23 Jan 2017 17:02:16 +0100 http://www.albeu.com/sport/mourinho-i-hap-rrugn-rooney-it-nuk-e-ndaloj-nse-dshiron-largimin/283914/ Presidenti Trump merr sot vendimin që do të ndryshojë tregtinë e lirë http://www.albeu.com/bota/presidenti-trump-merr-sot-vendimin-q-do-t-ndryshoj-tregtin-e-lir/283915/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Trump-firmosje.jpg" border="0" align="left">Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump pritet të nënshkruajë sot tërheqjen e SHBA-ve nga dy marrëveshjet e saj më të mëdha tregtare, Nafta dhe TPP-ja. Trump pritet të nënshkruajë një urdhër ekzekutiv që sinjalizon synimin e tij për të ri-negociuar kushtet e Nafta-s, një marrëveshje tregtie të lirë me Mon, 23 Jan 2017 17:00:46 +0100 http://www.albeu.com/bota/presidenti-trump-merr-sot-vendimin-q-do-t-ndryshoj-tregtin-e-lir/283915/ Moti i keq gjunjëzon Italinë e jugut, lumi i merr jetën një personi (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/bota/moti-i-keq-gjunjzon-italin-e-jugut-lumi-i-merr-jetn-nj-personi-f/283913/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Italia110.jpg" border="0" align="left">Moti i keq që ka përfshirë prej disa ditësh Italinë Qendrore është zhvendosur gjatë orëve të fundit në jug të vendit, duke shkaktuar një viktimë e duke përmbytur rrugë e shtëpi. Reshjet e shumta të shiut dhe erërat e forta që kanë përfshirë së fundmi Italinë Jugore, kanë shkaktuar daljen nga shtr Mon, 23 Jan 2017 16:49:09 +0100 http://www.albeu.com/bota/moti-i-keq-gjunjzon-italin-e-jugut-lumi-i-merr-jetn-nj-personi-f/283913/ Franca respektoi fletarrestin e Beogradit, Haradinaj: Jam i befasuar, nuk ekstradohem në Serbi http://www.albeu.com/kosove/franca-respektoi-fletarrestin-e-beogradit-haradinaj-jam-i-befasuar-/283912/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/haradinaj118.jpg" border="0" align="left">Qendrimi i Francës, akuzat e Serbisë, sjellja e autoriteteve të Kosovës, mundësia e ekstradimit, dialogu me Serbinë janë vetëm disa nga temat për të cilat Haradinaj flet në bisedën me "Deusche Welle". Deutsche Welle: Zoti Haradinaj, ju po mbaheni në Francë që nga 4 janari, pas arrestimit në Ba Mon, 23 Jan 2017 16:45:58 +0100 http://www.albeu.com/kosove/franca-respektoi-fletarrestin-e-beogradit-haradinaj-jam-i-befasuar-/283912/ Khedira paralajmëron sulmuesit: Tani e di si është të përballesh me Chiellinin http://www.albeu.com/sport/khedira-paralajmron-sulmuesit-tani-e-di-si-sht-t-prballesh-me-ch/283911/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/khedira6.jpg" border="0" align="left">Sami Khedira e ka provuar dje se çfarë do të thotë të luash ndja një mbrojtësi mjaft të egër si Georgio Chiellinit. Mesfushori gjerman pati një përplasje me mbrojtësin e njohur pasi po tentonin të largonin një top nga zona. Gjermani u fashua, ndërkohë që pas ndeshjes postoi në Facebook një statu Mon, 23 Jan 2017 16:45:43 +0100 http://www.albeu.com/sport/khedira-paralajmron-sulmuesit-tani-e-di-si-sht-t-prballesh-me-ch/283911/ LISTA/ Këta janë 20 kandidatët për Avokat të Popullit, emrat që spikasin (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/shqiperi/lista-kta-jan-20-kandidatt-pr-avokat-t-popullit-emrat-q-spikas/283910/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/avokati16.jpg" border="0" align="left">Pas pranimit të dosjeve të aplikimit, Kuvendi fillon më datë 24 janar dëgjesat me kandidatët për Avokat të Popullit pas përfundimit të mandatit të Igli Totozanit. Kuvendi bën me dije se në total kanë aplikuar 20 persona, mes tyre edhe vetë Igli Totozani, i cili kërkon një mandat të dytë. Mes Mon, 23 Jan 2017 16:40:02 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/lista-kta-jan-20-kandidatt-pr-avokat-t-popullit-emrat-q-spikas/283910/ Po bën xhiron e botës, maskoti bëhet portier (VIDEO) http://www.albeu.com/video-lajme/po-bn-xhiron-e-bots-maskoti-bhet-portier-video/283908/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/cudi2.jpg" border="0" align="left">Kampionati brazilian vjen me çudinë e radhës. Këtë herë nuk do të shihni ndonjë gol spektakolar apo veprim të ndonjë futbollist, po r me një pritje të pazakontë të bërë jo nga një portier. Në një ndeshje, një sulmues pasi ka marrë topin në kufijtë e zonës, ka tentuar të shënojë gol. Kjo pa sukses Mon, 23 Jan 2017 16:36:02 +0100 http://www.albeu.com/video-lajme/po-bn-xhiron-e-bots-maskoti-bhet-portier-video/283908/ Milloshoski: Janeva shkeli betimin, po mbron interesat e Zoran Zaevit http://www.albeu.com/maqedoni/milloshoski-janeva-shkeli-betimin-po-mbron-interesat-e-zoran-zaevit/283909/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/milloshoski6.jpg" border="0" align="left">Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Milloshoski, gjatë një deklarate për shtyp, ka akuzuar prokuroren speciale Katica Janeva, që sipas tij, nuk po bën detyrën e saj si prokurore, por po mbron interesat e Zoran Zaevit. "Prej ditësh ka një heshtje mes zonjës Katica Janeva dhe Zoran Zaevit. Akush nuk Mon, 23 Jan 2017 16:34:11 +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/milloshoski-janeva-shkeli-betimin-po-mbron-interesat-e-zoran-zaevit/283909/ Vazhdojnë bisedimet mes BDI-së dhe VMRO-së për qeverinë e re http://www.albeu.com/maqedoni/vazhdojn-bisedimet-mes-bdi-s-dhe-vmro-s-pr-qeverin-e-re/283907/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/bdi-vmro.JPG" border="0" align="left">Gruavskit i kanë mbetur edhe gjashtë ditë nga përfundimi i mandatit për formimin e Qeverisë së re, ndërsa po synon edhe një mandat tjetër bashkëqeverisje me BDI-në. Nga VMRO-DPMNE-ja kanë bërë me dije se po vazhdojnë bisedimet mes dy partive, ndërsa gjatë javës së ardhshme priten takime të tjer Mon, 23 Jan 2017 16:25:21 +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/vazhdojn-bisedimet-mes-bdi-s-dhe-vmro-s-pr-qeverin-e-re/283907/ Shkarkimi i Roshit, ende asnjë datë për zgjedhjet në Bashkinë e Kavajës http://www.albeu.com/shqiperi/shkarkimi-i-roshit-ende-asnj-dat-pr-zgjedhjet-n-bashkin-e-kavaj/283906/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/presidenca8.jpg" border="0" align="left">Kur kanë kaluar më shumë se 25 ditë nga firmosja e shkarkimit të Elvis Roshit nga ana e kryeministrit Edi Rama, presidenti Bujar Nishani ende nuk ka shpallur asnjë datë për zgjedhjet e ardhshme në Bashkinë e Kavajës. Referuar Kodit Zgjedhor, zgjedhjet mbahen jo më parë se 30 ditë dhe jo më vonë s Mon, 23 Jan 2017 16:23:37 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/shkarkimi-i-roshit-ende-asnj-dat-pr-zgjedhjet-n-bashkin-e-kavaj/283906/ PD: Shëndetësia falas, një tjetër dështim i Ramës http://www.albeu.com/shqiperi/pd-shndetsia-falas-nj-tjetr-dshtim-i-rams/283904/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/albana_vokshi5.jpg" border="0" align="left">PD vijon me denoncimet e saj ndaj qeverisë. Këtë herë ato denoncojnë korrupsionin në sistemin e shëndetësisë dhe premtimin e Ramës për shëndetësi falas. Deputetja Albana Vokshi është shprehur se shëndetësia "u premtua falas por u kushtoi shumë shtrenjtë shqiptarëve." ?Gënjeshtra më e madhe e Edi Mon, 23 Jan 2017 16:20:44 +0100 http://www.albeu.com/shqiperi/pd-shndetsia-falas-nj-tjetr-dshtim-i-rams/283904/