Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Idro Seferi ironizon me bukë e dron në televizionin serb B92 http://www.albeu.com/kryetitull/idro-seferi-ironizon-me-buke-e-dron-ne-televizionin-serb-b92/174404/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/idrob92.jpg border=0 align=left>Gazetari shqiptar që raporton nga Beogradi, Idro Seferi, i ka dhuruar udhëheqësit të emisionit më të famshëm në Serbi, “24 minuta”, një bukë, në shenj solidarizimi me bukëpjekësit shqiptar që u sulmuan në Vojvodinë. “Kam një dhuratë për ty. Në shenj solidariteti me kolegët e mi bukëpjekës, të dh October 20, 2014 - 9:53 pm +0100 http://www.albeu.com/kryetitull/idro-seferi-ironizon-me-buke-e-dron-ne-televizionin-serb-b92/174404/ Lubonja për mediat greke: Flaka nacionaliste mund të na djegë më shumë neve shqiptarëve http://www.albeu.com/kosove/lubonja-per-mediat-greke-flaka-nacionaliste-mund-te-na-djege-me-shume/174400/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/fatos-lubonja.jpg border=0 align=left>Publicisti Fatos Lubonja ka dhënë një intervistë për gazetën greke “Elefterotypia” për ngjarjet që pasuan ndeshjen Serbi - Shqipëri. Lubonja tha se është ndjerë i befasuar dhe i zhgënjyer pas ngjarjeve që shoqëruan ndeshjen Serbi – Shqipëri. Pasi i tha gazetarit helen, Nikos Anaganosti se is October 20, 2014 - 8:10 pm +0100 http://www.albeu.com/kosove/lubonja-per-mediat-greke-flaka-nacionaliste-mund-te-na-djege-me-shume/174400/ Reagon vajza e Fahri Musliut: Të gjitha ç'kanë dalë në media janë trillime http://www.albeu.com/maqedoni/reagon-vajza-e-fahri-musliut-te-gjitha-ckane-dale-ne-media-jane-tril/174391/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Valbona_Musliu.jpg border=0 align=left>Pas artikujve në media të ndryshme se babai i Aleksandër Vuçiçit mund të jetë gazetari nga Kosova, Fahri Musliu, ka reaguar vajza e tij, Valbona Musliu. Ajo i ka quajtur të gjitha shkrimet si shpifje, të cilat nuk duhet aspak të përhapeshin nëpër media. Lexojeni të plotë reagimin e vajzës s October 20, 2014 - 5:47 pm +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/reagon-vajza-e-fahri-musliut-te-gjitha-ckane-dale-ne-media-jane-tril/174391/ Përkujtohet Isa Lika, Ahmeti: Komandant Iliri asnjëherë nuk mendoi të përfitojë nga lufta (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/maqedoni/perkujtohet-isa-lika-ahmeti-komandant-iliri-asnjehere-nuk-mendoi-te-/174389/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/iliri1.jpg border=0 align=left>U mbajt në Tetovë një akademi përkujtimore në nder të 8-vjetorit të rënies së komandantit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Isa Lika, Komandant Iliri. Në varrin e tij njerëz të shumtë kanë vënë lule dhe kurora, në nderim të veprës që komandanti la sa ishte gjallë. Ish- komandanti i përgjithshë October 20, 2014 - 5:35 pm +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/perkujtohet-isa-lika-ahmeti-komandant-iliri-asnjehere-nuk-mendoi-te-/174389/ SHBA: Të dënohen ata që shkojnë të luftojnë në Siri dhe në Irak http://www.albeu.com/maqedoni/shba-te-denohen-ata-qe-shkojne-te-luftojne-ne-siri-dhe-ne-irak/174387/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Adnan_Jashari1.jpg border=0 align=left>Ambasadori i posaçëm amerikan për krizën në Lindjen e Afërt, RobertBradke, pas takimit me Ministrin e Drejtësisë Adnan Jashari, theksoi se ka shumë rëndësi që ligji i sanksionuar në parlament lidhur me ata që luftojnë jashtë të mund të zbatohet në praktikë. “Maqedonia është partner i shkëlqyer, d October 20, 2014 - 5:23 pm +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/shba-te-denohen-ata-qe-shkojne-te-luftojne-ne-siri-dhe-ne-irak/174387/ Flet sekretari i AK-së: Ja përse më kanë shndërruar në person të rrezikshëm për Maqedoninë http://www.albeu.com/maqedoni/flet-sekretari-i-ak-se-ja-perse-me-kane-shnderruar-ne-person-te-rrezi/174380/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Redi-Ramaj.jpg border=0 align=left>Sekretari i Aleancës Kuq e Zi, Redi Ramaj është ndaluar në kufirin e Qafë-Thanës nga policia maqedonase, për shkak se "paraqet rrezik për rendin publik, sigurinë kombëtare, shëndetin publik ose për marrëdhëniet ndërkombëtare të Maqedonisë”. Ramaj ka thënë për Portalb se ka qenë duke udhëtuar për October 20, 2014 - 4:47 pm +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/flet-sekretari-i-ak-se-ja-perse-me-kane-shnderruar-ne-person-te-rrezi/174380/ Daçiç: Edi Rama bëri mirë që e shtyu vizitën http://www.albeu.com/kosove/dacic-edi-rama-beri-mire-qe-e-shtyu-viziten/174374/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/Ivica_Dacic9.jpg border=0 align=left>Zëvdendëskryeministri dhe njëkohësisht ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç është shprehur se shtyrja e vizitës nga kryeministri shqiptar Edi Rama është një lajm i mirë për Beogradin. Daçiç ka theksuar se Serbia e ka vullnetin politik për të kapërcyer problemet mes dy shteteve. “Unë besoj October 20, 2014 - 4:31 pm +0100 http://www.albeu.com/kosove/dacic-edi-rama-beri-mire-qe-e-shtyu-viziten/174374/ Ka humbur një tetovare 18-vjeçare http://www.albeu.com/maqedoni/ka-humbur-nje-tetovare-18-vjecare/174371/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/tetova3.jpg border=0 align=left>Ministria e Punëve të Brendshme ka informuar se 18-vjeçarja me inicialet I.D ka humbur që nga dita e premte. Këtë rast e ka paraqitur pranë policisë nëna e saj, M.D. Ajo ka thënë se vajza i ka ikur të premten që në 07.30 minuta për në shkollë dhe nuk është kthyer më. Policia ka nisur kërkim October 20, 2014 - 4:14 pm +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/ka-humbur-nje-tetovare-18-vjecare/174371/ Nuk mjafton të kesh të drejtë! http://www.albeu.com/kosove/nuk-mjafton-te-kesh-te-drejte/174369/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/serbi-shqiperi-fakte.jpg border=0 align=left>Nga Lavdrim Lita Pas ndeshja Serbi Shqipëri nxori në sipërfaqe të gjitha potencialet diplomatike të Serbisë kundrejt Shqipërisë. Mjeshtëria e diplomacisë serbe për t’u viktimizuar përballë vendeve europiane është një diçka e jashtëzakonshme. Pavarësisht sjelljes raciste deri në kufij ç’nje October 20, 2014 - 4:11 pm +0100 http://www.albeu.com/kosove/nuk-mjafton-te-kesh-te-drejte/174369/ Shkelet me makinë 9-vjeçarja në Negotinë, lufton me vdekjen http://www.albeu.com/maqedoni/shkelet-me-makine-9-vjecarja-ne-negotine-lufton-me-vdekjen/174365/ <img src=http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/policia_Maqedonia.jpg border=0 align=left>Një 9-vjeçare është shkelur nga një makinë pranë shkollës Negotinë, në rrugën Gostivar- Gradec. Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur në afërsi të shkollës së Negotinës, kur një makinë e tipit “Ford Focus” me targa të Tetovës, që drejtohej nga 19-vjeçari SH.S. nga fshati Gradec ka goditur nxënësen October 20, 2014 - 3:55 pm +0100 http://www.albeu.com/maqedoni/shkelet-me-makine-9-vjecarja-ne-negotine-lufton-me-vdekjen/174365/