Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Siguronte prostitutat për klientet, kapet ?mat? 60-vjeçarja Rolanda http://www.albeu.com/shqiperi/siguronte-prostitutat-per-klientet-kapet-mat-60-vjecarja-rolanda/334323/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/prostitucion-12.jpg" border="0" align="left">Një 60-vjeçare është arrestuar nga policia pasi akuzohet se siguronte kliente për ushtrim prostitucioni duke vënë në dispozicion lokalin e vet. E arrestuara është shtetasja Rolanda Qose, 60 vjeçe, banuese në Tiranë, me akuzen e ?Shfrytëzim prostitucioni? dhe ?Mbajtja e lokaleve për prostitucion? Thu, 21 Sep 2017 09:27:32 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/siguronte-prostitutat-per-klientet-kapet-mat-60-vjecarja-rolanda/334323/ Çfarë po ndodh? Kontrolle blic në Portin e Durrësit http://www.albeu.com/shqiperi/cfare-po-ndodh-kontrolle-blic-ne-portin-e-durresit/334314/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/policiaa13.jpg" border="0" align="left">Frika se në kamionët që nisen nga porti i Durrësit drejt porteve italiane, mund të fshihet drogë, ka bërë që policia e portit të Durrësit në mes të ditës të organizojë shërbime të posaçme për kontrollin fizik të tyre. Informacionet se shoferët e kamionëve transportojnë lëndë narkotike, ka bërë që Thu, 21 Sep 2017 09:13:41 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/cfare-po-ndodh-kontrolle-blic-ne-portin-e-durresit/334314/ E FUNDIT/ Sekuestrohet drogë në një kamionçinë, arrestohen 3 shtetas http://www.albeu.com/shqiperi/e-fundit-sekuestrohet-droge-ne-nje-kamioncine-arrestohen-3-shtetas/334310/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/droge-2.jpg" border="0" align="left">Policia ka sekuestruar 25 kg lëndë narkotike në një kamionçinë në Lezhë. Mësohet se në pranga kanë rënë 3 persona ndër to edhe dy kosovarë. Burime zyrtare nga policia lokale bënë me dije se në kuadër të operacionit të koduar ?Deltar? u arrestuan shtetasit Besim Gashi, 47 vjeç dhe Sami Vatija, Thu, 21 Sep 2017 09:09:52 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/e-fundit-sekuestrohet-droge-ne-nje-kamioncine-arrestohen-3-shtetas/334310/ Zyrtarisht në vjeshtë, shiu përmbyt rrugët e Durrësit (VIDEO) http://www.albeu.com/shqiperi/zyrtarisht-ne-vjeshte-shiu-permbyt-rruget-e-durresit-video/334309/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/6607eb6b-e152-4424-aa58-8dc521a6e7cd.jpg" border="0" align="left">Ditën e sotme reshjet e shiut kanë pushtuar vendin. Që në orët e para të mëngjesit në qytetet kryesore janë shënuar reshje shiu të cilat kanë shkaktuar edhe përmbytje. Vetëm në pak minuta shi, rrugët e Durrësit janë përmbytur duke shkaktuar edhe trafik në autostradë. Parashikimi i mot Thu, 21 Sep 2017 09:00:25 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/zyrtarisht-ne-vjeshte-shiu-permbyt-rruget-e-durresit-video/334309/ Rama dhe Thaçi u takuan me Vuçiç dhe Zaev (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/kryetitull/rama-dhe-thaci-u-takuan-me-vucic-dhe-zaev-foto-lajm/334307/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/ramooo.jpg" border="0" align="left">Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka organizuar mbrëmë një darkë për kryetarët e delegacioneve të Ballkanit Perëndimor. Pjesëmarrës në të ishin, Presidenti i vendit Hashim Thaçi, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Presidenti i Serbisë, Aleksand Thu, 21 Sep 2017 08:44:27 +0200 http://www.albeu.com/kryetitull/rama-dhe-thaci-u-takuan-me-vucic-dhe-zaev-foto-lajm/334307/ Zbardhen detajet rrënqethëse nga djegia e trinjakëve në Durrës http://www.albeu.com/shqiperi/zbardhen-detajet-rrenqethese-nga-djegia-e-trinjakeve-ne-durres/334308/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/femijet43.jpg" border="0" align="left"> Dalin detaje të reja nga tragjedia në Rromanat ku humbën jetën 3 të miturit e seksit mashkull, trinjakë. Sipas burimeve, fëmijët ishin në një dhomë të izoluar me dritare me hekura duke luajtur, teksa nëna e tyre, Migena Konçi kishte shkuar për të marrë 2 vajzat e tjera më të mëdha nga shkolla d Thu, 21 Sep 2017 08:38:41 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/zbardhen-detajet-rrenqethese-nga-djegia-e-trinjakeve-ne-durres/334308/ Trinjakët u dogjën së gjalli, nuni: Prindërit i kanë rritur me gjak http://www.albeu.com/shqiperi/trinjaket-u-dogjen-se-gjalli-nuni-prinderit-i-kane-rritur-me-gjak/334305/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/femijet42.jpg" border="0" align="left">Durrësi është tronditur dje ku tre fëmijë trinjakë të moshës 3 vjeç janë djegur të gjallë pas një zjarri të rënë në banesën e tyre. Nuni i trinjakëve që humbën jetën dje në flakë ka vendosur të rrëfejë ngjarjen reale dhe detajet e ngjarjes tragjike në fshatin Romanat të Durrësit. Nuni i trinj Thu, 21 Sep 2017 08:22:34 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/trinjaket-u-dogjen-se-gjalli-nuni-prinderit-i-kane-rritur-me-gjak/334305/ Mrekullitë ekzistojnë! 47-vjeçarja lind fëmijën e saj pas 14 vitesh përpjekje http://www.albeu.com/shqiperi/mrekulli-ekzistojne-47-vjecarja-lind-femijen-e-saj-te-pare-pas-14-vitesh-perpjekje/334301/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/capture135.jpg" border="0" align="left">Një grua ka sjellë në jetë një fëmijë pas 7 vitesh që kishte kaluar menopauzën. Tess Morten kishte disa muaj që ndihej keq dhe mjekët menduan se bëhet fjalë për kancer derisa zbuluan që ishte 3 muajshe shtatzënë. Fëmija i saj lindi plotësisht i shëndetshëm 3.3 kg në spitalin e Royal Berkishir Thu, 21 Sep 2017 08:16:43 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/mrekulli-ekzistojne-47-vjecarja-lind-femijen-e-saj-te-pare-pas-14-vitesh-perpjekje/334301/ Përplasi makinën e policisë, bllokohet ?Range? 100 mijë euro i beznesmenit http://www.albeu.com/shqiperi/perplasi-makinen-e-policise-bllokohet-range-100-mije-euro-i-beznesmenit/334299/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/petrit6.jpg" border="0" align="left">Makina e nëndrejtorit të Policisë së Elbasanit u përplas me dashje nga një makinë e blinduar, gjatë operacionit për verifikimin e mjeteve luksoze apo të dyshuara si të trafikuara. Shtatë automjete luksoze, mes të cilave një ?Range Rover? me vlerë 100 mijë euro, janë sekuestruar në Elbasan gjatë o Thu, 21 Sep 2017 08:14:30 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/perplasi-makinen-e-policise-bllokohet-range-100-mije-euro-i-beznesmenit/334299/ Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme (FOTO LAJM) http://www.albeu.com/shqiperi/faqet-e-para-te-shtypit-shqiptar-per-diten-e-sotme-foto-lajm/334296/ <img src="http://www.albeu.com/dokumenta/thumb/gazetat1.png" border="0" align="left">Të nderuar lexues të Albeu.com, në foto-galeri do të gjeni një pasqyrë të faqeve të para të gazetave kryesore në Shqipëri dhe Kosovë për ditën e sotme, e enjte 21 shtator 2017. Gazetat pasqyrojnë titujt kryesorë të ngjarjeve që ndodhën ditën e djeshme, dhe po ashtu një analizë të ngjarjeve më të Thu, 21 Sep 2017 08:05:51 +0200 http://www.albeu.com/shqiperi/faqet-e-para-te-shtypit-shqiptar-per-diten-e-sotme-foto-lajm/334296/