Albeu.com http://www.albeu.com/ sq Lajmet e ofruara nga Albeu.com Albeu.com Feed Generator Shkatërrohet grupi i drogës të "klasit A" në Angli, kush është bosi shqiptar që i drejtonte //www.albeu.com/kryetitull/shkaterrohet-grupi-i-droges-te-klasit-a-ne-angli-kush-eshte-bosi-shqiptar-qe-i-drejtonte/427535/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/ladi.jpg" border="0" align="left">Policia angleze ka bërë të mundur shkatërrimin e një grupi kriminal që operonte në Angli. Ky grup përbëhej nga 19 anëtar dhe drejtohej nga bosi shqiptarë i quajtur Erald Mema. Ndërkohë ky grup kriminal është dënuar me plotë 165 vitë heqje lirijë, dhe 25 vitë nga të cilat janë dhënë për kokën Sat, 20 Oct 2018 11:03:55 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/shkaterrohet-grupi-i-droges-te-klasit-a-ne-angli-kush-eshte-bosi-shqiptar-qe-i-drejtonte/427535/ Forcat Speciale blindojnë Elbasanin, si u kapën katër minat gati për shpërthim (VIDEO) //www.albeu.com/shqiperi/forcat-speciale-blindojne-elbasanin-si-u-kapen-kater-minat-gati-per-shperthim-video/427533/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/policia530.jpg" border="0" align="left">Forca të shumta policie kanë kryer disa kontrolle blic mbrëmënë Elbasan duke mundësuar edhe kapjen e katër bombave me telekomandë, të cilat ishin gati për shpërthim. Policia ka arrestuar edhe pronarin e minave, i cili sipas burimeve zyrtare është 28-vjeçari Petraq Kote nga Tirana. Njoftimi Sat, 20 Oct 2018 10:58:55 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/forcat-speciale-blindojne-elbasanin-si-u-kapen-kater-minat-gati-per-shperthim-video/427533/ Kë do vrisnin? Kapen 4 mina me telekomandë në Elbasan //www.albeu.com/shqiperi/ke-do-vrisnin-kapen-4-mina-me-telekomande-ne-elbasan/427528/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/mina16.jpg" border="0" align="left">Policia e Shtetit ka zbarkuar në qytetin e Elbasanit duke finalizuar me sukses operacionin e koduar "Mengel". Nga ky operacion është arrestuar një i ri, posedues i katër minave me telekomandë gati për të shpërthyer. Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e personave që tentojnë të Sat, 20 Oct 2018 10:51:05 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/ke-do-vrisnin-kapen-4-mina-me-telekomande-ne-elbasan/427528/ Policia shpëton 17 jetë, çfarë ndodhi natën në autostradën Tiranë-Durrës (VIDEO) //www.albeu.com/kryetitull/ndodhi-naten-ne-autostraden-tirane-durres-policia-shpeton-17-jete-video/427531/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/jete9.jpg" border="0" align="left">Ne vetem 5 ore kontroll me Radar ne rrugen interurbane Tirane-Durres-Tirane jane kapur shume drejtues mjetesh me shkelje te renda, shpejtesi tej normave te lejuara qe arrinin deri dyfishin e limitit te lejuar. Policia njofton se ka kapur drejtues me shpejtesi qe varionin nga 140 km/h deri ne 189 Sat, 20 Oct 2018 10:42:33 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/ndodhi-naten-ne-autostraden-tirane-durres-policia-shpeton-17-jete-video/427531/ Të kam dhënë besën! Blogeri me famë botërore fiksohet me fenomenin shqiptar (VIDEO) //www.albeu.com/kryetitull/te-kam-dhene-besen-blogeri-me-fame-boterore-fiksohet-me-fenomenin-shqiptar-video/427526/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/nasss.jpg" border="0" align="left">Blogeri i njohur palestinez Nuseir Yassin ndodhet këto ditë në Shqipëri dhe është duke shpërndarë video karakteristike të vendit. Më parë ai shpërndua një video për numrin e madh të kafeve në vend, kurse dje u fokusua tek fenomeni i burrneshave, kurse sot videoja që do të publikojë lidhte me zako Sat, 20 Oct 2018 10:36:14 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/te-kam-dhene-besen-blogeri-me-fame-boterore-fiksohet-me-fenomenin-shqiptar-video/427526/ Dogji veten brenda makinës, flasin familjarët e viktimës në Korçë //www.albeu.com/shqiperi/dogji-veten-brenda-makines-flasin-familjaret-e-viktimes-ne-korce/427525/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/makina426.jpg" border="0" align="left">Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Korçë , ku një 398 vjeçar, ka hedhur benzinë dhe i ka vënë flakën vetes brenda në makinë. Ndërkohë familjarët e viktimës kan treguar se janë të shokuar nga kjo ngjarje dhe se nuk kanë asnjë ide pse 39 vjeçari ka kryer vetëvrasje. Ata janë shprehu Sat, 20 Oct 2018 10:35:13 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/dogji-veten-brenda-makines-flasin-familjaret-e-viktimes-ne-korce/427525/ Po mbyllen bastet, burri i bën kërkesën epike Ramës (FOTO LAJM) //www.albeu.com/kryetitull/po-mbyllen-bastet-burri-i-ben-kerkesen-epike-rames-foto-lajm/427522/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/kerkese.jpg" border="0" align="left">Kryeministri Rama ka njoftuar mbylljen e pikave të basteve sportive, ndërkohë që sipas opozitës gjithçka do të vazhdojë online tashmë me vetëm një operator në pronësi të njerëzve të afër të kryeministrit. Por, gjatë kësaj fushate qytetarët kanë edhe një kërkesë tjetër për kryeministrin, e cila ta Sat, 20 Oct 2018 10:29:10 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/po-mbyllen-bastet-burri-i-ben-kerkesen-epike-rames-foto-lajm/427522/ Punëtori u varros në beton, kush janë përgjegjësit që u arrestuan në Elbasan //www.albeu.com/kryetitull/punetori-u-varros-ne-beton-kush-jane-pergjegjesit-qe-u-arrestuan-ne-elbasan/427521/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/ciment1.jpg" border="0" align="left">Nji incident i frikshëm ka ndodhur dje në Elbasan në një fabrikë çimentoje, ku për pasojë humbi jetën një punëtor dhe u plagos një tjetër. Sipas dëshmive viktimës i kanë rënë tonelata cimento sipër dhe duke e lënë të vdekur në vend. Ky aksident në fabrikën e cimentos në Elbasan ka cuar në ar Sat, 20 Oct 2018 10:25:26 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/punetori-u-varros-ne-beton-kush-jane-pergjegjesit-qe-u-arrestuan-ne-elbasan/427521/ Qëlloi me armë në dasëm, i riu dhe babai i nuses e pësojnë keq //www.albeu.com/shqiperi/qelloi-me-arme-ne-dasem-i-riu-dhe-babai-i-nuses-e-pesojne-keq/427518/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/teshtena4.jpg" border="0" align="left">Shqiptarët e kanë si zakon që në dasma të qëllojnë në ajër me armë zjarri, por duke parë rrezikshmërin e këtij zakoni, policia nuk fal askënd edhe në gëzime familjare. Së fundmi, një i ri ëhstë arrestuar pasi ka qëlluar me armë në dasmën ku ishte i ftuar, ndërkohë që keq e ka pësuar edhe babai i Sat, 20 Oct 2018 09:54:30 +0200 //www.albeu.com/shqiperi/qelloi-me-arme-ne-dasem-i-riu-dhe-babai-i-nuses-e-pesojne-keq/427518/ SHIFRA/ Sa miliardë sollën emigrantët në ekonominë shqiptare //www.albeu.com/kryetitull/shifra-sa-miliarde-sollen-emigrantet-ne-ekonomine-shqiptare/427514/ <img src="//www.albeu.com/dokumenta/thumb/emigrantet30.jpg" border="0" align="left">Që nga viti 1992, kur nisën flukset e para të prurjeve të emigrantëve, deri në fund të 2017-s, janë futur në ekonominë shqiptare 26 miliardë dollarë në formën remitancave. Gjysma e tyre kanë financuar konsumin e ushqimeve dhe pjesa e tjetër është përdorur për t?u arsimuar. Vala e re migratore ka rik Sat, 20 Oct 2018 09:43:40 +0200 //www.albeu.com/kryetitull/shifra-sa-miliarde-sollen-emigrantet-ne-ekonomine-shqiptare/427514/