Clicky

Tavas iespējas internetā

Kaut reizi mūžā internetu ir izmantojis gandrīz ikviens no mums. Un jādomā, ka ikviens no šiem cilvēkiem, lielākā vai mazākā mērā ir sapratis to, ka internets mums spēj sniegt dažādas iespējas. Saprotams, ka šo iespēju aptveršana un veiksmīga izmantošana var būtiski atvieglot dažādu uzdevumu izpildi. Runa iet gan par tādiem uzdevumiem, kas ir saistīti ar darba pienākumu pildīšanu, gan tādiem, kas ir saistīt ar mūsu ikdienas brīvo laiku. Lai vai kā, es vienmēr esmu vēlējies sniegt cilvēkiem dažādus padomus, kas viņiem ļautu saprast interneta nozīmi mūsdienu pasaulē. Jo vairāk cilvēki to apzināsies, jo augstākus rezultātus ikviens no viņiem varēs sasniegt. Tieši to arī novēlu ikvienam, kas apzinās moderno tehnoloģiju sniegtās iespējas un cenšas tās izmantot savā labā.

Godīgi sakot es pats esmu mazliet izbrīnīts par to, par kādām tēmam man ir izdevies runāt šī bloga ietvaros kopš uzsāku tā veidošanu. Tomēr tas arī man pašam ir vēl vairāk pierādījis to, ka interneta sniegtās priekšrocības ir saistītas ar ļoti dažādām nozarēm. Saprotams, ka par to man ir patiesi liels prieks. Un patiešām lieliski ir tas, ka es esmu ieguvis jaunu pieredzi, kad esmu domājis par to, kādā veidā sniegt padomus par lietām, kas ir saistītas ar blogu un mājaslapu veidošanu. Tās ir jaunas zināšanas, kas ļauj labāk saprast to, kā tieši interneta sniegtās iespējas tiek izmantotas un kādus rezultātus tas sniedz.

Lai šāda veida zināšanas būtu iespējams iegūt ir nepieciešams darīt divas lietas. Ņemt piemēru no tā, ko dara citi un mācīties no viņu pieļautajām kļūdām vai arī cītīgi strādāt pašam un censties izprast to, kā visveiksmīgāk izmantot interneta sniegtās priekšrocības. Ar šādu paņēmienu palīdzību ikviens no jums varētu panākt vēlēto rezultātu arī tad, kad attiecīgais darbs tiks veikts jūsu pašu labā. Šeit vēl varu piemīnēt to, ka arī es pats cenšos sekot līdzi dažādām pārmaiņām interneta vidē, lai iegūtu arvien jaunas zināšanas par šo nozari.

Continue reading “Tavas iespējas internetā” »

Kur izveidot blogu

Kur izveidot bloguJa esi nolēmis sākt veidot savu personīgo blogu, viena no svarīgākajām izvēlēm, ko tev nāksies izdarīt ir par labu kādai no pieejamajām platformām, kas ļauj ātri un ērti izveidot personīgo interneta lapu. Attīstoties interneta lietošanai un blogu veidošanai kļūstot arvien populārākai, ir palielinājies to mājaslapu skaits, kas piedāvā šādu iespēju. Pirmajā brīdi tu pat varētu apjukt un izdarīt kādu muļķīgu izvēli, kas vēlāk tev traucētu veiksmīgi attīstīt paša izveidoto blogu. Tāpēc esmu izveidojis sarakstu ar manuprāt vislabākajām platformām, kas ļaus tev izveidot un veiksmīgi attīstīt savu blogu.

WordPress.org

Šī platforma apvieno pasaulē lielāko, patiešām nopietno blogeru kopienu un nodrošina darba iespējas tūkstošiem blogeru, kas to dara ikdienā. Šī platforma ir patiešām lieliska ar to, ka tev nav nepieciešamas pilnīgi nekādas programmēšanas prasmes, jo visas tehniskās lietas tiks ātri sakārtotas tavā vietā. Ātri un ērti izveidojama lapa ar milzīgu skaitu patiesi skaistu dizainu. Turklāt samaksa par šīs platformas izmantošanu, ņemot vērā tās sniegtās iespējas ir patiešām niecīga. Par paša izvēlētu lapas vārdu un uzturēšanu nākas maksās vien trīs līdz sešus dolārus mēnesī. Šo platformu iesaku tiem, kas nolēmuši patiešām nopietni pievērsties blogošanai. Šī platforma ir ideāli piemērota tieši blogu vai mājaslapu veidošanai. Par tās kvalitāti liecina fakts, ka 2013. gada beigās to izmantoja 60 miljoni lietotāju.

WordPress.com

Šīs platformas ideja ir pavisam vienkārša. Tu saņem mazākas iespējas, vienlaikus rēķinoties ar ierobežotām bloga kontroles un pārveidošanas iespējām. Tā vieta lai būtu jāmaksā par paša izvēlēta domēna vārda uzturēšanu, tu vari saņem iespēju bez maksas lietot šo platformu ar šāda veida domēna vārdu „tavsnosaukums.wordpress.com”.

Pēc izskata un iespējām skatoties, nekādu dižo blogu šeit neizveidosi un arī mājaslapas uz šīs platformas neiesaku veidot. Tomēr tā ir ideāli piemērota tiem, kas vienkārši vēlas savās domās dalīties ar citiem. Un cilvēkiem tas patīk. 2013 gada beigās šo platformu izmantoja 56 miljoni lietotāju. Šī platforma tev sniegs blogošanas iespējas ar lielu interesentu auditoriju.

Blogger.com

Šī platforma bija viena no pirmajām, kas piedāvāja iespēju bez maksa izveidot savu lapu, kurā iespējams runāt par sev interesējošām lietām. Un lai gan tā piedāvā vieglas izveides un publikācijas iespējas, līdz ar wordpress parādīšanos, blogger  strauji zaudēja savu popularitāti. Tas saistāms ar to, ka wordpress piedāvā daudz modernākas un cilvēkiem patīkamākas iespējas. Ja vēlies domēna vārdu bez „.blogspot” pievienojuma, tev nāksies šķirties no desmit dolāriem gadā.

Tumblr.com

Šī platforma tika izveidota un veiksmīgi palaista laikā, kad par savu vietu zem saules cīnījās blogger un wordpress. Ar atvieglotajām bloga izveidošanas un kontroles iespējām tumblr ātri vien piesaistīja lielu uzmanību un pavisam neilgā laikā to lietoja ievērojams skaits blogeru. Veiksmīgais starts kļuva par pamatu vēl labākai darbības turpināšanai un pagājušā gada beigās tumblr bija savācis 125 miljonus lietotāju.

Šī platforma ir lieliska piemērota blogošanas iesācējiem, jo tā piedāvā maksimāli atvieglotu uzturēšanu. Uzskatu, ka tā vislabāk piemērota tiem, kas blogošanu apvieno ar fotogrāfiju publicēšanu.

Izvēle

Lai izvēlētos sev piemērotāko variantu, tev atliek vien izprast savas vajadzības un par sava bloga platformu izvēlēties to, kas atbilst tavām vajadzībām. Viss ir atkarīgs no tā, cik nopietni plāno nodarboties ar blogošanu, par ko vēlies rakstīt, kādu auditoriju vēlies sasniegt un vai esi gatavs maksās par lapas uzturēšanu.

Kā uzsākt blogošanu

Kā uzsākt blogošanuTātad arī tu esi nolēmis uzsākt blogošanu un kļūt par vienu no miljoniem cilvēku visā pasaulē, kas ik dienas papildina savas unikālās lapas ar jauniem ierakstiem par visdažādākajām tēmām. Bet šajā brīdī tev nav nemazākās nojausmas par to kā to pareizi darīt un iespējams, tu pat līdz galam neesi izpratis, kas tad īsti ir blogs. Apskatot dažādus kvalitatīvus blogus, varētu rasties maldīgs priekšstats, ka šādas lapas izveide ir dārga, sarežģīta un ļoti laikietilpīga.

Arī man kādreiz šķita, ka bloga atvēršana ir sarežģīta un prasa kaut kādas zināšanas par programmēšanu. Tomēr atverot savus pirmos blogus es sapratu, ka tas ir pavisam vienkārši un tev nav nepieciešamas nekādas īpašas zināšanas. Viss, kas tev ir nepieciešams ir patiesa iedvesma un vēlme regulāri papildināt savu blogu ar jauniem ierakstiem, jo tieši tā ir bloga galvenā doma. Labu blogu, par tādu padara regulāra informācijas atjaunošana.

Līdz ar straujo blogu veidošanas popularitātes pieaugumu pasaulē ir izveidotas daudzas un dažādas mājaslapas, kas sniedz iespēju ātri un vienkārši izveidot skaistu blogu. Tātad, kā rīkoties, ja esi nolēmis veidot savu blogu?

Tava bloga doma

Pirmkārt tev kārtīgi jāizdomā, par ko tad īsti vēlies veidot savu blogu. Ja tevi interesē kāda specifiska tēma, iesaku veidot blogu kurā rakstīsi par attiecīgo tematu. Tas būs nišas blogs, kas aptvers tikai konkrētu tēmu un kurā, laika gaita runāsi par dažādam ar šo tēmu saistītām lietām. Par piemēru vai sameklēt un apskatīt kādu blogu, kurā autors runā par jaunākajam tehnoloģijām. Šāda veida blogi guvuši lielu popularitāti pēdējos gados.

Ja nevēlies runāt par neko konkrētu, bet laika gaitā vienkārši aprakstīt dažādus notikumus un runāt par sev interesantām lietām, veido dienasgrāmatas tipa blogu. Šajā blogā varēsi brīvi rakstīt par visu, kas interesē tevi un aprakstīt savas pārdomas par pilnīgi jebko. Ja izvēlies veidot šāda tipa blogu, iesaku pacensties piestrādāt pie īpašas noskaņas izveides, kas lasītājiem liks daudz labāk izprast tevi un tavas pārdomas par dažādiem notikumiem. Izveido īpašu dizainu un pievieno sevis publicētajiem rakstiem audio failus.

Ja neesi drošs par ko tieši vēlies runāt un nevari izvēlēties starp divām atsevišķām tēmām, iesaku veidot divus atsevišķus blogus, jo nebūtu pareizi nišas blogā, pēkšņi sākt rakstīt par saviem vasaras piedzīvojumiem.

Platformas izvēle

Ātrai un ērtai blogu veidošanai ir izveidotas dažās platformas, no kurām katra piedāvā atšķirīgu iespēju klāstu, lai tu varētu izvēlēties sev piemērotāko. No pieredzes varu teikt, ka vislabākā ir wordpress platforma, kas sniedz plašas iespējas, ir ērti kontrolējama un tai ir ļoti zema uzturēšanas maksa. WordPress kvalitāti pierāda lielais šīs platformas lietotāju skaits pasaulē. Tā ir populārāka blogu veidošanas platforma, kas sniedz patiesi lieliskas iespējas arī tiem, kas vēlas veidot mājaslapas. Un lai gan lielu popularitāti guvušas arī citas platformas, tieši wordpress tiek izmantota, kad runa iet par tiešām profesionāliem blogiem. Kādas ir wordpress priekšrocības un kāpēc arī tev to vajadzētu izvēlēties?

  • Tev tiek piedāvāts plašs klāsts dažādu izkārtojumu un noformējumu. Nav šaubu ka ātri atradīsi sev piemērotāko.
  • Jaunu rakstu izveidošana un dažādu failu pievienošana ir ļoti ērta.
  • Visus ierakstus ir iespējams ērti kategorizēt, sakārtojot sev vēlamos dalījumos.
  • Iespējams pievienot iespēju, kas lasītājiem ļauj komentēt tavus ierakstus un dalīties ar tiem dažādos sociālajos tīklos.

Dažādas platformas tev piedāvās iespēju veidot blogu pilnīgi bez maksas un tas bieži vien piesaista jauno blogeru uzmanību. Tomēr uz šiem piedāvājumiem nevajadzētu uzķerties. Tādas blogošanas platformas kā tumblr.com, kas piedāvā bezmaksas bloga iespējas, patiesība tevi pavisam vienkārši ierobežos. Tev būs grūti izveidot oriģinālu blogu, kas izceltos visu citu starpā. Sākot ar nespēju izveidot savu oriģinālo domēna vārda, beidzot ar ierobežotām izkārtojuma un vizuālā noformējuma iespējām. Tavs blogs izskatīsies prasts un garlaicīgs. Tādā veidā tu ātri vien zaudēsi savu lasītāju uzmanību un viss ieguldītais darbs būs aizlaists postā.

Domēna vārda izvēle

Kad esi izvēlējies sev piemērotāko platformu (es ceru ka tā ir wordpress), laiks ķerties klāt pie lapas izveides un viena no svarīgākajām tās sastāvdaļām būs domēna vārds. Pirmkārt tev jāatrod kvalitatīvs domēna uzturētājs. Es iesaku izmantot www.webhostinghub.com. Šīs domēna uzturētājs tevi nodrošinās ar patiešām kvalitatīvu servisu un nepievils tevi it nevienā situācijā. Gadījumā ja radīsies kādas problēmas, tiek piedāvāts bezmaksas klientu apkalpošanas centrs, kas sniegs iespēju rakstiski vai telefoniski paskaidrot visas neskaidrības un kopīgiem spēkiem nonākt pie atrisinājuma. Jāpiemin, ka klientu centrs tevi apkalpos jebkurā diennakts laikā, septiņas dienas nedēļā.

Lai tavs blogs piesaistītu lasītāju uzmanību ļoti liela nozīme ir tavam domēna vārdam. Ja tas būs ļoti garš un sarežģīts, cilvēki to ātri aizmirsīs un pat tad, ja vēlēsies atgriezties, vienkārši nevarēs to izdarīt. Tāpēc iesaku izdomāt kādu iespējami īsu domēna vārdu, kas pilnībā paskaidrotu tava bloga nozīmi. Tam ir jābūt lipīgam, tādam ko lasītajiem būs viegli atcerēties un galvenais lai tas būtu pilnīgi unikāls un visiem saistītos tikai un vienīgi ar tavu blogu.

Kā uzsākt darbību savā blogā, ja esi izvēlējies wordpress

Kad būsi aktivizējis savu wordpress kontu un vēlēsies uzsākt darbību, tu varētu mazliet apjukt. Tavā priekšā parādīsies šķietami sarežģīts vadības panelis ar daudzām un dažādām pogām. Ko darīt? Mazliet nomierinies un kārtīgi apskati visas iespējas. Tā piemēram, sadaļa Posts and Pages ir vieta kur tu dosies, lai savā blogā ievietotu jaunu ierakstu vai izveidotu jaunu lapas sadaļu.

Sadaļā appearance un themes tu vari nomainīt sava bloga izkārtojumu un mainīt dizainu.

Sadaļā plugins tu vari savam blogam pievienot dažādas papildu detaļas. Dažādas kontaktu formas, pieteikšanos uz jaunu saņemšanu u. c. Lai to uzdarītu tev vienkārši jāatrod sev vēlamā detaļa un ar vienu pogas spiedienu tā tik ievietota tavā bloga.

Viegli un ērti

Bloga izveidošana un uzturēšanas tik tiešām var šķist biedējoši sarežģīta. Tomēr šī populārā nodarbe ir kļuvusi par iemeslu lielam skaitam dažādu platformu izveides. Platformas, kas ļauj ātri un ērti ikvienam uzsākt blogošanu piedāvā dažādas iespējas. Ja vēlies to darīt patiesi augstā līmenī un izveidot unikālu bloga dizainu un domēna vārdu, tev būs jārēķinās ar nelieliem izdevumiem. Tomēr tas noteikti ir tā vērts ņemot vēra šādu platformu sniegtās iespējas. Ja esi gatavs uzsākt savas blogera gaitas, ņem vēra ieteikumus, apskati citus populārus blogus un sāc rakstīt to, kas tevī ir sakrājies un tā vien laužas uz āru. Blogošana ir patiesi interesanta nodarbe, kas laika gaitā uzlabos tavas komunikācijas spējas un tev būs iespēja satikt sev līdzīgi domājošus cilvēkus no visām pasaules malām.

SEO pakalpojumi un to izmantošana

Esmu vairākas reizes runājis par to, kā ir iespējams veidot blogu vai mājaslapu. Par dažādām lietām, kam ir nepieciešams pievērst uzmanību un par to, no kurienes smelties iedvesmu, lai šo darbu paveiktu patiešām augstā kvalitātē. Iespējas tik tiešām ir ļoti plašas. Un es patiešām ceru, ka jūs esat sapratuši, kā vajadzētu rīkoties, lai izveidotu patiešām veiksmīgu blogu vai mājaslapu. Tomēr lieta ir tāda, ka ar vēl viss nebeidzas. Jo ir ļoti svarīgi, ka arī pēc attiecīgās lapas izveides, tu rūpējies ne tikai par satura veidošanu un publicēšanu. Saprotams, ka tu vēlēsies, lai tevis izveidoto lapu apskata pēc iespējas lielāks cilvēku skaists. Un lai to panāktu, tev vienkārši ir jābūt redzamam.

Šeit rodas jautājums. Kā panākt to, ka tieši tavu cilvēki izvēlas apskatīt, tā vietā, lai apmeklētu kādu cita interneta vietni? Kā nodrošināt to, ka tava lapa ir pamanāma, piemēram, tad, kad kāds cilvēks veic meklēšanu internetā? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem jums spēs sniegt interneta vietne www.seoagency.lv, kas vienkāršā veidā paskaidro to, kā nokļūt Google meklēšanas pirmajās pozīcijās. Saprotams, ka šis ir viens no faktoriem, kas tavai lapai var sniegt nepieciešamo atpazīstamību. Un līdz ar to, tieši tas var ievērojami palielināt tavas lapas apmeklētāju skaitu. Šeit runa par SEO pakalpojumiem.

Kas īsti ir SEO pakalpojumi? SEO ir saīsinājums no Search Engine Optimization. Es labāk nemēģināšu to tulkot Latviski, jo precīzu tulkojumu tik tiešām nevaru iedomāties. Tomēr domāju, ka jūs, vismaz aptuveni, sākat saprast, par ko tad šeit īsti iet runa. Šie pakalpojumi palīdz dažāda veida interneta vietnēm nokļūt dažādu meklēšanas sistēmu pirmajās pozīcijās, kad persona veic meklēšanu par noteiktu tēmu. Līdz ar to tiek palielināta iespēja, ka starp visiem iespējamajiem variantiem, tieši tavu lapu izvēlēsies apskatīt attiecīgā persona.

SEO

Es nemācēšu pilnībā izskaidrot to, kā tieši šī pakalpojuma sniedzēji panāk tādu rezultātu. Tomēr skaidrs ir tas, ka to izdarīt nav viegli. Tomēr pieredzējuši cilvēki zin, ka to ir iespējams reāli izdarīt. Un tieši tāpēc arī jums varu ieteikt šādu pakalpojumu izmantošanu. Protams, to paveikt varētu mēģināt arī jūs paši. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā to, ka nepareiza nepieciešamo darbību veikšana var novest pie situācijas, kad jūsu lapa vairs vispār netiek uzrādīta meklēšanas rezultātos. Un tieši tāpēc šādu darbu veikšanu vajadzētu uzticēt profesionāļiem. Cilvēkiem, kas ļoti zin, kā tas būtu jādara, lai nodrošinātu vislabāko rezultātu.

Protams, bez SEO pakalpojumu izmantošanas ir vēl dažādas iespējas, kas ļaus tavu blogu vai mājaslapu padarīt daudz atpazīstamāku cilvēku vidū. Par to vēl, noteikti, parunāšu citreiz. Tomēr es vēlos vērst jūsu uzmanību uz to, ka šāda veida iespēju izmantošanai ir patiešām liela nozīme. Ir svarīgi saprast to, ka internetā ir pieejams patiešām liels daudzums ar dažādiem blogiem un mājaslapām, kas spēj mums sniegt augstas kvalitātes informāciju. Un līdz ar to, tavam darbam vienmēr būs ļoti liela konkurence. Tas arī liek domāt par to, kā būtu iespējams pārspēt visus pārējos un izrauties priekšgalā. Tikai tādā veidā ir iespējams panākt to, ka cilvēki tevi sāks atpazīt. Un ja tu būsi spējīgs nodrošināt šos cilvēkus ar viņiem nepieciešamo informācīju, tad turpmāk viņi pie tevi atgriezīsies paši. Būs iegūta uzticības, kas liks izmantot tieši to, ko sniedz tu.

Dvieļu žāvētājs deva jaunu pieredzi

Pirms pāris nedēļām man izdevās iegūt jaunu pieredzi, kas lielā mērā bija saistīta ar to, kā cilvēki izmanto interneta sniegtā iespējas. Nevarētu teikt, ka es uzzināju kaut ko pilnībā jaunu un pārsteidzošu. Tomēr man bija radusies kāda nepieciešamība, kas lika man pašam saskarties ar to, kā iespējams biznesu uzturēt dzīvu. Un tas man ļāva uz šīm lietām paskatīties no nedaudz savādāka skatupunkta, kā biju ieradis līdz šim. Saprotams, ka man ir nepieciešams, jo kad runa iet par blogu un mājaslapu veidošanu, ir ļoti svarīgi, ka izprotu, kā realitātē tiek izmantotas moderno tehnoloģiju sniegtās priekšrocības.

Labi, ķeršos pie lietas. Savā dzīves biju nolēmis veikt nelielu remontu, lai pats šeit uzturoties varētu justies daudz labāk. Pats galvenais darbs tika attiecināts uz pārmaiņu ieviešanu manā vannasistabā. Un viena no lietām kuru vēlējos paveikt bija patīkama dizaina iekārtošana. Līdz ar to es uzsāku meklēšanu internetā, lai atrastu kaut kādus priekšmetus, kas man palīdzētu izpildīt šo mazliet sarežģīto uzdevumu.

Šajā ziņā man lielu palīdzību sniedza mājaslapa ar nosaukumu DvieluZavetajs, kurā klientiem tiek piedāvāti dažāda veida, moderni dvieļu žāvētāji. Es ātri vien sapratu to, ka tieši kaut kas tāds ir tas, ko es meklēju. Tā tas bija tāpēc, ka šeit piedāvātie dvieļu žāvētāji ir veidoti tā, lai kalpotu par izciliem dizaina priekšmetiem. Vēl jo vairāk, šis priekšmets ir patiešām noderīgs arī skatoties no praktiskā viedokļa un jūs par to visu varat vairāk uzzināt šeit.

Tas kas piesaistīja manu uzmanību bija patiešām skaisti izveidotā uzņēmuma mājaslapa. Saprotams, ka tādas lietas mani interesē, jo tas parāda to, kā uzņēmums rīkojas, lai uzlabotu savu darbību un piesaistītu jaunus klientus. Šī ir tikai viena no daudzajām iespējām, kas sniedz šādas iespējas. Tomēr nav pilnīgi nekādu šaubu par to, ka mūsdienās tieši šādu iespēju izmantošanai ir izteikti liela nozīme. Tas ir tieši tas, par ko esmu runājis arī iepriekšējos rakstos. Proti, par to, ka interneta sniegtās iespējas ir nepieciešams izmantot, jo tas sniedz patiešām lieliskus rezultātus

Jaunā vannasistaba

Iepriekš minēta mājaslapa kalpo par lielisku piemēru tam, kā iespējams internetā reklamēt savu produkciju. Turklāt izcili izveidotie produkcijas piemēri ikvienam potenciālajam klientam parāda tieši to, ar ko šī kompānija nodarbojas. Tie nav vienkārši parasti dvieļu žāvētāji, kādus ir iespējams iegādāties jebkurā citā veikalā. Šī kompānija rada tādus dvieļu žāvētājus, kas izskatās patiešām lieliski un tie spēs padarīt skaistāku jebkuru vannasistabu. Rūpīgi izstrādāti dvieļu žāvētāji ir kaut kas patiesi unikāls. Un, lai to būtu iespējams parādīt visiem cilvēkiem, ir izveidota tieši tāda mājaslapa, kas to dara.

Lai vai kā, tieši šāda veida mājaslapas ir tās, kas pierāda to, ka internets var kalpot par to vidi, kurā tiek popularizēts kāds produkts un tiek iegūti arvien jauni klienti. Un viens no iemesliem tam, ka vēlējos izveidot šo rakstu ir tāds, ka mani patiešām iepriecina cilvēku darbs, kas ir saistīts ar internetu. Vēl jo vairāk, šoreiz man pašam nācās saskarties ar to, kā tas ir, iegūt nepieciešamo informāciju. Tieši šādas situācijas liek labāk saprast to, ka atsevišķās situācijās rīkojas citi cilvēki. Un esmu pārliecināts par to, ka šīs zināšanas, pareizāk sakot pieredze, būs patiesi noderīga man, kad veikšu darbu pie kādas mājaslapas veidošanas.

Lieliska reklāma tavām idejām

Pēdējā laikā man labi pazīstami cilvēki ir uzdevuši daudzus un dažādus jautājumus par blogošanas iespējām. Es ļoti labi zinu, ka jau vairākas reizes esmu par šo tēmu runājis, tomēr godīgi sakot, šī joma ir tik plaša, ka ir gandrīz neiespējami aptvert visas blogošanas sniegtās iespējas. Un tieši tāpēc, es arī šodien centīšos atbildēt uz kādu no jautājumiem, kuru esmu saņēmis. Iespējams arī jūs saņemsiet atbildi uz kādu svarīgu jautājumu, kad pastāstīšu par kādu patiesi interesantu tēmu, par kuru nesen runāju ar vienu no saviem labākajiem draugiem. Un esmu vairāk kā pārliecināts par to, ka ja man neizdosies sniegt atbildi uz kādu, tev interesējošu jautājumu, šī tēma jebkurā gadījumā būs tev saistoša.

satversme

Kā jau mēs zinām, pēc pavisam neilga laika mums jau atkal būs jādodas uz kādu mums norādītu vietu, lai piedalītos vēlēšanās. Un par spīti lielajam informācijas apjomam, ko saņemam no neskaitāmajām politiskajām reklāmām, daudziem cilvēkiem joprojām ir ļoti maza izpratne par lietām, kas ir saistītas ar šo tēmu, proti 2014. gada Saeimas vēlēšanas. Tas nozīmē tikai un vienīgi to, ka spilgtās partiju reklāmas nespēj nodrošināt cilvēkus ar tādu informāciju, kādu tiešām būtu nepieciešams saņemt. Un tā vien šķiet, ka mēs, kopā ar draugu, ar kuru šo tēmu apspriedām, atradām arī ļoti labu risinājumu. Šeit vairs neiet runa par kāda cilvēka bloga veidošanu, kurā viņš dalās ar saviem uzskatiem. Mēs domājam, ka politiskajiem spēkiem, savus mērķus daudz vairāk vajadzētu izplatīt ar interneta starpniecību.

Jā, es zinu, ka gandrīz visām politiskajām partijām ir savas mājaslapas, kurās tiek publicēta dažāda vieda informācija. Tomēr ja attiecīgais politiskais spēks, vēlas daudz tiešāk kontaktēties ar Latvijas valsts balsstiesīgajiem iedzīvotājiem, tik tiešām ir ieteicams veidot blogu. Ar ko tas atšķirtos no jau pieminētajām mājaslapām? Pavisam vienkārši – blogs nodrošina komunikāciju, nevis vienkāršu informācijas atspoguļošanu. Protams, kvalitatīva bloga uzturēšanā būtu jāiegulda liels darbs. Tomēr, tas pavisam noteikti atmaksātos, ja no konkrēta politiskā spēka puses, regulāri tiktu izteikts skaidrs un visiem saprotams viedoklis, par dažādām, sabiedrībā aktuālām tēmām.

Es ar blogošanu nodarbojos jau ļoti ilgi un esmu vairākiem cilvēkiem palīdzējis uzsākt blogošanas gaitas. Tāpēc ticiet man, es zinu par ko es runāju. Blogošana no malas varētu šķist kā vienkārša laika tērēšana. Tomēr ņemot vērā tehnoloģiju attīstību un to, kā cilvēki meklē informāciju, kļūst skaidrs, ka blogošana var kalpot par patiešām augstas kvalitātes reklāmu ikvienai no tavām idejām.

satversme

Jau minētais piemērs ar politiskajiem spēkiem. Padomājiet par to. Lai reklamētos televīzijā un radio, ir nepieciešams tērēt ievērojamus līdzekļus par reklāmām, kas galu galā ir nokaitinājušas ikvienu vēlētāju. Turklāt šāda veida reklāmām tiek uzlikti ļoti dažādi ierobežojumi, kas traucē pilnvērtīgu domu atspoguļošanu. Tomēr ja par reklāmas platformu tiek izvēlēts kvalitatīvi izveidots blogs, šie ierobežojumi nav jāievēro. Vēl jo vairāk, to visu ir iespējams paveikt ar smieklīgi zemām izmaksām. Un lūk, tieši šīs priekšrocības padara blogošanu tik ļoti īpašu.

Un ja kāds no jums, kaut reizi mūžā ir lasījis patiešām interesantu, augstas kvalitātes blogu, tad jums būs skaidrs par ko es runāju sakot, ka blogošana nodrošina labāku komunikāciju ar cilvēkim. Tā vairs nav vienkārša, pāris vārdu pateikšana. Tā kļūst par garu un izsmeļošu sarunu.

Kvalitatīva un viegli pieejama informācija

Esmu vairāk kā pārliecināts par to, ka šis nebūs ne pirmais ne pēdējais raksts, kura izveidošanai nepieciešamo iedvesmu esmu smēlies no kādas konkrētas lapas apskatīšanas. Un varu arī paskaidrot kāpēc tieši tas tā ir. Es protams cenšos sniegt pēc iespējas vairāk dažādus padomus par to, kā veidot blogu un runāju par dažādām ar to saistītām lietām. Tomēr man ir jāatzīst, ka es pats nevaru iedomāties pilnīgi visus piemērus par to, kā iespējams izveidot kvalitatīvu blogu vai cita veida interneta vietni. Un tieši tāpēc, es pats bieži vien smeļos iedvesmu no citām interneta vietnēm, kas man šķiet patiešām kvalitatīvas. Un tālāk, par to varu runāt ar ikvienu no jums.

euro

Tātad, kā tad īsti es šoreiz es nonācu līdz interneta vietnei, kas mani patiesi iedvesmoja. Pavisam vienkārši, man bija radusies nepieciešamība uzzināt kaut ko vairāk par nodokļu sistēmu Latvijā. Par to, kā tā ir veidota un kādas iespējas tā sniedz ikvienam nodokļu maksātājam. Pats galvenais bija tas, ka es vēlējos atrast informāciju, kas būtu izskaidrota patiešām vienkāršā valodā. Jo es no šīm lietām neko daudz pats nesaprotu. Un vienmēr esmu uzskatījis, ka informācijai ir jābūt pasniegtai cilvēkiem saprotamā valodā. Tas nodrošina to, ka nerodas nekādi pārpratumi un nesaprašanās. Kā jau ierasts, kad meklējam kāda veida informāciju, sāku dažāda veida interneta vietņu pārbaudīšanu un novērtēšanu. Šīs darbs galu galā mani aizveda līdz interneta vietnei ar nosaukumu oyo.lv. Un tieši šeit arī es uzturējos visilgāk un ieguvu visu sev nepieciešamo informāciju. Iemesls tam bija pavisam vienkāršs un saprotams. Šī lapa piedāvā ļoti vienkāršu un saprotamu informāciju, par dažādām lietām, kas tiešā veidā ir saistītas Latvijas nodokļu sistēmu. Pareizāk sakot, par lietām, kas veido Latvijas nodokļu sistēmu.

Un tieši šeit pieejamā informācija bijā tā, kas šo interneta vietni padarīja tik ļoti īpašu manās acīs. Es vienmēr esmu  uzskatījis, ka blogus vai cita veida interneta vietnes ir jāveido tā, lai tās varētu sniegt kaut ko noderīgu ikvienam lapas apmeklētājam. Un šī, manis pieminētā interneta vietne ir tieši tāda.

Man pašam kā bloga veidotājam, tas viss šķiet ļoti nozīmīgi. Un ikvienam cilvēkam, kurš ir nolēmis veidot savu blogu, varu ieteikt ņemt piemēru tieši no šādām lapām. Cilvēkus vienmēr interesē jauna, viegli pieejama un saprotama informācija. Tā liek cilvēkiem ilgāk uzturēties tavā blogā, jo šeit pavadītais laiks nav lieki iztērēts. Vairāku gadu laikā, esmu novērojis to, ka tieši šāda veida lapas iegūst vislielāko popularitāti

euro.

Protams, tev nekādā gadījumā nevajadzētu pilnībā nokopēt informāciju, no kādas citas interneta vietnes, lai tikai varētu piedāvāt kaut ko saistošu daudziem lasītājiem. Tomēr kvalitatīvu lapu ir iespējams izveidot, jau internetā pieejamo informāciju pārveidojot. Pārveidojot par patiesi augstas kvalitātes informāciju, kas lasītājiem ir daudz vieglāk uztverama. Un to es varu pateikt vadoties pats pēc savas nesenās pieredzes. Kā jau minēju, nodokļu sistēma Latvijā, bija man pilnīgi neizprotama lieta. Un arī citur pieejamā informācija nespēja man sniegt pilnīgu pārliecību un izpratni par šo jomu. Tomēr interneta vietne kuru izmantoju pašās beigās spēja nodrošināt tādu informāciju, kas varēja sniegt palīdzību arī man. Tāpēc ņemiet piemēru no šādām lieliskām interneta vietnēm un veidojiet arvien labākas interneta vietnes arī jūs paši.

Iegūsti atpazīstamību publicējot savas idejas

Savos iepriekšējos rakstos, kurus esmu šeit publicējis, es jau vairākas reizes esmu pieminējis to, kas tad īsti ir blogs un skaidrojis to, kāpēc dažādi cilvēki veido blogus. Šajā sakarā bieži esmu saskāries ar jautājumiem par to, kāpēc blogi tiek veidoti. Proti, vai no tiem iespējams iegūt kādu reālu labumu. Un ko vajadzētu ņemt vērā uzsākot jauna bloga veidošanu, lai tas kļūdu populārs interneta lietotāju vidū. Uz šiem un vēl dažādiem līdzīgiem jautājumiem ir iespējams sniegt ļoti daudzas un dažādas atbildes, no kurām katra vairāk paskaidrotu kādu konkrētu blogošanas aspektu. Un lai gan īsumā esmu uz dažiem no šiem jautājumiem jau atbildējis, šoreiz vēlos sniegt mazliet visaptverošākas atbildes, kuras centīšos papildināt ar lieliskiem piemēriem.

Viena cilvēka blogs

Nav šaubu, ka ar blogiem visbiežāk mums saistās kāda lapa, kur iespējams izlasīt kāda konkrēta cilvēka veidotos rakstus par tēmu, kas šo konkrēto cilvēku ir interesējusi. Un tieši šāda veida blogošanu varam atzīt par standarta blogošanas veidu. Līdz ar to, arī vispopulārākais blogošanas veids.

seims

Nesen internetā uzgāju kādu patiešām lielisku mājaslapu - blogu – kas kalpo par lielisku piemēru tam, kādas iespējas paver blogošana. www.sakovskis.lv acīmredzot ir mājaslapa, kas izveidota ar mērķi popularizēt politiķa A. Sakovska idejas, kas manuprāt ir patiešām lieliskas. Šāda veida blogs pierāda to, ka blogošana var kalpot par patiesi labu veidu, kā iespējams sazināties ar iedzīvotājiem un pastāstīt par dažādām, cilvēkus saistošām lietām. Un ja ņemam vērā to, ka ar lieliem soļiem mums tuvojas Saeimas vēlēšanas, kas norisināsies pēc aptuveni viena mēneša, kļūst skaidrs, ka šāda veida saziņa ar iedzīvotājiem ieņem vēl lielāku nozīmi.

Šādā veidā iespējams popularizēt ļoti dažāda veida idejas. Vēl jo vairāk, blogošana ir īpaši ieteicama jaunajiem māksliniekiem, jo patiesi ērtā veidā ir iespējams publicēt savus darbus. Atliek vien izvēlēties darbam piemērotāko platformu un sākt darbu ievietošanu. Godīgi sakot, es nespēju iedomāties nevienu labāku veidu, kā sabiedrībai ir iespējams paradīt paša radīto daiļradi. Turklāt, speciāli izveidoti pakalpojumi piedāvā iespēju, patiesi ērtā veidā, internetā publicētos darbus pārdot. Un tas nozīmē, ka mākslas radīšana var kļūt arī par ienākumu avotu.

Atkarībā no cilvēka vēlmēm un vajadzībām ir iespējams izveidot vēl ļoti dažādu veidu blogus. Turklāt nekur nav teikts, ka tam ir jābūt ļoti specifiskam. Blogs pavisam vienkārši var kļūt par tavu dienasgrāmatu, kur neapraksti nekādas konkrētas lietas. Bet pavisam vienkārši dalies savās domās un pieredzē par ikdienu. Par to, kas notiek tavā un apkārtējo cilvēku dzīvēs.

Uzņēmuma blogs

Esmu novērojis to, ka arvien populārāka paliek blogu veidošana no atsevišķu uzņēmumu puses. Nepārprotiet mani, es nerunāju par uzņēmuma mājaslapu. Dotajā brīdī nespēju atcerēties piemēru ar kuru vēlējos padalīties, bet vēl salīdzinoši nesen atradu kādu labu piemēru šai praksei. Lai vai kā, ir tādi uzņēmumi, kas tik tiešām to dara. Un varu teikt, ka šādu darbību mērķis noteikti ir līdzīgs iepriekš pieminētajam blogam.

blog

Tā pavisam vienkārši ir kaut kādu ideju popularizēšana, kas palīdz piesaistīt arvien jaunus klientus. Tā ir savas produkcijas popularizēšana vēl neredzētā veidā, ko klienti pavisam noteikti spēj novērtēt. Un tas tikai vēlreiz pierāda to, ka blogošana tik tiešām paver ļoti plašas un dažādas iespējas. Bet ja runājam par kaut kāda veida labuma gūšanu, tad nākas atzīt, ka liels ieguvums parādas jau minētajos piemēros. Popularitāte, atpazīstamība un tamlīdzīgas lietas ir tās, kas ļauj iegūt arī reālu, taustāmu labumu.

Hostings tavai mājaslapai

Kopš sava bloga izveidošanas jau vairākas reizes esmu runājis par to, kā uzsākt sava bloga vai mājaslapas veidošanu. Par ko un kāpēc būtu ieteicams blogot un kāda veida lapa spēs piesaistīt lasītājus. Šajā sakarā arī esmu minējis to, kādas iespējas mums sniedz dažādas platformas, kas atvieglo savas lapas izveidi. Tomēr svarīgi saprast to, ka arī pēc lapas izveidošanas ir nepieciešams domāt par tās uzturēšanu. Un ar to es nedomāju tikai un vienīgi satura papildināšanu, kam protams ir ļoti liela nozīme. Bet tas par ko es vēlējos parunāt šodien ir hostings. Kas tad īsti ir hostings un kāpēc tas ir nepieciešams?

hosting

Tātad, pēc tam, kad esi savu mājaslapu izveidojis tev ir nepieciešams domāt par tās uzturēšanu un nepārtrauktu funkcionēšanu. Lai to nodrošinātu, tavai mājaslapai ir jābūt izvietotai serverī. Un tieši šo pakalpojumu arī sauc ar hostingu. Šāda veida iespēju sniedz ļoti daudzi pakalpojuma sniedzēji, tomēr ne visi no tiem ir vienādas kvalitātes. Un tieši tāpēc ir ļoti svarīgi, ka tu izdari pareizo izvēli.

Pavisam vienkārši, izvēloties labāko hostinga pakalpojumu sniedzēju, tu ievērojami atvieglosi savas lapas uzturēšanu. Un tas protams tev ļaus ietaupīt laiku, lai varētu rūpīgāk pievērsties lapas satura pilnveidošanai. Tev šajā ziņā varētu noderēt palīdzība un tieši visu nepieciešamo tu vari atrast interneta vietnēwww.hostingureitings.lv, kur vienā vietā ir apkopota informācija par lielākajiem hostinga pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Šajā mājaslapā ir izveidota tabula, kur pēc dažādiem kritērijiem tiek salīdzināti vairāki hostinga pakalpojumu sniedzēji. Un tik tiešām ir jāatzīst, ka tieši šādā veidā ir iespējams labāk izprast atšķirības, starp dažādiem pakalpojuma sniedzējiem Latvijā. Un tieši tas tev ļaus izvēlēties pašu piemērotāko iespēju.

Šeit uz vietas varēsi arī iegūt plašāku informāciju par to, kā hostinga pakalpojumi darbojas. Esmu pārliecināts, ka tas jums ļaus daudz labāk novērtēt kvalitatīvu hostinga pakalpojumu nozīmi. Un tas protams liks padomāt, par labākā pakalpojuma sniedzēja izvēli. Vēlos pieminēt arī to, visa informācija lapā hostingureitings.lv pieejama arī krievu valodā.

Palīdzība tavam darbam

Esmu veidojis tiešām ļoti daudzas mājaslapas. Un šī pieredze man ir ļāvusi pilnībā saprast to, kam ir patiešām liela nozīme. No šīs pieredzes varu pateikt to, ka kvalitatīviem hostinga pakalpojumiem, pavisam noteikti ir jāpiešķir ļoti liela nozīme. Izvēloties pareizos hostinga pakalpojumus, jūs nodrošināt to, ka jūsu mājaslapa vienmēr būs pieejama interesentiem un tā darbosies bez jebkādiem traucējumiem. Un tas protams liecinās arī par tava darba kvalitāti, ko noteikti novērtēs tavi lasītāji.

hosting

Šeit vēlos piebilst arī to, ka izvēloties kādu no hostinga pakalpojumiem, tev galvenokārt vajadzētu novērtēt trīs rādītājus. Galvenais, novērtē pakalpojuma sniedzēja tehnisko specifiku. Tas principā ir visas mājaslapas darbības pamatā. Tātad tam ir jāpievērš pastiprināta uzmanība. Pēc tam tev vajadzētu painteresēties par apkalpošanas dienesta darbību. Šeit runa iet tika un vienīgi par apkalpošanu. Un nodrošinās to, ka dažādās sarežģītās situācijās varēsi saņemt visu nepieciešamo palīdzību. Un visbeidzot, pievērs uzmanību mājaslapas vadības panelim un iespējām, ko nodrošina pakalpojuma sniedzējs.

Ja nerīkosies spontāni un visus lēmumus pieņemsi prātīgi, nekādām problēmām nevajadzētu rasties. Un tāpēc iesaku rūpīgi izlasīt visu pieejamo informāciju jau minētajā interneta vietnē. Un protams, ja tev vēl ir kādas neskaidrības, interesējies pie jomas ekspertiem un nepieņem muļķīgus lēmumus.

Ko un kā rakstīt blogā?

blogiLīdz ar iespējām veidot savus blogus bezmaksas blogošanas platformās, piemēram, blogger.com, tumblr.com un citās, arvien vairāk un vairāk cilvēku vēlas izmēģināt blogošanu. Taču, jāsaka godīgi, aptuveni pusei sākotnējais blogošanas entuziasms pazūd jau pēc pirmajiem pāris ierakstiem, un blogs kļūst neaktīvs, bet vēl liela daļa raksta visai neinteresantus (vismaz citiem neinteresantus) ierakstus, kurus blogā tīšām vai netīšām ienākušie ar laiku pārstāj lasīt, līdz ar to bloga auditorija ir niecīga. Apskatīsim, kā labāk veidot savu blogu, lai tas būtu interesanti gan pašam, gan citiem, lai, pateicoties popularitātei, ne rakstītājam neapsīktu entuziasms, ne lasītājiem laika gaitā nezustu interese.

Tematiskie un vispārīgie blogi

Ieskatīsimies divu veidu blogos – tematiskajos blogos un vispārīgajos blogos. Gan no viena, gan otra var izveidot saturīgu saturu, kas citiem būs interesants un ko citi ar interesi lasīs un gaidīs arvien jaunus bloga ierakstus. Tematiskie blogi ir veltīti noteiktai tematikai, piemēram, automašīnām, motorsportam, sportam vispār vai krietni specifiskākām lietām – galvenais, atrast savu auditoriju. Savukārt vispārīgie blogi nav piesaistīti noteiktai tēmai, un šajā gadījumā autors var vienu dienu rakstīt, piemēram, par ceļojumu uz Itāliju, bet citā dienā par savām pārdomām pirms gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Gan vienam, gan otram bloga veidam ir savas priekšrocības un trūkumi.

Tematiskie blogi

Lai arī cik tas neliktos savādi, tematisko blogu priekšrocība ir iespēja izvērst vienu tematu ļoti daudzos aspektos, tādējādi izveidojot plašu blogu viena temata ietvaros un rezultātā panākot tādu pašu tematu daudzveidību, kā vispārīgajos blogos. Ņemot vērā, ka būsiet savu blogu pozicionējis kā blogu, piemēram, par automašīnām, varēsiet aplūkot šo jomu no visām pusēm – jaunāko auto modeļu apskati, paša pieredze, auto tirdzniecības mājaslapas un pat tik specifiskas tēmas, kā, piemēram, auto nomas iespējas. Noteikti ir cilvēki, kam pirms auto nomāšanas interesēs kāda argumentētas atsauksmes, piemēram, par automašīnu nomas mājaslapām – to ērtību, strukturētību un saprotamību. Tad nu lūk, te ir blogera brīva izpausme – rakstiet blogu, piemēram, par auto nomas mājaslapām un lieciet vērtējumus. Piemēram, sadaliet blogu sadaļās “ilgtermina auto noma carrent.lv”, “ilgtermina auto noma sixt.com”, “ilgtermina auto noma autonoma.lv” un aprakstiet, kādā veidā šo konkrēto pakalpojumu ir iespējams pasūtīt konkrētajās mājaslapās. No sava, lietotāja viedokļa sniedziet savu vērtējumu un, protams, neaizmirstiet padalīties arī ar saitēm un konkrētajām mājaslapām. Šis detalizētais piemērs ir tikai neliela daļa no tā, ko var īstenot, rakstot tematisko blogu. Šādā veidā ir vieglāk veidot vienotu lasītāju auditoriju. Ja spēsiet ieinteresēt ar saviem ierakstiem (kuriem noteikti jābūt regulāriem, “ar odziņu”), tad Jūsu blogam, tāpat kā žurnāliem, piemēram, par auto, izveidosies noteikts lasītāju loks, kas varēs veidot diskusijas, iesaistīties apspriedēs, dalīties pieredzē. Tādā veidā šī auditorija rodas un top labi blogi. Galvenais, neslinkot un ieguldīt darbu…

Vispārīgie blogi

Var teikt, ka vispārīgie blogi no vienas puses ir visai sarežģīta lieta, bet, no otras puses, izveidojot stabilu auditoriju, ir vieglāk attīstīt blogu un mazāk jālauza galva par interesantu tematu izvēli. Vispārīgie blogi neieliek noteiktos rāmjos. Šodien varat rakstīt par savu pieredzi gumijas lēkšanā, bet rītdien kaut vai uzrakstīt recenziju kādai teātra izrādei, ko apmeklējāt. Vispārīgos blogus atšķirībā no tematiskajiem krietni retāk izmanto darba vai komerciāliem mērķiem, tie parasti ir mērķēti uz tuvējo paziņu un draugu loku, ar kuriem diskutēt un dalīties savā ikdienas dzīves pieredzē par visdažādākajām lietām. No šāda bloga būs grūti izveidot “profesionālu” blogu par noteiktiem, nopietniem tematiem, taču kā sarunu platforma un iespēja iesaistīt diskusijā plašāku cilvēku loku tas būs lielisks risinājums. Turklāt šādā blogā nav izslēgta iespēja integrēt tematiskos blokus, piemēram, izveidot sadaļas “grāmatu recenzijas”, “ceļojumu pieredze”, “pārdomas par dzīvi” un jebkādas citas, tādējādi sadalot blogu it kā vairākās daļās, katrā no kurām interesenti var atrast kādus sev interesējošus aspektus. Taču nevajag arī pārcensties ar dalījumu dažādos tematos, jo tas prasa papildu atbildību no blogotāja un nepārtrauktu ierakstu papildināšanu. Nebūs skaisti, ja sadaļā “grāmatu recenzijas” būs kādi 30 ieraksti ar dažādu grāmatu recenzijām, bet sadaļā “ceļojumu pieredze” – tikai divi ieraksti par ceļojumiem pēdējā atvaļinājumā. Jāizvēlas tādi temati, par kuriem ir, ko rakstīt un ko rakstīt regulāri. Ja tie ir “profesionālie” temati, kā minētais piemērs ar tematu “automašīnas”, tad nebūs problēmu atrast jaunus aspektus, ko aplūkot. Savukārt, ja vairāk vēlaties dalīties savā dzīves pieredzē, piemēram, rakstot izlasīto grāmatu recenzijas un daloties ceļošanas pieredzē, tad centieties tomēr rūpēties, lai visas bloga sadaļas pildītos aptuveni vienādos apjomos.

Bez sava viedokļa – nekur!

Lai arī šķiet, ka ir taču tik daudz tematu, par ko varētu daudz un ilgi rakstīt blogā, tomēr katrs temats prasa rūpīgu iedziļināšanos un saprašanu, kāpēc rakstīt tieši šo aspektu un ne citu, un kāpēc viens aspekts šķiet interesants lasītājiem, bet cits atkal neraisa interesi. Pirmkārt, nekad neatstājiet novārtā pats savas domas. Lasītājiem daudz vairāk interesē paša autora viedoklis, nevis “copy-paste” no citiem resursiem. Pat, ja izmantojat “copy-paste”, neaizmirstiet to papildināt ar savu viedokli un domām. Piemēram, vēlaties apkopot ekspertu viedokļus par gada labākajiem auto – dariet to! Taču pierakstiet arī, ko domājat Jūs pats, kādēļ piekrītiet vienam ekspertam, bet citam atkal nevarat piekrist. Šāds ieraksts rada personīgāku attieksmi pret lasītājiem, pamudina arī viņus iesaistīties diskusijā, piekrist jums vai nepiekrist – galvenais, lai blogs neatstāj vienaldzīgu. Ja blogs lasītāju atstās vienaldzīgu, nākamreiz viņš nemaz tajā neielūkosies un līdz ar to blogam vairs nebūs jēgas. Tikpat labi tad var rakstīt savu privāto dienasgrāmatu, kuru neviens, izņemot Jūs pašu, neredz. Kā redzam no šī nelielā ieskata, bloga rakstīšana nebūt nav viegla lieta, ja vēlamies, lai blogs patiešām būtu veiksmīgs un citiem interesants. Taču, ja veltīsim tam laiku, meklēsim tematus un rakstīsim ar prieku, tad noteikti būs interesenti, kas lasīs un iesaistīsies diskusijā līdz ar Jums un citiem bloga lasītājiem.

Apvieno interneta veikalu ar informatīvo lapu

Pirms sāku runāt kaut ko konkrētāku par to, kādas priekšrocības biznesa attīstībai sniedz kvalitatīvas mājas lapas izveide, kas vienlaikus sniedz iespēju iepirkties internetā, es pastāstīšu kāpēc par šo tēmu aizdomājos.

Iemesls tam bija pavisam vienkāršs, tomēr jāatzīst, ka nepārāk patīkams man pašam. Proti, pirms pavisam neilga laika, man pašam nesaprotamā veidā, sabojājās mana viedtālruņa skārienjūtīgais displejs. Displeja virsējā kārta nebija bojāta, tomēr tālruni vairs nebija iespējams kontrolēt ar pieskārieniem.

veikals

Tāpēc pāris draugiem jautāju par iespējām nodot tālruni kvalitatīvā servisā. Un es uzzināju par kādu patiesi lielisku vietu, par kuru iespējams iegūt visu nepieciešamo informāciju interneta vietnē www.mobilemonsters.lv. Un es pārliecinājos par to, ka šeit tiek sniegts patiešām kvalitatīvs mobilo tālruņu remonts. Turklāt, šī servis mājaslapa ir izveidota patiešām lieliski un tieši tā man lika pieķerties pie šī raksta izveidošanas.

Pastiprini savu biznesu

Pašsaprotami, ka katra biznesa izaugsmes pamatā ir kvalitatīvs darbs no attiecīgā biznesa īpašnieka puses. Tomēr mūsdienās arvien lielāku nozīmi gandrīz jebkura biznesa veida attīsībā ieņem mājaslapas izveidošana un tās popularizēšana dažādos sociālajos tīklos.

Un arvien vairāk cilvēku to sāk apzināties un sāk aktīvāk izmantot tehnoloģiju attīstības sniegtās priekšrocības. Man kā moderno tehnoloģiju izmantošanas atbalstītājam par to ir patiešām liels prieks.

Tātad, pirmkārt jau kvalitatīvas mājaslapas izveidošana var sniegt patiešām lielas priekšrocības, jo nav nekādu šaubu par to, ka cilvēki dažāda veida informācijas meklēšanai izmanto tieši internetu.

Tas nozīmē to, ka gadījumā ja potenciālais klients meklē viņam nepieciešamo informāciju, pastāv liela iespēja, ka viņš atvērs tieši tava uzņēmuma mājaslapu. Līdz ar to šis cilvēks iegūs sev nepieciešamo informāciju, turklāt uzreiz zinās, kur tieši viņam ir jāgriežas pēc palīdzības. Un tas nozīmē neko citu kā to, ka šis konkrētais cilvēks var kļūt tieši par tavu klientu. Šeit pats svarīgākais ir tas, ka tevis veidotā mājaslapa ir patiešām kvalitatīva un tā spēj piesaistīt klientu uzmanību.

veikals2

Ir nepieciešams nodrošināt tieši tāda veida informāciju, kas var interesēt iespējami plašu potenciālo klientu klāstu. Un pats svarīgākais iespējams ir tas, ka ir pieejama visa kontaktinformācija. Vēl piebildīšu to, ka mājaslapai ir jābūt veidotai tā, lai tā kaut ko pateiktu par tavu uzņēmumu.

Papildus vienkāršas informatīvās mājaslapas izveidei, tu vari parūpēties par to, ka klientiem iespējams tevis piedāvātos produktus iegādāties uzreiz internetā un saņemt tos pasūtot.

Pie katra produkta izveido precīzu produkta aprakstu un vēlams atstāt vietu arī līdzšinējo klientu atsauksmēm. Tas ikvienam klientam radīs lielāku uzticības sajūtu tevis piedāvātajām precēm un pakalpojumiem. Tā piemēram jau minētais www.mobilemonsters.lv pašos pamatos ir telefonu serviss, tomēr tas vienlaikus piedāvā iespēju atsevišķas preces arī iegādāties un nodrošina to piegādi.

Šāda veida pakalpojumu sniegšana nodrošina ievērojami lielāku klientu skaitu un tas protams ir tieši tas, kas ir nepieciešams tava biznesa attīstībai.

Interneta vide ieņem arvien lielāku nozīmi ļoti daudzu cilvēku ikdienās. Un cilvēki arvien biežāk vērtē dažādu uzņēmumu sniegtos pakalpojumus pēc tā, cik kvalitatīvi ir izveidota šī konkrēta uzņēmuma mājaslapa. Tā rada pirmo iespaidu, kam ir tik ļoti liela nozīme. Un ar kvalitatīvas mājaslapas izveidošanu tik tiešām ir iespējams piesaistīt lielu klientu skaitu.

Tajā pašā laikā, pat ja sniedz ļoti kvalitatīvus pakalpojumus, bet tava mājaslapa ir izveidota ļoti zemā līmenī, tu riskē ar to, ka klienti tiks zaudēti.

Ņem piemēru un strādā labāk

Veidojot un uzturot savu blogu vai mājaslapu mēs vienmēr cenšamies vadīties pēc vislabākās sirdsapziņas. Tas ir vienkārši un saprotami. Un tieši tik pat saprotami ir tas, ka šādā darbība var būtiski bremzēt attiecīgā bloga vai mājaslapas izaugsmi. Tas saistāms ar to, ka vēl pavisam nepieredzējuši cilvēki mēdz pieļaut pavisam muļķīgas kļūdas, kas var izrādīties neatgriezeniskas. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi, ka spējam jau no paša bloga vai mājaslapas izveides sākuma izvairīties no šādu kļūdu pieļaušanas.

Jāpiemin arī tas, ka izlasīt un no dažādiem padomiem uzzināt visu nepieciešamo veiksmīgai bloga vai mājaslapas izveidei ir neiespējami. Tev protams nāksies rīkoties un mācīties no savām kļūdām. Tomēr papildus tam ir iespējams mācīties arī no citu cilvēku pieļautajām kļūdām un vismaz iespēju robežās izvairīties no šo pašu muļķīgo kļūdu pieļaušanas. Tātad, tas kas tev ir patiešām nepieciešams, ir spēja veiksmīgi savienot dažādas iegūtās zināšanas par konkrētu uzdevumu izpildi ar tām zināšanām, ko vari iegūt mācoties no paša vai citu cilvēku pieļautajām kļūdām.

blog design

Kur ņemt piemēru?

Kas būtu labākā vieta kur ņemt piemēru? Iespēju netrūkst. Internetā iespējams atrast neskaitāmi daudz dažādu blogu un mājaslapu, kas izstrādātas dažādos kvalitātes līmeņos. Tas nozīmē, ka tev būs iespēja apskatīt gan tādus piemērus, kas sniegs pozitīvu piemēru, gan tādus, kurus aplūkojot varēsi ieraudzīt un mācīties no dažādām kļūdām.

Galvenokārt iesaku tev vairāk koncentrēties uz tādu blogu vai mājaslapu apskati, kas izstrādātas ļoti kvalitatīvi. Tu daudz labāk varēsi izprast tos principus, kas ir pamatā šādu kvalitatīvu lapu izstrādei. To personīgi iesaku tāpēc, ka bieži apskatot nekvalitatīvi izstrādātus blogus vai mājaslapas, pašam to neapzinoties tu varētu nevis mācīties no šajās lapās pieļautajām kļūdām, bet sākt pieļaut tieši šīs pašas kļūdas. Tas tāpēc, ka šo blogu vai mājaslapu dizains un vizuālā darbība būs saglabājusies tavā atmiņā un vienmēr atgādinās par sevi.

Apbedīšanas biroju mājaslapas un blogi par tiem

Lai vai cik dīvaini arī tas neliktos, viens no labākajiem piemēriem, no kā tu varētu smelties iedvesmu sava bloga izveidošanai augstākā kvalitātē, ir dažādi blogi, kas saistīti ar apbedīšanas biroju darbību vai konkrētu apbedīšanas biroju mājaslapas. Tā tas ir tāpēc, ka cik vien bieži esmu apskatījis dažādas, šāda veida lapas, vienmēr esmu pārliecinājies par to izstrādes augsto kvalitāti.

Labākās īpašības

Tas, kas padara šāda veida blogus vai mājaslapas patiesi kvalitatīvas, ir to izstrādes procesā pielietotā vienkāršība.

Blogi, kas runā par dažādām, ar apbedīšanu saistītām lietām, parasti ir izveidoti ļoti vienkārši, neaizmantojot nekādas nevajadzīgas papildus lietas. Šie blogi saviem lasītājiem stāsta par apbedīšanas biroju darbību un dažādām lietām, kas būtu jāzin visiem, kuri zaudējuši kādu tuvinieku, piemēram, par apbedīšanas pabalsta saņemšanu.

Šādu blogu tehniskā darbība ir veidota iespējami vienkārši. Apvienojumā ar kvalitatīvu lapas saturu, šie blogi ir patiešām pateicīgi, kad runa iet par netraucētu darbību un iespēju uzrādīties kā vienam no labākajiem rezultātiem, kad par saistošo tematu notiek meklēšana google.com.

Līdzīgi ir veidotas ir arī speciālas, dažādu apbedīšanas biroju mājaslapas. Arī šajās lapās ir ietverts vien tas, kas ir patiesi nepieciešams.

Vienkāršība

Protams, tas ir patiešām patīkami, ja tavs blogs starp visiem pārējiem var izcelties ar unikālu dizainu vai interesantiem, veiksmīgas darbības risinājumiem. Tomēr labāk iesaku izvēlēties maksimālu vienkāršību un pārējo starpā pacenties izcelties ar patiesi kvalitatīvu, tevi veidoto saturu.