Kā uzsākt blogošanu

Kā uzsākt blogošanuTātad arī tu esi nolēmis uzsākt blogošanu un kļūt par vienu no miljoniem cilvēku visā pasaulē, kas ik dienas papildina savas unikālās lapas ar jauniem ierakstiem par visdažādākajām tēmām. Bet šajā brīdī tev nav nemazākās nojausmas par to kā to pareizi darīt un iespējams, tu pat līdz galam neesi izpratis, kas tad īsti ir blogs. Apskatot dažādus kvalitatīvus blogus, varētu rasties maldīgs priekšstats, ka šādas lapas izveide ir dārga, sarežģīta un ļoti laikietilpīga.

Arī man kādreiz šķita, ka bloga atvēršana ir sarežģīta un prasa kaut kādas zināšanas par programmēšanu. Tomēr atverot savus pirmos blogus es sapratu, ka tas ir pavisam vienkārši un tev nav nepieciešamas nekādas īpašas zināšanas. Viss, kas tev ir nepieciešams ir patiesa iedvesma un vēlme regulāri papildināt savu blogu ar jauniem ierakstiem, jo tieši tā ir bloga galvenā doma. Labu blogu, par tādu padara regulāra informācijas atjaunošana.

Līdz ar straujo blogu veidošanas popularitātes pieaugumu pasaulē ir izveidotas daudzas un dažādas mājaslapas, kas sniedz iespēju ātri un vienkārši izveidot skaistu blogu. Tātad, kā rīkoties, ja esi nolēmis veidot savu blogu?

Tava bloga doma

Pirmkārt tev kārtīgi jāizdomā, par ko tad īsti vēlies veidot savu blogu. Ja tevi interesē kāda specifiska tēma, iesaku veidot blogu kurā rakstīsi par attiecīgo tematu. Tas būs nišas blogs, kas aptvers tikai konkrētu tēmu un kurā, laika gaita runāsi par dažādam ar šo tēmu saistītām lietām. Par piemēru vai sameklēt un apskatīt kādu blogu, kurā autors runā par jaunākajam tehnoloģijām. Šāda veida blogi guvuši lielu popularitāti pēdējos gados.

Ja nevēlies runāt par neko konkrētu, bet laika gaitā vienkārši aprakstīt dažādus notikumus un runāt par sev interesantām lietām, veido dienasgrāmatas tipa blogu. Šajā blogā varēsi brīvi rakstīt par visu, kas interesē tevi un aprakstīt savas pārdomas par pilnīgi jebko. Ja izvēlies veidot šāda tipa blogu, iesaku pacensties piestrādāt pie īpašas noskaņas izveides, kas lasītājiem liks daudz labāk izprast tevi un tavas pārdomas par dažādiem notikumiem. Izveido īpašu dizainu un pievieno sevis publicētajiem rakstiem audio failus.

Ja neesi drošs par ko tieši vēlies runāt un nevari izvēlēties starp divām atsevišķām tēmām, iesaku veidot divus atsevišķus blogus, jo nebūtu pareizi nišas blogā, pēkšņi sākt rakstīt par saviem vasaras piedzīvojumiem.

Platformas izvēle

Ātrai un ērtai blogu veidošanai ir izveidotas dažās platformas, no kurām katra piedāvā atšķirīgu iespēju klāstu, lai tu varētu izvēlēties sev piemērotāko. No pieredzes varu teikt, ka vislabākā ir wordpress platforma, kas sniedz plašas iespējas, ir ērti kontrolējama un tai ir ļoti zema uzturēšanas maksa. WordPress kvalitāti pierāda lielais šīs platformas lietotāju skaits pasaulē. Tā ir populārāka blogu veidošanas platforma, kas sniedz patiesi lieliskas iespējas arī tiem, kas vēlas veidot mājaslapas. Un lai gan lielu popularitāti guvušas arī citas platformas, tieši wordpress tiek izmantota, kad runa iet par tiešām profesionāliem blogiem. Kādas ir wordpress priekšrocības un kāpēc arī tev to vajadzētu izvēlēties?

  • Tev tiek piedāvāts plašs klāsts dažādu izkārtojumu un noformējumu. Nav šaubu ka ātri atradīsi sev piemērotāko.
  • Jaunu rakstu izveidošana un dažādu failu pievienošana ir ļoti ērta.
  • Visus ierakstus ir iespējams ērti kategorizēt, sakārtojot sev vēlamos dalījumos.
  • Iespējams pievienot iespēju, kas lasītājiem ļauj komentēt tavus ierakstus un dalīties ar tiem dažādos sociālajos tīklos.

Dažādas platformas tev piedāvās iespēju veidot blogu pilnīgi bez maksas un tas bieži vien piesaista jauno blogeru uzmanību. Tomēr uz šiem piedāvājumiem nevajadzētu uzķerties. Tādas blogošanas platformas kā tumblr.com, kas piedāvā bezmaksas bloga iespējas, patiesība tevi pavisam vienkārši ierobežos. Tev būs grūti izveidot oriģinālu blogu, kas izceltos visu citu starpā. Sākot ar nespēju izveidot savu oriģinālo domēna vārda, beidzot ar ierobežotām izkārtojuma un vizuālā noformējuma iespējām. Tavs blogs izskatīsies prasts un garlaicīgs. Tādā veidā tu ātri vien zaudēsi savu lasītāju uzmanību un viss ieguldītais darbs būs aizlaists postā.

Domēna vārda izvēle

Kad esi izvēlējies sev piemērotāko platformu (es ceru ka tā ir wordpress), laiks ķerties klāt pie lapas izveides un viena no svarīgākajām tās sastāvdaļām būs domēna vārds. Pirmkārt tev jāatrod kvalitatīvs domēna uzturētājs. Es iesaku izmantot www.webhostinghub.com. Šīs domēna uzturētājs tevi nodrošinās ar patiešām kvalitatīvu servisu un nepievils tevi it nevienā situācijā. Gadījumā ja radīsies kādas problēmas, tiek piedāvāts bezmaksas klientu apkalpošanas centrs, kas sniegs iespēju rakstiski vai telefoniski paskaidrot visas neskaidrības un kopīgiem spēkiem nonākt pie atrisinājuma. Jāpiemin, ka klientu centrs tevi apkalpos jebkurā diennakts laikā, septiņas dienas nedēļā.

Lai tavs blogs piesaistītu lasītāju uzmanību ļoti liela nozīme ir tavam domēna vārdam. Ja tas būs ļoti garš un sarežģīts, cilvēki to ātri aizmirsīs un pat tad, ja vēlēsies atgriezties, vienkārši nevarēs to izdarīt. Tāpēc iesaku izdomāt kādu iespējami īsu domēna vārdu, kas pilnībā paskaidrotu tava bloga nozīmi. Tam ir jābūt lipīgam, tādam ko lasītajiem būs viegli atcerēties un galvenais lai tas būtu pilnīgi unikāls un visiem saistītos tikai un vienīgi ar tavu blogu.

Kā uzsākt darbību savā blogā, ja esi izvēlējies wordpress

Kad būsi aktivizējis savu wordpress kontu un vēlēsies uzsākt darbību, tu varētu mazliet apjukt. Tavā priekšā parādīsies šķietami sarežģīts vadības panelis ar daudzām un dažādām pogām. Ko darīt? Mazliet nomierinies un kārtīgi apskati visas iespējas. Tā piemēram, sadaļa Posts and Pages ir vieta kur tu dosies, lai savā blogā ievietotu jaunu ierakstu vai izveidotu jaunu lapas sadaļu.

Sadaļā appearance un themes tu vari nomainīt sava bloga izkārtojumu un mainīt dizainu.

Sadaļā plugins tu vari savam blogam pievienot dažādas papildu detaļas. Dažādas kontaktu formas, pieteikšanos uz jaunu saņemšanu u. c. Lai to uzdarītu tev vienkārši jāatrod sev vēlamā detaļa un ar vienu pogas spiedienu tā tik ievietota tavā bloga.

Viegli un ērti

Bloga izveidošana un uzturēšanas tik tiešām var šķist biedējoši sarežģīta. Tomēr šī populārā nodarbe ir kļuvusi par iemeslu lielam skaitam dažādu platformu izveides. Platformas, kas ļauj ātri un ērti ikvienam uzsākt blogošanu piedāvā dažādas iespējas. Ja vēlies to darīt patiesi augstā līmenī un izveidot unikālu bloga dizainu un domēna vārdu, tev būs jārēķinās ar nelieliem izdevumiem. Tomēr tas noteikti ir tā vērts ņemot vēra šādu platformu sniegtās iespējas. Ja esi gatavs uzsākt savas blogera gaitas, ņem vēra ieteikumus, apskati citus populārus blogus un sāc rakstīt to, kas tevī ir sakrājies un tā vien laužas uz āru. Blogošana ir patiesi interesanta nodarbe, kas laika gaitā uzlabos tavas komunikācijas spējas un tev būs iespēja satikt sev līdzīgi domājošus cilvēkus no visām pasaules malām.

Kur izveidot blogu

Kur izveidot bloguJa esi nolēmis sākt veidot savu personīgo blogu, viena no svarīgākajām izvēlēm, ko tev nāksies izdarīt ir par labu kādai no pieejamajām platformām, kas ļauj ātri un ērti izveidot personīgo interneta lapu. Attīstoties interneta lietošanai un blogu veidošanai kļūstot arvien populārākai, ir palielinājies to mājaslapu skaits, kas piedāvā šādu iespēju. Pirmajā brīdi tu pat varētu apjukt un izdarīt kādu muļķīgu izvēli, kas vēlāk tev traucētu veiksmīgi attīstīt paša izveidoto blogu. Tāpēc esmu izveidojis sarakstu ar manuprāt vislabākajām platformām, kas ļaus tev izveidot un veiksmīgi attīstīt savu blogu.

WordPress.org

Šī platforma apvieno pasaulē lielāko, patiešām nopietno blogeru kopienu un nodrošina darba iespējas tūkstošiem blogeru, kas to dara ikdienā. Šī platforma ir patiešām lieliska ar to, ka tev nav nepieciešamas pilnīgi nekādas programmēšanas prasmes, jo visas tehniskās lietas tiks ātri sakārtotas tavā vietā. Ātri un ērti izveidojama lapa ar milzīgu skaitu patiesi skaistu dizainu. Turklāt samaksa par šīs platformas izmantošanu, ņemot vērā tās sniegtās iespējas ir patiešām niecīga. Par paša izvēlētu lapas vārdu un uzturēšanu nākas maksās vien trīs līdz sešus dolārus mēnesī. Šo platformu iesaku tiem, kas nolēmuši patiešām nopietni pievērsties blogošanai. Šī platforma ir ideāli piemērota tieši blogu vai mājaslapu veidošanai. Par tās kvalitāti liecina fakts, ka 2013. gada beigās to izmantoja 60 miljoni lietotāju.

WordPress.com

Šīs platformas ideja ir pavisam vienkārša. Tu saņem mazākas iespējas, vienlaikus rēķinoties ar ierobežotām bloga kontroles un pārveidošanas iespējām. Tā vieta lai būtu jāmaksā par paša izvēlēta domēna vārda uzturēšanu, tu vari saņem iespēju bez maksas lietot šo platformu ar šāda veida domēna vārdu „tavsnosaukums.wordpress.com”.

Pēc izskata un iespējām skatoties, nekādu dižo blogu šeit neizveidosi un arī mājaslapas uz šīs platformas neiesaku veidot. Tomēr tā ir ideāli piemērota tiem, kas vienkārši vēlas savās domās dalīties ar citiem. Un cilvēkiem tas patīk. 2013 gada beigās šo platformu izmantoja 56 miljoni lietotāju. Šī platforma tev sniegs blogošanas iespējas ar lielu interesentu auditoriju.

Blogger.com

Šī platforma bija viena no pirmajām, kas piedāvāja iespēju bez maksa izveidot savu lapu, kurā iespējams runāt par sev interesējošām lietām. Un lai gan tā piedāvā vieglas izveides un publikācijas iespējas, līdz ar wordpress parādīšanos, blogger  strauji zaudēja savu popularitāti. Tas saistāms ar to, ka wordpress piedāvā daudz modernākas un cilvēkiem patīkamākas iespējas. Ja vēlies domēna vārdu bez „.blogspot” pievienojuma, tev nāksies šķirties no desmit dolāriem gadā.

Tumblr.com

Šī platforma tika izveidota un veiksmīgi palaista laikā, kad par savu vietu zem saules cīnījās blogger un wordpress. Ar atvieglotajām bloga izveidošanas un kontroles iespējām tumblr ātri vien piesaistīja lielu uzmanību un pavisam neilgā laikā to lietoja ievērojams skaits blogeru. Veiksmīgais starts kļuva par pamatu vēl labākai darbības turpināšanai un pagājušā gada beigās tumblr bija savācis 125 miljonus lietotāju.

Šī platforma ir lieliska piemērota blogošanas iesācējiem, jo tā piedāvā maksimāli atvieglotu uzturēšanu. Uzskatu, ka tā vislabāk piemērota tiem, kas blogošanu apvieno ar fotogrāfiju publicēšanu.

Izvēle

Lai izvēlētos sev piemērotāko variantu, tev atliek vien izprast savas vajadzības un par sava bloga platformu izvēlēties to, kas atbilst tavām vajadzībām. Viss ir atkarīgs no tā, cik nopietni plāno nodarboties ar blogošanu, par ko vēlies rakstīt, kādu auditoriju vēlies sasniegt un vai esi gatavs maksās par lapas uzturēšanu.

Kas ir blogs

Kas ir blogsEsmu pilnībā drošs, ka starp mums ir ļoti daudz tādu cilvēku, kas pilnība neizprot jēdzienu blogs vai varbūt pat nekad mūžā to nav dzirdējuši. Ņemot vēra šīs parādības pieaugošo popularitāti nolēmu paskaidro to, kas tad īsti pašos pamatos ir blogs un kāpēc cilvēki veido blogus.

Pats vārds blogs ir anglicisms, kas saīsināts no vārda weblog. Tulkojot no angļu valodas tas nozīmē – dienasgrāmata vai emuārs, kas izvietots internetā, apskatei citiem cilvēkiem. Blogs visbiežāk sastāv no dažādiem īsiem tekstiem un ziņojumiem. Lai bloga apskati padarītu interesantāku, šos tekstus ierasts papildināt ar attēliem, video vai audio materiāliem, kas paspilgtina un izceļ tekstā apskatīto tēmu. Lai arī pēc teksta izlasīšanas noturētu lasītāja uzmanību, ierasts tekstiem pievienot arī iekšējās un ārējās saites uz citam, ar tekstā apskatīto tematu saistītām lapām.

Pateicoties speciāli radītām platformām internetā, ātri un ērti blogu var izveidot jebkurš. Atliek vien izvēlēties kādu interesantu tematu par ko runāt un sākt rakstīšanu. Ierasts, ka viss blogs tiek veltīts vienam atšķirīgam tematam un bloga veidotājs to apraksta visā pilnībā vai arī tiek izveidots nekonkrēts blogs, kur laika gaitā tā veidotājs runā par visdažādākajiem tematiem, dalās savās domās un stāsta par dažādiem piedzīvojumiem. Šāda prakse ir ieguvusi lielu popularitāti dažādu slavenību vidū, kas ar bloga starpniecību sazinās ar saviem faniem, dodot iespēju uzzināt dažādas interesantas lietas.

Blogs sniedz patiešām lielisku iespēju ātri un ērti dalīties savās domās ar citiem cilvēkiem un savas idejas pasniegt salīdzinoši lielai auditorijai. Un tieši tāpēc vēlos atgādināt par drošību. Vienmēr atceries, ka viss ko raksti būs brīvi pieejams apskatīšanai ikvienam interesantam. Tas nozīmē, ka tevis publicēto informāciju varēs brīvi izmantot ikviens kurš to vēlēsies. Tāpēc vienmēr esi uzmanīgs un rūpīgi padomā ko esi uzrakstījis pirms katra jauna raksta publicēšanas.

Visus internetā atrodamos un aplūkojamos blogus ir iespējams iedalīt dažādās grupās, pēc bloga satura un pēc veida, kā bloga veidotājs visu informāciju pasniedz saviem lasītajiem. Blogus var iedalīt šādās grupās:

  • Dienasgrāmatas – šajos blogos to autori dalās pārdomās un runā par sev interesējošām tēmām. Šeit autori runā par savu ikdienu.
  • Nišas blogi – blogs tiek veltīts kādai konkrētai tēmai. Visa bloga veidošanas gaitā tā autors apraksta visu, kas saistīts ar attiecīgo tēmu un izsaka savus komentārus.
  • Korporatīvie blogi – šādus blogus parasti veido ar mērķi uzlabot iekšējo komunikāciju kādā lielā organizācijā. Tiek runāts par tematiem, kas ir saistoši viesiem darbiniekiem.

Blogus iespējams iedalīt vēl dažādās grupās. Ņemot vērā to pasniegšanas veidu var atsevišķi izdalīt fotoblogus un videoblogus jeb vlogus. Tieši viedeoblogi pēdēja laikā iegūst arvien lielāku popularitāti, jo tie ir daudz interaktīvāki un uzskatāmāki. Šāda bloga izveidei nebūs nepieciešams veidot atsevišķu interneta lapu, jo tie vislielāko auditoriju sasniedz caur video publicēšanas vietni youtube.com.

Ja vēlies izveidot arī savu blogu, sākotnēji iesaku rūpīgi apsvērt bloga veidošanas mērķi. Tev pašam ir jāsaprot par ko tieši velies runāt un kādā veidā vēlies ar šo informāciju dalīties. Nākamais solis būs tavam mērķim piemērotākās platformas izvēle, kas maksimāli atvieglotu tavas lapas izveidi. Tālāk vien nāksies izvelēties sev piemērotāko lapas dizainu un sākt veidot tās saturu. Vēlreiz atgādināšu par drošību. Atceries, ka viss ko publicē internetā ir brīvi pieejams ikvienam lasītājām un tevis publicētos informāciju varēs izmantot ikviens.