Clicky

Blogā par piedzīvojumiem

Kā jau reiz kādā no saviem rakstiem minēju – cilvēki blogus veido dažādu iemeslu dēļ, un viens no tiem ir tāpēc, ka viņu dzīve šķiet tik interesanta, ka nepadalīties ar to būtu bezmaz vai grēks. Taču blogot var ne tikai viens cilvēks, patiesībā interesanta ideja ir kādā blogā darboties vairākiem autoriem, jo katrs stāsta savu stāstu citādāk un paskatās uz dažādiem jautājumiem no cita skatu punkta. Pavisam interesants blogs sanāktu, ja tajā kā autori darbotos dažādu paaudžu cilvēki, sākot ar bērniem un beidzot ar senioriem. Lai tas izdotos, blogam būtu jābūt par kādu no tēmām, kas visus vieno. Continue reading “Blogā par piedzīvojumiem” »

Kāpēc svarīgi blogos pievērsties sadzīves jautājumiem?

Cilvēki rakstīt blogus uzsāk dažādu mērķu vadīti. Ir tādi, kuri ar saviem dzīvesstāstiem vēlas iedvesmot citus, un kuriem tas arī ļoti labi padodas.

Tie parasti ir cilvēki ar kādu īpašu dzīves stāstu – vai nu kādu problēmu, kas sen jau kā pārvarēta un tagad kalpo kā milzu motivācijai turpmākai nākotnei, vai arī viņu dzīvesveids vienkārši ir tik interesants un neparasts, ka no viņiem var smelties milzu iedvesmu uzdrīkstēties.

Kā arī ir tādi cilvēki, kuri vienkārši vēlas padalīties savās pārdomās ar citiem, sniegt kādu padomu un uzklausīt apkārtējo domas. Katrā ziņā, blogu veidošanai nav limitu un katrs nosaka to, kāpēc viņš vēlas darīt to, ko dara un rakstīt par to ko raksta, tomēr domāju, ka reizi pa reizei savos blogos vajadzētu pievērsties arī kādam ikdienišķam jautājumam. Continue reading “Kāpēc svarīgi blogos pievērsties sadzīves jautājumiem?” »

Vai pietiekami daudz ar bērniem tiek runāts par satiksmes drošību?

Tēmu, kas ir aktuālas bērnu audzināšanā, ir ļoti daudz. Bērni mums ir svarīgi, tāpēc vienmēr redzam lietas, kuras vajag uzlabot, lai mūsu bērnu dzīvi padarītu drošāku, priekpilnāku un kvalitatīvāku. Viena no tēmām, kas aktuāla bērniem un jauniešiem tieši tagad, kad ārā ir sācies tumšais laiks, ir drošība uz ceļiem. Un skolas vecuma bērni ceļu no mājām uz izglītības iestādēm, pulciņiem bieži vien mēro vieni paši. Tāpēc jautājums par drošību uz ceļa un satiksmes noteikumu ievērošanu ir ļoti aktuāls.

Nesen ziņās tieši tika iztirzāts gadījums, kad auto vadītājs knapi paspēja nobremzēt auto, jo nepiemērotā vietā lēnu garu, pat galvu nepagriežot, ceļu šķērsoja skolas vecuma meitene. Tā bija bīstama avārijas situācija, kas varēja beigties ļoti skumji. Un, izlasot šo informāciju, sapratu, ka laikam runāt par satiksmes dalībnieku drošību un uzvedību uz ceļa ar bērniem un pusaudžiem runāt nekad nebūs pārāk daudz. Continue reading “Vai pietiekami daudz ar bērniem tiek runāts par satiksmes drošību?” »

Internets un blogi – arī veciem cilvēkiem

Blogu rakstīšana mūsdienās ieņem aizvien nozīmīgāku vietu, ar to aizraujas gan jauni cilvēki, kuri vēlas vienkārši izpausties, tā ir dažādu speciālistu nodarbe, lai pelnītu naudu, un galu galā tā var būt noderīga arī cilvēkiem, kuriem aiz muguras jau trakie jaunības gadi, brieduma gadu nopietnība un tagad ir laiks, ko atvēlēt vairāk sev. Ir lieliski, ja savā blogā cilvēki gados spēj dalīties dažādās piedzīvotās dzīves gudrībās, ja spēj pastāstīt savu pieredzi un ar savu padomu palīdz daudziem cilvēkiem, kuriem reizēm tieši uzklausīšana un vecāka cilvēka pieredzējis atbalsts arī ir vajadzīgs. Continue reading “Internets un blogi – arī veciem cilvēkiem” »

Interneta platformas, kas palīdz attīstīt savas idejas un biznesu

Nekad nav viegli uzsākt kaut ko jaunu. Vienalga, vai tas ir hobijs vai arī kāda veida bizness. Jebkurā dzīves situācijā mūs pavada šaubīgas domas, no kurām ne vienmēr ir tik viegli tikt vaļā. Vienmēr ir šis „ja nu”. Tomēr, manuprāt, dzīvē vienmēr viss notiek tā, kā tam ir jānotiek.

Arī, ja jums dotajā brīdī tā nešķiet – viss tomēr notiek uz labu un nevajag padoties pie katras mazākās neveiksmes, galvenais ir virzīties uz priekšu un darīt visu iespējamo, lai savu dzīvi iegrozītu tādās sliedēs, kā to vēlaties jūs pats. Continue reading “Interneta platformas, kas palīdz attīstīt savas idejas un biznesu” »

Blogā – tēmas, kas ir sasaistē ar kalendārajiem svētkiem un gadalaiku

laptop with gift box and christmas lights background

laptop with gift box and christmas lights background

Tā kā tuvojas gada lielākie un gaidītākie svētki, tad gribu savā blogā parunāt par tēmu, kas varētu būt aktuāla arī citiem blogu veidotājiem. Man ir ieteikums, kā uzlabot jūsu bloga saturu un piesaistīt tam vairāk apmeklētāju. No savas pieredzes varu apgalvot, ka laba metode ir bloga ierakstu veidošana saskaņā ar kalendārajiem svētkiem un gadalaiku ritmu, aktualizējot  un iztirzājot ar tiem saistītas tēmas.

Skaidrs, ka nevajag rakstīt par visiem svētkiem, kas atzīmēti kalendarā, jo tas taču nebūtu iespējams un arī lasītāju neinteresētu, bet ir vērts neatstāt bez ievērības tos svētkus, kas iesakņojušies mūsu sabiedrībā.

Mēs visi esam aizņemti un steidzīgi, tomēr svētki ir daļa no mūsu dzīves, tāpēc meklējam veidus, kā ātrāk iegūt noderīgu informāciju, kā svētkiem sagatavoties vienkāršāk, gūt labas un radošas idejas. Ja mana mamma tādu informāciju meklē žurnālos un katalogos, tad mana paaudze to visu var iegūt no aktuāliem blogiem, kur blogeri apskata veikalu piedāvājumu, dalās ar labām ēdienu receptēm, galda klāšanas un dāvanu idejām. Tēmu svētku sakarā var būt daudz. Tās katrs blogeris var pieskaņot sava bloga pamattēmai. Šādi aktuāli un praktiski noderīgi bloga ieraksti vienmēr piesaistīs jaunus lasītājus un padarīs blogu populārāku, lasītājiem tiešām noderīgu.

Ziemassvētku tēma ir neizsmeļama

ziemassvetku-tema-blogosanaUn tagad noteikti ir īstais brīdis, lai blogā parunātu par tēmām, kas saistītas ar Adventes laiku, Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Un ideju šajā sakarā var būt ļoti daudz. Sākot no rotājumiem, ēdieniem un tērpiem, līdz dāvanām, apsveikumiem, brīvdienu ceļojumiem un atpūtas vietām.

Skaidrs, ka Ziemassvētku dāvanas ir viena no aktuālākajām tēmām. Par tām jāsāk runāt laikus, jo parasti cilvēkiem ir paradums visu atlikt uz pēdējo. Savā blogā varat šo tēmu aktualizēt jau laikus. Daudzus interesē ideja, kā ar savām rokām un bez lieliem izdevumiem radīt lieliskas dāvaniņas un rotājumus. Te var izpausties visi radošo blogu autori, kam galva pilna idejām un ir vēlēšanās ar tās parādīt arī citiem. Ko dāvināt Ziemassvētkos – tas ir aktuāls jautājums, uz kuru savā blogā varat piedāvāt iespējamo atbildi vai sniegt iedvesmu.

Ziemassvētku dāvanas un to idejas bieži vien meklējam internetā – interneta veikalos, ziņu portālos, Facebook, Instagram stāstos un galerijās. Kāpēc gan viena no vietām, kur gūt iedvesmu, nevarētu būt jūsu blogs? Varat pat ielikt saiti uz kādiem noderīgiem YouTube video, kur parādīts, kā kaut ko izgatavot, pagatavot maltīti, iesaiņot Ziemassvētku dāvanas.

Šāds kvalitatīvi sagatavots un ar rosinošiem attēliem papildināts bloga ieraksts noteikti piesaistīs plašu lasītāju loku. Kalendārs un laiks aiz loga vienmēr ir laba iedvesma kādam aktuālam bloga ierakstam, kurā risinātas tēmas, kas konkrētajā brīdī daudziem lasītājiem ir saistošas. Tādā veidā aktuāls ieraksts vispār var iepazīstināt ar jūsu blogu un rosināt izlasīt arī citus agrākos ierakstus, kļūt par regulāru bloga lasītāju. Tas rosinātu savu blogu veidot vēl interesantāku un lasītājiem noderīgāku.

Pārdomu blogi – kāds no tiem labums?

Plašajā interneta tīmeklī ir atrodami daudz un dažādi blogi, kuros var lasīt gan par vienu tēmu, gan par n-tajām tēmām.Blogeri informē par to, ko atraduši, uzzinājuši, dalās vērtīgos padomos un savās zināšanās. Un vēl ir daļa tādu blogu, kuros mums ir iespēja lasīt bloga autora pārdomas par pilnīgi jebko. Bloga autors var gan īgņoties par valsts politiku, filozofēt par pasaules iekārtu, stāstīt savu pieredzi, iegādājoties ziemas riepas automašīnai, dalīties savos iespaidos par gadalaiku un vispār paust pilnīgi jebko, bet tas nebūs objektīvs raksts – tajā pausts subjektīvais viedoklis par visu, kas notiek konkrētā cilvēka dzīvē. Continue reading “Pārdomu blogi – kāds no tiem labums?” »

Blogs veicinās mārketinga aktivitāšu efektivitāti

blogsDigitālais mārketings ir viens no galvenajiem rīkiem, ar ko šodienas uzņēmēji veido savu popularitāti, piesaista klientus. Tā ietvaros ir dažādi digitālā mārketinga instrumenti, kas katram uzņēmējam palīdz sasniegt to mērķi, ko viņš ir izvirzījis. Lai digitālais mārketings būtu efektīvs, jāstrādā pie ļoti daudziem aspektiem. Tos parasti detalizēti pārzina digitālie eksperti, kuri ik dienu strādā ar šiem jautājumiem.

Digitālā mārketinga pamatu pamats ir profesionāla un pārdošanas principiem pielāgota mājaslapa, jo visas digitālā mārketinga aktivitātes galu galā noved pie mājaslapas. Tāpēc tai ir jābūt sakārtotai un pārliecinošai. Tomēr pēdējā laikā eksperti runā arī par to, ka digitālā mārketinga aktivitāšu panākumus būtiski ietekmē tas, vai mājaslapā tiek veidot blogs jeb emuārs. Un tieši šis aspekts mani ieienteresējis, jo par blogiem zinu daudz. Tāpēc šķita saistoši, ka tas spēlē tik lielu lomu uzņēmēju panākumu veidošanā. Continue reading “Blogs veicinās mārketinga aktivitāšu efektivitāti” »

Kādas tematikas blogi tagad ir populāri?

Ja jūs vēl nerakstāt savu blogu, bet par to domājat, tad jums var noderēt mani novērojumi par to, kāda veida un satura blogi ir biežāk apmeklēti, lasīti un arī pamanīti. Lai arī blogs ir sevis pašizpausme, tā rakstītājs un veidotājs tomēr to adresē kādam citam, cerot un gaidot, ka tam būs lasītāji. Tāpēc ir rūpīgi jāapdomā tas, kāpēc gribat veidot blogu, kādu tēmu un konceptu tam izvēlaties, ko ar to vēlaties panākt, pateikt? Continue reading “Kādas tematikas blogi tagad ir populāri?” »

Šis un tas par blogošanu

blogsKatram cilvēkam ir sava motivācija, kāpēc tas izvēlas rakstīt savu blogu. Viens vēlas paust savas domas publiski, cits vēlas parādīt savus talantus, citam tas ir ar mērķi nopelnīt kādu naudu. Lai kāds būtu iemesls jūsu izvēlei par labu blogam, ir jāizvērtē, ko jūs tajā vēlaties paust.

 

Nav vienkāršāka veida, kā par sevi sabojāt jebkuru priekšstatu, kā vien publiski paust savu muļķību, aprobežotību un jebkādas cieņas vakuumu. Ne velti saka, pirms atverat savu muti (vai bloga gadījumā – pirms kaut ko uzrakstāt), apdomājiet vairākkārt, vai tam ir kāda jēga, ko jūs vēlaties panākt un vai darāt pareizi.

Jūs varat jau nelikties ne zinis un uzspļaut visam, taču jūs nekad nevarat zināt, varbūt tas kādā reizē var pret jums atspēlēties nudien nejaukā veidā.

Continue reading “Šis un tas par blogošanu” »