Clicky

Bloga attīstīšana no visiem aspektiem

Blogu veidot nenozīmē tikai izdomāt dažādas tēmas un publicēt rakstus, kas citiem varētu likties interesanti. Patiesībā bloga veidošanu varētu nosaukt par sava veida darbu, kuru cilvēki dara tā pat, vienkārši sev par prieku. Labs veiksmīgs blogs ir tāds, kuram ir daudz apmeklētāju, un kas gan nodrošinās šo apmeklētāju skaitu, ja ne paša bloga saturs un arī noformējums. Vismaz tā domā lielākā daļa cilvēku.

Tas ir tas primitīvais, virspusējais uzskats par blogiem. Cilvēki, kuri ne reizi nav saskārušies ar jebkāda mājas lapas uzturēšanu saskata tikai to, kas ir acīm redzams – tekstus, kas publicēti, bildītes, kas pievienotas un dažādus fontus.

Taču šoreiz es vēlējos parunāt par to, ko tad īstenībā nozīmē blogu veidošana. Uzsvērt visu to, ko apkārtējie parasti neievēro, jo savā ziņā tas pat ir svarīgāk par visu bloga un jebkuras citas mājas lapas saturu, jo galu galā- tas taču ir visa pamats. Bez tā lapa nemaz neeksistētu. Continue reading “Bloga attīstīšana no visiem aspektiem” »

Ikdienā svarīgas tēmas, par kurām ir jāraksta

Lai cilvēks attīstītos un viņam būtu plašs redzējums uz dažādām lietām, cilvēkam pašam savs redzējums ir jāpaplašina. Jāinteresējas par dažādām lietām, kas iespējams neietilpst viņa ikdienā. Taču ir svarīgi, ka cilvēka redzesloks sniedzas daudz tālāk par savu degunu. Lai viņš būtu spējīgs iesaistīties pilnīgi jebkādā sarunā jebkurā situācijā. Un ne jau vienkārši, lai runātu, bet arī, lai šīs tēmas izprastu un spētu par savām domām pastāvēt.

Par tādām tēmām nepieciešams ne tikai runāt, bet arī rakstīt, lai būtu iespēja dalīties savās domās un uzskatos ar daudz lielāku skaitu cilvēku, tādā veidā arī mudinot viņus domāt un spriedelēt. Veicināt viņu darbību un ietekmēt sabiedrību, vedinot visu uz pozitīvo pusi. Uz attīstību.

Šīs tēmas ir svarīgas, lai gan iespējams dažreiz šķiet, ka nē. Tāpēc tās arī svarīga daļa no bloga- jo bloga veidošanai un attīstībai ir svarīgi tas, ka tajā tiek publicēti raksti, kas viens no otra atšķiras. Jo tādā veidā arī tas redzes loks paplašinās. Continue reading “Ikdienā svarīgas tēmas, par kurām ir jāraksta” »

Svarīgie valsts līgumi palīdz attīstīt blogu

workstationVeidojot blogu, cilvēku mērķis parasti ir rosināt pārējos domāt un interesēties par viņiem aktuālām lietām, tēmām un nodarbēm. Varbūt dažreiz citiem nav pat par tām jādomā, vienkārši cilvēks vēlas dalīties savās domās un uzskatos ar citiem, un ar to pietiek.

Paplašināt apkārtējo redzes loku un iepazīstināt ar iespējams viņiem ne tik aktuāliem jautājumiem. Visa informācija, kas tiek iekļauta blogā ir svarīga tā veidotājam. Kas, protams, ir tikai loģiski, jo savādāk taču nekas tāds blogā neatrastos, vai ne? Un tieši par to es šodien vēlos parunāt. Ne jau par kādu konkrētu tēmu, kuru noteikti vajadzētu iekļaut bloga saturā vai kā tamlīdzīgi. Vienkārši par to, kā labāk veidot blogu un kas vis labāk palīdz to attīstīt? Continue reading “Svarīgie valsts līgumi palīdz attīstīt blogu” »

Sasniegt vairāk ar pašu paveikto darbu

Pirms kāda laika es runāju par to, ar kādiem šķēršļiem mums var nākties saskarties, kad mēs cenšamies realizēt dažādus interesantus projektus. Un nav pilnīgi nekādu šaubu par to, ka ir svarīgi saprast, kā šīm lietām tikt pāri, lai varētu sasniegt arvien labākus rezultātus. It īpaši liela nozīme tam ir tad, kad mēs veicam darbu, kas kaut kādā ziņā ir saistīts ar mūsdienu tehnoloģijām.

Vēl jo vairāk, ja mēs aktīvi darbojas mediju vidē. Jo tieši šeit mūs tiešā veidā var ietekmēt ne tikai tehniskie jautājumi, bet arī lietas, kas ir saistītas ar likumdošanu. Un tas viss kopumā mums liek būt patiešām uzmanīgiem. Tajā pašā laikā nākas atzīt arī to, ka tas viss mūs zināmā mērā ietekmē.

Un tieši tāpēc ir svarīgi, ka mēs paši esam gatavi cīnīties par to, ka arī interneta lietošanas iespējas arvien tiek uzlabotas. Galu galā, tieši šis informācijas izplatīšanas veids ir kļuvis par galveno pasaulē. Par to nu es nešaubos.

Tomēr par spīti tam visas, daudzi jautājumi arvien nav sakārtoti. Un te nu man nācās atgriezties pie ideju smelšanās no tā, ko ir spējuši paveikt tādi cilvēki kā Oļegs Solodovs. Saprotams, ka viņš savu darbu veic tieši televīzijā. Tomēr mēs ļoti daudz varam mācīties no tā, kā dažādus darbus veikt, lai galu galā tiktu nodrošināta visas nozares attīstības.

Un par to visu mēs paši varam uzzināt vairāk Oļega Solodova mājas lapā, kur tiek runāts par dažādiem jautājumiem, kas ir saistīti ar viņa darbu un laika gaitā paveikto. Tādu uzsvaru uz to visu lieku tāpēc, ka šeit runa tik tiešām iet par to, ko laika gaitā ir spējīgs paveikt viens cilvēks.

Protams, ir ļoti svarīgi, ka mēs ap sevi pulcinām tādus cilvēkus, kas spēj domāt līdzīgi un arī ir gatavi smagi strādāt. Continue reading “Sasniegt vairāk ar pašu paveikto darbu” »

Jauni tehniskie risinājumi: Lielisks hostings

Saprotams, ka vislielāko uzmanību es vienmēr esmu pievērsis tam, kā cilvēki izvēlas veidot savus blogus un mājas lapas. Un nav nekādu šaubu par to, ka pirmā lieta, ko mēs varam redzēt ir viss, kas ir saistīts ar satura veidošanu. Galu galā, tieši šīs lietas mēs uzreiz ieraugām, pēc jebkuras interneta vietnes atvēršanas.

Un tomēr, kā jau esmu vairākas reizes teicis arī iepriekš, tam visam pamatā ir vēl vairākas svarīgas lietas. Šeit nu uzreiz uzmanību vajadzētu pievērst tieši tehniskajiem jautājumiem. Jo šo faktoru sakārtošana ir tā, kas ļauj nodrošināt lapas darbību bez liekām problēmām. Un tas jau vien liek saprast to, cik svarīgi ir iegūt zināšanas par to, kā savā labā izmantot visas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Kā jau zināt, es par šiem jautājumiem esmu runājis vairākas reizes. Un tomēr, man arvien nākas saprast to, ka tehnoloģijas iet uz priekšu ļoti strauji. Līdz ar to ari mainās dažādu pakalpojumu sniedzēju piedāvājums.

Šajā gadījumā to vēlos attiecināt uz hostinga pakalpojumiem. Jā, es zinu, ka tie ir pieminēti jau pāris reizes. Tomēr šoreiz tik tiešām vēlos minēt kaut ko unikālu. Un jādomā, ka šeit vērts būtu ieklausīties tieši blogu un nelielu mājas lapu veidotājiem. Saprotams, ka tas ir ātrs un drošs hostings. Pretējā gadījumā es par to nemaz nerunātu. Šeit tas īpašais ir vienots tarifs hostingam, kas arvien tiek sniegts izcilā kvalitātē. Continue reading “Jauni tehniskie risinājumi: Lielisks hostings” »

Blogu aktivitātes un vēstures kalendārs

Viens no labākajiem veidiem, kādā ir iespējams panākt kaut kādas atsevišķas nozares vai jomas attīstību, ir veidot savstarpēju sadarbību. Galvenokārt tāpēc, ka tas ļauj veiksmīgi izplatīt informāciju par tām lietām, kas mūs interesē. Līdz ar to mēs dažādus darbus varam paveikt ievērojami augstākā kvalitātē arī tad, kad paši neesam ieguvuši pilnīgi visas zināšanas, kas mums varētu būt nepieciešamas.

Tajā pašā laikā, mēs ar savām zināšanām varam palīdzēt kādam citam. Un tādā veidā, laika gaitā var attīstīties arī atsevišķas nozares. Un ar lielu prieku varu teikt to, ka es pats arī esmu daļa no šādas nozares, kuras pārstāvji vienmēr ir gatavi palīdzēt viens otram.

Blogeru kopiena ir strauji augusi un lai gan pēdējos gados blogošanas popularitāte ir mazinājusies, aktīvākie joprojām tic tam, ka blogošana ir labākais izteikšanās veids. Un tieši tāpēc arvien tiek veidoti augstas kvalitātes blogi, kuru saturs ir noderīgs ļogi daudziem.

Un tieši tāpēc es esmu sācis domāt par to, ka varētu īstenot vēl kādu interesantu projektu, kas ļautu iegūt vēl lielāku kopības sajūtu. Jo tieši tās ir lietas, kas mums dod spēku arvien turpināt iesākto. Proti, ir svarīgi, ka mēs sekojam līdzi viens otram un vajadzīgajā brīdi dodam atbalstu.

Tad nu es sāku domāt par dažādiem risinājumiem, kas ļautu vēlamo mērķi sasniegt. Un man ir patiešām liels prieks par to, ka pie mums ir atrodami tādi pakalpojumu sniedzēji, kas veido augstas kvalitātes risinājumus. Par vienu no iespējām, ko es ļoti nopietni esmu domājis, jūs vairāk varēsiet uzzināt vietnē http://poligrafija.lv/lv/poligrafija-produkcija/kalendari/kalendari-sienas. Šeit runa iet par kalendāru izgatavošanu, kas paver iespēju izveidot tādu risinājumu, ko mēs tik tiešām varētu izmantot savā labā. Continue reading “Blogu aktivitātes un vēstures kalendārs” »

Latvijā populārākie blogi un to saturs

Gemius ir publicējis 2015.gada pavasarī apmeklētāko Latvijas blogu topu un izrādās, ka pirmajā vietā iegājis jauns tehnoloģiju blogs kursors.lv ar 16 400 apmeklētājiem. Blogs ir mūsdienīgs, lietišķs un tiešām noderīgs tiem, kuri aizraujas vai vienkārši interesējas par   tehnoloģiju ziņām un to apskatēm. Blogā var atrast ieteikumus, kādu ierīci iegādāties, bloga  apmeklētāji var brīvi padalīties ar savu praktisko pieredzi un iespaidiem,  lietojot dažnedažādas elektroniskas ierīces, jeb gadžetus. Tādā veidā – kad cilvēki stāsta to, ko mēs nekad nevarēsim izlasīt šo ierīču reklāmas materiālos –  var iegūt vērtīgu informāciju par kādu gadžetu, kuru plānojam iegādāties. Varbūt šajā blogā iegūtā informācija tiešām noderēs arī praktiski un jūs varēsiet izdarīt citu, pareizāko ierīces izvēli. Continue reading “Latvijā populārākie blogi un to saturs” »

Saturs un tā ierobežošana

Saprotams, ka lielāko daļu uzmanības es veltu visam tam, kas ir saistīts ar mājas lapu un blogu veidošanu. Tomēr tajā pašā laikā man interesē vēl citi kanāli, kas mums dod iespēju izplatīt un iegūt informāciju. Tieši tāpēc es vienmēr esmu uzsvēris to, ka mūsdienu pasaulē medijiem ir patiešām liela nozīme.

Ir kāda tēma, par kuru vienmēr esmu vēlējies runāt. Satura veidošana! Nu jā, zinu, ka esmu par šīm lietām runājis arī iepriekš. Tomēr interesanti ir tas, ka dažādi mediji un platformas no mums prasa atšķirīgu pieeju satura veidošanai. Un ir ļoti svarīgi, ka mēs šīs atšķirības protam saskatīt un domājam par to, kā tad īsti būtu iespējams sasniegt vislabāko rezultātu.

Šeit arī svarīgi ir saprast to, ka mūsu ceļā vienmēr stāv dažādas problēmas un traucēkļi. Kas manuprāt ir muļķīgi, ja runa iet par brīvu informācijas izplatīšanu. Es pats ļoti labi zinu to, ka viena no biežākajām problēmām ir dažādu autoru darbu izmantošana. Saprotams, ka runa iet par mūziku, kas informācijas sniegšanu padara vieglāk uztveramu.

Liels solis uz priekšu šajā nozarē bija brīdis, kad oficiāli tika paziņots par to, ka PBK parakstījis mierizlīgumu ar AKKA/LAA, tādā veidā kļūstot par pirmo kanālu Latvijā, kas var izmantot citu autoru muzikālos darbus. Saprotams, ka tā pamatā ir daudzi un dažādi sarežģīti jautājumi. Tomēr svarīgi ir apzināties to, ka šeit runa iet par augstas kvalitātes satura veidošanu, kas tiek balstīts uz cilvēku vēlmēm. Continue reading “Saturs un tā ierobežošana” »

Dūmvads un klientam draudzīga mājas lapa

Šorīt no rīta pamostoties nolēmu, ka veikšu ierakstu blogā un pievērsīšos kādai ļoti svarīgai tēmai, saistībā ar mājas lapu izstrādi. Uzreiz varu pateikt to, ka pirms kāda ilgāka laika par to jau esmu runājis. Tomēr šeit nu svarīgi ir saprast to, ka šiem jautājumiem ir patiešām liela nozīme. Turklāt man pašam tas viss šķiet ļoti interesanti un tāpēc ar vislielāko prieku par to arī runāju.

Tad nu tā, skaidrs kā diena ir tas, ka mājas lapu veidošanai mūsdienās ir izteikti liela nozīme. Galu galā, pasaule arvien straujāk attīstās un tehnoloģiju nozīme līdz ar to pieaug. Kas nozīmē, ka arī ikvienā biznesā vajadzētu domāt par mājas lapas izveidi, jo tā ļauj veiksmīgāk komunicēt ar klientiem.

Vēl pavisam nesen man izdevās atrast kādu labu piemēru tam, kā ģimenes uzņēmums ar veiksmīgu mājas lapas izstrādi var palīdzēt saviem klientiem. Mēs mājās veicām lielus remonta darbus un bija radusies nepieciešamības arī pēc dūmvada maiņas. Saprotams, ka es uzņēmos vislabākā risinājuma atrašanu, jo zināju, ka varēšu to paveikt interneta vidē. Un man tas arī izdevās.

Lapu par kuru es runāju jūs varat apskatīt šeit. Tā ir dūmvadu ražotāja, ģimenes uzņēmuma RGJ mājas lapa, kas tik tiešām pierāda to, ka biznesa vidē mūsdienās šādiem risinājumiem ir liela nozīme.

Nu protams, veicot pašu darbu ar dūmvada uzstādīšanu man arī nācās pārliecināties par to, ka tieši RGJ ražo labākos dūmvadus. Īpaši izcelt varētu to, cik viegli tos uzstādīt ir arī nepieredzējušiem cilvēkiem. Tā ir patiešām liela priekšrocība, kas ļauj strādāt daudz labāk.

Un tomēr, RGJ vienlaikus ir parūpējušies par to, ka mums tiek sniegta visa nepieciešamā informācija, kas mums var palīdzēt šo darbu paveikt vēl augstākā kvalitātē. Pirmkārt jau svarīgi ir tas, ka tiek parādīta RGJ dūmvadu produkcija. Un pie ikviena no dūmvadu elementiem ir pieejams arī viegli saprotams apraksts, kas ļauj saprast, kas tieši ir tās lietas, kas mums šeit būs nepieciešamas. Continue reading “Dūmvads un klientam draudzīga mājas lapa” »

Mājas lapas optimizācijas daudz labākas rezultātam

Esmu pilnībā pārliecināts par to, ka mēs visi ļoti labi zinām, kāpēc tieši mēs veidojam blogus un mājaslapas. Tā ir dažāda veida informācijas nodošanas iespēja, ko mēs dažādos veidos varam izmantot savā labā. Un ir svarīgi, ka mēs mācamies izprast šīs dažādās iespējas, ko mums sniedz interneta vide. Jo nav jau pilnīgi nekādu šaubu par to, ka to izmantošana ļauj mums sasniegt daudz labākus rezultātus. Protams, ja mēs to visu darām tā, kā to vajadzētu darīt.

Es pats labi pazīstu vairākus cilvēkus, kas ir mēģinājuši attīstīt savu biznesu vai vienkārši kādu aizraušanos ar interneta vietnes izveidi, tomēr viņiem tas nav izdevies. Un tad cilvēki sāk runāt par to, ka šīs lieliskās iespējas ir tikai tāds mīts. Ja jūs vēlaties, varat tam droši ticēt. Tomēr patiesība ir gluži pretēja.

Mājas lapas izveide tik tiešām var jums ļaut uzlabot uzņēmuma uzrādītos rezultātus, palielinot reālo klientu skaitu. Šeit vien svarīgi ir saprast to, ka ir nepieciešams izstrādāt patiešām augstas kvalitātes mājas lapu, kas spētu pareizā veidā piesaistīt jaunus klientus. Un tieši tas arī ir tas viens sarežģītais uzdevums, ar kuru daudzi netiek galā. Tā tas ir tāpēc, ka vien nedaudzi speciālisti šajos jautājumos patiešām labi saprot to, kā vajadzētu veidot labu mājas lapu.

Par prieku, mūsu starpā šādi cilvēki tomēr ir. Un ir svarīgi, ka mēs izmantojam viņu zināšas par to, kā pareizi ir veicama mājas lapu optimizācija, lai varētu sasniegt vēlamos rezultātus. Šis ir jautājums, kas daudziem ir svešs, tomēr kā mēs to redzam, ir atsevišķi cilvēki, kas ir spējuši veiksmīgi uzsākt darbu ar specifisku mājas lapu izstrādi. Pirmkārt jau varu vien ieteikt šādus pakalpojumus izmantot savā labā ikvienam no jums, kam ir tāda nepieciešamība.

optimizēt labu lapu

Lai vai kā, ir svarīgi sākt saprast to, ko nozīmē apmeklētājiem draudzīgs dizains un SEO draudzīgs lapas saturs. Tās ir lietas, kas tiešā veidā ietekmē to, cik veiksmīgi jūsu lapa darbosies.

Šeit nu īpašu uzsvaru vajadzētu likt uz to, ka mēs domājam par mums nepieciešamo darbību veikšanu, ko izpilda lapas apmeklētājs, tā vietā, lai domātu par nevajadzīgiem dizaina elementiem. Lūk arī viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām. Cilvēki cenšas lapu padarīt patiešām skaistu un pievilcīgu. Tomēr apmeklētāji tajā nevar atrast to, ka viņiem ir patiesi nepieciešams. Kas nozīme, ka viņi šo lapu pamet bez tālākas apskates. Galu galā, jūs taču nespējāt viņiem dot to, pēc kā viņi ieradās.

Tā vietā daudz labāk darbosies salīdzinoši vienkāršas un kā saka tīras mājas lapas. Galvenais, lai potenciālajiem klientiem nepieciešamā informācija būtu viegli pieejama. Tā pat, mums ir jādomā par piedāvājumu izteikšanu, kas piesaistītu viņu uzmanību.

Mājas lapas optimizācija nozīmē arī to, ka mēs pastāvīgi sekojam līdzi tam, kā mainās lapas apmeklētāju plūsma un ko tieši viņi izvēlas darīt. Un tad, ņemot vēra šo informāciju mēs varam lapu pielāgot acīmredzamajām klientu vajadzībām. Arī šeit vienkāršs dizains būs tas, kas strādās vis efektīvāk un sniegs mums pašu labāko rezultātu.

Lapas optimizācijas ļauj to darbu, ko mēs pazīstām ar vārdiem web izstrāde, pacelt pavisam jaunā līmenī. Un nav nekādu šaubu par to, ka veiksmīgai šī darba veikšanai būs arvien lielākā nozīme ari nākotnē, kad internets un tehnoloģijas ieņems vēl svarīgāku lomu mūsu dzīvēs.