Pazar

Yurt Dışı İngilizce Kurslarını İyi Araştırın!

Artık çok sayıda kişi yabancı dil eğitimi almak için yurt dışına gitmeyi planlıyor. İngilizce eğitimi en çok tercih edilen seçenek olduğunu belirtebiliriz. Elbette yurtdışı İngilizce kursları fiyat bakımından farklı bütçeleri gerektiriyor. Ancak mutlaka yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayırmanız gerekmediğini de belirtelim. Gayet makul ücretlerle yabancı dil eğitimi alabileceğiniz eğitim kursları da bulunuyor. Sadece detaylı bir araştırma ile bu kursları keşfetmeniz gerekir.

Yurtdışında Dil Okullarının Süreleri

Öncelikle dil okuluna başlamak için eylül ya da ekim dönemini beklemek gerektiği düşünülüyor. Fakat bu bilgi doğru değildir. Her dönemde yabancı dil eğitimi almak için başvuru yapabiliyorsunuz. Eğitim süreleri ise hangi kursu tercih ettiğinize göre değişkenlik gösterebiliyor. Genel olarak bu sürenin kısa dönem olması durumunda 2 hafta olduğunu belirtebiliriz. Ancak 24 haftaya kadar uzayabilen yabancı dil eğitim süreleri de bulunuyor. Yaz mevsiminde 3 ila 4 haftada bir kurs düzenlendiği için başvuru yapmanızın ardından uzun süre beklemeniz gerekmiyor. Öğrenciler yaz tatillerini yurtdışında yabancı dil eğitimi almak için değerlendirebilirler.

Yurtdışında yabancı dil eğitimi konusunda en çok merak edilen sorulardan biri de yabancı dil bilgisinde kanıtlamak için bir belgeye ihtiyaç duyulup duyulmadığıdır. Yurtdışında eğitim almak için mutlaka belirli bir yabancı dil bilgisine sahip olmanız istenmiyor. Dolayısıyla yabancı dil bilginizi kanıtlamanız için sizden herhangi bir belge de istenmiyor. Başvuru yapmak için hazırlamanız gereken belgeler arasında böyle bir evrak bulunmadığını belirtelim.

Yurt Dışında Yabancı Dil Eğitiminin Koşulları Neler? 

Hangi koşullarda yurtdışında yabancı dil eğitimi alabileceğiniz konusunda en güncel bilgilere ulaşmak isterseniz hemen şimdi zaman kaybetmeden ICES Turkey internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sitede yabancı dil eğitimi için gerekli olan koşullar ya da başvuru sürecinde neler yapmanız gerektiği gibi pek çok farklı bilgiye pratik bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Bununla birlikte yaşam masrafları için ne kadar bütçe ayrılması gerektiği gibi özellikle ailenizi yakından ilgilendiren konularda da bilgi sahibi olabilirsiniz. Tüm bilgileri bir arada değerlendirerek yurtdışında yabancı dil eğitimi almanın sizin için cazip olup olmadığına kolaylıkla karar verebilirsiniz.   

Perşembe

Bel Çantası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 Çanta modelleri arasından tercih yaparken bazı unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Hem bu çantaların kullanım konforunda faydalanabilmek hem de uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için öncelikle nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Söz konusu bel çantaları olduğunda dikkat etmeniz gereken unsurlar biraz daha fazla olabiliyor. Çünkü kadınlar için bel çantası kullanım konforu bakımından çok daha fazla önem taşıyor. Peki, seçim yaparken neleri göz önünde bulundurmalısınız?

Kaliteye Dikkat! 

Öncelikle seçtiğiniz çanta modelinin kaliteli materyaller kullanılarak üretilmiş olması gerekiyor. Kalitesiz ürünler uzun kullanım ömrü sunamaz ve çok kısa bir süre içerisinde çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda kalitesiz ürünlerin estetik açıdan daha çok şık görünmediğini belirtmek gerekir. Bu nedenle malzemenin kalitesi öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken unsur oluyor.

Stilinize Uygun mu?

 Bel çantaları arasından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da çanta modelinin stilinize uygun olup olmadığıdır. Tarzınızı tamamlayan ve mutlaka uygun olan bir modele yönelmelisiniz. Örneğin otantik bir giyim tarzına sahipseniz seçtiğiniz ürün modelinin de etnik desenlerle dizayn edilmiş bir tasarım olmasında fayda var. Keza klasik ya da spor giyim tarzına uygun olan çanta modellerine de yönelebilirsiniz ancak bu defa stil konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 Moda ve Trendler! 

Elbette dikkatle gözden geçirmeniz gereken unsurlar arasında moda ve trendler de bulunuyor. Seçtiğiniz tasarımların trendlere uygun olması demode bir görünüm sergilemekten sizi kurtarır. Dolayısıyla moda ve trendleri de gözden geçirmeniz gerektiği aşikar. Her yeni sezon öncesinde trendler değişebiliyor ve çok daha farklı trendler söz konusu olabiliyor.

 Bu arada geniş bir model seçeneği yelpazesi görmek isterseniz Coquet internet sitesine tıklayabilirsiniz. Bu sitede sadece modaya ve trendlere uygun olan modeller kullanıma sunuluyor. Haliyle seçenekleri değerlendirirken bu kıstası göz önünde bulundurmanıza gerek kalmıyor. Renk ve desen bakımından da geniş bir seçenek yelpazesinin sunulduğunu söyleyebiliriz. Fiyatlar oldukça makul seviyede tutulduğu için fiyat konusunda da herhangi bir endişe yaşamanıza gerek kalmıyor. En iyisi siz bu siteye tıklayarak modellere kendiniz göz atın!   

Pazartesi

XL-S Ürünleri ve Taylan Kümeli’nin Programı ile Bir Dönüşüm Hikayesi

                                             

Kendisini ve blogumuzu takip edenler bilirler; 29 Mart 2019 tarihinde danışanı Neslihan Hanım ile bir diyet yolculuğuna  çıkan Taylan Kümeli ‘Kilo kaybetmek, başlangıç ve bitiş kilonuz arasındaki beslenme davranışı değişikliğidir.’ sözünü sık sık hatırlatır.

Neslihan Hanım da Taylan Kümeli’nin bu sözünü içselleştirmiş olacak ki bir aydan kısa bir sürede sağlıklı beslenme ve egzersiz programına sıkı sıkıya uyarak tastamam 6.4 kilo verdi.

                                                Taylan Kümeli’nin öğün atlamama, minimum 3lt su tüketme gibi önerilerine de mümkün mertebe uyum sağlayan Neslihan Hanım’ın verdiği kiloların 5’ten fazlası tamamen yağdan gitti.Kilo verme yöntemleriyle haşır neşir olanlar anlayacaktır, kas kaybı olmadan kilo vermek sadece aç kalmak ve spor yapmak değil; dengeli ve sağlıklı beslenmeye dayanır. Neslihan Hanım’ın dönüşüm sürecindeki başarısının en büyük yardımcısı XL-S ürünleri oldu.Taylan Kümeli ile yolculuğuna 70.3 kg ile başlayan Neslihan Hanım’ın bir aydan kısa sürede verdiği 6.4 kilonun, sadece 1.3 kilogramı su, kas kaybı ise hiç yok! Neslihan Hanım bunu, doktorunun kendisine önerdiği XL-S ürünleri sayesinde bu kadar kolay gerçekleştirebildiğini söylüyor.  XL-S Nutrition shake ürününü öğünleri arasında değiştirerek kullandığını; yağ tutucu özelliği olan XL-S Expert tablet ürününü ise yemeklerden sonra bol suyla tükettiğini belirten Neslihan Hanım,  XL-S ürünlerini sağlıklı kilo vermek isteyen herkese önerdiğini belirtiyor. 1 ay gibi kısa bir sürede bel çevresinden 11; basen çevresinden ise 9 cm incelebilmesini de XL-S’in etkilerinin yanı sıra; sporunu hiç ihmal etmemesine, suyunu düzenli içmesine ve Taylan Kümeli ile olan ilişkisini kesintisiz sürdürmesine bağlıyor.

                                                  

Neslihan Hanım’ı dönüşüm başarısından dolayı tebrik ederken bizi XL-S ürünleri ile tanıştırdığı için de kendisine teşekkür ediyoruz. Kendi dönüşüm hikayesini yazmak isteyenler XL-S Türkiye hesabından hem ürünlerle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilir; hem de kullanıcıların dönüşüm hikayelerinden ilham alabilirsiniz.Herkese dönüşüm hikayesinde, sağlık, huzurlu ve motivasyonu yüksek günler diliyoruz.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Perşembe

New: Schwarzkopf Colour Specialist Omegaplex Haircolour Review (Saç boyası Yorumum)Uzun bir aradan sonra herkese merhaba :) geldim, gelirken de tabi elim boş gelmedim. En son çıkan saç boyası markalarından Schwarzkopf Colour Specialist Omegaplex deneyimimi ve kullanıcı yorumlarımı da getirdim. İlk çıktığı haftalarda inceleyip saç boyası olarak kullanabileceğim tonlarından bir tanesi olan 4.54 Güneş İşıltılı Kahve tonunu seçmiştim...

Evde ve İş Yerinde Akıllı Sayaç Tarifeleriyle Bütçeden Tasarruf Nasıl Yapılır?


Herkese merhaba, bugün görünürde biraz kafa karıştıran ama aslında çok basit ve bol tasarruf içeren bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Malum tasarruf denilince yalnız yaşayan erkekler dışında evdeki tüketime genelde hanımlar daha hakimdir. Hangi elektronik aleti ne zaman ve ne sıklıkta kullanacağımıza bizler karar veririz. Bütçeden tasarruf konusunu  ve akıllı sayaç tarifeleri hakkında düşünmek de tabi ki bana düştü.

Bizim evimizde çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın ve süpürge tarzı bol enerji gerektiren teknolojik aletlerin kullanımı annemle birlikte bana düşüyor. Evde 4 adet farklı tipte fırın mevcut ve her birinin amacı da farklı. Börek ve güveç pişirmek için davul tercih ediyoruz. Diğerleri de kek, kurabiye, ve fırında pişen kızartmalar konusunda oldukça iyi. İyiler ama sık sık kullanıldığında faturalarımız biraz kabarık geliyordu. Yine etraftan duyduğum bilgilere göre, kendimce elektrik tasarrufu yapmak adına, gece 22 - 06 arasında çamaşır ve bulaşık makinasını çalıştırıyordum; buna rağmen fatura da herhangi bir azalma yoktu, aksine 90 TL'nin üstünde faturalarla karşılaştım. Aslında kısmen doğru olan kısmen de doğru olmayan bir elektrik tasarrufu yapıyormuşum.

Çarşamba

Bugün Ne Pişiriyorsunuz?

Hemen hemen her kadının kabuslarını süsleyen bu sorunun cevabı da çoğu zaman günlere ve yorgunluk derecelerine göre farklılık gösteriyor. Kendinizi zinde hissettiğiniz bir günde ortaya şahane bir sofra çıkarabiliyorken; kendinizi kötü hissettiğiniz bir günde ise tek kişilik dev bir kadro edasındaki yemeğinizle göz doldurmayı başarıyorsunuz.
Menü hazırlamak kadar, tek bir yemek ile tüm doyuruculuğu sağlamak da oldukça önemlidir. Eğer bugün çok halsiz ve yorgun bir gününüzdeyseniz, muhteşem bir lezzet olan İzmir köfte ile sofranızı çok daha lezzetli bir hale getirebilmeniz mümkün. Hem çocukların hem de büyüklerin zevkle yediği İzmir köfte, damaklarda muhteşem bir tat bırakarak, her mevsime damgasını vurmaya devam ediyor. “Ne pişirsem” derdine son veren yemek tarifleri ile sizi mutfakta muhteşem bir aşçıya dönüştürecek Lezzet.com sayfalarına göz atmadan mutfağa girmeyin.
İzmir Köfte Tarifi
Malzemeler:
     6 adet sivri biber
     4 adet orta boy patates
     3 adet orta boy domates
     1 tatlı kaşığı domates salçası
     Yarım çay kaşığı tane karabiber
     1 tatlı kaşığı kadar tereyağı
     1 su bardağı Ayçiçek yağı (kızartmak için)
     1 çay kaşığı tuz
Köfte İçin Malzemeler:
     500 gram az yağlı dana kıyma
     1 adet soğan
     3 dilim bayat ekmek içi
     1 çay kaşığı kadar tuz
     1 çay kaşığı karabiber
     1 tutam maydanoz
Yapılışı:
     Kıymayı yoğurabileceğiniz bir kap seçin ve içine kıymayı koyun.
     Soyup yıkadığınız soğanı rendenin ince tarafı ile rendeleyin
     Bayat ekmekleri ıslatın ve içlerini ufalayın
     Kıyılmış maydanoz, karabiber ve tuzu ekledikten sonra karışımı yoğurmaya başlayın
     Elde ettiğiniz kıymalı harcı 18 parçaya ayırın ve parmak şeklinde köfteler yapın
     Patatesleri yıkayıp soyun ve elma dilimi şeklinde dilimleyin
     Ayçiçek yağından 2 yemek kaşığı kadar ayırdıktan sonra geri kalan yağı kızartma tavasında kızdırın.
     Önce patatesleri, sonra köfteleri en son olarak da sivri biberleri hafif pembeleşinceye kadar kızartın
     2 adet domatesi yıkayın ve soyup küp şeklinde doğrayın
     Doğradığınız domateslerin bir kısmını fırın kabına yayın
     Üzerine kızarttığınız köfteleri ve patatesleri dilediğiniz şekilde dizin. Kalan domatesleri de dilimledikten sonra malzemelerin üzerine ekleyin.
     Salçayı bir miktar su ile incelttikten sonra malzemelerin üzerinde gezdirin. En üste kızarttığınız sivri biberleri yerleştirin.
     Tuz ve tane karabiberi üzerine serpip, tereyağını küçük parçalar halinde yemeğin üzerine koyun.
     Kenara ayırdığınız 2 yemek kaşığı Ayçiçek yağını yemeğinizin üzerine gezdirin.
     200 derece fırında yaklaşık olarak 25 dakika süresince pişirin.
     Sıcak olarak servis yapın.

     Afiyet olsun…

Perşembe

Tatilde Nereye Gitsem? | Hazırlık Yapmadan Önce Okunası Öneriler


Günaydın, martı getirdik nihayet :) Baharın ilk ayının gelişiyle birlikte, tabi birde ısınan hava sayesinde bir enerji geliyor insana. Sizi bilmem ama bana bahar geldiğinde, tüm kış boyunca alınan kiloları verme, daha çok yürüme ve spor yapma isteği  gelir.  (Neyse ki bu kış spor sayesinde biraz kilo verme fırsatı buldum, yürüyüş sayesinde de biraz sıkılaştım. ) Baharlık kıyafetlerimi yavaştan çıkarıp dolaba yerleştirme durumuna geçmeme az kaldı. 

Tabi tatil modu için biraz zamana ihtiyacım olsa da bikinilerden de bir kaç yeni ve farklı modeli gözüme kestirdim. :) Güneş kremlerimi, sağlıklı şekilde bronzlaşmama yardımcı olacak faktörlü güneş yağlarımı, geçen yaz gidemediğim için hiç giyemediğim bikinimi de bu yaz acısını çıkarmak için çekmeceme yerleştirdim ki biraz daha motive olup inceleyim. Bu yaz için fazla bütçe ayırmayı başarırsam deniz  - kum - güneş üçlemesinden oluşan güzel bir tatil sonrası kültür turu hayalimi de belki gerçekleştirebilirim. Mart nasıl da belli ediyor kendini, geldiği gibi bende bir şezlonga uzanıp bir yandan güneşlenirken bir yandan da kitap okuma ve dertsiz tasasız, bol gezmeli bir tatil hayali uyandırıyor. 

O kadar hayalini kurdun ama nereye gideceksin diyorsunuz değil mi? Seçenek çok olunca henüz karar veremedim. Biraz pintiyim de, o yüzden  erken rezervasyon için biraz araştırma yaptım. Sona kalıp yer bulamamak ve tatil hayallerini bir yıl daha ertelemek var. Zar zor içime sinmeyen bir yerde yüksek fiyatlara tatil yapmak da istemiyorum. Biraz araştırdım ve bu ara Jollytur 'da ki %50 indirimli tatil kampanyaları gözüme çarptı. Tatil yerlerine gidenlerin yorumlarının da sayfada olması benim gibi bir şeyi almadan önce yorumları okuyup sonra karar veren bilinçli tüketiciler için oldukça faydalı. Sayfasında tatil planlayıcı mevcut. Ayrıca hayat tarzınıza ve bütçenize göre gideceğiniz yeri tek tıkla seçip; artan ve azalan oranlarda fiyat sıralaması yapabiliyorsunuz. Hayal ettiğiniz tatili yapmak için size uygun olan otellerin özelliklerini tek tek seçebiliyorsunuz. Yurt içinde birbirinden güzel tatil olanaklarına ek olarak, yurt dışı tatil, gemi turları ve yavru vatan Kıbrıs da tatilini değerlendirmek isteyenler için güzel seçeneklerde sunulmuş. Bu yıl benim için zor ama belki ilerleyen senelerde yurt dışında  kısa bir tatil düşünebilirim.