Malíři lakýrníci Praha

Malba školy.

Když vyletí malá ptáčata z hnízda, znamená to většinou pro rodiče významnou změnu. Stejnou zaznamenali i manželé, kteří bydlí v panelovém bytě na sídlišti jednoho menšího středočeského města, jejichž potomci se osamostatnili, což bylo impulzem k úpravám vlastního bydlení. 

(via Děti odrostly, nastal čas na úpravu bytu  – Novinky.cz)

Dům, kde se bydlí jako na dovolené. Z vany je výhled jako z rozhledny.

Michal Kunc, Michal Matějíček, Daniel Pospíšil –Ateliér Kunc architects, s.r.o.

Mg.A. Michal Kunc(1971)
Vyučil se truhlářem, dva roky pracoval v truhlářské dílně. Pak vystudoval Vyšší uměleckoprůmyslovou škola (design a konstrukce nábytku, design dřevěných hraček), následně architekturu na Vysoké škole umělecko-průmyslové (vedoucí Eva Jiřičná, asistent Radek Kolařík).

Od roku 2002 má vlastní architektonické studio Ateliér Kunc Architects, které se specializuje na moderní rodinné domy a stylové interiéry. Profiluje se jako boutique studio s osobním přístupem, s projekty, které jsou originální, mají svůj příběh a duši. Navrhuje a realizuje domy a interiéry na klíč, od zadání až po celkovou realizaci.

Projekt:2008

Realizace:2013
Užitná plocha: 340 m²

(via Dům, kde se bydlí jako na dovolené. Z vany je výhled jako z rozhledny - iDNES.cz)

Velkým problémem zděných staveb v tropech je vlhkost, zdivo absorbuje vodu a domy následně podléhají plísním. To kontejnerové konstrukci nehrozí, i díky tomu, že samotné kontejnery jsou umístěné na betonových pilířích, což umožňuje vést všechny...

Velkým problémem zděných staveb v tropech je vlhkost, zdivo absorbuje vodu a domy následně podléhají plísním. To kontejnerové konstrukci nehrozí, i díky tomu, že samotné kontejnery jsou umístěné na betonových pilířích, což umožňuje vést všechny rozvody pod stavbou s jednoduchým přístupem. Výčet výhod tím nekončí: díky celistvé ocelové konstrukci je dům odolný vůči hurikánu, zemětřesení i tsunami.

(via Skvělý dům z kontejnerů si za 2 miliony postavila na Bali česká rodina - iDNES.cz)

TOHLE ŽE JE BYT V PANELÁKU? JE SVĚTLÝ, ÚTULNÝ, A PŘITOM MODERNÍ! Od dob svého vzniku se 82metrový byt v nejvyšším patře panelového domu v Libereckém kraji nerekonstruoval ani nijak nezveleboval, veškeré zařízení včetně kuchyně tedy bylo původní a...

TOHLE ŽE JE BYT V PANELÁKU? JE SVĚTLÝ, ÚTULNÝ, A PŘITOM MODERNÍ! Od dob svého vzniku se 82metrový byt v nejvyšším patře panelového domu v Libereckém kraji nerekonstruoval ani nijak nezveleboval, veškeré zařízení včetně kuchyně tedy bylo původní a tedy odpovídajícím způsobem zašlé. Nevyhovující byly rovněž rozvody vody a elektřiny a ani podlahy nebyly ve stejné výši. Zkrátka stav hodný radikální rekonstrukce.

(via Tohle že je byt v paneláku? Je světlý, útulný, a přitom moderní! - ProŽeny.cz)

Typovým domem ledna 2016 se stal bungalov JANA 1.  Typový dům JANA 1 má zastavěnou plochu (bez terasy) necelých 116 m2, hodí se tak i na pozemek menších rozměrů. Stále však nabízí dostatek vnitřního prostoru. Prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem s přímým vstupem na terasu, ložnice, dva dětské pokoje (či jeden pokoj a pracovna, přejete-li si), koupelna, samostatná toaleta a technická místnost s dostatkem prostoru na kotel, pračku i další nezbytnosti v domě. Vše podtrženo jednoduchým vzhledem, který přihlíží i výstavbě ve vesnických lokalitách s regulativem. 

(via Typovým domem ledna 2016 se stal bungalov JANA 1)

Rekonstrukce venkovského domu vypadá na první pohled jednodušeji než revitalizace městského obydlí. Ale už rekonstrukce jako disciplína přináší velké překážky. Architekt, který se pustí do rekonstrukce, stojí před zcela jinou rolí, než když navrhuje novostavbu. Tak jako restaurátor obrazů musí odkrýt přemalby, poznat vrstvu po vrstvě a rozhodnout se, kterou z nich má pokládat za autentickou, tak architekt rekonstruující dům se musí rozhodnout, co do jaké míry (a jak) zachovat a jaký má být podíl toho nového. Může zvolit puristický přístup a pokusit se o uvedení do původního stavu, mnohdy, či spíše téměř vždy značně hypotetického. Nebo se může pokusit zrovnoprávnit všechny dochované složky stavby. I to je ve skutečnosti nesplnitelný úkol, protože vždy se musí něco odstranit v zájmu celku.

(via Takhle vypadá venkovský dům v 21. století - HOME)

Zajímavá rekonstrukce, kdy se propojily dva malé byty v jeden luxusní prostor, který nabízí soukromí, vzdušnost, moderní detaily a velkou terasu. V galerii najdete kompletní realizaci.

V bytě, který byl oříškem jak dispozičním, tak i po stránce vlastního vybavení, se podařilo nenásilnou formou skloubit chladné tóny s výraznými odstíny, temný prostor za pomoci velkých skleněných ploch prosvětlit a zasnoubit retro s modernou. Výsledkem je netradiční životní prostor ušitý na míru stejně “netradičnímu” majiteli.