Gladiator XXI wieku

MMA Fighter to książka napisana przez Vi Keelanda, która niemal natychmiastowo zyskała ogromną popularność wśród miłośników romansów (a czasem i amatorów walk) zarówno na świecie, jak również i w Polsce. Zawodnik MMA – według Keelanda – jest współczesnym gladiatorem, pełnym energii, adrenaliny i – co najważniejsze – testosteronu, który umiejętnie (choć nie zawsze) potrafi wykorzystać.

Młody, utalentowany, (nie)szczęśliwy

Profesjonalny zawodnik słynnego MMA – Nico Hunter – walczy nie tylko na ringu, ale także i w życiu prywatnym. Okazuje się, że zarabianie na życie za sprawą walk w klatkach wcale nie jest tak kolorowe, jak może się wydawać, patrząc z boku. Hunter – choć odnosi sukcesy w sporcie, to jednak ostatecznie musi stoczyć bitwę najważniejszą w swoim życiu – bitwę ze samym sobą.

Jedno spotkanie, dreszcz emocji

Punkt kulminacyjny książki MMA Fighter ma miejsce, kiedy profesjonalny i przystojny zawodnik MMA wchodzi do biura statecznej, rozważnej oraz tajemniczej kobiet o imieniu Elle. Wówczas życie zarówno fightera, jak i młodej prawniczki wywraca się do góry nogami.

Ona, monotonia, tajemnica

Elle – na pozór – wiedzie życie kobiety ustatkowanej, skromnej i monotonnej. Posiada dobrą pracę w biurze prawniczym, mieszka w gustownie urządzonym mieszkaniu i – jakby mogło się wydawać – jest w szczęśliwym związku od nieco ponad dwóch lat. To wszystko jednak po pewnym czasie okazuje się być jedynie pozorem, bowiem życie młodej prawniczki przypomina świat oddzielony grubym murem symbolizującym bezpieczeństwo i stateczność. Nie bez powodu. Przeszłość kobiety doskonale pokazuje to, co może zdarzyć się, kiedy stracisz kontrolę nad własnym życiem. Nuda i stateczność są dla niej oazą, jednak zmienia się to w momencie spotkania z Hunterem.

Żadne z nich jednak nie wie, co przyniesie najbliższa przyszłość…

MMA Fighter to książka lekka, ale i niejednokrotnie wywołująca sporo emocji, doprowadzająca do szaleństwa oraz skłaniająca do wielu przemyśleń, a czasem i niebezpiecznych działań. Powieść w Polsce ukazała się końcem marca bieżącego roku i szybko podbiła serca kobiet. Łączy ona w sobie literaturę obyczajową wraz z romansem. Doskonale potrafi wciągnąć i zagwarantować, że każda czytelniczka (jak również i czytelnicy) będzie chłonąć coraz to nowsze, pojawiające się linijki powieści, a także utożsamiać z głównymi bohaterami. Z całą pewnością zaciekawienie oraz intryga będą wzrastać z minuty na minutę.

MMA fighter jest powieścią perfekcyjną na popołudniowe spotkania z literaturą, weekendy nad wodą, bądź też ciekawe spędzenie czasu w miłym towarzystwie słów zapisanych na 342 stronach.

Recenzja książki „ Nie ma szału jest rak ” autorstwa Katarzyny Jabłońskiej

Książka dla osób nie tylko wierzących

  Książka „Nie ma szału jest rak” autorstwa Katarzyny Jabłońskiej to książka napisana w formie rozmowy Katarzyny Jabłońskiej z księdzem Janem Kaczkowskim. Książka opowiada o życiu księdza Jana, który jest osobą błyskotliwą, inteligentną, z szerokim poglądem na świat, jednak najbardziej charakterystyczną cechą definiującą duchownego jest jego cięty język oraz fakt, że nie boi się mówić prawdy w oczy. W książce opowiada o swoim życiu i dokonaniach. Jednak przewodnim tematem książki jest rak, który pozostawia księdzu kilka miesięcy życia oraz domowe hospicjum dla dzieci, które bohater książki stworzył od podstaw i określa je mianem dzieła swojego życia.

Kręta ścieżka księdza Jana

  Książka nacechowana jest wieloma emocjonalnymi wątkami. Ksiądz w książce porusza takie tematy jak: śmierć czy potrzeba poszukiwania własnej ścieżki w życiu. Bohater książki opowiada o swojej przemianie wewnętrznej, która dokonała się wraz z dojrzewaniem, o swoich wadach fizycznych, które utrudniały mu ścieżkę do posługi kapłańskiej. Spora część książki opowiada o domowym hospicjum, o godności człowieka oraz tematach etyki.

  Tematy życiowe, przeplatają rzeczy duchowe. Co pozwoliło stworzyć książkę, która jest ciekawa i dostępna dla wszystkich. Na książkę składają się tematy dotyczące wszystkich ludzi, bez względu na wyznawaną wiarę. Książka napisana jest prostym i przystępnym językiem, czyta się ją lekko i przyjemnie. Forma wywiadu, pozwala nam poczuć się tak jakby słowa księdza Jana były skierowane bezpośrednio do czytelnika. Niejednokrotnie natkniemy się na zabawne wypowiedzi księdza Jana od którego bije wielka siła i mądrość życiowa . Pomimo choroby ksiądz nie traci dobrego humoru stara się również nadal pracować by nadal służyć ludziom. Pokazuje tym, że w życiu każdego człowieka jest jakaś ważna misja, którą każdy z nas powinien wypełnić mimo trudności i przeciwności losu.

  Książka skłania do refleksji nad życiem. Pokazuję że dobro nadal istnieje, a bezinteresowna pomoc jest zwykłą rzecz na, którą stać każdego z nas. Książkę polecam osobą, które znalazły się na zakręcie życiowym i nie wiedzą w którym kierunku pójść. Książka pozwoli poukładać myśli i pozwoli powrócić do fundamentów ludzkiego jestestwa, którymi są miłość oraz szacunek dla drugiego człowieka.

Beata Pawlikowska

„O autorce”

Beata Pawlikowska, urodzona w 1965 roku, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich podróżniczek. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie, a następnie podejmowała studia z zakresu hungarystyki oraz anglistyki, ale żadnego z tych kierunków nie ukończyła. Zamiast tego podejmowała się rozmaitych prac dorywczych. Zaczynała swoją karierę jako dziennikarka radiowa, prowadząc wiele audycji na rozmaitych antenach m.in. od 1999 do 2004 roku prowadziła „Świat według blondynki” w Radiu Zet. W 1994 roku wzięła ślub kościelny ze znanym podróżnikiem, Wojciechem Cejrowskim. Związek nie został zarejestrowany przez urząd cywilny, a w 2004 roku Pawlikowska potwierdziła, że para nie jest już razem oraz to, że ślub został uznany za nieważny przez specjalny sąd biskupi.

„Książki podróżnicze”

Działalność medialna Beaty Pawlikowskiej przede wszystkim kojarzona jest z poczytnymi książkami podróżniczymi, w których autorka opisuje swoje wojaże w różne rejony świata. Debiutem literackim pani Pawlikowskiej była książka „Blondynka w dżungli” – miało to miejsce w roku 2001. W następnych latach wydawnictwo National Geographic wydało mnóstwo pozycji, które opisuje coraz to kolejne, szalone wyprawy pani Pawlikowskiej. Szczególnie obfity w zakresie był rok 2011, kiedy wydano aż czternaście książek z cyklu o „Blondynce”. Seria rozrasta się nadal, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem wśród czytelników. Beata Pawlikowska sama ilustruje swoje książki, dlatego w każdej części serii znajdują się niesamowite i unikalne fotografie, które mają na celu jak najlepsze ukazanie opisywanego aktualnie skrawka terenu. Książki pani Pawlikowskiej stanowią też dobre źródło informacji o kulturze i geografii różnych rejonów świata, szczególnie Ameryki Południowej i Środkowej, Azji oraz Afryki. Informacje przekazywane są prostymi słowami, w formie zrozumiałej oraz przystępnej dla szerokiego grona czytelników.

„Inne typy literatury”

Beata Pawlikowska jest dodatkowo autorką serii książek, stanowiących kurs językowy – „Blondynka na językach” oferujących naukę ponad dziesięciu różnych języków. Pozwalają one opanować podstawy wybranego języka w oparciu o ciekawe i nowoczesne metody, proponowane przez samą autorkę. W kilku językach zostały wydane również specjalne rozmówki, które zawierają przydatne podczas wycieczek zagranicznych zwroty. Pani Pawlikowska jest autorką również kilku książek mówiących o bardzo popularnych w dzisiejszych świecie, sposobów na zdrowe odżywianie. Książki te zawierają specjalne przepisy, które będą szczególnie dobre na naszych organizmów. Pawlikowska jest również autorką paru książek o tematyce psychologicznej.