UBenzer | Umut Benzer | O da kim? | UBenzer | Umut Benzer | O da kim? http://www.ubenzer.com Hayat, teknoloji, markalar, JAVA, PHP, Andorid, İzmir: UBenzer. Tue, 05 Aug 2014 19:32:34 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=4.0.8 İş Başvurusunda Yapılmaması Gerekenler http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/0czO4Z-tHXc/ http://www.ubenzer.com/basvurusunda-yapilmamasi-gerekenler/#comments Tue, 24 Jun 2014 16:05:21 +0000 http://www.ubenzer.com/?p=9423 Hem başımdan geçenleri hem de aklıma gelenleri toplayarak “İş başvurusu sırasında ne yapmamalısınız?” ile ilgili uzunca bir yazı hazırladım. Aslında buradaki maddelerin hepsi “İş hayatı boyunca ne yapmamalısınız?” sorusunun da cevabı aynı zamanda.

Bence, insan kaynakları ile görüşürken “çay isteyip istememek”, “gömlek yerine takım elbise giymek” falan hikaye… Canın çay istiyorsa isteyeceksin. Asıl buradakiler önemli.

Sorumluluk Reddi: Burada yazanlar kişisel görüşlerimdir. Burada yazılanlar çalıştığım kurum adına yazılmamıştır ve kurumun görüşünü ifade etmemektedir. Her işveren buradakilere önem vermiyor olabilir. Burada yazıdakiler birer öneridir, bu yazı kaynaklı yaşayabileceğiniz olumsuzluklar benim sorumluluğuma girmez.Yazının Devamı »


© UBenzer 2014 | Kalıcı Bağlantı | 10 yorum

]]>
http://www.ubenzer.com/basvurusunda-yapilmamasi-gerekenler/feed/ 10 http://www.ubenzer.com/basvurusunda-yapilmamasi-gerekenler/
Emlakçıların “çakma” operasyonu http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/Vc0sONNjJ6E/ http://www.ubenzer.com/emlakcilarin-cakma-operasyonu/#comments Fri, 13 Jun 2014 06:07:49 +0000 http://www.ubenzer.com/?p=9441 Artık çok fazla blog yazamıyorum. Kişisel yazı neredeyse hiç yazmıyorum. Ama bunu yazmak istedim, dayanamadım.

Geçen hafta itibariyle ilk “ev satın alma denememizi” tamamlamış bulunuyoruz.

Denememizi diyorum çünkü evi alamadık. Ev kredisi alamadık çünkü. Neden mi?

İşte size bir emlakçının ve ev sahibinin ne kadar işgüzar, terbiyesiz ve dolandırıcı olabileceğinin hikayesi… (Ev fiyatı ile ilgili değerler oransal olarak değiştirilmiştir.)

İşte Size HikayeYazının Devamı »


© UBenzer 2014 | Kalıcı Bağlantı | 5 yorum

]]>
http://www.ubenzer.com/emlakcilarin-cakma-operasyonu/feed/ 5 http://www.ubenzer.com/emlakcilarin-cakma-operasyonu/
Eğer İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ben olsaydım neler yapardım? http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/PxBgJed_R8M/ http://www.ubenzer.com/eger-izmir-buyuksehir-belediye-baskani/#comments Tue, 10 Jun 2014 15:30:32 +0000 http://www.ubenzer.com/?p=9357 ibb_logo

 1. Metroyu bitirirdim. Eğer bitiremiyorsam, uzuyorsa bunun nedenlerini teker teker açıklardım. Metronun durumunun sürekli olarak takip edilebilmesi için internete sürekli yayın yapan kameralarla inşaat durumunu gösterirdim ki, belediye olarak yatışta olduğumuz düşünülmesin, çalışmamız görünür olsun. Her sene “Gelecek sene bitecek.”, seçim zamanı “Seçimlerden bir ay sonra bitecek.” deyip, aylarca, yıllarca süründürmezdim.
 2. İzmir’in yeşil alan kabızlığını çözmeye çalışırdım.
 3. İzmir’in leş gibi kokan denizine bir çözüm bulmaya çalışırdım.
 4. Halkın kolaylıkla iletişim kurması ve belediyenin yaptığı güncel işlerin durumlarını görebilmesi için bir web sitesi kurardım ve halkla daha iyi iletişim kurardım. Böylece insanların başka yerlerden duydukları söylemlere inanması gerekmezdi.


 5. Yazının Devamı »


  © UBenzer 2014 | Kalıcı Bağlantı | 3 yorum

  ]]> http://www.ubenzer.com/eger-izmir-buyuksehir-belediye-baskani/feed/ 3 http://www.ubenzer.com/eger-izmir-buyuksehir-belediye-baskani/ Yazlık Ev http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/-26agg-3PDI/ http://www.ubenzer.com/yazlik-ev/#comments Wed, 05 Mar 2014 20:46:37 +0000 http://www.ubenzer.com/?p=9399 Bazen canım sıkılıyor. Bazen canım çok sıkılıyor. Aslında bu aralar canım acayip sıkılıyor. Gel eve, git evden… Gel data, git data… Aynı yani. O zaman hayal ediyorum… Güzel bir evim olsun mesela. Güzel bir şehrim olsun. Biraz yeşillik olsun. Biraz şehircilik olsun. “İzmirliyiz yatarız” değil yani, gerçek şehircilik.

  Sonra can sıkıntım geçsin diye giriyorum Minecraft’a bir şeyler tasarlıyorum. O güzel evi tasarlıyorum mesela. Zaten ne kadar tasarlayabilirsin ki, alt tarafı kareler, küpler, değil mi?

  Yazlık Ev

  Neyse, böylelikle ikinci Minecraft renderımı da yayınlamış oldum. Devamı yolda.


  © UBenzer 2014 | Kalıcı Bağlantı | 2 yorum

  ]]>
  http://www.ubenzer.com/yazlik-ev/feed/ 2 http://www.ubenzer.com/yazlik-ev/
  Bugünlerde Konak Meydanı http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/uXqxuUJhww0/ http://www.ubenzer.com/bugunlerde-konak-meydani/#comments Thu, 26 Dec 2013 18:41:46 +0000 http://www.ubenzer.com/?p=9376 Işıktan “kar”lı ağaçlarıyla şöyle olmuş:

  (Fare ile fotoğraf içinde gezinebilirsiniz!)

  Güzel olmuş.

  Yazının Devamı »


  © UBenzer 2013 | Kalıcı Bağlantı | Yorum yok

  ]]>
  http://www.ubenzer.com/bugunlerde-konak-meydani/feed/ 0 http://www.ubenzer.com/bugunlerde-konak-meydani/
  OpenVZ’de resolv.conf’un değişmesini önlemek http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/PUXmLb2Ecs8/ http://www.ubenzer.com/openvzde-resolv-confun-degismesini-onlemek/#comments Mon, 09 Dec 2013 19:46:52 +0000 http://www.ubenzer.com/?p=9367 resolvKendi blogum ve başka bazı projelerim OpenVZ ile sanallaştırılmış bir VPS üzerine kurulu Ubuntu üzerinde host ediliyor.

  Bu sunucu üzerinden sıklıkla İnternet’e çıkmam gerekiyor. DNS sunucusu olarak Google DNS’i kullanmayı tercih ediyorum.

  Bunun için /etc/resolv.conf dosyasına 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 satırlarını ekliyorum. Buraya kadar her şey tamam. Ancak sunucuyu kapatıp tekrar açtığımda resolv.conf‘un değiştirilip ilk haline resetlendiğini görüyorum.

  Yazının Devamı »


  © UBenzer 2013 | Kalıcı Bağlantı | 1 yorum

  ]]>
  http://www.ubenzer.com/openvzde-resolv-confun-degismesini-onlemek/feed/ 1 http://www.ubenzer.com/openvzde-resolv-confun-degismesini-onlemek/
  Dahili SD kartı bozulan Samsung GalaxyS’i hayata döndürmek http://feedproxy.google.com/~r/ubenzer/~3/KaPm_vMRJrE/ http://www.ubenzer.com/dahili-sd-karti-bozulan-samsung-galaxysi-hayata-dondurmek/#comments Mon, 25 Nov 2013 19:18:48 +0000 /?p=9316 GalaxyS GT-I9000 telefonlarında bir sorun var. Üretim hatası mı parça dandikliği mi bilmiyorum ama telefonun içindeki (anakarttaki) internal sdcard bozuluyor. Google’da veya XDA’da arattığınızda yüzlerce, binlerce kişinin aynı sorundan yakındığını görüyorsunuz.

  Peki, bunu çözebilir misiniz?

  Çözeriz… Gelin, çözelim!  Yazının Devamı »


  © UBenzer 2013 | Kalıcı Bağlantı | 14 yorum

  ]]>
  http://www.ubenzer.com/dahili-sd-karti-bozulan-samsung-galaxysi-hayata-dondurmek/feed/ 14 http://www.ubenzer.com/dahili-sd-karti-bozulan-samsung-galaxysi-hayata-dondurmek/