29 Apr | 23e Elfsteden roeimarathon door Harlingen
Door Redactie Harlingen.StreekMedia.nl op dinsdag, 29 april 2008 om 12:34
Franeker - Op 2 en 3 mei 2008 vindt de 23e Elfsteden Roeimarathon plaats. Vrijdagavond om 20:00 uur geeft Erica Terpstra het startschot in de Leeuwarder Prinsentuin. Zo’n 80 ploegen, goed voor 800 geoefende roeiers, binden met elkaar de strijd aan.
Alle ploegen dienen de estafettewedstrijd van 200 kilometer binnen 24 uur af te leggen. Beloning hiervoor is het Elfstedenkruisje en een wisselbeker voor de snelste ploeg ooit. De Elfsteden Roeimarathon heeft een internationaal deelnemersveld. Naast Nederlandse ploegen, verschijnen er teams uit Duitsland en België aan de start.
Vorig jaar moest de monstertocht wegens barre windomstandigheden aangepast worden zodat uiteindelijk maar acht steden per boot bezocht werden. Hieronder filmverslag van de roeitocht van 2007.
Erica Terpstra
Een eregast spreekt de roeiers voor de tocht de nodige moed in. Vanaf 17:00 uur is namelijk Erica Terpstra present bij het verenigingsgebouw van Leeuwarder Roeivereniging Wetterwille. Hiervandaan roeien de ploegen rond 19.30 uur op naar de start. De NOC/NSF-voorzitter is erg enthousiast over de Elfsteden Roeimarathon: “Ik vind het een fantastisch en creatief idee, echt een aanrader voor de geoefende roeier. Ik heb diep respect voor de toppers die deze prestatie leveren, om trots op te zijn!â€
In de Prinsentuin, waar het publiek zich inmiddels heeft verzameld, lost Erica Terpstra om 20:00 uur het startschot. Naast de voormalig staatssecretaris geven ook burgemeester Ferd Crone van Leeuwarden en wethouder Marco Florijn acte de presence bij de start.
Tracking & Tracing
Nieuw dit jaar is het Tracking & Tracing-systeem waarmee de boten in de open categorie en het veteranenveld zijn uitgerust. Dit GPS-systeem, gecombineerd met Google Earth, maakt het mogelijk om ploegen tijdens de tocht live via internet te volgen. Zo kunnen ploeggenoten, toeschouwers en thuisblijvers op ieder moment zien wat de positie van hun ploeg is. In het verenigingsgebouw van organisator LRV Wetterwille zijn de teams op een groot projectiescherm te volgen.
Categorieën
Het deelnemersveld is onderverdeeld in een aantal categorieën: wedstrijdroeiers, veteranen, dames, mixed ploegen, toerploegen en de buitencategorie. Een ploeg bestaat uit minimaal 9 en maximaal 12 roeiers. Dit geldt echter niet voor de buitencategorie. Ploegen in deze categorie hebben slechts drie roeiers. Ook zijn er zogenaamde ‘eco-teams’. Deze ploegen leggen de 200 kilometer afwisselend per boot en fiets af en laten de auto staan.
Elzeline van Riesen-trofee
Sinds vorig jaar strijden de damesploegen om de Elzeline van Riesen-trofee. De trofee gaat naar de damesploeg die de snelste tijd ooit klokt. Vorig jaar had De Hunze uit Groningen de eer om de wisselbeker als eerste ploeg in ontvangst te nemen.
Ambiance
De Elfsteden Roeimarathon kenmerkt zich door zijn sfeer en ambiance. De roeiers doen als eerste Dokkum aan, waar het bij aankomst al begint te schemeren. Hierna gaan ze de nacht in. De boten vormen een sliert van stormlampjes in de duisternis. Bij zonsopgang komen de eerste ploegen aan bij de stempelpost in Sloten, om vervolgens naar Stavoren, Hindeloopen, Workum, Bolsward, Harlingen en Franeker te gaan. Naar verwachting passeert de eerste boot rond 13:00 uur de finishlijn bij LRV Wetterwille, nabij de Froskepôlle (zie tijdschema). In de namiddag vindt hier ook de huldiging plaats. Hieronder eerste doorkomst t/m laatste doorkomst en sluitingstijd per plaats.
Leeuwarden (start) 20.00
Dokkum 21.45 - 22.30
Leeuwarden (doorkomst) 00.00- 02.00
Sneek 2.30 - 3.30 – 4.30 - 5.15
IJlst 2.45 - 3.45 – 4.45 - 5.30
Sloten: 4.00 - 5.30 – 6.30 - 7.00
Stavoren: 6.15 - 8.00 – 9.15 - 10.00
Hindeloopen: 7.00 - 9.00 – 10.30 - 11.30
Workum: 8.00 - 10.00 – 11.30 - 12.30
Bolsward: 9.00 - 11.30 – 13.00 - 14.00
Harlingen: 10.30 - 13.00 – 15.00 - 16.00
Franeker: 11.15 - 14.00 – 16.00 - 17.00
Leeuwarden (finish): 13.00 - 16.00 – 18.30 - 19.45
Bron: Gemeente Leeuwarden














Plaats een reactie