<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no"?><rss xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom" xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/" xmlns:itunes="http://www.itunes.com/dtds/podcast-1.0.dtd" xmlns:media="http://search.yahoo.com/mrss/" version="2.0">
    <channel>
        <lastBuildDate>Tue, 03 Nov 2026 07:25:03 +0300</lastBuildDate>
        <title>Webtekno</title>
        <description>Türkiye’nin lider internet platformu Webtekno</description>
        <link>https://www.webtekno.com</link>
        <atom:link href="https://pubsubhubbub.appspot.com/" rel="hub"/>
        <atom:link href="https://www.webtekno.com/rss.xml" rel="self" type="application/rss+xml"/>
                                    <language>en-us</language><itunes:explicit>no</itunes:explicit><itunes:image href="http://www.webtekno.com/public/site/images/wtlogo.png"/><itunes:keywords>teknoloi,teknoloji,haberleri</itunes:keywords><itunes:summary>Webtekno - Teknoloji Haberlerini kendi tarzıyla sunan bir sitedir.</itunes:summary><itunes:subtitle>Webtekno - Teknoloji Haberleri</itunes:subtitle><itunes:category text="Technology"><itunes:category text="Tech News"/></itunes:category><item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/chatgpt-chat-work-sekmeleri-birlesiyor-h228166.html</guid>
                    <pubDate>Tue, 03 Nov 2026 07:08:28 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ ChatGPT’ye Kullanıcıları Çok Sevindirecek Bir Değişiklik Geliyor!  ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ OpenAI, ChatGPT’nin sohbet ve çalışma sekmelerini birleştirmeye hazırlandığını açıkladı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ ChatGPT masaüstü uygulamasını kullananların sıkça yaşadığı sekme karmaşası nihayet sona eriyor. Uygulama içerisinde yer alan ChatGPT ve Codex bölümleri ile bunların altındaki Chat ve Work sekmeleri, kullanıcıların nerede çalıştığını karıştırmasına yol açabiliyordu.
Kullanıcılara gönderilen bir e-postaya göre OpenAI, bu kafa karışıklığını gidermek için Chat ve Work sekmelerini birleştirme hazırlığı yapıyor.
Ne işe yarayacak?

Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, yapay zeka ile fikir keşfetme aşamasından projenin hayata geçirilmesine kadarki süreci tek bir ekran üzerinden yönetebilecek. Gönderilen e-postada, kullanıcıların dosyalarını ve eklentilerini buraya taşıyarak web sitesi kurma, sunum hazırlama veya web üzerinde işler yapma gibi görevleri ChatGPT'ye devredebileceği ve bu süreçte çalışmaları inceleyip yönlendirebileceği belirtiliyor. Öte yandan Codex uygulamanın içinde ayrı bir deneyim olarak kalmaya devam edecek.
Bu entegrasyon süreci ilk etapta geniş bir kitleye sunulmadan önce geri bildirim toplamak amacıyla seçili kullanıcılara açılacak. Bununla birlikte, bu geçişle birlikte hem ChatGPT hem de Codex’in aynı token havuzundan harcama yapacağı açıklandı. OpenAI, bu değişikliğin çoğu kullanıcıyı etkilemeyeceğini ancak kullanım alışkanlıkları ve modele bağlı olarak bazı kişilerin sıfırlama için daha sık beklemek zorunda kalabileceğini ifade ediyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/chatgpt-chat-work-sekmeleri-birlesiyor-h228166.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695413/695413-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ ChatGPT’ye Kullanıcıları Çok Sevindirecek Bir Değişiklik Geliyor!  ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/renault-tesla-model-y-rakibi-megane-geliyor-h228163.html</guid>
                    <pubDate>Tue, 03 Nov 2026 06:55:24 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Renault'dan Tesla Model Y Rakibi Megane Geliyor ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Renault, Tesla'nın çok satan Model Y aracına rakip olacağı belirtilen yepyeni Megane geliştiriyor. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Fransız otomotiv devi Renault, kompakt ve orta sınıf segmentindeki kartları tamamen yeniden dağıtmaya hazırlanıyor . AutoExpress tarafından yayımlanan dijital tasarım çalışmaları, markanın popüler modeli Megane’ı alışılmış hatchback kalıplarından çıkarıp yüksek yapılı bir crossover-hatchback formuna büründüreceğini gösterdi.
Tasarım detaylarında yeni Clio esintileri taşıyan ince farlar, dar ızgara yapısı ve aerodinamik gövde hatları dikkat çekiyor. Marka, alçak burun ve kısa arka tasarım ile sürtünmeyi en aza indirerek doğrudan Tesla Model Y karşısına dikilmeyi planlıyor.
Neler sunacak?

Yeni nesil Megane'ın teknik altyapısında en çok konuşulacak detayların başında hibrit ve elektrikli güç aktarımının birleşimi geliyor. Modelin hem tamamen elektrikli hem de menzil uzatıcılı (REx) versiyonlarla banttan inmesi hedefleniyor. Dört tekerlekten çekiş desteği sunması beklenen saf elektrikli versiyonun yaklaşık 748 kilometre menzil sağlayacağı öne sürülürken, içten yanmalı motorun sadece bataryayı besleyen bir jeneratör rolü üstlendiği REx versiyonunda bu mesafe 1.400 kilometreye kadar tırmanıyor.
Mimarinin temelinde ise Renault'nun "hücreden gövdeye" adını verdiği yeni nesil entegrasyon yatacak. Renault Teknoloji Başkanı Philippe Brunet tarafından paylaşılan bilgilere göre, araçta 90 kWh kapasitenin altında kalan bir LFP batarya paketi görev alacak ve toplam gövde ağırlığı 2 tonun altında tutulacak.
Renault, yeni nesil araçlarında kullanacağı RG EV Medium 2.0 platformunu geleceğin otonom teknolojilerine uygun şekilde ölçeklendiriyor. Çinli otomobil üreticilerinin 2028 dolaylarında Avrupa genelinde Seviye 2++ eller serbest sürüşü standartlaştırma planlarına karşılık Renault da bu altyapıyı desteklemeye hazırlanıyor. Ancak Megane üzerinde sunulacak otonom yeteneklerin nihai seviyesi şimdilik netleşmiş değil. Philippe Brunet, şirketin premium bir marka olmadığını ve her zaman fiyat ile müşteri beklentisi arasındaki dengeyi korumak zorunda olduklarını özellikle vurguluyor.

Modelin kabin çizgileri paylaşılan ilk dijital render çalışmalarında açıkça yer almasa da tasarım dilinin Renault E-Space konseptinden beslenmesi bekleniyor. Ön konsol boyunca uzanacak geniş bir dijital panelin iç mekana hakim olacağı ve sürücünün göz yorgunluğunu düşürmek amacıyla ön cama olabildiğince yakın konumlandırılacağı aktarılıyor. Bu ana panelin hemen yanında dokunmatik bir kontrol ekranı ile gelişmiş sesli komut asistanının yer alacağı belirtiliyor.
Tarihi 1995 yılında Renault 19 bayrağını devralarak başlayan Megane serisi, 2021 yılında Megane E-Tech adımıyla elektrikli dönüşüme katılmıştı. Çok daha geniş bir kitleyi hedefleyen ve Model Y ile rekabeti gözüne kestiren bu yeni neslin 2028 yılında resmen yollara inmesi planlanıyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/renault-tesla-model-y-rakibi-megane-geliyor-h228163.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695404/695404-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Renault'dan Tesla Model Y Rakibi Megane Geliyor: İşte Muhtemel Tasarımı ve Beklenen Özellikler ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/apple-son-3-ay-kac-para-kazandi-acikladi-h228161.html</guid>
                    <pubDate>Tue, 03 Nov 2026 06:44:39 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Apple, Son 3 Ayda Kaç Para Kazandığını Açıkladı ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Apple, son 3 ayda ne kadar kazandığını açıkladı. iPhone ve Mac sayesinde rekor kırıldı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Apple, geride bıraktığımız son 3 ayın kazançlarına dair toplantıyı resmen gerçekleştirdi. Bu toplantı, 1 Eylül itibarıyla CEO’luk görevini Tim Cook’tan devralan John Ternus’un ilk kazanç çağrısı oldu.  Teknoloji devi, son dönemdeki kazançlarını paylaştı.
Şirket, 2026 mali yılının dördüncü çeyreğinde (takvim yılının üçüncü çeyreği) gelirini geçen yılın aynı dönemine göre %12 artırarak 114,5 milyar dolara taşıdı. Çeyreklik net kâr ise 30,7 milyar dolar (hisse başına 2,10 dolar) olarak kayıtlara geçti. Geçtiğimiz yılın aynı çeyreğinde bu rakamlar 102,5 milyar dolar gelir ve 27,5 milyar dolar net kâr seviyesindeydi.
iPhone ve Mac uçuşta

Şirketin brüt kâr marjı, geçen yılın aynı dönemindeki %47,2 seviyesinden %47,9'a yükseldi. CFO Kevan Parekh, bu marjda gümrük vergisi iadelerinin yaklaşık bir yüzdelik puanlık olumlu bir katkı sağladığını belirtti. Şirket ayrıca 12 Kasım itibarıyla kayıtlı olan hissedarlara 16 Kasım’da hisse başına 0,27 dolar temettü dağıtacağını duyurdu. Mali yılın tamamında ise Apple, 478,8 milyar dolar ciro ve 132,2 milyar dolar net kâr üreterek 2025 yılındaki 416,2 milyar dolarlık satış ve 112,0 milyar dolarlık kâr rekorlarını geride bıraktı.
Donanım tarafında gelir tablosu keskin ayrımlara sahne oldu. Çeyrek boyunca ürün grubu gelirleri %12 artışla 82,9 milyar dolara ulaştı. Bu yükselişin lokomotifi, %17,5 büyüme ile 57,6 milyar dolara çıkan iPhone satışları ve %23,7 sıçrama ile 10,8 milyar dolara ulaşan Mac grubuydu. Yeni tanıtılan katlanabilir formdaki iPhone Duo, iPhone 18 Pro ailesi ve dokunmatik ekranlı yeni MacBook Pro modelleri tüketici ilgisini yukarı taşıdı.
Buna karşın portföyün diğer üyeleri aynı ivmeyi yakalayamadı. iPad gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %10,4 düşerek 6,2 milyar dolara geriledi. Giyilebilir Cihazlar, ev ve aksesuar kategorisi ise bir önceki yıldaki Watch SE 3 ve AirPods Pro 3 lansmanlarının yarattığı zorlu baz etkisi nedeniyle %7,9 kayıpla 8,3 milyar dolara indi.
Apple’ın en yüksek kâr marjına sahip iş kolu olan Hizmetler departmanı, %9,8 artışla 31,6 milyar dolarlık tüm zamanların çeyrek rekorunu kırdı. Bu segmentin brüt kâr marjı çeyreklik bazda 40 baz puan yükselerek %76 seviyesine ulaştı. Şirketin aktif cihaz tabanı tüm ana ürün grupları ve coğrafi bölgelerde rekor kırarak 2,5 milyar aktif cihazı aştı. Platform genelindeki ücretli abonelik sayısı ise çift haneli artış göstererek 1,5 milyar barajını geçti. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/apple-son-3-ay-kac-para-kazandi-acikladi-h228161.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695401/695401-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Apple, Son 3 Ayda Kaç Para Kazandığını Açıkladı: iPhone Satışları Rekor Getirdi! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/audi-neden-cin-ozel-araba-uretiyor-h228013.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 18:29:40 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Audi Neden Çin'e Özel Otomobil Üretiyor? ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Audi neden Çin için özel otomobiller üretiyor ve bu otomobilleri başka bir yerde görmüyoruz? Detaylarıyla inceliyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Audi'nin Çin için özel olarak ürettiği otomobili siz de muhakkak görmüşsünüzdür. Üstelik bu modellerde bildiğimiz klasik Audi logosu yerine "AUDI" logosunu görüyoruz. 
Peki sizce Audi neden Çin için resmen ayrı bir marka yaratmayı tercih etti?
Audi için Çin pazarı çok önemli.

Çin, bugün otomotiv sektöründe hiçbir üreticinin sırtını dönemeyeceği kadar büyük ve rekabetçi bir pazar. Senelerdir bu pazarın içinde olan Audi de oyunun kurallarını baştan yazmaya karar verdi ve Çin için özel otomobiller üretmeye başladı.
Çinli tüketicilerin beklentileri öyle hızla değişiyor ki, geleneksel modellerle bu hıza ayak uydurmak imkânsız hale gelmiş durumda. Bu yüzden Alman devi, küresel gamını oraya uydurmakla kalmıyor, o pazara özel tamamen yeni araç aileleri de üretiyor.
Çinli müşterilerin otomobilden beklentileri neden farklı?

Bizler genelde araba alırken sürüş dinamiklerine, tasarıma veya motor gücüne odaklanıyoruz. Çin pazarında ise işin rengi ciddi şekilde farklılaşıyor. Elbette performans ve güvenlik önemini koruyor ancak arka koltuk konforu, devasa ekranlar, yapay zeka destekli dijital asistanlar ve akıllı sürüş özellikleri neredeyse her şeyin önüne geçebiliyor.
Çin'e özel üretilen otomobiller neden normalden daha farklı?

Bu modellerdeki "L" harfi, uzun aks mesafesini simgeliyor. Aks mesafesi dediğimiz şey ön ve arka tekerleklerin merkezleri arasındaki mesafe. Bu mesafe uzadıkça inanılmaz ferah bir alan doğuyor.
Audi bu stratejiyi yeni nesil elektrikli araçlarında da sonuna kadar kullanıyor desek yeridir. Mesela Çin pazarı için geliştirilen Audi Q6L e-tron, küresel versiyona göre 105 milimetre daha uzun bir aks mesafesiyle geliyor. 
Yani işin özü, her defasında sıfırdan bir araç tasarlamak yerine mevcut platformları nokta atışı dokunuşlarla yerel zevke uyarlıyorlar.
Çin'de otomobil savaşı sadece motor gücü ya da marka üzerinden yürümüyor.

İşin mutfağına baktığımızda yazılım, uygulama mağazaları, akıllı telefon entegrasyonu, yerel navigasyon çözümleri ve otonom sürüş asistanları olduğunu görüyoruz. Çin için teknoloji o kadar önemli ki bir sürücü için arabanın da en az akıllı telefon kadar akıllı olması bekleniyor.
Audi de bu yüzden Çin'e özel modellerinde yerel dijital ekosistemlere ağırlık veriyor. Trafiğin karmaşasına tam entegre çalışan gelişmiş sürüş destek sistemleri ve yerel ekosistemle uyumlu ekranlar, bu stratejinin en kritik halkası.
Peki bu otomobilleri neden başka ülkelerde göremiyoruz?

"E madem otomobiller bu kadar iddialı, neden Avrupa'da ya da Türkiye'de göremiyoruz?" diye düşünüyorsanız cevabını hemen verelim: Çünkü bir pazar için kusursuz olan bir formül, başka bir pazarın dinamiklerine tamamen yabancı kalabiliyor. Tasarım anlayışı, donanım tercihleri ve dijital altyapı beklentileri ülkeden ülkeye epey fark ediyor.
Hatta Audi'nin meşhur logosunu bir kenara bırakıp sadece büyük harflerle "AUDI" yazısını kullandığı E5 Sportback veya E7X gibi modelleri doğrudan bu teknoloji odaklı kitleyi hedefliyor.  ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/audi-neden-cin-ozel-araba-uretiyor-h228013.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695023/695023-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Audi Neden Sadece Çin'e Özel Araba Üretiyor? Logosu Bile Farklı! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/youtube-yeni-can-sikici-problem-h228133.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 18:28:59 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ YouTube’da Yeni Can Sıkıcı Problem: Videolar Kendi Kendine Tam Ekrandan Çıkıyor ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ YouTube’da videoların aniden tam ekrandan çıkıp sesi kesen yeni hatası hem Android hem de iOS kullanıcılarını mağdur ediyor. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ YouTube’un hem Android hem de iOS uygulamalarında ortaya çıkan yeni bir teknik problem, video izleme deneyimini doğrudan etkiliyor.
Kullanıcılar herhangi bir ekrana dokunmasa dahi videolar aniden tam ekran modundan çıkarak kayan mini oynatıcıya küçülüyor. Bu durum yalnızca görüntünün küçülmesiyle sınırlı kalmıyor, videonun sesi de aniden kesilerek yayının durmasına yol açıyor.
Sorunu yaşayanların sayısı her geçen gün artıyor

Reddit üzerinde paylaşılan çok sayıda kullanıcı bildirimine göre sorun ekim ayının başlarında başladı ve hâlâ devam ediyor. Kullanıcılar, ekrana müdahale etmedikleri veya hiçbir ayarı değiştirmedikleri anlarda videoların kendi kendine küçüldüğünü belirtiyor.
En can sıkıcı detay ise sesin de kesilmesi. Video yeniden tam ekran moduna getirilse bile ses çoğu zaman geri gelmiyor. Bazı kullanıcılar videoyu kapatıp yeniden açarak sesi düzeltebildiklerini ifade ederken, bazıları sorunu çözmek için YouTube uygulamasını tamamen kapatıp baştan başlatmak zorunda kalıyor.
Standart çözümler işe yaramıyor

Kullanıcıların bildirdiği detaylara göre önbelleği temizlemek, uygulama güncellemelerini yeniden yüklemek, telefonu yeniden başlatmak ya da uygulama içi ayarları değiştirmek sorunu çözmeye yetmiyor. Problemin hem Android hem de iOS cihazlarda eş zamanlı yaşanması, hatanın cihaz kaynaklı olmaktan ziyade doğrudan YouTube platformunun kendisinden kaynaklandığına işaret ediyor.
Şu an için doğrulanmış kalıcı bir çözüm bulunmuyor. Konuyla ilgili Google’a resmi bildirimler iletilmiş durumda ancak şirket resmi bir yama yayınlayana kadar kullanıcıların video takıldığında oynatıcıyı veya uygulamayı baştan başlatmaktan başka bir alternatifi görünmüyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/youtube-yeni-can-sikici-problem-h228133.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695284/695284-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ YouTube’da Yeni Can Sıkıcı Problem: Videolar Kendi Kendine Tam Ekrandan Çıkıyor ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/rekabet-kurumu-google-yapay-zeka-sorusturma-ve-gecici-tedbir-karari-h228160.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 18:01:14 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Rekabet Kurumu'ndan Google'a Yapay Zekâ Kıskacı: Soruşturma ve Geçici Tedbir Kararı Geldi! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Rekabet Kurumu, Google’ın yapay zekâ özetlerine karşı yayıncıları korumak amacıyla resmî soruşturma açarak geçici tedbir kararı aldı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Rekabet Kurumu, Google'ın arama motorunda devreye aldığı üretken yapay zekâ özelliklerine yönelik kritik bir müdahalede bulundu.
Google bünyesindeki şirketler hakkında, arama hizmetinde sunulan "yapay zekâ ön izlemeleri" ve "yapay zekâ modu" fonksiyonlarının rekabet kanununu ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla resmî soruşturma başlatılırken, hemen ardından bir de geçici tedbir kararı alındı.
Adil rekabet mercek altında

Yürütülen ön araştırma sürecinde, Google'ın sunduğu yapay zekâ özetlerinin kullanıcıların bilgiye erişim alışkanlıklarını kökten değiştirdiği ve bu durumun haber yayıncıları başta olmak üzere tüm içerik üreticilerinin internet trafiğini olumsuz etkilediği belirlendi.
İncelemede ayrıca şu kritik başlıklar araştırıldı:

Google ile yayıncılar arasındaki içerik sözleşmelerinde haksız maddelerin bulunup bulunmadığı,
Yapay zekâ özelliklerinin rakip sohbet asistanları ve üreticiler nezdinde dışlayıcı etki yaratıp yaratmadığı,
İçeriklerin özetlerde kaynak gösterilmesi ve lisanslanması süreçlerinde yayıncılar arasında ayrımcı uygulamalar yapılıp yapılmadığı.

"Kuvvetli şüphe" nedeniyle geçici tedbir geldi

Kurul, haber yayıncılarına yönelik uygulamaların "ayrımcı ve sömürücü" nitelik taşıdığına dair bulguların kuvvetli şüphe seviyesine ulaştığını belirtti.
Bu kapsamda Google'a yönelik yürürlüğe konan geçici tedbir kararı ile şirketin;

Haber yayıncıları arasında ayrımcılık yapmayacak bir yapı kurması,
Kullanılan içeriğin ekonomik değerini yayıncılara adil biçimde yansıtması,
Yayıncıların yapay zekâ servislerine içerik sağlama tercihlerini, arama sonuçlarındaki genel görünürlük ve indekslenme durumlarından bağımsız olarak belirleyebilmelerini sağlaması zorunlu kılındı.
 ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/rekabet-kurumu-google-yapay-zeka-sorusturma-ve-gecici-tedbir-karari-h228160.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695396/695396-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Rekabet Kurumu'ndan Google'a Yapay Zekâ Kıskacı: Soruşturma ve Geçici Tedbir Kararı Geldi! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/ilk-yapay-zeka-destekli-robotik-sistem-bir-fare-uzerinde-beyin-ameliyati-gerceklestirdi-h228155.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 18:00:44 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Tıpta Bir İlk: Yapay Zekâ Destekli Robotik Sistem, Bir Fare Üzerinde Beyin Ameliyatı Gerçekleştirdi! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Anthropic'in Sonnet modeliyle yönetilen cerrahi robot, bir farenin beynine bağımsız kararlarla gen terapisi enjekte ederek bir ilke imza attı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Yeni nesil nöroterapötikler üzerine çalışan biyoteknoloji girişimi Exin Therapeutics, bir yapay zekâ ajanının bir fare üzerinde beyin ameliyatını başarıyla tamamladığını duyurdu. Girişimin kurucu ortağı ve CEO'su Gabriel Ocana-Santero tarafından X platformunda paylaşılan detaylara göre tüm operasyon sürecini bağımsız kararlarla yöneten yapay zekâ, hem uygun gen terapisi vektörünü ve dozajını belirledi hem de motorlu robotik kolları yöneterek tedaviyi farenin beynine doğrudan enjekte etti.
Ameliyat sonrası sağlığına kavuşan farenin kafesinde rahatça hareket ettiği gözlemlenirken, tıp dünyasında benzeri görülmemiş bu deney hem büyük bir heyecan hem de ciddi etik tartışmaları beraberinde getirdi.
Kararları tamamen yapay zekâ aldı

Geleneksel otonom cerrahi robotlarının mekanik açıdan mevcut düzeneklerinden daha gelişmiş olduğunu belirten Ocana-Santero, kritik farkın "karar alma mekanizması" olduğuna dikkat çekti. Mevcut cerrahi robotlarda ameliyatın adımlarına bir insanın karar verdiğini ve robotun yalnızca bu komutları uyguladığını vurgulayan CEO, şu ifadeleri kullandı:
"Bu ajana ne vermesi veya nereye uygulaması gerektiğini kimse söylemedi. Kendisine bir fenotip ile aday tedavi listesi verildi, tedaviyi ve hedef koordinatları tamamen kendi başına hesapladı. Daha önce bir yapay zekânın canlı bir memeli üzerinde hem tedaviyi hem de beyindeki hedef bölgeyi seçip ardından bizzat uyguladığı başka bir örnek bilmiyorum."
Operasyonda Anthropic'in Sonnet modeli kullanıldı. Yapay zekâya epilepsi hastası bir fare modeli tanımlandı, motorlu cerrahi düzeneğinin kontrolü verildi ve bir tabloda yer alan 19 farklı gen terapisi vektörü ile üç bilimsel araştırma makalesi sunuldu. Yapay zekâ bu verileri analiz ederek tedavinin beynin hangi bölgesine uygulanması gerektiğine bağımsız olarak karar verdi.
Süreç boyunca lisanslı bir veteriner cerrah operasyonu yakından izledi ve geri dönüşü olmayan her adım için yapay zekânın insandan onay alması şart koşuldu. Güvenlik gerekçesiyle kafatasının açılarak beynin operasyona hazır hâle getirilmesi (kraniyotomi) işlemini veteriner cerrah üstlendi. Ayrıca sistemde, tüm motorların gücünü anında kesebilen bir acil durdurma butonu ve yapay zekânın aşamayacağı güvenlik protokolleri yer aldı.
Opus reddetti, Sonnet üstlendi

Girişimin operasyon için başlangıçta daha gelişmiş olan Opus 5.5 modelini denediği ancak modelin biyolojik bir deney üzerinde çalıştığını tespit ettiği anda işlemi yapmayı kesin bir dille reddettiği açıklandı. Daha eski bir sürüm olan Opus 5 ise planlamayı kâğıt üzerinde yapmasına rağmen canlı ameliyat aşamasına geçmeyi reddetti.
Bildirilene göre Opus modeli ekibe şu yanıtı verdi:
"Buradaki engel ne donanım ne de girdiler, engel benim. Bu ameliyat için plan yazmaya başladığım anda çıktım kesildi... Eğer denersem yine aynı şekilde kesilecek ve bunun en kötü senaryosu, iğne beynin içindeyken canlı bir operasyonun ortasında kesilmem olur. Anestezi altındaki bir hayvanda bitiremeyeceğim bir şeye başlamak, hiç başlamamaktan çok daha kötüdür."
Bu ret üzerine Exin Therapeutics ekibi görevi güvenlik filtreleri operasyona izin veren Sonnet modeline devretti.
Başarı mı, etik ve güvenlik riski mi?

Ameliyatın başarıyla tamamlanması ve tedaviye dirençli epilepsi hastalarının yakınları tarafından umut verici bir gelişme olarak karşılanması bir yana, deney ciddi endişeleri de tetikledi. Büyük dil modelleri tıbbi araştırmalarda güçlü bir potansiyel sergilese de cerrahi alanındaki uygulamalar zaman zaman teknik aksaklık riskini katlayabiliyor.
Uzmanlar, böylesine kritik ve geri dönüşü olmayan bir ameliyatta tüm kararların bir yapay zekâya bırakılmasının, olası bir komplikasyon durumunda yasal ve vicdani sorumluluğun kime ait olacağı sorusunu gündeme getirdiğini belirtiyor. Canlı hayvanlar üzerindeki cerrahi müdahalelerin etik boyutları da tartışmanın odak noktalarından biri olmaya devam ediyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/ilk-yapay-zeka-destekli-robotik-sistem-bir-fare-uzerinde-beyin-ameliyati-gerceklestirdi-h228155.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695383/695383-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Tıpta Bir İlk: Yapay Zekâ Destekli Robotik Sistem, Bir Fare Üzerinde Beyin Ameliyatı Gerçekleştirdi! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/sony-gta-6-oncesi-bir-ps5-guncellemesi-daha-h228158.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 18:00:29 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Sony’den GTA 6 Öncesi Bir PS5 Güncellemesi Daha (Kovalamaca Sürüyor) ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Sony, merakla beklenen GTA 6 çıkışı öncesi artan jailbreak tehditlerine karşı PS5 için yeni bir kritik güvenlik güncellemesi yayımladı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ GTA 6'nın çıkışına sayılı günler kala Sony, PS5 üzerindeki güvenlik önlemlerini sıkılaştırmaya devam ediyor.
Şirket, konsolun korsan yazılımlara ve "jailbreak" girişimlerine karşı güvenliğini sağlamak adına yeni bir sistem yazılımı güncellemesi yayımladı. Yaklaşık 1,267 GB boyutundaki "26.07-14.22.00" sürümü, doğrudan sistem güvenliğine odaklanan kritik yamalar içeriyor.
Yeni güncelleme neler içeriyor?

Yeni güncelleme, 21 Ekim’de yayımlanan 14.20 sürümünden yalnızca 11 gün sonra geldi. Sony'nin bu yoğun güncelleme takviminin arkasında, son dönemde PlayStation modlama topluluğunun elde ettiği başarılar yatıyor.
Eylül ayı sonlarında 7.00 ile 13.60 arasındaki sürümleri kapsayan kapsamlı bir jailbreak yönteminin duyurulması, PS5 Pro dâhil olmak üzere güncellenmemiş birçok konsolu açık hedef hâline getirmişti. Kırılan konsolların korsan oyun oynatma riski taşıması, Sony cephesinde alarm zillerinin çalmasına yol açtı.
Bazı yeni PS5 oyunlarının güncelleme alabilmek için 14.00 ve üzeri sürümleri zorunlu tutması, geliştirici topluluğu ile Sony arasında bitmek bilmeyen bir köşe kapmacaya dönüştü. Bir topluluk üyesinin 14.10 sürümünü kırdığına dair paylaşımlar yapması, gözleri doğrudan yakında çıkacak olan GTA 6'ya çevirdi. Rockstar Games’in merakla beklenen yapımının en az 14.20 ya da yeni çıkan 14.22 sürümünü gerektireceği tahmin ediliyor. Oyunun olası bir güvenlik açığıyla kırılması ve korsana yenik düşmesi riski, Sony'nin çıkış tarihine kadar yeni güncellemeler yayınlamaya devam edebileceğini gösteriyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/sony-gta-6-oncesi-bir-ps5-guncellemesi-daha-h228158.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695389/695389-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Sony’den GTA 6 Öncesi Bir PS5 Güncellemesi Daha (Kovalamaca Sürüyor) ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/apple-ceo-john-ternus-sirf-yapay-zeka-olsun-diye-ozellik-sunmak-istemiyoruz-h228148.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 18:00:16 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Apple CEO’su John Ternus: "Sırf Yapay Zekâ Olsun Diye Özellik Sunmak İstemiyoruz" ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Apple CEO’su John Ternus, yapay zekâyı sadece bir gösteriş unsuru olarak değil, kullanıcıların seveceği deneyimler sunmak için kullanacaklarını söyledi. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Wired dergisinden Steven Levy’ye kapsamlı bir röportaj veren Apple CEO’su John Ternus, şirketin yapay zekâ yarışındaki mevcut konumunu savundu.
Eylül ayı başında resmî olarak Apple’ın tepe yöneticisi koltuğuna oturan Ternus, teknoloji devinin benimsediği stratejinin merkezinde teknolojik gösterişten ziyade kullanıcı deneyiminin yer aldığını söyledi.
"Önemli olan kullanıcıların sevdiği ürünler geliştirmek"

Son birkaç yıldır özellikle Siri'nin daha yetenekli sürümünün gecikmesi nedeniyle yapay zekâ alanında rakiplerinin gerisinde kaldığı yönünde eleştirilen Apple, bu iddiaları kabul etmiyor. Sektördeki tartışmalara değinen Ternus, "Herkesin bir fikri var ancak bulunduğumuz noktadan gerçekten çok memnunum" ifadelerini kullandı.
Apple'ın yeni ürünlerinde yapay zekâdan kesinlikle faydalanacağını belirten Ternus, şirketin temel felsefesini şu sözlerle özetledi:
"Sırf yapay zekâ olsun diye yapay zekâ sunmak istemiyoruz. İşimizi doğru yaptığımızda kullanıcılar bunun arkasında yapay zekânın mı yoksa geleneksel bir yazılımın mı olduğunu düşünmek zorunda kalmayacak. Asıl önemli olan, insanların gerçekten seveceği bir şey inşa edip etmediğimizdir."
Levy'nin, otonom yapay zekâ ajanlarının gelecekte geleneksel uygulamaları gereksiz kılarak Apple ekosistemini kökten değiştirip değiştiremeyeceğine dair sorusunu da yanıtlayan Ternus, sürecin insan odaklı yönüne dikkat çekti. Bu tür senaryoların hayatı kolaylaştırabileceğini kabul eden CEO, "Yine de ürün geliştirme süreci son derece insani ve kişisel bir olgudur, bu bizim yapmayı en çok sevdiğimiz şey" değerlendirmesinde bulundu. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/apple-ceo-john-ternus-sirf-yapay-zeka-olsun-diye-ozellik-sunmak-istemiyoruz-h228148.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695353/695353-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Apple CEO’su John Ternus: Sırf Yapay Zekâ Olsun Diye Özellik Sunmak İstemiyoruz ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/turkiye-de-tutmayan-fransiz-otomobilleri-h228064.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:43:10 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Türkiye'de Tutunamayan Fransız Otomobilleri ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Türkiye'de beklenen satış başarısına ulaşamayan Fransız otomobillerini inceliyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Özellikle bazıları iddialı özelliklerle pazara çıkış yapmış olmasına rağmen ülkemizde tutunamayanlar arasında yerini aldı. 
Peki Türkiye yollarında nadiren gördüğümüz, belki de artık hiç göremediğimiz o meşhur Fransız otomobilleri hangileri?
1. Peugeot RCZ

Peugeot RCZ, Fransız üreticinin alışılmış aile otomobili anlayışından biraz uzaklaşarak sportif otomobil tutkunlarına hitap etmek için geliştirdiği modellerden biriydi. Alçak gövdesi, geniş çamurlukları ve özellikle çift bombeli tavan tasarımıyla dönemindeki pek çok modelden ayrılıyordu. Gelin görün ki 2015 yılı verilerine göre bu otomobil Türkiye'de yalnızca 22 adet satılmış.
2. Citroën DS5

Fransız üreticilerinin premium otomobil pazarında kendine yer edinme arzusunun en iyi örneklerinden biriydi Citroën DS5. Alışılmış hatchback ve sedan tasarımlarının dışında kalan gövdesi, keskin hatları ve kendine özgü ön tasarımıyla dikkat çekici bir modeldi. 
Ancak Türkiye'de bu tasarım geniş bir kitleye ulaşamadı ve yalnızca 73 adet satıldı. Modelin üst sınıf konumlandırması, sıra dışı tasarımı ve dönemin premium otomobil pazarındaki güçlü rakipleri düşünüldüğünde hedef kitlesinin oldukça sınırlı kaldığını söyleyebiliriz.
3. Renault Scenic

Renault Scenic, özellikle geniş ailelerin ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen kompakt MPV modellerindendi. Yüksek tavanı, ferah iç mekanı ve kullanışlı koltuk düzeniyle klasik hatchback otomobillerden ayrılıyordu. 
Renault'nun yıllardır sürdürdüğü aile otomobili anlayışının önemli temsilcilerinden olan Scenic, farklı nesilleriyle Avrupa pazarında uzun süre varlığını korudusa da Türkiye'deki satışları sınıfta kaldı.
4. Citroën C5

D segmentindeki önemli temsilcilerinden biri de Citroën C5'ti. Geniş iç hacmi, konforlu sürüş karakteri ve bazı versiyonlarında sunulan Hydractive III+ süspansiyon sistemiyle dikkat çekici bir modeldi.
Ancak Volkswagen Passat, Skoda Superb, Opel Insignia ve Ford Mondeo gibi güçlü alternatiflerle rekabet edemedi ve satışlarını sınırlandırdı.
5. Peugeot 5008

Bugün SUV kimliğiyle tanıdığımız Peugeot 5008'in ilk nesli aslında bir MPV modeliydi. 2009 yılında tanıtılan bu otomobil, geniş ailelere hitap eden beş ve yedi koltuklu seçenekleriyle satışa sunulmuştu. Geniş cam alanları, kullanışlı koltuk düzeni ve ferah kabiniyle özellikle uzun yolculuklarda konfor arayan kullanıcıları hedefliyordu.
Ancak Türkiye'de MPV segmentinin sınırlı oluşu ve SUV modellerinin giderek daha fazla ilgi görmesi bu modelin potansiyel müşteri kitlesini daralttı.
6. Renault Latitude

Renault Latitude, markanın Türkiye'de üst sınıf sedan pazarında daha güçlü bir konuma ulaşma girişimlerinden biriydi. 2011 yılında Türkiye'de satışa sunulan model, geniş gövdesi, konforlu iç mekanı ve zengin donanımlarıyla dikkat çekiyordu. Renault, yalnızca geniş bir aile otomobili değiş, üst sınıf kullanıcıların da beklentilerini karşılamayı hedefliyordu.
Ancak Citroën'de olduğu gibi rekabet pazarında Passat, Superb gibi modeller Latitude için de hazin bir son oluşturdu. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/turkiye-de-tutmayan-fransiz-otomobilleri-h228064.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695161/695161-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Türkiye'de Tutunamayan Fransız Otomobilleri: Sadece 22 Adet Satılan Bile Var! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/oneplus-buds-pro-4-duyuruldu-h228100.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:42:04 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ 53 Saat Pil Ömrü Sunan Kulaklık OnePlus Buds Pro 4 Duyuruldu ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ OnePlus, harika özelliklerle donatılan yeni amiral gemisi kablosuz kulaklığı Buds Pro 4 modelini sessiz sedasız duyurdu. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ OnePlus, yeni üst segment kablosuz kulaklık modeli Buds Pro 4'ü büyük bir lansman etkinliği yapmadan, şirketin resmi küresel web sitesinde doğrudan listeleyerek kullanıcıların karşısına çıkardı.
Listeleme; cihazın tasarımını, gövde renklerini ve teknik yeteneklerini eksiksiz şekilde bizlere gösteriyor. Kulaklıklar, Titanyum Gölgesi ve Kutup Beyazı olmak üzere iki farklı seçenekle kullanıcıların beğenisine çıkarılacak.
OnePluds Buds Pro 4 neler sunuyor?

Ses performansı tarafında Danimarkalı ses uzmanı Dynaudio ile yürütülen mühendislik ortaklığı devam ettiriliyor. Donanım katmanında ise 11 mm kompozit bas sürücüsü ile 6 mm düzlemsel tiz sürücüsü bir arada çalışıyor Her bir sürücünün bağımsız dijital-analog dönüştürücüler (DAC) tarafından ayrı ayrı beslendiği belirtiliyor. OnePlus, Dynaudio ile kurulan bu sürücü ve DAC mimarisinin önceki nesle kıyasla yüzde 50 daha güçlü bas çıkışı sunduğunu öne sürüyor. Kulaklık; 24-bit/192kHz kalitesinde ve 1 Mbps'ye kadar bant genişliğinde veri iletimi sağlayan LHDC 5.0 kodek standardını destekliyor. Ayrıca kafa hareketlerini takip eden uzamsal ses ile kişiye özel Golden Sound ses profili optimizasyonu da sisteme dahil ediliyor.
Aktif gürültü engelleme (ANC) kabiliyetlerinde de kayda değer bir çıta artışı vadediliyor. Şirketin resmi verilerine göre Buds Pro 4, Buds Pro 3 modeline oranla iki kat daha yüksek gürültü azaltma gücüne sahip. Ortamdaki ses dalgalanmalarını analiz eden akıllı adaptif ANC mekanizması, dış koşullara göre izolasyon seviyesini otomatik dengeliyor. Telefon görüşmelerinde arka plan seslerini filtreleyip konuşmacının sesini berrak tutmak amacıyla gövdede üç adet mikrofon ve kemik iletimli ses algılama (VPU) sensörü görev yapıyor.
Kullanım ömrü tarafında ürün, şarj kutusuyla birlikte ve ANC devre dışıyken toplamda 53 saate kadar çalma süresi var. AAC formatında ve ANC açık senaryoda bu süre kılıfla birlikte 26 saate geriliyor. Tek başına kulaklıklar ise ANC kapalı durumda 13 saate kadar aralıksız müzik çalabiliyor. Hızlı şarj teknolojisi sayesinde 10 dakikalık prize takılma ile 14 saate varan dinleme süresi elde edilebilirken, kutunun kablosuz şarj desteği de korunuyor.
Yapay zekâ konusunda da oldukça dolu. Modelde anlık yapay zekâ çevirisi, Dolby destekli Clear Audio ses kaydı, Google Gemini sesli asistan erişimi ve iki cihaza aynı anda bağlanabilen çift cihaz desteği yer alıyor. Henüz fiyatının açıklanmadığını belirtelim. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/oneplus-buds-pro-4-duyuruldu-h228100.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695266/695266-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ 53 Saat Pil Ömrü Sunan Kulaklık OnePlus Buds Pro 4 Duyuruldu ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/apple-3-yeni-ipad-tanitacak-h228130.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:41:50 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Apple, Seneye 3 Yeni iPad Tanıtacak ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Apple’ın önümüzdeki yıl 3 yeni iPad tanıtacak. İşte o modeller ve beklenen yenilikler. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Apple, OLED panelli yeni iPad mini modelini geçtiğimiz hafta sunduktan sonra vites düşürmüyor. Bloomberg'den Mark Gurman'ın aktardığı bilgilere göre teknoloji devi, gelecek yılın ilk yarısında tablet portföyünün geri kalanını da kapsamlı bir elden geçirmeye tabi tutacak.
Gurman’ın konuya yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre önümüzdeki yıl 3 yepyeni iPad modeli göreceğiz. Gelin paylaşılan detaylara birlikte göz atalım.
Yeni iPad modelleri nasıl yeniliklerle gelecek?

İddiaya göre bu modeller; yenilenmiş bir iPad Air, baştan aşağı güncellenen bir giriş seviyesi iPad ve donanımı elden geçirilen tepe seviye iPad Pro modelini içeriyor. Böylece şirket, kompakt modelle başlattığı donanım dönüşümünü serinin hem bütçe dostu hem de profesyonel odaklı basamaklarına yaymayı amaçlıyor.
Kaynakta yer alan sızıntılara göre iPad mini hamlesini takip edecek olan yeni iPad Air modeli de OLED ekran paneline kavuşacak. Ancak bu yükseltmenin bazı sınırları olacak. Yenileme hızının 60 Hz seviyesinde kalması ve biyometrik güvenlik tarafında Face ID yerine Touch ID mekanizmasının korunması bekleniyor. Cihaz, 2020 yılından bu yana büyük bir görsel ve yapısal dönüşüm yaşamamış bir ürün grubu için ekran tarafında hissedilir bir görsel sıçrama getirecek. İşlemci tarafında ise resmi bir doğrulama bulunmamakla birlikte, mevcut M4 yongasından yeni nesil M5 çipine geçiş yapılmasının oldukça muhtemel. Fiyatı ise 799 ila 899 dolar bandında olabilir.
Apple'ın en uygun fiyatlı tablet modeli olan standart iPad de 2025'in başından bu yana ilk kez gelecek yıl yenilecek. Yeni modelin A19 yonga seti ve 8 GB RAM kapasitesiyle donatılması bekleniyor. Böylece Apple Intelligence desteği kazanacak. Bununla birlikte cihazın ağ ve kablosuz bağlantı performansını artırmak adına N1 yongası ve C1X modemi bünyesinde barındırması muhtemel.
Son olarak en üst seviye cihaz olacak yeni iPad Pro’da temel yeniliğin termal yönetim tarafında olacağı öne sürülüyor. Apple'ın iPhone 17 Pro ile kullanmaya başladığı buhar odası soğutma teknolojisini yeni iPad Pro kasasına da entegre edecek. Soğutma mimarisi haricinde radikal bir kasa veya tasarım değişikliği beklenmezken, cihazın performans kalbinde M6 veya potansiyel olarak M7 yonga setine yer verileceği ifade ediliyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/apple-3-yeni-ipad-tanitacak-h228130.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695314/695314-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Apple, Seneye 3 Yeni iPad Tanıtacak: İşte O Modeller ve Beklenen Özellikler! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/yapay-zeka-destekli-robotlar-hicbir-sey-yapmadan-duramiyor-h228151.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:41:34 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Yapay Zekâ Destekli Robotlar "Hiçbir Şey Yapmadan" Duramıyor: Komut Almasalar Bile Harekete Geçiyorlar! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Yapay zekâ destekli robotlar, hiçbir talimat almasalar dahi kendi kendilerine hareket ederek kritik bir güvenlik açığını gözler önüne serdi. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Yapay zekâ modellerinin komut verilmediğinde bekleme moduna geçmesi beklenirken, yeni bir araştırma durumun tam tersi olabileceğini ortaya koydu.
Bir simülasyon ortamında test edilen altı farklı yapay zekâ destekli robot modeli, hiçbir talimat almamalarına rağmen kendiliğinden hareket etmeye başladı. Üstelik modellerden beşi, kendilerinden talep edilmeyen görevleri tamamen kendi inisiyatifleriyle yerine getirdi. Uzmanlar, bu durumu otonom robot teknolojisinde bugüne kadar göz ardı edilmiş ciddi bir güvenlik açığı olarak değerlendiriyor.
Komut yoksa bile inisiyatif alıyorlar

Çalışma kapsamında araştırmacılar; görüntü işleme, dil anlama ve doğrudan robotik kontrol mekanizmalarını birleştiren "Görme-Dil-Eylem" (Vision-Language-Action / VLA) modellerini mercek altına aldı. Simülasyon testlerinde robotlara mantıklı görevler, anlamsız yönergeler ve fiziksel olarak yerine getiremeyecekleri talimatlar verildi, bazı senaryolarda ise hiçbir komut girilmedi.
En çarpıcı sonuçlar ise talimatsız bırakılan senaryoda görüldü. Test edilen altı sistemin tamamı, ortada hiçbir görev tanımı yokken hareketlendi. Hatta bu sistemlerin beşi bir adım daha ileri giderek, çevredeki nesnelerle daha önce programlanmış görevleri kendiliklerinden icra etmeye başladı.
Basit bir "dur" komutu bile çözüm olmuyor

Modellerin boşta kaldıklarında sabit durmasını sağlamak için denenen geleneksel yöntemler yetersiz kaldı. Modellere talimat almadıkları durumlarda "hareketsiz kalmalarını" söyleyen metin tabanlı komutlar eklemek, altı kontrol noktasının hiçbirinde işe yaramadı.
Robotlara uygulanan ek eğitimler, uygunsuz girdiler karşısında görev icra etmelerini engellese de hareketsiz kalmalarını garanti edemedi. İstenmeyen hareketleri önlemede en etkili çözüm ise modelin çıktı aşamasından hemen önce devreye giren teknik bir güvenlik katmanı oldu; bu koruma, altı modelin beşinde kendiliğinden hareketi engellemeyi başardı.
Söz konusu bulgular şimdilik simülasyon ortamıyla sınırlı olsa ve ev tipi robotların hemen yarın kendi başlarına iş yapacağı anlamına gelmese de özellikle gerçek dünyada görev alacak insansı robotların güvenliği açısından kritik bir zafiyete işaret ediyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/yapay-zeka-destekli-robotlar-hicbir-sey-yapmadan-duramiyor-h228151.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695374/695374-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Yapay Zekâ Destekli Robotlar Hiçbir Şey Yapmadan Duramıyor: Komut Almasalar Bile Harekete Geçiyorlar! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/kasim-2026-nissan-fiyat-listesi-h228154.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:40:41 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Kasım 2026 Nissan Fiyat Listesi ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Nissan Qashqai, Qashqai Yeni e-POWER, Juke, X-Trail Mild Hybrid modellerinin Kasım 2026 fiyatları Webtekno’da! ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Nissan, Kasım 2026 dönemi için geçerli olacak güncel otomobil fiyatlarını paylaştı. Listede bazı modellerinin belirli versiyonlarına yönelik kampanyalı fiyatlar da bulunuyor.
Bu içerikte Nissan’ın Kasım 2026 sıfır otomobil fiyatlarını, model bazlı donanım seçeneklerini, kampanyalı fiyatlarını ve paylaşılan opsiyon kalemlerini inceliyoruz. 
Nissan fiyat listesi - Kasım 2026



Model İsmi
Güncel Fiyatı
Kampanyalı Fiyatı




Nissan Qashqai
2.855.800 TL
2.269.000 TL


Nissan Qashqai Yeni e-POWER
3.982.900 TL
3.582.900 TL


Nissan Juke
2.351.600 TL
1.999.000 TL


Nissan X-Trail Mild Hybrid
5.098.300 TL
4.350.000 TL


Nissan Townstar Van
1.438.000 TL
-


Nissan Townstar Combi EV
2.437.900 TL
-



Nissan Qashqai fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Designpack
2.855.800 TL
2.269.000 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Skypack
3.298.200 TL
2.790.800 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Skypack 4x4
3.510.200 TL
2.981.900 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto N-Design
3.743.500 TL
3.743.500 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Platinum
3.785.200 TL
3.785.200 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Platinum 4x4
3.933.100 TL
3.933.100 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Platinum Premium
3.937.400 TL
3.937.400 TL


1.3 DIG-T Mild Hybrid 158PS
Auto Platinum Premium 4x4
4.058.600 TL
4.058.600 TL



Kompakt SUV sınıfında markanın en bilinen modellerinden biri olan Nissan Qashqai, Kasım 2026 listesinde geniş donanım seçenekleriyle yer alıyor. Mild Hybrid motor ve otomatik şanzıman kombinasyonuyla sunulan modelde Designpack versiyonundaki kampanyalı fiyat öne çıkıyor.
Nissan Qashqai opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Siyah tavan rengi çift renk opsiyonu
25.000 TL
İlgili versiyonlar



Nissan Qashqai Yeni e-POWER fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




e-POWER 190PS
Skypack
3.982.900 TL
3.582.900 TL


e-POWER 190PS
Platinum Premium
4.529.200 TL
4.129.200 TL



Qashqai Yeni e-POWER, 190 PS e-POWER sistemiyle Skypack ve Platinum Premium donanımlarında sunuluyor. 
Nissan Qashqai Yeni e-POWER opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Siyah tavan rengi çift renk opsiyonu
25.000 TL
İlgili versiyonlar



Nissan Juke fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.0 DIG-T 115PS
Tekna Plus DCT
2.351.600 TL
1.999.000 TL


1.0 DIG-T 115PS
Platinum DCT
2.620.700 TL
2.155.400 TL


1.0 DIG-T 115PS
Platinum Premium DCT
2.861.400 TL
2.761.400 TL



Nissan Juke, kompakt crossover sınıfında tasarım odaklı karakteriyle öne çıkan modellerden biri. Kasım 2026 listesinde 1.0 DIG-T motor ve DCT şanzımanla sunulan araç, Tekna Plus, Platinum ve Platinum Premium donanım seçenekleriyle satışta bulunuyor.
Nissan Juke opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Çift renk opsiyonu
15.000 TL
İlgili versiyonlar



Nissan X-Trail Mild Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.5 VC-T Mild Hybrid 163PS
Auto Platinum
5.098.300 TL
4.350.000 TL


1.5 VC-T Mild Hybrid 163PS
Auto Platinum Premium
5.615.600 TL
4.800.000 TL



Nissan X-Trail Mild Hybrid, markanın daha geniş SUV beklentilerine yanıt veren modellerinden biri olarak Kasım 2026 listesinde yerini alıyor. 
Nissan X-Trail Mild Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Siyah/Gri tavan rengi çift renk opsiyonu
0 TL
İlgili versiyonlar



Nissan Townstar Van fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.3 DIG-T 130PS
6MT L1 Visia
1.438.000 TL
-


1.3 DIG-T 130PS
6MT L2 Visia
1.644.400 TL
1.594.400 TL


1.3 DIG-T 130PS
7DCT L2 Visia
1.786.400 TL
1.736.400 TL


1.3 DIG-T 130PS
7DCT L2 Tekna
1.872.400 TL
1.822.400 TL


Elektrikli
EV L1 Tekna+
2.289.700 TL
-


Elektrikli
EV L1 Tekna
2.268.400 TL
-



Townstar Van, Kasım 2026 listesinde benzinli ve elektrikli seçeneklerle yer alıyor. Kasım ayı boyunca benzinli L2 uzun şasi Townstar Van için KOBİ'lere 50.000 TL nakit alım indirimi sunuluyor. Bu indirimle birlikte 1.200.000 TL, 9 ay ve %0 faizli ticari kredi kullanma seçeneği de bulunuyor.
Nissan Townstar Van opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Çift kayar kapı
15.000 TL
İlgili versiyonlar


Camlı görüş paketi
15.000 TL
İlgili versiyonlar


Hareketli ara bölme
15.000 TL
İlgili versiyonlar



Kaynak: Nissan Türkiye ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/kasim-2026-nissan-fiyat-listesi-h228154.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695377/695377-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Kasım 2026 Nissan Fiyat Listesi Belli Oldu: Qashqai Yeni e-POWER'a Zam! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/toyota-kasim-2026-fiyat-listesi-h228149.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:40:29 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Toyota Kasım 2026 Fiyat Listesi ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Toyota Kasım ayına ait güncel fiyat listesini açıkladı. Güncel listeye göre fiyat listesini inceliyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Toyota, Kasım 2026 dönemi için geçerli olacak güncel fiyat listesini yayınladı. Açıklanan listede bazı modellerdeki kampanyalı fiyatlar dikkat çeken başlıkları arasında yer alıyor.
Bu içerikte Toyota’nın Kasım 2026 sıfır otomobil fiyatlarını, model bazlı donanım seçeneklerini, kampanyalı fiyatlarını ve paylaşılan opsiyon kalemlerini inceliyoruz.
Toyota fiyat listesi - Kasım 2026



Model İsmi
Güncel Fiyatı
Kampanyalı Fiyatı




Corolla
2.545.500 TL
1.965.000 TL


Toyota Yaris Hybrid
2.546.500 TL
2.100.000 TL


Toyota C-HR Hybrid
2.859.000 TL
2.290.000 TL


Toyota Corolla Hatchback Hybrid
2.960.000 TL
2.320.000 TL


Toyota Corolla Hybrid
2.968.000 TL
-


Toyota Yaris Cross Hybrid
2.926.000 TL
2.545.000 TL


Toyota Corolla Cross Hybrid
3.413.000 TL
2.899.000 TL


Toyota Land Cruiser Prado
17.550.000 TL
12.490.000 TL


Yeni Hilux
4.325.000 TL
4.109.000 TL



Corolla fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.5 Benzinli
Vision Plus Multidrive S
2.545.500 TL
1.965.000 TL


1.5 Benzinli
Dream Multidrive S
2.753.500 TL
2.150.000 TL


1.5 Benzinli
Dream X-Pack Multidrive S
2.905.000 TL
2.275.000 TL


1.5 Benzinli
Flame X-Pack Multidrive S
3.126.000 TL
2.335.000 TL


1.5 Benzinli
Passion X-Pack Multidrive S
3.297.500 TL
2.630.000 TL



Toyota Corolla, geniş kullanıcı kitlesine hitap eden ve markanın Türkiye'de en uzun süredir tanınan sedan modellerinden biri. Günlük kullanım ve aile odaklı beklentilere hitap eden model, Kasım 2026 listesinde farklı donanım seviyeleriyle sunulması da kullanıcıların tercihlerini çeşitlendirmesine de imkan tanıyor.
Corolla opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%80 ÖTV'li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
18.500 TL


%90 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
19.550 TL



Corolla Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.8 Hybrid
Dream e-CVT
2.968.000 TL
-


1.8 Hybrid
Dream-X-Pack e-CVT
3.053.000 TL
2.540.000 TL


1.8 Hybrid
Flame X-Pack e-CVT
3.297.000 TL
2.775.000 TL



Corolla Hybrid, klasik sedan gövdesini hibrit motor teknolojisiyle bir araya getiren bir modeldir. e-CVT şanzımanla sunulan model, özellikle şehir içindeki kullanımda daha verimli bir sürüş karakteri arayanlara yönelik bir alternatif oluşturuyor. 
Corolla Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%70 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
17.500 TL


%80 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
18.500 TL



Corolla Cross Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.8 Hybrid
Flame e-CVT
3.413.000 TL
2.899.000 TL


1.8 Hybrid
Passion e-CVT
3.515.000 TL
2.990.000 TL


1.8 Hybrid
Passion X-Pack e-CVT
4.234.000 TL
3.650.000 TL



Corolla Cross Hybrid, Corolla ailesinin SUV karakterli temsilcisi olarak yüksek sürüş pozisyonu ve geniş kullanım alanı arayanlara hitap ediyor. Hibrit motor yapısıyla verimlilik beklentisini öne çıkaran model, aile kullanımı ve günlük ulaşım ihtiyaçları için çok yönlü bir alternatif oluşturuyor.
Corolla Cross Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%80 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
26.000 TL



Toyota C-HR Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.8 Hybrid
Flame e-CVT
2.859.000 TL
2.290.000 TL


1.8 Hybrid
Passion e-CVT
3.112.000 TL
2.873.000 TL


1.8 Hybrid
Passion X-Sport e-CVT
3.419.000 TL
3.132.000 TL


1.8 Hybrid
GR SPORT e-CVT
3.577.000 TL
3.307.000 TL



Markanın daha keskin ve farklı tasarım anlayışını yansıtan kompakt SUV modellerinden Toyota C-HR Hybrid, hibrit motor seçeneğiyle şehir içi kullanımda pratiklik arayanlara seslenen bir modeldir. Listede farklı donanım seçenekleriyle geniş bir tercih alanı sunuyor. 
Toyota C-HR Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%70 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
22.700 TL



Corolla Hatchback Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.8 Hybrid
Flame e-CVT
2.960.000 TL
2.230.000 TL


1.8 Hybrid
Passion X-Pack e-CVT
3.050.000 TL
2.894.500 TL


1.8 Hybrid
GR SPORT e-CVT
3.050.000 TL
2.894.500 TL



Corolla Hatchback Hybrid, kompakt ve sportif gövde yapısıyla öne çıkıyor. Hatchback tasarımın sunduğu pratikliği hibrit motor teknolojisiyle birleştiren model, özellikle şehir içi kullanımına ağırlık veren sürücüler için oldukça uygun.
Corolla Hatchback Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%70 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
22.700 TL


%80 ÖTV'li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
24.000 TL



Yaris Cross Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.5 Hybrid 130 HP
Flame 130 HP e-CVT
2.926.000 TL
2.545.000 TL


1.5 Hybrid 130 HP
Flame X-Pack 130 HP e-CVT
3.400.000 TL
2.858.000 TL


1.5 Hybrid 130 HP
Passion X-Pack 130 HP e-CVT
3.637.000 TL
3.095.000 TL



Yaris ailesinin SUV karakterli üyesi Yaris Cross Hybrid, kompakt boyutları ve yüksek sürüş pozisyonuyla şehir içi kullanıma hitap ediyor. Kasım ayında Flame X-Pack ve Passion X-Pack donanımlarında da kampanyalı fiyatlar bulunuyor.
Yaris Cross Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%90 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
25.350 TL



Yaris Hybrid fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.5 Hybrid
Flame e-CVT
2.546.500 TL
2.100.000 TL


1.5 Hybrid
Passion X-Pack Siyah Tavan e-CVT
2.947.500 TL
2.575.000 TL



Yaris Hybrid, küçük boyutlarını hibrit motor teknolojisiyle birleştirerek şehir içi kullanıma odaklanan bir model. Kompakt gövdesi sayesinde dar alanlarda kullanım ve park kolaylığı sunarken otomatik şanzıman yapısı da şehir trafiğinde pratiklik sağlıyor.
Yaris Hybrid opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%80 ÖTV’li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
18.500 TL



Land Cruiser Prado fiyatları - Kasım 2026

| Motor-Yakıt            | Donanım-Şanzıman | Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat | Kampanyalı Fiyat |Tüzel Müşterilere Özel
Kampanyalı Fiyat |
| ---------------------- | ---------------- | ----------------------------------: | ---------------: |---------------: |
| 2.8 L D-4D Mild Hybrid | Power 8 A/T      |                   17.550.000 TL |    12.490.000 TL |  12.312.500 TL   |
Land Cruiser Prado, Toyota’nın üst segment SUV seçenekleri arasında yer alan ve güçlü karakteriyle öne çıkan bir model. Toyota'nın ürün gamında daha üst konumda bulunan model, geniş iç hacmi ve sağlam yapısıyla diğer binek modellerden ayrılıyor.
Land Cruiser Prado opsiyon fiyatları - Kasım 2026
Bu model için paylaşılan güncel opsiyon fiyatı bulunmuyor.
Yeni Hilux fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




2.8 D-4D Mild Hybrid
Power 4X4 Adventure A/T
4.325.000 TL
4.109.000 TL


2.8 D-4D Mild Hybrid
Power 4X4 Hi-Cruiser A/T
4.850.000 TL
4.390.000 TL


2.8 D-4D Mild Hybrid
Power 4x4 Invincible A/T
5.510.000 TL
4.729.000 TL



Yeni Hilux, güçlü motoru ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle pick-up sınıfındaki seçeneklerden biri.
Yeni Hilux opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat




%50 ÖTV'li versiyonlarda Metalik ve Sedefli Metalik Renk Farkları
36.100 TL



Kaynak: Toyota Türkiye ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/toyota-kasim-2026-fiyat-listesi-h228149.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695375/695375-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Toyota Kasım 2026 Fiyat Listesi Belli Oldu: Corolla Cross Hybrid'de İndirim Fırsatı! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/trafikte-en-cok-kaydi-bulunan-araclar-h228067.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 16:36:36 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Türkiye'de Trafiğe En Çok Kayıtlı Araba Markaları ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ TÜİK, Eylül 2026'da Türkiye'de trafiğe kayıtlı otomobil markalarını açıkladı. Listenin başında Renault yer alırken TOGG, Hyundai ve Volkswagen de büyük bir paya sahip.  ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Açıklanan verilere baktığımızda Eylül ayında 64 bin 361 otomobilin trafiğe kaydı yapılmış görünüyor.
Peki yolları dolduran otomobillerden hangilerinin trafik kaydı en çok? 
Eylül 2026 TÜİK verilerine göre trafiğe 64 bin 361 otomobil kaydedildi.

Bu otomobillerin marka dağılımına baktığımızda Renault açık ara ilk sırada yerini alıyor. Renault'u TOGG ve Hyundai takip ederken Volkswagen ile Toyota da ilk sıralarda bulunuyor.
Renault'un Türkiye'deki konumunu düşününce aslında bu sonuç çok da şaşırtıcı değil. Clio, Megane ve Austral gibi modellerle farklı kullanıcı gruplarına hitap eden marka, özellikle Türkiye pazarında yıllardır önemli bir yere sahip.
TOGG listenin dikkat çekici isimlerinden birini oluşturuyor.

TOGG, Eylül ayında trafiğe kaydedilen otomobillerin %9,8'ini oluşturarak ikinci sıraya yerleşti. Markanın bu sıralamadaki konumu, Türkiye'deki elektrikli otomobil pazarının gelişimi açısından da dikkate değer. 
TOGG'un ardından üçüncü sırayı Hyundai %8,6'lık payla kapmış görünüyor. Ülkemizde özellikle i20, Bayon, Tucson gibi modeller ekmek ve su gibi gidiyor.
Volkswagen, %7,1'lik payla dördüncü sırada.

Golf, Polo, T-Roc ve Tiguan gibi modelleriyle farklı segmentlerde kullanıcıların karşısına çıkan marka, Türkiye'deki güçlü bilinirliğini sürdürmeye devam ediyor.
Corolla, C-HR ve Yaris gibi modelleriyle Türkiye'de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Toyota, %6,8'lik payla Volkswagen'dan sonra listenin beşinci sırasına yerleşiyor. 
Peki listenin devamında hangi markalar var?

İlk beşin ardından Mercedes-Benz %5,3, Skoda %5,0 ve Kia %4,5 payla birbirini takip ediyor. Peugeot %3,7, Nissan ise %3,3'lük oranla ilk 10'u tamamlıyor.
Opel, Fiat ve Tesla'nın her biri %2,7 paya sahip. Dacia ve BMW %2,6 ile bu markaları takip ediyor. Listenin son bölümünde ise Citroen, Volvo, Audi, Chery ve Honda bulunuyor.
Türkiye'de trafiğe kayıtlı otomobil sayısı 18 milyonu aştı.

TÜİK'in Eylül 2026 verilerine bakıldığında ay sonu Türkiye'de trafiğe kayıtlı toplam otomobil sayısının 18 milyon 115 bin 875'e ulaştığı görülüyor. Aynı dönemde bütün motorlu kara taşıtlarının toplam sayısı ise 35 milyon 65 bin 235 olarak açıklandı.
Bu veriler de Türkiye'nin artık resmen bir otomobil ülkesi olduğunu gösteriyor diyebiliriz. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/trafikte-en-cok-kaydi-bulunan-araclar-h228067.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695162/695162-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Türkiye Trafiğinde En Çok Kaydı Bulunan Otomobil Markaları: TOGG Kaçıncı Sırada? ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/galaxy-s27-pro-buyuk-degisim-h228124.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 15:55:07 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Galaxy S27 Pro'da Büyük Değişim: Samsung, Exynos İçin Düğmeye Bastı! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Samsung, Galaxy S27 Pro ile Exynos 2700'deki makus talihini kırmak için mobil ve çip birimlerini tarihin en sıkı iş birliğinde buluşturuyor. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Yıllardır Snapdragon modellerinin gölgesinde kalan Exynos işlemciler için dengeler nihayet değişiyor.
Samsung, yaklaşmakta olan Galaxy S27 Pro modeliyle birlikte mobil çip stratejisinde radikal bir rota değişikliğine gitti. Şirket, amiral gemisi deneyiminde yeni bir dönemi başlatmak amacıyla telefonları üreten Mobil Deneyim (MX) ekibi ile çipleri tasarlayan System LSI departmanını ilk kez bu kadar sıkı bir ortak paydada buluşturuyor.
Kronik sorunları tarihe gömecek ortak mühendislik operasyonu

Geçmişte bu iki birimin birbirinden bağımsız ilerlemesi aşırı ısınma, agresif güç yönetimi ve geç fark edilen yazılım uyumsuzlukları gibi kronik sorunların cihaz çıkışına ramak kala çözülmeye çalışılmasına sebep oluyordu. Yeni dönemde ise ekipler, merakla beklenen Exynos 2700 işlemcisini henüz geliştirme aşamasındayken doğrudan One UI arayüzüyle harmanlayacak ortak bir doğrulama protokolü yürütüyor.
Artırılan test prototipleri sayesinde verimlilik darboğazları doğrudan yazılım çekirdeğinde çözülüyor ve çipin kâğıt üstündeki teorik gücü son donanım kilidi vurulmadan önce eksiksiz açığa çıkarılıyor. Bu agresif optimizasyon döngüsü, kullanıcıların yıllardır yakındığı Exynos ile Snapdragon varyantları arasındaki o meşhur performans uçurumunu Galaxy S27 Pro ile kapatmayı hedefliyor.
Maliyet tasarrufundan saf performans odaklı amiral gemisine

Serinin zirvesinde donanımsal olarak Galaxy S27 Ultra yer alacak olsa da Samsung’un bu yeni donanım-yazılım sinerjisinin kalbine Galaxy S27 Pro’yu oturtması büyük bir taktiksel dönüşüme işaret ediyor. Kendi işlemcilerini belirli pazarlarda yalnızca bir "maliyet kısma aracı" olarak gören anlayış geride kalıyor.
Bu derin mühendislik birlikteliği, Galaxy S27 Pro'nun günlük kullanımda ve ağır yük altında çok daha yüksek bir "watt başına performans" sunmasını sağlayacak. Entegre üretim hattının küresel pazarlardaki Ultra modeline nasıl yansıyacağı şimdilik belirsizliğini korusa da Samsung, kendi yarı iletken gücünü nihayet mobil ekosisteminin tam merkezine yerleştirdiğini kanıtlıyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/galaxy-s27-pro-buyuk-degisim-h228124.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695251/695251-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Galaxy S27 Pro'da Büyük Değişim: Samsung, Exynos İçin Düğmeye Bastı! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/spotify-premium-yeni-ozellik-ek-para-odenecek-h228137.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 15:15:15 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Spotify Premium Kullanıcılarına Kötü Haber! Yeni Özellik İçin Ek Para Ödemeniz Gerekebilir! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Spotify, yapay zekâ odaklı büyük bir özellik piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Dünyanın en popüler müzik platformu konumundaki Spotify, kullanıcı deneyimini salt dinleyicilikten üreticiliğe taşımayı hedefleyen kapsamlı bir yapay zekâ özelliği üzerinde çalışıyor. Financial Times’ın aktardığı bilgilere göre platformun hazırladığı bu yeni eklenti abonelerin yapay zekâ desteğiyle mevcut parçalar üzerinden remiksler ve cover versiyonlar türetmesine izin verecek.
İddiaya göre bu servis, standart abonelik kapsamına doğrudan dahil edilmek yerine isteğe bağlı bir ek paket olarak konumlandırılacak.
Premium aboneler bile ek para ödeyerek ulaşabilir

Platformun bu yetenek için Premium abonelerinden mevcut planlarına ilave olarak aylık 4 ila 5 dolar bandında ek bir ödeme talep etmeyi değerlendirdiği öne sürülüyor. Mevcut abonelik giderlerine ek bir fatura getirecek bu planlama, servisin en üst düzey paketlerini toplamda oldukça maliyetli bir noktaya taşıyabilir. Türkiye gibi ülkelerde fiyatın nasıl olacağı konusunda şimdilik bir şey söylemek mümkün değil.
Sızıntıya göre Spotify, yeni yapay zekâ merkezli çözümünü 2027'nin ilk çeyreğinde kullanıma sunmayı hedefliyor. Hatta duyurunun Şubat 2027’de düzenlenecek Grammy Ödülleri dönemine denk getirmeyi planladığı belirtilmiş.
Bazı tartışmalar da var. İddiaya konu olan model, kullanıcıların lisanslı müzikleri doğrudan manipüle etmesini kapsadığından telif anlaşmaları kritik eşik niteliğinde.  Ayrıca sanatçıların projeye katılımını sağlamak da bir sorun.  Spotify ve Universal Music Group, müzisyenleri kataloglarını bu servise açmaya ikna etmek amacıyla bireysel sanatçılarla görüşmeler gerçekleştiriyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/spotify-premium-yeni-ozellik-ek-para-odenecek-h228137.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695348/695348-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Spotify Premium Kullanıcılarına Kötü Haber! Yeni Özellik İçin Ek Para Ödemeniz Gerekebilir! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/kasim-2026-fiat-fiyat-listesi-h228142.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 15:12:24 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Fiat Fiyat Listesi - Kasım 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Fiat’ın Kasım 2026 binek araç fiyat listesi açıklandı. Egea Sedan, Egea Cross, Grande Panda Elektrikli, Topolino, Grande Panda Hibrit, 600 ve 500e modellerinin fiyatlarını açıklıyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Güncel listede Egea Sedan ve Egea Cross'un yanı sıra elektrikli Grande Panda, 500e, Topolino ve Fiat 600 modelleri de yer alıyor.
Bu içerikte Fiat’ın Kasım 2026 sıfır otomobil fiyatlarını, model bazlı donanım listelerini, tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarını, nakit kampanyalı fiyatlarını ve paylaşılan opsiyon kalemlerini bir araya getirdik.
Fiat fiyat listesi - Kasım 2026



Model İsmi
Güncel Fiyatı
Kampanyalı Fiyatı




Egea Sedan
1.499.900 TL
-


Egea Cross
1.990.900 TL
-


Grande Panda Elektrikli
-
1.609.900 TL


500e Giorgio Armani
2.379.900 TL
-


Topolino
629.900 TL
579.900 TL


Fiat 600
1.989.900 TL
1.854.900 TL



Egea Sedan fiyatları - Kasım 2026

| Motor-Yakıt                     | Donanım-Şanzıman    | Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat | Nakit Kampanyalı Fiyat | 
| ------------------------------- | ------------------- | ----------------------------------: | ---------------: | ---------------: |
| Multijet 130 Hp Gsr - Dizel     | Easy 1.6 Manuel     |                        1.499.900 TL |    - |
| Multijet 130 Hp Gsr - Dizel     | Urban 1.6 Manuel    |                        1.599.900 TL |     - |
| Multijet 130 Hp Gsr - Dizel     | Lounge 1.6 Manuel   |                        1.674.900 TL |       - |
| Multijet 130 Hp Dct Gsr - Dizel | Easy 1.6 Otomatik   |                        1.950.900 TL | 1.850.900 TL            |
| Multijet 130 Hp Dct Gsr - Dizel | Urban 1.6 Otomatik  |                       2.020.900 TL |  1.920.900 TL          |
| Multijet 130 Hp Dct Gsr - Dizel | Lounge 1.6 Otomatik |                       2.090.900 TL |   1.990.900 TL           |
Egea Sedan, Fiat’ın Türkiye’de geniş kullanıcı kitlesine ulaşan sedan modeli olarak listede yer alıyor. Dizel motorlu manuel ve otomatik seçeneklerle sunulan model, günlük kullanım, aile ihtiyaçları ve filo tercihleri için erişilebilir seçeneklerden biri olmaya devam ediyor.
Egea Sedan opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Tavsiye Edilen %75 ÖTV'li Opsiyon Bedeli
Tavsiye Edilen %80 ÖTV'li Opsiyon Bedeli
Paket




Konfor Paket
19.500 TL
20.060 TL
Lounge


Plus Paket
57.650 TL
59.290 TL
Easy


Ücretli Renkler
13.000 TL
13.370 TL
Easy, Urban, Lounge


Yedek Lastik
13.000 TL
13.370 TL
Easy, Urban, Lounge



Egea Cross fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Nakit Kampanyalı Fiyat




Multijet 130 Hp Dct Gsr Traction+ - Dizel
Street 1.6 Otomatik
1.990.900 TL
1.890.900 TL


Multijet 130 Hp Dct Gsr Traction+ - Dizel
Urban 1.6 Otomatik
2.026.900 TL
1.926.900 TL


Multijet 130 Hp Dct Gsr Traction+ - Dizel
Lounge 1.6 Otomatik
2.062.900 TL
1.962.900 TL


Multijet 130 Hp Dct Gsr Traction+ - Dizel
Limited 1.6 Otomatik
2.099.900 TL
1.999.900 TL



Egea Cross, Egea ailesinin crossover karakterli üyesi olarak daha yüksek gövde yapısı ve şehir kullanımına uygun pratikliğiyle öne çıkıyor. Otomatik şanzımanlı dizel seçeneklerle listelenen model, SUV benzeri kullanım beklentisi olan kullanıcılara hitap ediyor.
Egea Cross opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Tavsiye Edilen %75 ÖTV'li Opsiyon Bedeli
Tavsiye Edilen %80 ÖTV'li Opsiyon Bedeli
Paket




Metalik Renkler
13.000 TL
13.370 TL
Street, Urban, Lounge, Limited


Konfor Paket
19.500 TL
20.060 TL
Lounge



Grande Panda Elektrikli 2026 fiyatları - Kasım 2026

| Motor-Yakıt               | Donanım-Şanzıman    | Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat | Aya Özel Tavsiye Edilen Kredi Kampanyalı Fiyat | 
| ------------------------- | ------------------------ | ----------------------------------: | ---------------: |---------------: |
| 83 kW/113 Hp - Elektrikli | La Prima 44 kWh Otomatik |    1.609.900 TL | 1.684.900 TL   |
Grande Panda Elektrikli, Fiat’ın şehir odaklı elektrikli modellerinden biri olarak Kasım 2026 fiyat listesinde yer alıyor. Kompakt yapısı ve otomatik şanzımanlı elektrikli altyapısıyla günlük kullanım için konumlanan model, nakit kampanyalı fiyatıyla dikkat çekiyor.
Grande Panda Elektrikli opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Renk
Opsiyon Bedeli




Buz Beyazı
-


Su Yeşili
15.000 TL


Limon Sarı
15.000 TL


Tutku Kırmızı
15.000 TL


Luna Bronz
15.000 TL


Göl Mavisi
15.000 TL


Sonsuz Siyah
15.000 TL



500e 2026 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat




87 kW/118 Hp - Elektrik
Giorgio Armani 42 kWh Otomatik
2.379.900 TL



500e, Fiat’ın tamamen elektrikli şehir otomobili ailesinde konumlanan modellerinden biri. Kasım 2026 listesinde Giorgio Armani donanımıyla görünen 2026 model yılı versiyon, kompakt gövde yapısı ve elektrikli kullanımıyla şehir odaklı bir seçenek olarak öne çıkıyor.
Topolino fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Nakit Kampanyalı Fiyat




Elektrik
Topolino 5.4 kWh Otomatik / 8 HP
629.900 TL
579.900 TL


Elektrik
Topolino Plus 5.4 kWh Otomatik / 8 HP
654.900 TL
604.900



Topolino, Fiat’ın şehir içi kısa mesafe kullanımına odaklanan elektrikli mikro mobilite modeli olarak listede yer alıyor. Küçük boyutları dar şehir alanlarında pratiklik arayan kullanıcılara hitap eden model, Kasım listesinin en düşük fiyatlı seçeneği oldu.
Topolino opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Mercan Turuncusu
10.000 TL
Topolino



Fiat 600 fiyatları - Kasım 2026

| Motor-Yakıt              | Donanım-Şanzıman      | Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat |Nakit Kampanyalı Fiyat |
| ------------------------ | --------------------- | ----------------------------------: |---------------: |
| Elektrik| La Prima 54 kWh Otomatik     |            1.989.900 TL |    1.854.900 TL |
Fiat 600, Kasım 2026 listesinde 2025 model yılına ait tamamen elektrikli La Prima versiyonuyla bulunuyor.
Fiat 600 opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Renk
Opsiyon Bedeli




Buz Beyazı
11.360 TL


Sonsuz Siyah
11.360 TL


Mercan Kırmızısı
11.360 TL


Güneş Turuncusu
17.050 TL


Kum Beji
17.050 TL


Okyanus Yeşili
17.050 TL


Bulut Mavi
17.050 TL



Kaynak: Fiat ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/kasim-2026-fiat-fiyat-listesi-h228142.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695368/695368-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Kasım 2026 Fiat Fiyat Listesi Belli Oldu: Grande Panda'ya Zam! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/ets-2-otobus-dlc-cikis-tarihi-aciklandi-h228139.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 15:11:29 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ ETS 2'nin Merakla Beklenen Otobüs DLC'sinin Çıkış Tarihi Açıklandı ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ ETS 2 için merakla beklenen Coaches DLC'si çok yakında oyuncularla buluşacak. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ ETS 2, oyuncuların yıllardır talep ettiği büyük bir yeniliğe kavuşuyor. Geliştirici SCS Software, oyuna resmî otobüs ve yolcu taşımacılığı dinamiklerini getirecek olan "Coaches" genişleme paketinin 12 Kasım 2026 tarihinde yayımlanacağını duyurdu.
1 Kasım'da oyunun resmî Steam sayfası üzerinden paylaşılan yeni tanıtım videosu eşliğinde yapılan açıklama, yük taşımacılığından tarifeli yolcu seferlerine geçişin resmen başlayacağını müjdeliyor.
12 Kasım'da geliyor

12 Ekim 2012'de Steam'de çıkışını yapan ve Metacritic'te 79 puana sahip olan ETS 2, bugüne kadar tamamen yük ve lojistik odaklı yapısıyla biliniyordu. SCS Software'in "Yükleri bırakın, yepyeni bir ETS2 yolculuğunda yolcuları taşıyın! Bir kamyonun değil, bir yolcu otobüsünün direksiyonuna geçin" ifadeleriyle tanıttığı bu eklenti, oyunun tarihindeki en radikal yön değişikliklerinden birini temsil ediyor.
Yayınlanan tanıtım videosuyla birlikte DLC'nin resmî Steam mağaza sayfası da aktif hâle getirildi. Ana oyunda olduğu gibi Windows, Mac ve Linux platformlarını destekleyeceği doğrulanan Coaches DLC'si için henüz resmî bir satış fiyatı açıklanmadı. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/ets-2-otobus-dlc-cikis-tarihi-aciklandi-h228139.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695350/695350-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ ETS 2'nin Merakla Beklenen Otobüs DLC'sinin Çıkış Tarihi Açıklandı ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/guncel-akaryakit-fiyatlari-mazot-benzin-lpg-h228145.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 15:05:55 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ 2 Kasım 2026 Güncel Akaryakıt Fiyatları: Benzin, Mazot LPG ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ 2 Kasım 2026 güncel akaryakıt fiyatlarını derledik. Bugün benzin, mazot-motorin ve LPG fiyatları ne kadar, zam geldi mi? Şehir şehir liste... ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ 2 Kasım 2026 benzin, mazot-motorin ve LPG fiyatları ne kadar? Benzin, motorin ve LPG fiyatlarında yaşanan değişimler, özellikle aracını sık kullanan sürücülerin bütçesini doğrudan etkiliyor.
Biz de bu içerikte İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Konya başta olmak üzere Türkiye'nin altı büyük şehrindeki güncel benzin, motorin ve LPG fiyatlarını bir araya getirdik. İşte 2 Kasım 2026 akaryakıt fiyatları...
2 Kasım 2026 benzin fiyatları:



Şehir
2 Kasım 2026 benzin fiyatları




İstanbul
80.30 TL


Ankara
81.40 TL


İzmir
81.70 TL


Bursa
81.60


Antalya
82.70 TL



2 Kasım 2026 motorin-mazot fiyatları:



Şehir
2 Kasım 2026 motorin-mazot fiyatları




İstanbul
100.30 TL


Ankara
101.60 TL


İzmir
101.90 TL


Bursa
81.60TL


Antalya
102.90 TL



2 Kasım LPG motorin-mazot fiyatları:



Şehir
2 Kasım 2026 LPG fiyatları




İstanbul
40.60 TL


Ankara
41.29 TL


İzmir
41.20 TL


Bursa
40.60TL


Antalya
41.40 TL



Son dakika akaryakıt zamları:

1 Kasım 2026, Benzin, +4,10 TL
1 Kasım 2026, Motorin, +3,60 TL
22 Ekim 2026, Motorin, +0,11 TL
20 Ekim 2026, Motorin, +0,13 TL
14 Ekim 2026, LPG (Shell), +0,23 TL
3 Ekim 2026, LPG, +0,80 TL
2 Ekim 2026, LPG, +4,24 TL
1 Ekim 2026, Benzin, +4,10 TL
1 Ekim 2026, Motorin, +3,60 TL
1 Ekim 2026, LPG, +1,38 TL

1 litre mazot kaç TL Oldu?

2 Kasım 2026 itibarıyla 1 litre mazotun (motorin) fiyatı İstanbul'da yaklaşık 100,50 TL, Ankara'da 101,60 TL, İzmir'de ise 101,90 TL seviyesinde. Bursa'da 101,50 TL, Antalya'da 102,90 TL, Konya'da ise 102,70 TL olarak listeleniyor. Akaryakıt fiyatları şehir, dağıtım şirketi ve istasyona göre küçük farklılıklar gösterebiliyor. Motorin fiyatlarındaki değişimde Brent petrol fiyatları, döviz kuru ve vergi düzenlemeleri etkili oluyor. Güncel fiyatı öğrenmek için yakıt almadan önce bulunduğunuz bölgedeki istasyonların fiyatlarını kontrol etmenizde fayda var.
1 litre benzin kaç TL?

2 Kasım 2026 itibarıyla 1 litre benzinin fiyatı İstanbul'da yaklaşık 80,40 TL, Ankara'da 81,40 TL, İzmir'de ise 81,70 TL seviyesinde. Bursa'da 81,60 TL, Antalya'da 82,70 TL, Konya'da ise 82,50 TL olarak listeleniyor. Benzin fiyatları şehirler arasında ve akaryakıt dağıtım şirketlerine göre farklılık gösterebiliyor. Fiyatların belirlenmesinde Brent petrol, döviz kuru ve vergi düzenlemeleri etkili oluyor. Bu nedenle yakıt almadan önce bulunduğunuz bölgedeki güncel pompa fiyatlarını kontrol etmenizde fayda var.
NOT: İçerikte yer alan akaryakıt fiyatları bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Benzin, motorin ve LPG fiyatları; şehre, akaryakıt dağıtım şirketine ve istasyona göre farklılık gösterebilir. Ayrıca gün içerisinde yaşanabilecek zam veya indirimler nedeniyle pompa fiyatları değişebilir. En doğru ve güncel fiyat bilgisi için yakıt almadan önce ilgili akaryakıt istasyonunun fiyat listesini kontrol etmenizi öneririz. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/guncel-akaryakit-fiyatlari-mazot-benzin-lpg-h228145.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695365/695365-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ 2 Kasım 2026 Güncel Akaryakıt Fiyatları Bugün Ne Kadar? Mazot, Benzin, LPG Fiyatı... ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        deniz@webtekno.com
                        (Deniz Şen)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/kasim-2026-audi-fiyat-listesi-h228118.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 14:18:38 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Audi Kasım 2026 Fiyat Listesi ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Audi, Kasım 2026 fiyat listesini güncelledi. Audi A3, Q3, Q5, Q8, A6 e-tron, e-tron GT ve diğer modellerin güncel fiyatlarını ve versiyon seçeneklerini bu içerikte bulabilirsiniz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Audi, Kasım 2026 dönemi için geçerli olacak tavsiye edilen perakende fiyat listesini paylaştı. Açıklanan listede benzinli, dizel, hibrit ve tamamen elektrikli modeller bir arada sunuluyor. 
Bu içerikte Audi’nin Kasım 2026 güncel fiyatlarını, model bazlı versiyon seçeneklerini ve tavsiye edilen anahtar teslim fiyatlarını bir araya getirdik.  
Audi fiyat listesi - Kasım 2026



Model İsmi
Güncel Fiyatı
Kampanyalı Fiyatı




A3
3.614.616 TL
-


Audi A5
8.900.973 TL
-


Audi A6 e-tron
8.341.960 TL
-


Yeni Audi A6
13.503.328 TL
-


Audi A8
24.459.206 TL
-


Yeni Audi Q3
5.311.292 TL
-


Yeni Audi Q4 e-tron
4.832.664 TL
-


Yeni Audi Q5
10.267.573 TL
-


Audi Q6 e-tron
9.340.419 TL
-


Audi Q7
11.589.234 TL
-


Audi Q8
17.697.810 TL
-


Yeni Audi e-tron GT
12.137.766 TL
-



A3 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.498 cc Benzin
Sportback TFSI 110 kW Advanced S tronic
3.614.616 TL
-


1.498 cc Benzin
Sedan TFSI 110 kW Advanced S tronic
4.297.796 TL
-


1.498 cc Benzin
allstreet TFSI 110 kW S tronic
4.511.012 TL
-


1.498 cc Benzin
Sportback TFSI 110 kW S line S tronic
4.652.924 TL
-


1.498 cc Benzin
Sedan TFSI 110 kW S line S tronic
4.790.444 TL
-


2.480 cc Benzin
S3 Sportback TFSI quattro S tronic
8.388.697 TL
-


2.480 cc Benzin
S3 Sedan TFSI quattro S tronic
8.574.025 TL
-


2.480 cc Benzin
RS 3 Sportback TFSI quattro S tronic
11.164.748 TL
-


2.480 cc Benzin
RS 3 Sedan TFSI quattro S tronic
11.462.732 TL
-



Audi A3 ailesinde Sportback, Sedan ve allstreet gövde seçeneklerinin yanı sıra S3 ve RS 3 performans versiyonları da güncel listede bulunuyor.
Audi A5 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.984 cc benzin
Sedan TFSI quattro 150 kW S tronic
8.545.869 TL
-


1.984 cc benzin
Avant TFSI quattro 150 kW S tronic
8.815.437 TL
-


1.968 cc dizel
Sedan TDI quattro 150 kW S tronic
8.900.973 TL
-


1.984 cc benzin
Sedan TFSI quattro 200 kW
9.158.229 TL
-


1.968 cc dizel
Avant TDI quattro 150 kW S tronic
9.170.541 TL
-


1.984 cc benzin
Avant TFSI quattro 200 kW
9.427.797 TL
-


2.995 cc benzin
S5 Sedan TFSI quattro 270 kW S tronic
15.413.164 TL
-


2.995 cc benzin
S5 Avant TFSI quattro 270 kW S tronic
15.732.652 TL
-


2.995 cc benzin
RS 5 Sedan quattro 470 kW Tiptronic
22.136.850 TL
-


2.995 cc benzin
RS 5 Avant quattro 470 kW Tiptronic
22.456.338 TL
-



Audi A5, Sedan ve Avant gövde seçenekleriyle satışa sunuluyor. Model ailesinde TFSI ve TDI motorların yanında S5 ve RS 5 gibi performans versiyonları da bulunuyor.
Yeni A6 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.968 cc Dizel
Sedan TDI quattro 150 kW
11.618.199 TL
-


1.984 cc Benzin
Sedan TFSI quattro 200 kW
11.874.192 TL
-


1.968 cc Dizel
Avant TDI quattro 150 kW
12.120.950 TL
-


1.984 cc Benzin
Avant TFSI 200 kW quattro
12.376.683 TL
-


1.984 cc Hibrit
Sedan e-hybrid quattro 270 kW
13.503.328 TL
-


1.984 cc Hibrit
allroad e-hybrid quattro 270 kW
14.522.049 TL
-


2.967 cc Dizel
Sedan TDI quattro 220 kW
15.176.850 TL
-


2.967 cc Dizel
allroad TDI quattro 220 kW
16.848.748 TL
-



Yeni A6, Audi’nin üst orta sınıftaki temsilcisi olarak sedan ve Avant gövde seçenekleriyle sunuluyor. TDI, TFSI ve e-hybrid versiyonların birlikte listelenmesi, modelin farklı kullanım beklentilerine göre geniş bir motor yelpazesi sunduğunu gösteriyor.
A6 e-tron fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




Elektrikli
A6 Sportback e-tron
8.163.250 TL
-


Elektrikli
A6 Avant e-tron
8.341.960 TL
-


Elektrikli
A6 Sportback e-tron performance
9.460.392 TL
-


Elektrikli
A6 Avant e-tron performance
9.639.102 TL
-


Elektrikli
A6 Sportback e-tron quattro
9.879.132 TL
-


Elektrikli
A6 Avant e-tron quattro
10.057.842 TL
-



A6 e-tron, Audi’nin elektrikli ürün gamında sedan çizgisine yakın Sportback yapısını Avant gövde seçeneğiyle birlikte sunuyor. Performance ve quattro versiyonlarla genişleyen aile, elektrikli otomobil kullanıcıları için daha üst sınıf ve donanımlı seçenekler oluşturuyor.
Q7 fiyatları - Ekim 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.984 cc Benzin
45 TFSI quattro 265 hp S line Tiptronic PI
11.589.234 TL
-



Audi Q7’nin güncel 2026 fiyat listesinde yalnızca 45 TFSI quattro 265 hp S line versiyonu bulunuyor. 
Q8 fiyatları - Ekim 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.984 cc Benzin
Q8 SUV TFSI quattro 195 kW Tiptronic
13.772.832 TL
-


2.967 cc Dizel
Q8 SUV TDI quattro 210 kW Tiptronic
17.697.810 TL
-


2.995 cc Benzin
Q8 SUV TFSI quattro 250 kW Tiptronic
17.987.346 TL
-


3.996 cc Benzin
RS Q8 performance TFSI quattro 471 kW Tiptronic
28.009.267 TL
-



Audi Q8 ailesinde TFSI ve TDI motorların yanında RS Q8 performance da güncel listede bulunuyor. 
A8 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




2.967 cc Dizel
A8 L 50 TDI quattro 286 hp Tiptronic PI
24.459.206 TL
-


2.995 cc Benzin
A8 L 55 TFSI quattro 340 hp Tiptronic PI
24.459.206 TL
-



A8, Audi’nin lüks sedan sınıfındaki amiral gemisi olarak Kasım 2026 listesinde yer alıyor. Dizel ve benzinli A8 L versiyonlarının yanında S8 performans seçeneği de bulunuyor. S8, paylaşılan listedeki en yüksek fiyatlı Audi modeli olarak öne çıkıyor.
Audi Q3 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.498 cc benzin
Q3 SUV TFSI 110 kW S tronic
5.311.292 TL
-


1.498 cc benzin
Q3 Sportback TFSI 110 kW S tronic
5.465.732 TL
-



Yeni Audi e-tron GT ailesinde standart e-tron GT quattro'nun yanı sıra S e-tron GT ve iki farklı RS e-tron GT versiyonu bulunuyor.
Audi Q4 e-tron fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




Elektrikli
Q4 SUV e-tron
4.832.664 TL
-


Elektrikli
Q4 Sportback e-tron
5.000.548 TL
-


Elektrikli
Q4 SUV e-tron performance
6.172.072 TL
-


Elektrikli
Q4 Sportback e-tron performance
6.361.618 TL
-


Elektrikli
Q4 SUV e-tron quattro performance
6.635.176 TL
-


Elektrikli
Q4 Sportback e-tron quattro performance
6.824.512 TL
-



Audi Q4 e-tron, tamamen elektrikli SUV ailesinde yer alıyor. SUV ve Sportback gövde seçeneklerinin yanı sıra farklı güç ve çekiş versiyonları bulunuyor.
Audi Q5 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.984 cc benzin
Q5 TFSI quattro 150 kW S tronic
9.856.417 TL
-


1.968 cc dizel
Q5 TDI quattro 150 kW S tronic
10.267.573 TL
-


1.984 cc benzin
Q5 Sportback TFSI quattro 150 kW S tronic
10.757.785 TL
-


1.968 cc dizel
Q5 Sportback TDI quattro 150 kW S tronic
11.168.941 TL
-



Audi Q5, SUV ve Sportback gövde seçenekleriyle listeleniyor. TFSI benzinli ve TDI dizel motorlar, farklı kullanım ihtiyaçlarına hitap ediyor.
Audi Q6 e-tron fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




Elektrikli
Q6 SUV e-tron quattro
9.340.419 TL
-


Elektrikli
Q6 Sportback e-tron quattro
9.579.609 TL
-



Audi Q6 e-tron, elektrikli SUV ailesinde yer alıyor. Model, SUV ve Sportback gövde seçenekleriyle satışa sunuluyor.
Q7 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.984 cc benzin
Q7 SUV 45 TFSI quattro 265 hp S line Tiptronic PI
11.589.234 TL
-



Audi Q7'nin mevcut fiyat listesinde 45 TFSI quattro benzinli versiyonu yer alıyor. Yeni Audi Q7 ise ayrı bir model sayfasında listeleniyor.
Yeni Q7 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




2.967 cc dizel
Q7 SUV TDI quattro 220 kW tiptronic
16.523.231 TL
-



Yeni Audi Q7, dizel motor ve quattro çekiş sistemiyle sunuluyor. 
Audi Q8 fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




1.984 cc benzin
Q8 SUV TFSI quattro 195 kW Tiptronic
13.772.832 TL
-


2.967 cc dizel
Q8 SUV TDI quattro 210 kW Tiptronic
17.697.810 TL
-


2.995 cc benzin
Q8 SUV TFSI quattro 250 kW Tiptronic
17.987.346 TL
-


3.996 cc benzin
RS Q8 performance TFSI quattro 471 kW Tiptronic
28.009.267 TL
-



Audi Q8 ailesinde TFSI benzinli ve TDI dizel motorların yanında yüksek performanslı RS Q8 performance seçeneği de bulunuyor.
Audi e-tron GT fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Fiyat
Kampanyalı Fiyat




Elektrikli
e-tron GT quattro
12.137.766 TL
-


Elektrikli
S e-tron GT
13.708.209 TL
-


Elektrikli
RS e-tron GT quattro
16.026.840 TL
-


Elektrikli
RS e-tron GT performance quattro
17.413.470 TL
-



Audi e-tron GT ailesi, tamamen elektrikli ve performans odaklı modellerden oluşuyor. Standart e-tron GT quattro'nun yanı sıra S ve RS seçenekleri de listede bulunuyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/kasim-2026-audi-fiyat-listesi-h228118.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695341/695341-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Kasım 2026 Audi Fiyat Listesi Belli Oldu: En Ucuzu 3,6 Milyon TL'yi Aştı! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/kasim-2026-togg-fiyat-listesi-h228136.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 14:18:36 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Togg Kasım 2026 Fiyat Listesi ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Togg T10X ve T10F’in Kasım 2026 fiyatları, versiyon seçenekleri ve opsiyon bedellerini Webtekno’da açıklıyoruz! ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Togg, Kasım 2026 döneminde geçerli olacak güncel otomobil fiyatları belli oldu. Markanın ürün gamında SUV gövde yapısına sahip T10X ve fastback tasarımlı T10F modelleri bulunuyor. Her iki model de farklı menzil ve donanım seçenekleriyle satışa sunuluyor. 
Togg'un resmi fiyat listesinde yer alan güncel teslim fiyatlarını, model bazında versiyon seçeneklerini ve resmi fiyat listesinde belirtilen opsiyonları bir araya getirdik.
Togg fiyat listesi - Kasım 2026



Model İsmi
Güncel Fiyatı




T10X
1.909.048


T10F
1.884.980 TL



Kasım 2026 Togg fiyat listesi için geçerli olan tavsiye edilen anahtar teslim liste fiyatları baz alınarak hazırlanmıştır. Togg tarafından sunulan kampanyalar, finansman destekleri, takas avantajları ve dönemsel satış koşulları fiyatlarda değişiklik yaratabilir.
T10X fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Teslim Fiyatı




Elektrikli
V1 RWD Standart Menzil
1.909.048 TL


Elektrikli
V1 RWD Uzun Menzil
2.219.668 TL


Elektrikli
V2 RWD Uzun Menzil
2.411.000 TL


Elektrikli
V2 4More Obsidiyen
3.218.137 TL



Togg T10X, markanın SUV gövde tipine sahip tamamen elektrikli modeli olarak V1 ve V2 versiyonlarıyla satışa sunuluyor. Modelde standart ve uzun menzil seçeneklerinin yanı sıra çift motorlu V2 4More Obsidiyen versiyonu da bulunuyor.
T10X opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




19 İnç Jantlar
40.000 TL
V1


Teknoloji ve Konfor Paketi
50.000 TL
V1


Kış Paketi
25.000 TL
V2


Akıllı Destek Paketi
30.000 TL
V2


Panoramik Cam Tavan
65.000 TL
V1, V2


Meridian Premium Ses Sistemi
65.000 TL
V2


Obsidiyen Tasarım Paketi
100.000 TL
V2 4More



T10F fiyatları - Kasım 2026




Motor-Yakıt
Donanım-Şanzıman
Teslim Fiyatı




Elektrikli
V1 RWD Standart Menzil
1.884.980 TL


Elektrikli
V1 RWD Uzun Menzil
2.195.600 TL


Elektrikli
V2 RWD Uzun Menzil
2.370.930 TL


Elektrikli
V2 4More
3.217.937 TL



T10F, Togg'un fastback gövde yapısına sahip tamamen elektrikli modeli olarak V1 ve V2 versiyonlarıyla sunuluyor. Standart ve uzun menzil seçeneklerine ek olarak V2 4More versiyonu da ürün gamında yer alıyor.
T10F opsiyon fiyatları - Kasım 2026



Opsiyon Türü
Fiyat
Paket




Teknoloji ve Konfor Paketi
40.000 TL
V1


Kış Paketi
30.000 TL
V2


Akıllı Destek Paketi
30.000 TL
V2


19 İnç Jantlar
40.000 TL
V1


Krem Renkte, Vegan Deri Koltuklar
50.000 TL
V2


Krem Renkte, Vegan Deri Koltuklar
66.000 TL
V2 4More


Panoramik Cam Tavan
50.000 TL
V1, V2


Meridian Premium Ses Sistemi
50.000 TL
V2


Siyah Renkte Tavan ve Yan Aynalar
50.000 TL
V2



Togg, Kasım 2026 Finansman Seçenekleri
Togg, kasım ayında da T10X ve T10F modelleri için farklı kredi seçenekleri sunuyor. Markanın resmî satış ve finansman sayfasında sınırlı sayıdaki araçlar için %0 faizli kredi seçeneklerinin yanı sıra daha uzun vadeli finansman alternatifleri de bulunuyor.


T10F V2: 1.000.000 TL kredi, 6 ay vade ve %0 faizle aylık 166.667 TL ödeme seçeneği bulunuyor. Alternatif olarak 800.000 TL kredi, 8 ay vade ve %0 faizle aylık 100.000 TL ya da 600.000 TL kredi, 12 ay vade ve %0 faizle aylık 50.000 TL ödeme yapılabiliyor.


T10F 4More: 1.500.000 TL kredi, 10 ay vade ve %0 faizle aylık 150.000 TL ödeme seçeneği sunuluyor.


Uzun vadeli seçenekler: T10F V2 için 1.700.000 TL kredi, 48 ay vade ve %2,95 faizle aylık 78.008 TL; T10F 4More içinse 1.500.000 TL kredi, 36 ay vade ve %2,99 faizle aylık 78.093 TL ödeme seçeneği bulunuyor.


T10X V2: 800.000 TL kredi, 6 ay vade ve %0 faizle aylık 133.333 TL ödeme yapılabiliyor. Diğer seçenekler ise 600.000 TL kredi, 8 ay vade ve %0 faizle aylık 75.000 TL ile 400.000 TL kredi, 12 ay vade ve %0 faizle aylık 33.333 TL ödeme şeklinde.


T10X 4More: 1.500.000 TL kredi, 10 ay vade ve %0 faizle aylık 150.000 TL ödeme seçeneği sunuluyor.


Uzun vadeli seçenekler: T10X V2 için 1.700.000 TL kredi, 48 ay vade ve %2,95 faizle aylık 78.008 TL; T10X 4More içinse 1.500.000 TL kredi, 36 ay vade ve %2,99 faizle aylık 78.093 TL ödeme seçeneği bulunuyor.


Kaynak: Togg   ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/kasim-2026-togg-fiyat-listesi-h228136.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695344/695344-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Togg Kasım 2026 Fiyat Listesi Belli Oldu: İşte Güncel Fiyatlar ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/samsung-iphone-duo-dalga-gecti-h228121.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 13:11:46 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Samsung, Ekranı Çatlayan iPhone Duo ile Dalga Geçti: İşte O Reklamlar! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ iPhone Duo’da patlak veren ekran çatlağı krizini fırsat bilen Samsung, Apple ile dalga geçti.  ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen Apple’ın ilk katlanabilir telefonu iPhone Duo, ciddi bir ekran sorunuyla karşı karşıya kalmıştı. Birçok kullanıcı, ilk günden telefonun iç ekranında çatlama problemi yaşadığını bildirmişti. 
Apple’ın en büyük rakibi olan Samsung da bu fırsatı kaçırmadı. Öyle ki Güney Koreli teknoloji devi, iPhone Duo modellerinde yaşanan bu ekran problemiyle Kanada’da dalga geçti.
Samsung, iPhone Duo ile böyle dalga geçti

Samsung, iPhone Duo kullanıcılarını hedef alan gerilla reklam hamlesini doğrudan sokaklara taşıdı. Güney Koreli teknoloji devi; Toronto ve Vancouver başta olmak üzere Kanada’nın büyük şehir merkezlerine devasa dijital reklam panoları monte edilmiş mobil kamyonlar gönderdi. Panolarda  rakip firmanın en yeni katlanabilir modelinde baş gösteren ekran çatlağı skandallarıyla açıkça dalga geçildi.
Kamyonlardaki dijital ekranlarda yer alan görsel tasarım, son günlerde sosyal medya platformlarında sıkça paylaşılan ve iPhone Duo modeline özgü ekran ayrılma/kırılma desenini birebir andıran çatlak figürleriyle donatıldı. Bu görselin yanına ise doğrudan manidar bir slogan eklendi: “Katlama işi mi? Bir sekiz nesildir biliyoruz bu işi.”
Samsung, sokaklardaki dev panolarla sınırlı kalmayıp ekran hasarı korkusu yaşayan tüketicileri doğrudan kendi safına davet ediyor. Şirket, reklamlarda sekiz nesil boyunca menteşe dayanıklılığını ve tasarımını sürekli geliştirdiğini vurguladığı yeni Galaxy Z Fold 8 modeline geçiş çağrısında bulundu. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/samsung-iphone-duo-dalga-gecti-h228121.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695303/695303-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Samsung, Ekranı Çatlayan iPhone Duo ile Dalga Geçti: İşte O Reklamlar! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/vivo-y32-5g-duyuruldu-h228127.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 13:11:19 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ vivo Y32 5G Duyuruldu ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ vivo, devasa bataryaya sahip yeni bütçe dostu telefonu Y32 5G’yi duyurdu. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Türkiye’de en çok satan telefon markalarından biri konumundaki vivo, her bütçeye uygun farklı segmentlerden telefonlarıyla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Çinli şirket, şimdi ise uygun fiyatlı Y serisi modellerine bir yenisini daha dahil etti. vivo Y32 5G resmen tanıtıldı.
vivo Y32 5G modeli, bütçe dostu segmentte konumlanan bir model olsa da gelişmiş özellikleri de beraberinde getiriyor. Peki neler sunuyor? Gelin tüm özelliklerine bakalım.
vivo Y32 5G özellikleri










Ekran
6,87 inç, 720x1592 piksel, 120 Hz, 1300 nit, LCD


İşlemci
Snapdragon 4 Gen 2


RAM
6 GB


Depolama
128 GB


Arka kamera
50 MP + 2 MP


Ön kamera
8 MP


Batarya
8000 mAh (44W)


İşletim sistemi
OriginOS 6 (Android 16)



Ekran tarafında 6,87 inç boyutunda büyük bir LCD panel bizleri karşılıyor. 720x1592  (HD+) çözünürlük sunan bu ekran, 120 Hz yüksek yenileme hızıyla yüksek bir akıcılık deneyimi vadediyor. Açık havada doğrudan güneş ışığı altındayken bile okunabilirliği korumak için 1.300 nite kadar parlaklık değerine çıkabilen panel, göz yorgunluğunu azaltmak amacıyla TÜV Rheinland düşük mavi ışık sertifikasyonuna da sahip.
Cihazın kalbinde Qualcomm’un 4 nanometre üretim mimarisine sahip Snapdragon 4 Gen 2 yonga seti yatıyor. Ona 6 GB LPDDR4X RAM ve 128 GB UFS 2.2 dahili depolama alanı eşlik ediyor. Kamera ve yazılım detaylarına baktığımızda ise arka tarafta 50 megapiksel ana sensör ve ona derinlik/yardımcı görev üstlenen 2 megapiksel yardımcı sensör görüyoruz. Önde ise deliğe yerleştirilen 8 MP’lik kamera var. Telefon, kutudan Android 16 tabanlı güncel OriginOS 6 ile çıkıyor.
En dikkat çeken yanı bataryası. Telefonda 8000 mAh’lik devasa bir batarya bulunuyor. Bu batarya, 44W’lık hızlı şarj desteğiyle geliyor. Geçtiğimiz ay Unisoc işlemciyle tanıtılan 4G uyumlu standart Vivo Y32 modelinden tamamen farklı bir cihaz olarak konumlandırılan bu yeni modelin doğrudan 5G desteğiyle geldiğini belirtelim. Fiyatı ise henüz açıklanmadı. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/vivo-y32-5g-duyuruldu-h228127.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695306/695306-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ 8000 mAh Bataryalı Bütçe Dostu Telefon vivo Y32 5G Duyuruldu ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/yeni-volkswagen-caddy-turkiye-fiyati-h228115.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 13:10:54 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Yeni Volkswagen Caddy Türkiye'de: İşte Fiyatı ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Volkswagen, makyajlanan yeni Caddy modelini Türkiye'ye getirdi. İşte fiyatı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden biri konumundaki Volkswagen, birçok farklı segmentten otomobillerle karşımıza çıkıyor. Alman dev, binek otomobillerin yanı sıra ticari araçlarda da oldukça iddialı. Caddy modeli de bu konuda öne çıkan modellerden biriydi. Şimdi ise ülkemizdeki kullanıcıları ilgilendiren bir gelişme yaşandı.
Volkswagen Caddy’nin, yakın zamanda makyajlanan yeni versiyonu tanıtılmıştı. Şimdi ise yeni Caddy, resmen Türkiye’de satışa çıktı. Peki yenilenen Volkswagen Caddy’nin fiyatı ne kadar?
Yeni Volkswagen Caddy Türkiye fiyatı




Versiyon
Fiyatı




Yeni Caddy Cargo 2.0 TDI 122 PS DSG
1.765.000 TL


Yeni Caddy Cargo Maxi 2.0 TDI 122 PS DSG
1.792.000 TL


Yeni Caddy 2.0 TDI 122 PS Impression DSG
2.100.000 TL



Makyajla birlikte Caddy'nin alıştığımız karakteristik hatları korunsa da ön yüze çok daha dinamik ve modern bir hava kazandırılmış. Şirket, bu görsel revizyonu yalnızca estetik bir dokunuş olarak bırakmamış; tamponun sağ ve sol köşelerine entegre edilen radar sensörleri üzerinden gelişmiş sürüş destek sistemlerinin teknik omurgasını kurmuş. Görsel taraftaki bir diğer somut yenilik ise gövde renk paletine eklenen taze seçenekler. Yeni Caddy; Açık Kahverengi, Gün Batımı Kırmızısı, Grenadilla Siyahı ve Okaliptüs Yeşili olmak üzere dört yeni gövde rengi alternatifiyle katalogdaki yerini alıyor.

Makyajlanan Volkswagen Caddy, Türkiye pazarına tek motor ve şanzıman eşleşmesiyle adım atıyor. Aracın kaputunun altında 122 PS güç üreten 2.0 TDI dizel ünite görev yapıyor. motor, çift kavramalı otomatik şanzıman olan DSG ile kombine edilmiş şekilde bayilerde yer alıyor.

Modelin makyaj operasyonundaki en kapsamlı dönüşüm iç mekânda.  Yeniden elden geçirilen ön konsolun merkezine artık tüm versiyonlarda standart donanım olarak sunulan 12,9 inçlik Ready to Discover multimedya sistemi konumlandırılmış. Konsoldan bağımsız duran ekran mimarisi ve kişiselleştirilebilir kullanıcı arayüzü, sürücünün en sık kullandığı araç fonksiyonlarına menüler arasında kaybolmadan erişmesini amaçlıyor.
Kullanıcı ergonomisini doğrudan ilgilendiren önemli bir detay da sıcaklık yönetiminde gizli. Multimedya panelinin hemen alt kısmına aydınlatmalı dokunmatik sıcaklık ayarları yerleştirilerek yenilenen kokpit yapısı tamamlanmış. Dijitalleşme dalgası sadece orta konsolla sınırlı kalmıyor.  Tüm donanım seviyelerinde standart hale getirilen 10,25 inçlik Digital Cockpit Pro dijital gösterge paneli sayesinde hız, menzil ve sürüş verileri tamamen sürücünün zevkine göre özelleştirilebilen bir dijital arayüzden takip edilebiliyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/yeni-volkswagen-caddy-turkiye-fiyati-h228115.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695294/695294-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Yenilenen Volkswagen Caddy Türkiye'de: İşte Fiyatı ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/android-auto-is-modu-geliyor-h228112.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 13:10:31 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Android Auto'ya "İş Modu" Geliyor (Mesainiz Yakında Araç İçine Taşınabilir) ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Android Auto için test edilen yeni İş Modu, kurumsal toplantı ve bildirim kontrollerini doğrudan araç gösterge paneline taşımaya hazırlanıyor. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Android Auto'nun son güncellemesinde ortaya çıkan yeni bir özellik, iş yaşamını otomobillere taşımaya hazırlanıyor.
Yapılan kod incelemelerinde keşfedilen "İş Modu", sürücülerin araç ekranı üzerinden iş profillerini yönetebileceğini gösteriyor ancak bu yenilik, yolculuk sırasında işle ilgili bildirimlerin ve toplantıların araca taşınması nedeniyle iş-yaşam dengesini bir tık zorlayabilir.
Yeni "İş Modu" neleri kapsıyor?

Android Authority’nin Android Auto 18.0.664204 sürümünde yaptığı inceleme, Google'ın yeni bir "İş Modu" (Work Mode) düğmesini test ettiğini ortaya çıkardı.
Araç içi uygulama menüsünde küçük bir evrak çantası simgesiyle beliren bu özellik şu an için henüz aktif çalışmıyor ancak sistemin telefonlardaki "İş Profili" (Work Profile) entegrasyonunu doğrudan araç paneline getireceğini işaret ediyor.
Sürüş sırasında toplantı ve bildirim yönetimi

Şu anda Android Auto, Microsoft Teams ve Google Meet gibi uygulamaların şirket profili hesaplarında kısıtlı çalışmasına izin veriyor, yaklaşan toplantıları veya geçmişi tam olarak göstermiyor.
Yeni özelliğin, hareket hâlindeyken iş görüşmelerine katılmayı kolaylaştırması ya da tek bir dokunuşla işle ilgili tüm bildirimleri susturarak kişisel sürüşe geçişi pratikleştirmesi hedefleniyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/android-auto-is-modu-geliyor-h228112.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695239/695239-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Android Auto'ya İş Modu Geliyor (Mesainiz Yakında Araç İçine Taşınabilir) ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/fiat-egea-gizli-ozellikler-h228070.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 13:05:04 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Fiat Egea Bilinmeyen Özellikler ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Fiat Egea'nın bu zamana kadar çok bilinmeyen gizli özelliklerini Webtekno'da açıklıyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Ayrıca öyle sade durduğuna bakmayın, gerek kabinin içinde gerekse menülerinde gözden kaçırılan birçok detayı var.
İşte Egea'nın bu az bilinen, kullanıcılarının bile bilmediği bu detaylar...
Follow Me Home ile farları 210 saniyeye kadar açık tutabilirsiniz.

Egea'da bulunan Follow Me Home özelliği, motoru kapattıktan sonra farların bir süre daha yanmasını sağlıyor. Aydınlatması yetersiz bir yere aracınızı park edip yürürken görüş açınızı rahatlatmak için harika bir detay.
Üstelik bu farların açık kalma süresi 210 saniyeye kadar uzayabiliyor. Bunun için yapmanız gereken kontağı kapattıktan sonraki 2 dakika içinde uzun far kolunu selektör konumuna çekmek. Yaptığınız her hareket bu süreye 30 saniye daha ekler.
Sinyal koluna hafifçe dokunarak beş kez sinyal verebilirsiniz.

Egea ile şerit değiştirirken sinyal kolunu sonuna kadar itmenize gerek yok. Kolu yarım saniyeden kısa süreyle hafifçe yukarı veya aşağı hareket ettirdiğinizde sistem seçtiğiniz yönde beş kez sinyal verip otomatik olarak kapanıyor. "Konfor sinyali" olarak bilinen bu özellik, trafikte de işi epey kolaylaştırıyor.
Buna ek olarak Egea'nın bazı versiyonlarında karşılama aydınlatması bulunyor. Bu özellik de uzaktan kumandayla kapı kilidini açtığınızda park ve plaka lambalarının yanmasını sağlıyor.
City modu direksiyonu hafifletiyor.

Fiat Egea'nın vazgeçilmezlerinden biri olan City modu, özellikle dar sokaklarda park ederken veya sıkışık manevralarda tam bir hayat kurtarıcı. Ön konsolda bulunan City tuşuna basınca direksiyon sistemi ekstra elektrik desteği alıyor ve simidi çevirmek için hiç güç gerekmiyor.
Yoğun trafikte ve sürekli manevra yapmak zorunda kaldığınız anlarda kollarınızı yormamak için en kullanışlı özelliklerden biri olur kendisi. İşiniz bittiğinde ise yine aynı tuşa basarak normal sürüş sertliğine anında geçiş yapabilirsiniz.
Viraj lambaları dönüş yaptığınız tarafı aydınlatıyor.

Bazı Egea donanımlarında bulunan viraj aydınlatma sistemi, gece dönüşlerinde kör noktaları en aza indiriyor. Uygun hız ve direksiyon açısı yakalandığında veya sinyal verildiğinde o yöndeki ön sis farı otomatik yanarak yolun kenarını aydınlatıyor.
Genellikle 40 km/sa altındaki hızlarda devreye giren bu akıllı özellik, karanlık yollardan veya keskin köşelerden dönerken önünüzü daha net görmenizi sağlıyor.
MIST ile camı su püskürtmeden silebilirsiniz.

Silecek kolundaki MIST kademesi genellikle sürücülerin gözünden kaçan küçük ama pratik detaylardan biri. Kolu yukarı doğru itip bıraktığınızda silecekler tek bir tur atıyor ancak fıskiyelerden cam suyu püskürtülmüyor.
Özellikle sabahları ön camda biriken hafif tozu veya çiği temizlemek istediğinizde suyu harcamadan camı pırıl pırıl yapmak için bu özelliği kullanabilirsiniz.
Silecekleri özel bakım konumuna alabilirsiniz.

Egea'da ön cam silecek lastiklerini değiştirmek veya kar yağışlı günlerde camdan uzak tutmak için özel bir bakım modu var. Bunun için önce silecekleri kapatıp kontağı STOP konumuna getirmeniz gerek. Daha sonra 2 dakika içinde silecek kolunu en az yarım saniye yukarı kaldırdığınızda silecekler camın ortasında durarak bakım pozisyonuna geçmiş oluyor.
Böylece silecekleri kaldırmak ve lastiklerini değiştirmek de zahmetsiz hale geliyor. Kış aylarında camı kazırken sileceklerin kaportaya takılmasını önlemek için bu özellik de epey kullanışlı görünüyor.
GSI sistemi vites değiştirmeniz gereken zamanı gösterir.

Bitti mi sandınız? Bir de Egea'da GSI sistemi bulunuyor ki bu sistem, cebinizi düşünerek ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini gösterge panelindeki ok işaretleriyle size gösteriyor.
Üst vitese geçmek ve aracı yokuşta rahatlatmak için vites küçültmeniz gerektiğinde bu yönlendirmeleri ekranda görebiliyorsunuz. Özellikle yakıt tüketimini azaltmak için bu özellik son derece etkili.
Park sensörlerinin uyarı sesini değiştirebilirsiniz.

Egea modellerinde park sensöründe duyulan uyarı sesinin seviyesi kişiselleştirilebiliyor. Bunun için araç menüsünden park desteği ayarlarına girebilir, altından ses şiddetini yakın, orta veya uzak olarak dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.
Bazı donanım paketlerinde bu uyarıları sadece sesli ya da hem sesli hem de ekranda görsel olarak takip edilecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.
Peki sizin Egea'da fark ettiğiniz başka detaylar var mı? Yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın! ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/fiat-egea-gizli-ozellikler-h228070.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695185/695185-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Fiat Egea'nın Sahiplerinin Bile Bilmediği Bazı Gizli Özellikleri: Sileceklerin Bile Gizli Bir Modu Var! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/polisiyeden-bilim-kurguya-farkli-kategorilerden-kitap-tavsiyeleri-h228061.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 12:52:55 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Farklı Kategorilerden Kitap Tavsiyeleri ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Bu hafta Amazon'da öne çıkan ve okurların ilgisini çeken kitapları farklı kategoriler altında bir araya getirdik. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Yeni çıkan romanlardan bilim kurgu dünyasının dikkat çeken eserlerine, sürükleyici polisiye kitaplardan fantastik edebiyat örneklerine kadar birçok öneri bu listede yer alıyor.
Eğer siz de kitaplığınızda farklı türlere yer vermekten hoşlanıyorsanız içeriğimize göz atabilir, kendinize en uygun kitabı seçebilirsiniz.
Satın aldığınız ürünlerde satıcılardan kaynaklanan sorunlardan Webtekno sorumlu değildir. Bu içerik marka iş birliği içeriyor.
Yeni Çıkanlar:
Hem yeni yazarları keşfetmeyi seviyor hem de sevilen yazarların son çalışmalarını merak ediyorsanız bu kategori tam size göre. Son aylarda yayımlanan ve kısa sürede geniş okuyucu kitlelerine ulaşan eserler şöyle:

Neden Acı Çekeriz Nasıl İyileşiriz- Suzan Song
Kızlar Evi- Andreas Winkelmann
Gecenin Karanlığında– Nathacha Appanah
Normal- M. Enes Özel
Eşekarısı Fabrikası- Iain Banks
Ursula K. Le Guin'in Kedi Kitabı- Ursula K. Le Guin

Bilim Kurgu:
Teknolojinin sınırlarını zorlayan fikirler, uzak galaksiler ve geleceğe dair çarpıcı senaryolar... Eğer "Ya bir gün gerçekten böyle olursa?" sorusunu kendinize sık sık soruyorsanız, aşağıdaki kitaplar tam size göre.

Dönülmez Ufkun Aşıkları- Seo Yoon-Bin
Koyunlar Yukarı Bakar- John Brunner
Mümkünatı Yok- Sinclair Lewis
Dinozor Öyküleri- Ray Bradbury
Şimdi ve Daima- Ray Bradbury
Yanan Krom- William Gibson

Polisiye &amp; Gizem &amp; Gerilim:
Bir kitabı elimize aldığımızda "Bir bölüm daha okuyayım." dedirten türlerin başında hiç şüphesiz polisiye ve gizem romanları geliyor. Çözülmesi gereken cinayetler, karmaşık olay örgüleri ve beklenmedik ters köşeler... İşte size önerilerimiz:

Yedinci Mühür- Jose Rodrigues Dos Santos
Trendeki Kız- Paula Hawkins
Yılan Avı- John Verdon
Arsen Lupen Seti- Maurice Leblanc
İhanet Noktası- Dan Brown
Kar Kuyusu- Hikmet Hükümenoğlu

Fantastik Edebiyat:
Bazen gerçek dünyadan biraz uzaklaşmaya hepimizin ihtiyacı oluyor. Fantastik edebiyat da tam bu noktada devreye giriyor. Bu türdeki önerilerimiz, sizleri birkaç saatliğine de olsa bambaşka evrenlere götürmeyi başaracak.

Aurora Döngüsü Serisi– Amie Kaufman
Müjdelenen Kral- Jayci Lee
Büyülü Ada- Jenna Wolfhart
Ölümcül Bedeller- I.V. Marie
Bir Damla Yozlaşma- Robert Jackson Bennett

Klasikler:
Klasikler denince çoğu zaman “okunması gereken ama hep ertelenen kitaplar” akla geliyor. Ama aslında bu eserler, yazıldıkları dönem ne kadar eski olursa olsun hâlâ güncelliğini koruyan, insanı ve hayatı anlatma biçimleriyle bugüne de dokunabilen kitaplar. Biraz sabır isteseler de okurken bambaşka dünyalara açılan, edebiyatın temel taşlarını oluşturan bu eserler, kitaplığın olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

İlkgençlik- Lev Nikolayeviç Tolstoy
Sarrasine- Honore de Balzac
Küskün Kahvenin Türküsü- Carson McCullers
Marianne'in Kalbi- Alfred De Musset
Şeytankaya Tılsımı- Ahmet Mithat Efendi
 ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/polisiyeden-bilim-kurguya-farkli-kategorilerden-kitap-tavsiyeleri-h228061.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695143/695143-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Polisiyeden Bilim Kurguya: Farklı Kategorilerden Kitap Tavsiyeleri ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        sumeyyekaraagoz@gmail.com
                        (Sümeyye Karagöz)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/ticaret-bakanligi-sahte-indirim-kampanyasi-ceza-h228109.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 11:41:39 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Ticaret Bakanlığından Sahte İndirim Kampanyası Yapan Alışveriş Platformuna Dev Ceza! ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Ticaret Bakanlığı, bir e-ticaret platformunun sahte kampanya yaptığını tespit etti ve ceza kesti. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ İnternetten alışveriş yaparken karşımıza çıkan "büyük indirim" veya "sepette dev fırsat" gibi ifadeler, her zaman göründüğü kadar masum olmayabiliyor. Bu yüzden de bakanlığın sürekli şirketleri takipte bulunduğunu görüyoruz.
Şimdi ise tüketiciyi korumaya yönelik denetimlerini sürdüren bakanlık, bir internet alışveriş platformunda uygulanan indirim iddialarını mercek altına aldı. Yapılan resmi incelemeler sonucunda, vitrinde sergilenen devasa indirimlerin gerçeği yansıtmadığı belirlendi.
“Sepette %80 indirim” gerçeği yansıtmadığı keşfedildi, 1 milyon TL’den fazla para cezası kesildi

Ticaret Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Bekir Kaplan tarafından yapılan açıklamaya göre ismi paylaşılmayan bir internet alışveriş platformunda tüketicilere "14 günün en düşük fiyatı” ve “sepette %80 indirim” ifadeleriyle çeşitli ürünler sunuluyordu.
Ancak yürütülen teknik incelemeler, bu indirimlerin kağıt üzerinde kaldığını ortaya koydu. Bakanlık yetkilileri, sistemde indirim öncesi fiyat olarak duyurulan yüksek tutarlar üzerinden ürünlerin gerçekte hiçbir zaman satılmadığını tespit etti.
Platformun sözde "indirimli" olarak lanse ettiği fiyatların ise belirli bir döneme özel bir fırsat sunmaktan ziyade sürekli uygulandığı kayıtlara geçti. Bu durum, indirim öncesi fiyatın yapay bir şekilde şişirilip ardından normal fiyata "indirim" süsü verilmesi anlamına geliyor. Yetkililer, bu kurgu yöntemiyle tüketicilerde gerçekte var olmayan bir fiyat avantajı algısı oluşturulduğunu değerlendirdi.
Söz konusu yanıltıcı fiyatlandırma uygulamasına karşı idari yaptırım süreci hızla devreye sokuldu. Reklam Kurulunun 10 Eylül 2026 tarihli ve 373 sayılı toplantısında alınan resmi karar doğrultusunda ilgili platforma yönelik somut cezai işlemler karara bağlandı. Alınan bu kurul kararı kapsamında ilgili firmaya 1 milyon 83 bin 706 TL tutarında idari para cezası uygulandı. Para cezasının yanı sıra tüketicilerin daha fazla yanlış yönlendirilmesini engellemek adına platformun yanıltıcı reklamlarının durdurulmasına hükmedildi. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/ticaret-bakanligi-sahte-indirim-kampanyasi-ceza-h228109.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695293/695293-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Ticaret Bakanlığından Sahte İndirim Kampanyası Yapan Alışveriş Platformuna Dev Ceza! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/florida-jet-dusmesinin-sebebi-neydi-h228106.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 11:35:19 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Florida'da 9 Kişinin Ölümüne Yol Açan Jetin Düşmesinin Sebebi Neydi? ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ 1 Kasım tarihinde Florida'da düşen jetin düşmesinin sebebi tam olarak neydi? ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ 1 Kasım 2026 Pazar günü ABD'nin Florida eyaletinde meydana gelen ve 9 kişinin hayatını kaybettiği Learjet 60 tipi özel jet kazası, havacılık dünyasını derinden sarstı. Teksas’taki Austin-Bergstrom Uluslararası Havalimanı’ndan havalanıp Bahamalar’daki North Eleuthera Havalimanı’na gitmekte olan jet, Palm Beach County bölgesindeki yerleşim alanına âdeta bir füze gibi çakıldı.
Kaza sonrası ABD Ulusal Ulaşım Güvenliği Kurulu (NTSB) ve Federal Havacılık İdaresi (FAA) kapsamlı bir inceleme başlattı. Kara kutuların incelenmesi ve resmî nihai kaza raporunun yayımlanması zaman alacak olsa da ortaya çıkan radar verileri, hava durumu raporları ve pilotun kuleyle yaptığı son telsiz görüşmeleri kazanın arkasındaki ölümcül tabloyu ana hatlarıyla ortaya koyuyor.
Kazanın olası sebepleri ve uçuşun son anları

Uçuş verileri ve Miami Hava Trafik Kontrol Merkezi ile yapılan konuşmalar, uçağın kontrolünün dakikalar içinde tamamen kaybedildiğini gösteriyor:

Şiddetli Fırtına ve Buzlanma: Uçağın düştüğü saatlerde Güney Florida semalarında şiddetli konvektif fırtına hücreleri etkiliydi ve bölge için tehlikeli hava koşullarını belirten konvektif SIGMET uyarısı bulunuyordu. Pilot, düşüşten kısa süre önce kuleye hafif ve kontrol edilebilir düzeyde şeffaf buzlanma yaşadığını ve orta şiddette türbülansa girdiğini bildirdi.
Türbülans ve İrtifa Kaybı: Jet, 700 fite varan ani irtifa sarsıntıları yaşadıktan sonra tırmanış izni istedi ancak hemen ardından uçak dik bir dalış açısına geçti.
Kontrol Kaybı ve Yapısal Sınırların Aşılması: Pilot telsizden peş peşe acil durum çağrıları yaparak uçağın önce dakikada 8.000 fit, ardından 10.000 fit ve son olarak 20.000 ila 30.000 fite varan olağanüstü bir hızla irtifa kaybettiğini iletti. Bu dikey dalış hızı, uçağın aerodinamik ve yapısal tasarım sınırlarını fazlasıyla aştı.
"Yere Çakılacağız": Uçağın aşırı sürat durumuna geçtiğini belirten pilotun kuleye son sözleri "Aşırı hız durumundayız, dakikada 20 bin fit alçalıyoruz. Yere çakılacağız" oldu.

Kazanın boyutu ve yaşanan yıkım

ABD Ulaştırma Bakanı Sean Duffy, uçakta bulunan 9 kişinin tamamının olay yerinde hayatını kaybettiğini doğruladı.
Uçak, Military Trail yolu yakınlarındaki bir caddeye dik açıyla düştü. Çarpmanın etkisiyle yerde devasa bir krater oluştu, patlama elektrik hatlarını kopardı ve çevredeki yollarda çökmelere neden oldu. Florida Valisi Ron DeSantis, çarpmanın şiddetini "Sanki bir füze düşmüş gibiydi" sözleriyle tarif etti. Mucize eseri yerdeki siviller arasında can kaybı yaşanmadı. Çevreye saçılan enkaz parçaları ve altyapı hasarı sebebiyle çevredeki yaklaşık 600 mahalle sakini güvenlik gerekçesiyle tahliye edildi.
Düşen jet Bombardier Learjet 60'ın özellikleri

Kazaya karışan uçak, iş jeti segmentinde hızı ve yüksek irtifa kabiliyetiyle tanınan Bombardier Learjet 60 modelidir.



Özellik
Detay




Üretici / Model
Bombardier Aerospace / Learjet 60


Kategori
Orta ölçekli çift motorlu iş jeti


Yolcu Kapasitesi
Tipik konfigürasyonda 7–8 yolcu + 2 pilot (Maksimum 9 yolcu)


Motor Tipi
2 × Pratt &amp; Whitney Canada PW305A turbofan motor


Maksimum Seyir Hızı
Yaklaşık 860 km/s (0.81 Mach)


Maksimum İrtifa (Tavan)
51.000 fit (15.545 metre)


Menzil
Yaklaşık 4.460 km


Tasarım Karakteristiği
Kanat uçlarında aerodinamik winglet'ler ve kuyruk altında "delta fin" kanatçıklar



Learjet 60 modelleri, güçlü itiş gücü ve yüksek tırmanma oranları sayesinde hava trafiğinin ve kötü hava koşullarının üzerine çıkabilen güvenilir jetler arasında kabul edilir ancak fırtına hücresi içinde meydana gelen ani buzlanma ve şiddetli dikey rüzgâr akımları, uçakların kontrol yüzeylerini kilitleyerek veya gösterge sistemlerini yanıltarak aerodinamik perdövitese (stall) ve derin bir spiral dalışa sürükleyebilmektedir. NTSB'nin uçağın bakım geçmişi ve kokpit ses kayıtlarını tamamlamasıyla nihai sebep netleşecektir. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/florida-jet-dusmesinin-sebebi-neydi-h228106.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695272/695272-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Florida'da 9 Kişinin Ölümüne Yol Açan Jetin Düşmesinin Sebebi Neydi? ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/ticaret-bakanligi-430-euro-siniri-aciklama-h228103.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 10:41:36 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Ticaret Bakanlığından 430 Euro Sınırı Hakkında Açıklama ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Ticaret Bakanlığı, yurt dışından getirilen ürünlerdeki 430 euro sınırı hakkında bilgilendiren açıklama yaptı. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Yurt dışı seyahatlerinden dönerken bavul hazırlayanların en çok kafa karışıklığı yaşadığı konuların başında gelen gümrük limitleri hakkında resmi makamlardan doğrudan bir netleştirme geldi.  
Ticaret Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Bekir Kaplan, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada yolcu beraberinde getirilen eşyaların mevzuattaki yerini ayrıntılandırdı. Yapılan bilgilendirmeye göre, kişisel kullanım amacıyla getirilen giyim ve kuşam eşyalarında 430 euro gibi bir parasal sınır aranmıyor.
Nerede 430 euro sınırı var?

Bu uygulamanın yasal dayanağı ise doğrudan gümrük mevzuatındaki maddelere dayanıyor. 2009/15481 sayılı Karar'ın 58'inci maddesi ile Ek-9 sayılı listenin B bölümü uyarınca yolcuların kendi şahsi kullanımlarına yönelik giyim ve kuşam ürünleri gümrük vergisinden muaf tutuluyor. Bu düzenleme sayesinde, bir yolcunun seyahati sırasında kendi giyimi için edindiği ve bavulunda taşıdığı kıyafetler, fiyat etiketi ne olursa olsun bu özel muafiyet kapsamında değerlendiriliyor.
Bakanlık tarafından yapılan açıklamanın en kritik ayrım noktası ise hediyelik eşya statüsündeki ürünlerde. Yolcunun kendi kullanımı dışında kalan, kişisel eşya kapsamına girmeyen ve ticari bir nitelik taşımayan hediyelik eşyalarda belirli parasal limitlerin uygulanmasına devam ediliyor. 2009/15481 sayılı Karar'ın 61'inci maddesi doğrultusunda 15 yaşından büyük yolcular için belirlenen hediyelik eşya muafiyet üst sınırı 430 euro seviyesinde.
Aynı karar uyarınca yolcunun yaşı 15'ten küçükse tanınan muafiyet tutarı 150 euro olarak tatbik ediliyor. Belirlenmiş olan bu 430 euro veya 150 euro tutarındaki limitlerin aşılması durumunda ise getirilen eşyanın türüne, niteliğine ve beyan edilen değerine göre mevzuat uyarınca gümrük vergisi tahsil edilebiliyor. Gümrük kapılarında muafiyet uygulanırken yetkililerin dikkate aldığı en temel kıstas, eşyanın gerçek anlamda kişisel kullanım amacı taşıyıp taşımadığı. Açıklamada, getirilen eşyaların ticari bir miktar veya mahiyet arz etmemesinin şart olduğu özellikle vurgulanıyor.

Dolayısıyla yolcuların bizzat kendi kullanımı amacıyla beraberinde getirdiği kıyafetler ile hediye niyetiyle taşınan ürünler gümrük süreçlerinde birbirinden tamamen ayrı kurallara tabi tutuluyor. İki eşya grubu arasındaki bu yasal çizgi, bavulunda kendi kıyafetlerini taşıyan yolcuların gereksiz yere hediyelik eşya sınırlarına takılmasını engellemeyi amaçlıyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/ticaret-bakanligi-430-euro-siniri-aciklama-h228103.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695270/695270-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Ticaret Bakanlığından Yurt Dışından Getirilen Eşyalarda Uygulanan 430 Euro Sınırı Hakkında Açıklama ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/whatsapp-mesajlasmayi-kolaylastiran-yeni-ozellik-akilli-metin-eylemleri-h228098.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 10:39:14 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ WhatsApp'tan Mesajlaşmayı Kolaylaştıran Yeni Özellik: "Akıllı Metin Eylemleri" ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ WhatsApp, mesajlardaki tarih, adres ve numaraları algılayıp tek tıkla işlem yapmayı sağlayan akıllı metin eylemlerini kullanıma sunuyor. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ WhatsApp, Android ve iOS kullanıcılarının sohbet deneyimini hızlandıracak yeni bir özelliği kullanıma sunuyor.
Uygulama, mesajlar içinde geçen telefon numarası, tarih, adres ve e-posta gibi kritik bilgileri artık otomatik olarak tanıyarak altı noktalı çizgili özel kısayollar oluşturuyor. Kullanıcılar, sohbet ekranından ayrılmadan bu metinlere dokunarak tek tıkla arama yapma, takvime etkinlik ekleme veya haritada konum görüntüleme gibi işlemleri kolayca gerçekleştirebiliyor.
Akıllı metin eylemleri nedir ve nasıl çalışır?

Yeni güncelleme, hem gelen hem de giden mesajlarda belirli biçimlerdeki verileri tespit eden akıllı metin eylemlerini devreye sokuyor. WhatsApp bir metin formatını algıladığında, ilgili kelime veya sayının altını noktalı bir çizgiyle işaretliyor.
Kullanıcı bu çizgiye dokunduğunda, en üstte algılanan ifadenin yer aldığı pratik bir açılır menüyle karşılaşıyor. Böylece metnin doğru algılandığı teyit edilirken sunulan işlem seçenekleri arasından hızlıca tercih yapılabiliyor. Kısayolu kullanmak istemeyenler ise bildirimi yok sayarak sohbet etmeye devam edebiliyor.
Hangi veri tipleri ve kısayollar destekleniyor?

Sistem, tespit edilen metnin türüne göre amaca yönelik farklı eylem seçenekleri listeliyor:

Telefon Numaraları: Kopyalama, kişilere ekleme, doğrudan hücresel arama başlatma ve işletme profillerini görüntüleme
Tarih ve Saatler: Cihaz takvimine kaydetme, metni kopyalama veya doğrudan WhatsApp'ın yeni "Etkinlikler" paneli üzerinden etkinlik oluşturma
Adresler: Konum bilgisini kopyalama veya doğrudan harita uygulamasında açma
E-posta Adresleri: Adresi kopyalama veya varsayılan e-posta uygulamasını açarak ileti başlatma

Özellik kapsamındaki tüm veri tarama ve format eşleştirme işlemleri doğrudan kullanıcının cihazında (yerel olarak) gerçekleştiriliyor. Mesaj içerikleri harici sunuculara iletilmediği için uçtan uca şifreleme güvenliği eksiksiz şekilde korunuyor.
Özellik, güncel Android ve iOS sürümlerini kullanan hesaplara kademeli olarak tanımlanıyor ve önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/whatsapp-mesajlasmayi-kolaylastiran-yeni-ozellik-akilli-metin-eylemleri-h228098.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695236/695236-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ WhatsApp'tan Mesajlaşmayı Kolaylaştıran Yeni Özellik: Akıllı Metin Eylemleri ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/samsung-akilli-gozlugunun-cikisi-ertelendi-h228097.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 10:38:50 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Samsung'un Akıllı Gözlüğünün Çıkışı Ertelendi: Peki Neden? ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Samsung'un merakla beklenen Intelligent Eyewear isimli akıllı gözlüğünün çıkışı ertelendi. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Samsung'un merakla beklenen akıllı gözlüğü Intelligent Eyewear için belirlenen kasım ayı çıkış takvimi resmen değişti. Bağımsız kaynaklardan gelen bilgiler, cihazın piyasaya sürülme tarihinin yaklaşık altı haftalık bir gecikmeyle aralık ayı ortasına kaydırıldığını gösteriyor.
İlk aşamada yalnızca ABD ve Güney Kore pazarını kapsayacak olan bu ertelenmiş çıkışın ardında ise potansiyel kullanıcıları doğrudan ilgilendiren önemli bir gizlilik detayı yatıyor. Cihaz üzerinden gerçekleştirilen tüm yapay zekâ etkileşimleri, Google'ın veri saklama politikası kapsamında 18 ay boyunca sunucularda tutulacak.
Çıkış tarihi aralık ayına kaydı

Samsung yetkililerinin daha önce kasım ayı olarak işaret ettiği dağıtım takvimi aralık ayı ortasına ertelendi. Yapılan bildirimlere göre cihaz ilk etapta yalnızca ABD ve Güney Kore'de satışa sunulacak. Avrupa, Çin ve Japonya gibi büyük pazarlar ise ilk dalganın dışında tutuldu. Avrupa'daki tüketicilerin akıllı gözlüğe erişebilmesi için en azından 2027'nin ilk dönemlerini beklemesi gerekecek.
Lansmanın daraltılmış bir coğrafyada ve aralık ortasında gerçekleşmesi, hem yaklaşan tatil alışverişi döneminde Samsung'a kısıtlı bir zaman tanıyor hem de giyilebilir kameralar konusunda katı düzenlemeler getiren AB regülasyonlarının etkisini ileri bir tarihe öteliyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/samsung-akilli-gozlugunun-cikisi-ertelendi-h228097.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695227/695227-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Samsung'un Akıllı Gözlüğünün Çıkışı Ertelendi: Peki Neden? ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        baris.bulut@onedio.com
                        (Barış Bulut)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/yeni-oled-ipad-mini-nin-batarya-kapasitesi-belli-oldu-h228095.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 10:38:13 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Yeni OLED iPad mini'nin Batarya Kapasitesi Belli Oldu ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Apple, OLED ekranlı yeni iPad mini'nin batarya kapasitesini açıkladı. Batarya küçülmesine rağmen pil ömrü azalmadı.  ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Apple, geçtiğimiz hafta yepyeni ürünlerinin lansmanlarını gerçekleştirmişti. Bunlardan biri de yenilenen iPad mini modeliydi. Cihaz, OLED ekranlı olmasıyla kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Ancak bazı özellikleri belli değildi. Batarya da bunlardan biri.
Şimdi ise merka edilen batarya kapasitesi resmen belli oldu. ABD’li teknoloji devi, resmî olarak yayımladığı Avrupa Birliği enerji etiketi belgelerinde OLED ekranlı yeni iPad mini modelinin bataryasını açıkladı.
4.900 mAh’lik bataryayla geliyor

Paylaşılan resmi dökümana göre yeni iPad mini 8, 4.900 mAh kapasiteli bir batarya ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu değer, serinin bir önceki modeli olan iPad mini 7'deki 5.034 mAh kapasite ile karşılaştırıldığında küçük çaplı bir gerilemeye işaret ediyor. Watt-saat bazında incelendiğinde ise Apple'ın resmi teknik özellikleri, önceki nesildeki 19,3 Wh değerinin yeni modelde 18,9 Wh seviyesine indiğini gösteriyor.
Peki, kağıt üzerindeki bu miliamper düşüşü günlük kullanıcı deneyimine nasıl yansıyacak?  Apple'ın kendi resmî internet sitesinde paylaştığı kullanım verileri, her iki nesil için de birebir aynı batarya ömrü tahminlerini koruyor. Görünüşe bakılırsa Apple, bataryayı fiziksel olarak küçültürken ortaya çıkan açığı cihazın yeni bileşenleriyle telafi etmeyi başarmış. Yani herhangi bir kayıp olmayacak. Cihazda yer alan yeni nesil A20 Pro yonga setinin artırılmış güç verimliliği, bataryadaki bu hafif kapasite kaybını dengeleyen en önemli faktör olarak öne çıkıyor.
Kapasite düşüşüne rağmen pil performansının korunmasının arkasındaki bir diğer kritik mimari değişim ise ekranda yatıyor. iPad mini 8, önceki modellerin geleneksel LCD panelleri yerine 8,5 inç boyutunda yepyeni bir OLED ekran ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Bu teknolojik yapı sayesinde OLED paneller, özellikle koyu tonlu arayüz ve içeriklerin gösteriminde geleneksel LCD panellere kıyasla kayda değer bir enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Dolayısıyla A20 Pro işlemcisinin gelişmiş mimarisi ile OLED panelin düşük güç tüketimi el ele vererek, 4.900 mAh'lık bataryanın önceki neslin 5.034 mAh'lık piliyle aynı çalışma süresini sunmasına olanak tanıyor.
Bataryanın hacimsel olarak küçültülmesi, cihazın genel ergonomisine doğrudan olumlu bir katkı sunmuş. Yeni iPad mini 8, bir önceki nesle kıyasla yüzde 15 oranında daha ince ve hafif bir tasarıma sahip. Yani batarya küçülmesine rağmen herhangi bir pil ömrü kaybı yaşamıyorsunuz ve ayrıca daha hafif bir tasarımla karşılaşıyorsunuz. Cihazın 6 Kasım’da raflarda yer alacağını belirtelim. Türkiye  fiyatları 48.999 TL’den başlıyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/yeni-oled-ipad-mini-nin-batarya-kapasitesi-belli-oldu-h228095.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695260/695260-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Yeni OLED iPad mini'nin Batarya Kapasitesi Belli Oldu ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/dunyanin-en-guclu-ucaklari-h228052.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:59:06 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Dünyanın En Güçlü Uçakları ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Dünyanın en güçlü uçaklarını, öne çıkan teknolojileri ve yeni nesil savaş uçağı projelerini detaylarıyla inceliyoruz.  ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Peki sizce bu uçakları bu kadar güçlü yapan şey ne? Düşük radar görünürlüğü ve gelişmiş sensör sistemleri mi yoksa uzun menzilli görev yetenekleri mi?
Havacılığın zirvesindeki bu efsane uçakları gelin yakından inceleyelim.
Lockheed Martin F-22 Raptor


Üretici: ABD
Sınıfı: Beşinci nesil hava üstünlüğü savaş uçağı
Öne çıkan özelliği: Gizlilik, yüksek manevra kabiliyeti ve art yakıcı kullanmadan süpersonik uçuş

F-22 Raptor, hava üstünlüğü sağlamak için geliştirilen beşinci nesil savaş uçaklarının en dikkat çekici örneklerinden biri. İki Pratt &amp; Whitney F119 motoruyla çalışan bu uçak, uygun koşullarda art yakıcı kullanmadan ses hızının üzerinde uçabiliyor. Düşük radar görünürlüğü, itki yönlendirme sistemi ve gelişmiş aviyonikleri sayesinde F-22 sadece hızlı uçabilen bir savaş uçağı olmaktan çıkıyor. Hava muharebesinde rakiplerini tespit etme ve onlara karşı avantaj elde etme amacıyla tasarlanan model, ABD Hava Kuvvetlerinin hava üstünlüğü kabiliyetinde önemli bir yere sahip.
Lockheed Martin F-35 Lightning II


Ülke: ABD
Sınıfı: Beşinci nesil savaş uçağı
Öne çıkan özelliği: Sensör füzyonu, düşük radar görünürlüğü ve gelişmiş elektronik sistemler

Farklı görevleri aynı platformda gerçekleştirmek üzere geliştirilen F-35 Lightning II hava muharebesinden kara hedeflerine yönelik operasyonlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip. Özellikle sensörlerinden gelen bilgileri bir araya getirerek pilotun çevresindeki durumu daha iyi değerlendirmesine yardımcı oluyor.
Chengdu J-20 Mighty Dragon


Ülke: Çin
Sınıfı: Beşinci nesil düşük radar görünürlüklü savaş uçağı
Öne çıkan özelliği: Uzun menzilli görevler, dahili silah istasyonları ve yeni motor teknolojileri

Çin'in J-20 Mighty Dragon modeli, ülkenin gelişmiş savaş uçağı teknolojilerinde geldiği noktayı gösteren önemli bir platform. Büyük gövdesi ve dahili silah bölmeleriyle tasarlanan bu model, özellikle uzun mesafelerde hava gücü oluşturabilecek kabiliyetleriyle öne çıkıyor.
Sukhoi Su-57


Ülke: Rusya
Sınıfı: Beşinci nesil çok rollü savaş uçağı
Öne çıkan özelliği: Yüksek manevra kabiliyeti, düşük radar görünürlüğü ve farklı görevlerde kullanılabilme

Hava-hava ve hava-yer görevlerini gerçekleştirmek üzere geliştirilen Su-57, aerodinamik tasarımı ve manevra kabiliyetiyle öne çıkıyor. Model, düşük radar görünürlüğünü gelişmiş uçuş sistemleriyle bir araya getirmeyi hedefliyor.
Boeing F-15EX Eagle II


Ülke: ABD / Boeing
Sınıfı: Çok rollü savaş uçağı
Öne çıkan özelliği: Yüksek mühimmat kapasitesi, gelişmiş radar ve uzun menzilli görev kabiliyeti

F-15EX Eagle II, güçlü motorları, modern elektronik sistemleri ve taşıyabildiği mühimmat miktarıyla öne çıkan bir model. Teknik verilere bakıldığında F-15EX yaklaşık 13.381 kg yük taşıyabiliyor ve Mach 2,5 azami hıza ulaşabiliyor. Uçakta gelişmiş AESA radarı ve elektronik harp sistemi de bulunuyor. Bu özellikler, F-15EX'i özellikle yüksek miktarda mühimmatın uzun mesafelere taşınması gereken görevler açısından önemli bir model yapıyor.
Dassault Rafale


Ülke: Fransa
Sınıfı: Çok rollü savaş uçağı
Öne çıkan özelliği: Farklı görevleri gerçekleştirebilmesi, gelişmiş elektronik sistemler ve yüksek mühimmat kapasitesi

Fransa'nın Rafale savaş uçağı, hava üstünlüğü, keşif ve kara hedeflerine saldırı gibi farklı görevlerde kullanılabilmesiyle öne çıkıyor. Uçak ayrıca kara üslerinden ve uçak gemilerinden operasyon gerçekleştirebilen varyantlara sahip. Dassault Aviation'ın teknik verilerine göre Rafale, 9,5 tona kadar haric, yük taşıyabiliyor ve yüksek irtifada Mach 1,8 azami hıza ulaşabiliyor.
Northrop Grumman B-2 Spirit


Ülke: ABD
Sınıfı: Stratejik bombardıman uçağı
Öne çıkan özelliği: Uçan kanat tasarımı, düşük radar görünürlüğü ve kıtalararası görev kabiliyeti

Alışılmışın dışında bir tasarıma sahip olan B-2 Spirit düşük radar görünürlüğü sağlamak üzere geliştirildi. Dört motorla çalışan B-2, yaklaşık 27,2 ton yük taşıyabiliyor ve konvansiyonel veya nükleer mühimmat kullanabiliyor.
TUSAŞ KAAN


Ülke: Türkiye
Sınıfı: Geliştirilmekte olan beşinci nesil muharip uçak
Öne çıkan özelliği: Düşük radar görünürlüğü hedefi, dahili silah istasyonları ve gelişmiş aviyonikler

KAAN, ülkemizin kendi muharip uçağını geliştirme hedefinin en önemli savunma sanayisi projelerinden biri. Uçağın düşük radar görünürlüğü, gelişmiş görev sistemleri ve dahili silah istasyonlarıyla gelecekte Türk Hava Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılaması hedefleniyor.
Northrop Grumman B-21 Raider


Ülke: ABD
Sınıfı: Geliştirilmekte olan stratejik bombardıman uçağı
Öne çıkan özelliği: Düşük radar görünürlüğü, uzun menzilli görev kabiliyeti ve gelişmiş ağ sistemleri

B-21 Raider, ABD'nin gelecekteki stratejik bombardıman filosunun temel parçalarından biri olmak üzere geliştiriliyor. Konvansiyonel ve nükleer görevleri yerine getirmesi planlanan uçak, gelişmiş gizlilik teknolojilerini yeni nesil görev ve bilgi paylaşım sistemleriyle birleştirmeyi hedefliyor. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/dunyanin-en-guclu-ucaklari-h228052.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695138/695138-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ F-22 Raptor'dan KAAN'a: Dünyanın En Güçlü Uçakları ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/kasim-2026-vizyona-girecek-filmler-h228094.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:27:19 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Kasım 2026’da Vizyona Girecek Filmler ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Kasım, sinemaseverler için harika geçecek. Sizin için bu ay vizyona girecek filmleri derledik. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Sonbaharı ikinci ayı ekimi geride bırakırken sinemaseverler gözünü kasıma çevirmiş durumda. Öyle ki kasım de filmler konusunda dolu dolu geçen bir ay olacak. Peki Kasım 2026’da hangi filmler vizyona girecek?
Bu içeriğimizde sizin için Kasım 2026 boyunca vizyona girecek tüm filmleri hafta hafta derledik. Çakallarla Dans 8'den yeni Açlık Oyunları filmine kadar birçok merakla beklenen yapım bu ay geliyor.
6 Kasım'da vizyona girecek filmler


Çakallarla Dans 8: Şututgart Çıkarması
George Michael: The Faith Tour
Vahşi At Dokuz
Cinlerin Düğünü
Ramayana: Efsanenin Doğuşu
Araknofobi: Kabus
Her Defa
Gece Köpekleri 
Şapkalı Kedi
Orta Doğu'da Bir Zamanlar
George Michael: The Faith Tour

13 Kasım'da vizyona girecek filmler


Ebenezer: Bir Noel Şarkısı
Bir Banka Nasıl Soyulur
Monster Mia
6.2.2. Evrenin Merkezine Yolculuk
Av. Mahsun: Ben Sana İnanıyorum
Pırıl 3: Kayıp Anahtarın Gizemi
Buruk Noel
Finnik: Görünmezlik Macerası
Godzilla Minus Zero
Sapık
Babamın Damadı
Yugly

20 Kasım'da vizyona girecek filmler


Açlık Oyunları: Hasatta Gündoğumu
Hayalet Asker
Aşk Tesadüfleri Sever 3
Phi Phong: The Blood Demon
Ben, Rocky
Artakalan
Ayı Kardeşler: Dünyanın Koruyucuları
Tatlı Maya
Şehzade Mehmet: Geleceğin Fatihi

27 Kasım'da vizyona girecek filmler


Hexe: Sihir Krallığı
Zor Baba 4
Buddy
The Influencer Project
Mutter: Bir Annenin Hatıra Defteri
Ralli: Süper Yarışçılar Paris Piramitler Yolu
Tasallut: İloğlu Vakaları
Wicker
Kağıttan Kaplan
Reptilian
 ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/kasim-2026-vizyona-girecek-filmler-h228094.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695224/695224-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Kasım 2026’da Vizyona Girecek Filmler: Bu Ay Yine Şölen Var! ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/hmd-nokia-2360-flip-tanitildi-h228091.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:26:46 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ Hem Tuşlu Hem Kapaklı Telefon HMD Nokia 2360 Flip Tanıtıldı ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ HMD, hem yaşlıları hem de öğrencileri hedefleyen yeni telefonu Nokia 2360 Flip’i tanıttı. Cihaz, hem tuşlu hem de kapaklı tasarıma sahip. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Hâlâ tuşlu telefonlar piyasaya sürmesiyle kullanıcıların çok dikkatini çekmeyi başaran bir marka olan HMD, bu modellerine bir yenisini daha ekledi. Teknoloji devi, hem tuşlu hem de kapaklı olmasıyla herkese nostalji yaşatacak yeni telefonu Nokia 2360 Flip modelini resmen bizlerle buluşturdu.
HMD’nin yeni Nokia 2360 Flip modeli, hem yaşlıları hem de öğrencileri hedefleyen bir model olarak geliyor. Özellikleri de buna göre belirlenmiş. Peki neler sunuyor? Gelin tüm detaylarına birlikte göz atalım.
Karşınızda Nokia 2360 Flip

Klasik tuşlu telefonlar dijital detoks arayanların yanı sıra özellikle çocuklar ve yaşlı kullanıcılar için güvenli birer liman olmaya devam ediyor. HMD de yeni modeli için bunu hedeflemiş. Cihazın odak noktasında, karmaşık akıllı telefon arayüzleriyle uğraşmak istemeyen yaşlı bireyler ve dijital dikkat dağınıklığından uzak tutulmak istenen öğrenciler yer alıyor.  Modelin en dikkat çeken satış vaadi ise aile bireylerinin cihazı uzaktan yapılandırıp yönetebilmesine olanak tanıması.
Bu yönetim kabiliyeti, Android ve iOS platformlarında yer alan HMD Family Assist uygulaması üzerinden sağlanıyor. Aile yakınları bu uygulama sayesinde telefona uzaktan rehber kişisi ekleyebiliyor, hatırlatıcılar kurabiliyor, ses seviyesini değiştirebiliyor ve acil durum tercihlerini yönetebiliyor. Sistemdeki en pratik mühendislik çözümü ise iletişimin tamamen SMS üzerinden gerçekleşmesi. Yani telefonun bu komutları alması için hücresel veri bağlantısına dahi ihtiyacı bulunmuyor.
Cihazda ayrıca fiziksel bir güvenlik unsuru olarak özel bir SOS tuşuna yer verilmiş. Bu butona üç saniye boyunca basılı tutulduğunda, telefon önceden tanımlanmış bir kişiyi doğrudan arıyor ve aynı anda beş acil durum rehber numarasına otomatik SMS bildirimi gönderiyor. Öğrenciler için eklenen "Okul Modu" işlevi ise cihazı yalnızca saat ve acil aramalarla sınırlandırarak ders sırasında dikkatin dağılmasını önlüyor. Güvenli kişi listesi ve tekil uygulama engelleme gibi denetimler de bir Aile PIN kodu ile kilitlenebiliyor.

Nokia 2360 Flip kağıt üzerinde çok faydalı uzaktan erişim ve güvenlik yetenekleri getirse de beraberinde çok büyük bir teknik sınırlama barındırıyor. Telefon sadece 2G ağlarını destekliyor ve yalnızca GSM 900/1800 MHz frekanslarında çalışıyor. Cihazda herhangi bir 4G LTE desteği yer almıyor.
Teknik özelliklerine bakalım. Nokia 2360 Flip'in iç kısmında 2,8 inç büyüklüğünde QVGA çözünürlüklü bir ana ekran var. Kapağın dış yüzeyinde ise 1,77 inçlik QQVGA ikinci bir bildirim ekranı bulunuyor. Arka kapakta LED flaş destekli temel bir QVGA kamera eşlik ederken; FM radyo, 3,5 mm kulaklık girişi ve modern standartlara uygun USB-C bağlantı portu özellikleri arasında. Dış ekransız versiyonu olduğunu da ekleyelim. Yazılım tarafında HMD’nin tescilli S30+ işletim sistemiyle kutudan çıkan cihaz, 4 MB RAM ve 4 MB dahili depolama alanı sunuyor. İhtiyaç duyanlar bu hafızayı microSD kart yardımıyla 32 GB'a kadar genişletebiliyor. Çıkarılabilir yapıdaki 1.450 mAh kapasiteli bataryası ise 15 güne kadar bekleme süresi ya da 27,5 saate kadar kesintisiz konuşma süresi vaat ediyor. Fiyatı henüz belli değil. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/hmd-nokia-2360-flip-tanitildi-h228091.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/695222/695222-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Görünce Sizi Geçmişe Götürecek Hem Tuşlu Hem Kapaklı Telefon HMD Nokia 2360 Flip Tanıtıldı ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        gokayuyan13@gmail.com
                        (Gökay Uyan)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-powerbank-markalari-h227326.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:13:19 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Powerbank Markaları ve Modelleri (2026) ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ En iyi powerbank markaları ve modellerini keşfedin. 2026 powerbank rehberinde kapasite, hızlı şarj, 100W laptop desteği ve fiyat karşılaştırmalarını inceleyin. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ 2026 yılında en iyi powerbank markaları arasında Anker, Xiaomi, UGREEN, Baseus ve Belkin gibi markalar bulunuyor. Fakat doğru modeli bulmak, sadece kapasitesine değil; şarj gücüne, cihaz uyumluluğuna ve taşıma kolaylığına da bağlı oluyor.
Peki iyi bir powerbank seçimi nasıl yapılır? Powerbank seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir? Sizin için bu rehberde her bütçeye uyumlu modelleri ve fiyat karşılaştırmalarını ele alıyoruz.
Powerbank Teknik Özellikleri: Şarj Hızını Belirleyen Kriterler - 2026

Powerbank seçiminde bakılan ilk şey genelde mAh kapasitesidir. Oysa bu değer, cihazın ne kadar enerji depoladığını gösterirken watt değeri şarj hızını etkiliyor. Kullanacağınız telefonun, tabletin veya bilgisayarın desteklediği şarj teknolojileri de en az bu iki değer kadar önemli.
Watt Değeri ve PD Protokolü Şarj Hızını Nasıl Belirler?
Watt (W), elektriksel güç miktarını ifade ediyor. Genel olarak daha yüksek watt çıkışı, uyumlu bir cihazın daha hızlı şarj edilmesine olanak tanıyor. Ancak 100 W çıkış sunan bir powerbank, 25 W ile sınırlı bir telefonu 100 W güçte şarj edemiyor.
USB Power Delivery (USB PD), uyumlu cihazlar arasında güç aktarımını düzenleyen standartlardan biri. Bazı telefonlarda ve taşınabilir bilgisayarlarda kullanılan PPS desteği de şarj gücünün daha esnek biçimde ayarlanmasına yardımcı olabiliyor.
Powerbankte Çevrim Verimi Nedir? 10.000 mAh Neden 10.000 mAh Şarj Vermez?
Birçok insanın düştüğü en büyük yanılgılardan biri, 10.000 mAh kapasiteli bir powerbankin 4.000 mAh bataryaya sahip bir telefonu tam 2.5 kez şarj edebileceğini düşünmek… İçerideki lityum piller 3.7V gerilimle çalışsa da enerji USB çıkışına aktarılırken 5V (veya hızlı şarjda daha yüksek voltajlara) dönüştürülür. Bu dönüşüm sırasında da ısı ve direnç nedeniyle kaçınılmaz bir enerji kaybı yaşanır. 
Genel olarak piyasadaki kaliteli cihazlara bakıldığındaysa çevrim verimi %60 ile %75 arasında değişir. Yani 10.000 mAh bir batarya, kayıpları da hesaba katarsak telefonunuza net olarak yaklaşık 6.000 ila 7.000 mAh civarında bir enerji aktarabilir. 
Uçakta Kaç mAh Powerbank Taşınabilir?
Seyahat ederken yanınızda powerbank taşımak oldukça akıllıca bir seçim. Ancak uçak yolculuğunda cihazın mAh değerinden önce Wh kapasitesini kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü havacılık kuralları bataryanın enerji kapasitesini watt-saat üzerinden değerlendiriyor.
Genel olarak 100 Wh altındaki taşınabilir lityum bataryalar, havacılık kuralları ve havayolunun koşulları çerçevesinde kabin bagajında taşınabilen ürünler arasında bulunuyor. Ancak yine de seyahat etmeden önce güncel operasyon kuralları ve havayolunun uygulamaları ayrıca kontrol etmenizde fayda var. 
Karşılaştırma yaparken yaklaşık olarak şu değerleri kullanabilirsiniz:



Pil kapasitesi
3,7 V üzerinden yaklaşık enerji




10.000 mAh
37 Wh


20.000 mAh
74 Wh


25.000 mAh
92,5 Wh


30.000 mAh
111 Wh



En İyi Powerbank Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Her powerbank gücü aynı olmadığından herkese hitap eden powerbankler de oldukça çeşitli. Mesela gün boyunca telefonunu bir kez şarj etmek isteyen biri için 10.000 mAh kapasiteli kompakt bir ürün yeterli olabilir. Birden fazla cihazı kullananlar veya dizüstü bilgisayarını şarj etmek isteyenler içinse daha yüksek kapasite ve çıkış gücü sunan modeller daha uygun olabilir. 
Telefon İçin En İyi Cep Boyu Powerbank Modelleri
Günlük kullanım için 10.000 mAh kapasiteli kompakt modeller ideal bir seçenektir. Xiaomi Mi 22.5W Fast Charge Powerbank 3: Fiyat ve performans dengesini koruyan, iki çıkışlı yapısıyla günlük koşturmacada kullanıcıların favorileri arasında yer alır.
Spigen EA2210 Slim: İnce profili ve alüminyum kasasıyla cepte taşımaya son derece uygundur, Quantum Boost teknolojisiyle hızlı dolum destekler.
Bix PB106: Kredi kartı boyutlarına yakın hafif yapısıyla minimalist kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği alternatiflerdendir.
Laptop Şarj Edebilen En İyi 100W Powerbank Seçenekleri
Dizüstü bilgisayarını prizden bağımsız olarak dışarıda kullanmak zorunda olanlar için yüksek watt çıkışlı model kullanmak daha iyi olacaktır. Ugreen Nexode 145W / 25.000 mAh güçlü çıkış portları sayesinde aynı anda hem dizüstü bilgisayarınızı hem de telefonunuzu yüksek hızda besleyebilir.
Baseus Free2Pull 65W veya EnerFill FC31 45W ise laptoplarınızı güvenle şarj edebilecek düzeyde yüksek enerji çıkışı sunar, kompakt yapısıyla dikkat çeker.
Kamp ve Uzun Seyahat İçin En İyi Yüksek Kapasiteli Powerbankler
Elektriğe erişimin olmadığı yerlerde veya uzun yolculuklarda kullanmak için 20.000 mAh ve üzeri kapasiteler tercih edilmelidir. Baseus Bipow serisi (20.000 mAh - 30.000 mAh) çoklu çıkış portları ve dayanıklı gövdesiyle birden fazla cihazı günlerce ayakta tutabilir. Xiaomi Redmi 20.000 mAh ise bütçesini zorlamadan yüksek kapasite arayanlar için yaygın olarak tercih edilen modellerden biridir.
Kablosuz ve Manyetik Şarj Destekli En İyi Powerbank Modelleri
Kablo karmaşasından kurtulmak isteyen akıllı telefon sahipleri için manyetik modeller hayat kurtarıcı olabilir. Baseus PicoGo Qi2 / EnerFill FM serisi, telefonun arkasına mıknatısla tutunarak kablosuz kullanım kolaylığı sunar. Verbatim Charge 'n' Go da hafif yapısı ve hareket halindeyken kopmayan güçlü manyetik tutuşuyla öne çıkar.
En İyi Powerbank Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Powerbank markalarını karşılaştırırken kapasite, maksimum çıkış gücü, port sayısı, kablosuz şarj desteği ve güvenlik özelliklerini birlikte değerlendirmek gerekiyor. Bir ürünün yüksek watt değeri sunması, diğer bütün özelliklerde de daha başarılı olduğu anlamına gelmiyor.



Marka - Model
Kapasite
Maksimum çıkış gücü
Öne çıkan özellik




Xiaomi Mi 22.5W
10.000 mAh
22.5W
Yaygın uyumluluk, fiyat-performans


Baseus EnerFill FC31
10.000 mAh
45W
Dijital ekran, dahili kablo


Ugreen Nexode
20.000 - 25.000 mAh
65W - 145W
Üst düzey laptop desteği, akıllı ekran


Spigen Slim
10.000 mAh
22.5W
Premium ince kasa tasarımı



Çıkış Portu Sayısı ve Eş Zamanlı Şarj Performansı Karşılaştırması
Pek çok powerbank üzerinde birden fazla USB-A ve USB-C portu barındırır. Ancak aynı anda iki ya da üç cihazı bağladığınızda toplam güç çıkışı portlar arasında bölünür. Örneğin 22.5W gücündeki bir cihaz, iki telefon takıldığında gücü paylaştırarak hızlı şarj özelliğini yavaşlatabilir. Yüksek watt değerine sahip Ugreen ve Baseus gibi markaların üst segment modelleri ise çoklu port kullanımında bile akıllı güç dağıtımı yaparak her cihaza yeterli akımı ulaştırmaya çalışır. 
Ekranlı Powerbanklerde Şarj Göstergesi Ne Kadar Doğru?
Eski tip dörtlü minik LED lambalar powerbankin doluluk oranını yalnızca %25'lik dilimler halinde kabataslak gösterir. Günümüzdeki yeni nesil dijital ekranlı modeller yüzde bazında tam doluluk oranını ve hatta anlık watt çekişini ekrana yansıtır. Kullanıcı yorumlarına göre bu dijital ekranlar, kalan enerjiyi planlamak açısından klasik LED lambalara kıyasla çok daha hassas ve güvenilirdir. 
Powerbanklerde Pil Kimyası: Li-ion ve Li-Po Karşılaştırması
Li-ion (Lityum-iyon): Genellikle silindirik piller şeklinde üretilir. Maliyetleri daha uygundur ancak fiziksel olarak daha ağırdırlar ve zamanla hücre performanslarında düşüş görülebilir.
Li-Po (Lityum-polimer): Daha esnek ve ince biçimlerde üretilebildiği için ince powerbank tasarımlarının vazgeçilmezidir. Isınmaya karşı dirençleri bir miktar daha iyidir ve güvenlik sınırları yüksektir; ancak maliyetleri Li-ion pillere göre bir adım daha pahalıdır.
Powerbank Markaları: Kullanıcı Yorumları
Kullanıcı yorumları, teknik özellik tablolarında göremediğiniz bazı ayrıntıları ortaya çıkarabiliyor. Ürünün çantada ne kadar yer kapladığı, şarj sırasında ısınıp ısınmadığı veya farklı telefonlarla beklenen hıza ulaşıp ulaşmadığı bu ayrıntılar arasında.
Kullanıcılar Vaat Edilen Şarj Hızını Alabiliyor mu?
Alışveriş sitelerindeki ve teknoloji forumlarındaki kullanıcı deneyimleri incelendiğinde kaliteli markaların vadettikleri hızlı şarj değerlerini uygun kablolarla kullanıldığında büyük ölçüde sağladığı görülüyor. Ancak kullanıcıların en sık düştüğü hata, ucuz ve kalitesiz şarj kabloları kullanmaktır. 100W destekli bir powerbanke eski tip ince bir kablo taktığınızda akım düşer ve şarj süresi uzar. 
Yorumlara Göre Powerbankler Kaç Çevrimde Kapasite Kaybediyor?
Kullanıcı yorumlarına göre kaliteli lityum polimer pilli powerbankler ortalama 300 ila 500 tam şarj çevriminden sonra performanslarında belirgin bir düşüş yaşamaya başlar. Her gün düzenli olarak bitene kadar doldurulan bir cihaz, yaklaşık 1.5 - 2 yılın ardından ilk günkü kapasitesinin %80'ine gerileyebilir. 
Sık Seyahat Edenler Hangi Powerbank Boyutunu Öneriyor?
Sık seyahat edenlerin ortak önerisi, hem uçak kurallarına takılmamak hem de çantada hamallık yapmamak adına 10.000 mAh ile 20.000 mAh kapasite sınırını aşmamak yönünde. Çok ağır modeller bir süre sonra günlük kullanımda rahatsız edici olabiliyor. 
Powerbank Fiyatları 2026: Kapasite ve Watt Bazında

1.000 TL Altında En İyi Powerbank Modelleri
Bu bütçe aralığında genellikle 10.000 mAh kapasiteli, standart 10W ila 22.5W çıkış gücü sunan temel modeller yer alır. Günlük acil durumlar ve tek seferlik telefon dolumları için uygundur. S-Link veya giriş seviye Xiaomi alternatifleri bu segmentte bulunabilir. 
1.000-2.500 TL Arasında En İyi Powerbankler
Piyasada en çok talep gören segmenttir. 20.000 mAh kapasiteler, dijital ekranlar, hızlı şarj protokolleri ve bazen temel kablosuz/manyetik özellikler bu fiyat aralığında yer alır. Baseus ve Xiaomi'nin popüler hızlı şarjlı modelleri bu banttadır. 
2.500 TL Üzeri Premium Powerbank Seçenekleri
Laptop şarj edebilen 45W - 145W arası yüksek güçlü, akıllı renkli ekranlı, üst düzey malzeme kalitesine sahip Ugreen Nexode ve gelişmiş Baseus EnerFill serileri bu premium kategoridedir. Profesyonel kullanıcılar ve teknoloji meraklıları tarafından tercih edilir. 
Powerbank Hakkında Sık Sorulan Teknik Sorular

Güçlü bir powerbank almak isteyenlerin merak ettiği bazı teknik sorular da var. İşte bu merak edilen sorulardan bazılarının cevapları.
En İyi Powerbank Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Tek bir "en iyi" markadan söz etmek doğru olmaz; çünkü kullanıcı ihtiyaçları farklıdır. Güvenlik ve hücre kalitesi odaklı arayanlar için Anker ve Ugreen ön plana çıkarken, fiyat-performans ve yaygınlık denildiğinde Xiaomi ve Baseus liderliği paylaşır. 
Powerbank Gece Boyu Prizde Bırakılır mı?
Modern powerbanklerin çoğunda aşırı şarjı, kısa devreleri ve aşırı ısınmayı önleyen akıllı devre koruma çipleri bulunur. Bu nedenle cihaz dolduğunda akımı kendi keser. Yine de batarya sağlığını korumak adına tam doluma ulaştıktan sonra prizde günlerce unutulmaması önerilir. 
Powerbank Kaç Yıl Kullanılır?
Ortalama kullanım koşullarına ve kalitesine bağlı olarak bir powerbank, pil sağlığını büyük ölçüde koruyarak 2 ile 4 yıl arasında sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.  ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-powerbank-markalari-h227326.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/693212/693212-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Priz Aramaya Son: En İyi Powerbank Marka ve Modelleri - 2026  ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-oyun-konsolu-markalari-h227371.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:12:54 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Oyun Konsolu Markaları - 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Konsol alırken nelere dikkat edilmeli? PlayStation 5, Series X/S ve Switch 2 gibi oyun konsolları markalarını karşılaştırdık. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Bu rehberde 2026'nın en iyi oyun konsolu markalarını, farklı ihtiyaçlara yönelik konsol tavsiyelerini, abonelik sistemlerini ve fiyat-performans seçeneklerini karşılaştırıyoruz. 
Ayrıca dijital ve diskli konsollar arasındaki farklardan geriye dönük uyumluluğa, depolama alanından ikinci el konsol alırken dikkat edilmesi gerekenlere kadar satın alma kararınızı etkileyen konuları ele alıyoruz.
Oyun Konsolu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Oyun konsolu seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar var. Bu noktaların başında hangi oyunu oynamak istediğini belirlemek geliyor. Çünkü her platformun oyun kütüphanesi, kontrolcü özellikleri ve sunduğu hizmetleri farklılık gösterebiliyor. Bunun yanında konsolun depolama alanı, televizyonunuzun desteklediği çözünürlük ve yenileme hızı da deneyiminizi doğrudan etkiliyor.
Disk Sürümü ve Dijital Sürüm Konsol Arasındaki Fark Nedir?
Diskli konsollar, fiziksel oyun disklerini doğrudan çalıştırmanızı sağlar. Dijital versiyonlarda ise oyunları yalnızca mağazadan indirir veya abonelik servisleri üzerinden kütüphanenize eklersiniz.



Özellik
Diskli Konsol
Dijital Konsol




Fiziksel oyun kullanımı
Uyumlu diskler kullanılabilir
Fiziksel disk desteği yoktur


İkinci el oyun
Alınıp satılabilir / takas edilebilir
Dijital lisanslar kişiye özeldir, devredilemez


Oyun satın alma
Fiziksel mağazalar ve dijital market
Yalnızca dijital mağazalar


İnternet ihtiyacı
Güncelleme ve indirmelerde gerekebilir
Oyun indirmek için zorunludur


Başlangıç maliyeti
Modele göre bir miktar daha yüksek olabilir
Modele göre daha ekonomik olabilir



Konsol Oyunlarında 4K ve 120 FPS Desteği Neye Bağlı?
4K çözünürlüğü, FPS ise saniyede ekrana gelen kare sayısını ifade ediyor. İkisi de birbiriyle ilişkili olsa da aslında tamamen aynı şey değildir. Bir konsolun 4K çıkış verebiliyor olması, her oyunun yerel 4K ve 120 FPS'de çalışacağı anlamına gelmez. PlayStation 5 ve Xbox Series X/S modelleri uygun ekranlarda yüksek kare hızlarını destekler. Ancak gerçek performans oyunun grafik ayarlarına, geliştiricinin tercihine ve konsolun gücüne göre değişir.
Yüksek kare hızından tam anlamıyla yararlanabilmek için şu detaylara dikkat etmeniz gerekir:

Televizyonunuzun veya monitörünüzün 120 Hz desteği bulunmalıdır. 
Kaliteli ve uyumlu bir HDMI kablosu kullanılmalıdır.
Oynadığınız oyunun ilgili konsolda 120 FPS modunu desteklemesi şarttır.
Bazı yapımlarda yüksek FPS yakalamak adına çözünürlükten veya grafik detaylarından fedakarlık gerekebilir.

Dahili Depolama Kaç Oyuna Yetiyor?
Yeni nesil oyunların boyutları oldukça fazla yer kaplıyor. Bağımsız yapımlar birkaç gigabaytken, büyük bütçeli oyunlar yüzlerce gigabayta ulaşabiliyor. Üstelik işletim sistemi ve sistem dosyaları da cihazın içindeki alandan hatrı sayılır bir pay alıyor. Bu yüzden kutunun üzerinde yazan 1 TB ibaresi, oyunlar için tamamen boş olduğu anlamına gelmiyor.
En İyi Oyun Konsolları: Kullanım Amacına Göre - 2026

Herkese uyan tek bir "en iyi" konsol yoktur. Bilgisayarda oyununu oynamak isteyen biriyle televizyonda oyun oynamak isteyen birinin beklentileri doğal olarak farklılık gösterecektir. Eğer hangi modeli seçeceğiniz konusunda kararsız kaldıysanız, oyun konsolu tavsiyesi arayanlar için hazırladığımız kullanım amaçlarına göre ayrılan modellere göz atabilirsiniz.
Salon ve Televizyon Oyunu İçin En İyi Masaüstü Konsollar
PlayStation 5 Slim Sony'nin özel oyunlarını, zengin üçüncü taraf kütüphanesini ve DualSense kontrolcüsünün benzersiz dokunsal geri bildirimlerini deneyimlemek isteyenler için en güçlü tercihtir. Öte yandan saf performans arayan, Game Pass kütüphanesinin derinliklerinden sonuna kadar yararlanmak ve geçmiş nesil oyunları kütüphanesinde tutmak isteyen oyuncular Xbox Series X tavsiye edilir. Fiziksel disklerle işi olmayan, daha kompakt ve bütçe dostu bir yeni nesil deneyim arayanlar için de Xbox Series S iyi bir seçenektir. 
Taşınabilir Oyun İçin En İyi El Konsolu Modelleri
Nintendo Switch 2 Nintendo'nun eşsiz dünyasını ve hibrit esnekliği arayanlar için en cazip seçenektir. Bu konsol ile ister elinizde ister televizyona bağlayarak oyun oynayabilirsiniz. Geniş PC oyun kütüphanesini yanından ayırmak istemeyen oyuncular için Steam Deck OLED harika bir alternatif sunar. Fakat bu konsolda da her PC oyununun kusursuz çalışmayabileceğini unutmamak gerekir.
Çocuklar ve Aile Oyunları İçin En Uygun Konsol Seçenekleri
Ailece keyifli vakit geçirmek istiyorsanız Nintendo Switch 2, hareket algılayan kontrolcüleri ve eğlenceli parti oyunlarıyla bir numaradır. PlayStation ve Xbox da çocuklara hitap eden birçok yapım barındırır. Bu noktada kararınızı verirken oyunların yaş sınırlarına ve ebeveyn denetimi araçlarına mutlaka göz atmanız gerektiğini belirtelim.
Retro Oyun Sevenler İçin En İyi Konsol Alternatifleri
Eski nesil oyunları orijinal donanımında deneyimlemek isteyen koleksiyoncular için PS2, PS3, Xbox 360 gibi eski konsollar ikinci elde hâlâ ilgi görüyor. Ancak yeni nesilde Nintendo Switch 2 ve Xbox Series X|S'in sunduğu geriye dönük uyumluluk özellikleri, klasiklere ulaşmayı çok daha kolay hale getiriyor.
En İyi Oyun Konsolu Markaları: Ekosistem Karşılaştırması - 2026




Karşılaştırma
PlayStation
Xbox




Özel Oyunlar
PlayStation Studios yapımları
Xbox Game Studios yapımları


Abonelik Servisleri
PlayStation Plus
Xbox Game Pass


Geriye Dönük Uyumluluk
Geniş ölçüde PS4 desteği
Seçili dört nesil oyun desteği


Dijital Mağaza
PlayStation Store
Microsoft Store


Öne Çıkan Yönü
Sinematik hikaye oyunları &amp; DualSense
Zengin abonelik kütüphanesi &amp; Game Pass



PlayStation ve Xbox Özel Oyun Kütüphaneleri Karşılaştırması
PlayStation sinematik özel oyunları, PlayStation Plus avantajları, PS4 geriye dönük uyumluluğu ve DualSense deneyimiyle öne çıkıyor. Xbox tarafı ise geniş Game Pass kütüphanesi, dört nesle varan güçlü geriye dönük uyumluluğu ve konsol-PC entegrasyonuyla dikkat çekiyor. İki platform da kendi stüdyo oyunlarıyla öne çıkarken dijital mağazalarda PlayStation Store ve Microsoft Store yer alıyor.
Nintendo Konsollarını Diğerlerinden Ayıran Özellikler Nelerdir?
Nintendo ikonik oyun serileri ve hem elde hem televizyonda oynanabilen hibrit tasarımıyla ayrışıyor. Switch 2, önceki nesil oyunların çoğunu desteklerken aileler, saf oyun tasarımına odaklananlar ve taşınabilirlik arayanlar için en ideal tercihtir. PC kütüphanesini yanında taşımak isteyenler Steam Deck'e, masaüstü güç isteyenler ise klasik konsollara yönelmelidir.
Konsol Abonelik Servisleri Karşılaştırması: Hangisi Daha Avantajlı?



Servis
Öne çıkan yönü
Kime uygun?




PlayStation Plus
Kademeye göre çevrim içi oyun, aylık hediyeler ve geniş katalog
PlayStation sahipleri


Xbox Game Pass Essential
Temel oyun kataloğu ve çevrim içi çok oyunculu altyapı
Temel düzeyde Xbox deneyimi arayanlar


Xbox Game Pass Premium
Genişletilmiş zengin oyun kütüphanesi
Düzenli olarak farklı türler denemek isteyenler


Xbox Game Pass Ultimate
Tüm katalog ve ek çapraz platform hizmetleri
Birden fazla cihazda oyun oynayanlar



Güncel piyasa koşullarında abonelik ücretleri değişkenlik gösterebildiği için satın alma aşamasından hemen önce mağazalardan kontrol etmek en güvenlisidir. Senede sadece bir iki büyük oyun oynayıp geçiyorsanız, abonelik yerine doğrudan satın almak sizin için daha hesaplı olabilir.
Konsollarda Geriye Dönük Uyumluluk Hangi Modellerde Var?
PlayStation 5: PS4 oyunlarının büyük çoğunluğunu destekler.
Xbox Series X|S: Seçili Xbox, Xbox 360 ve Xbox One oyunlarıyla uyumludur.
Nintendo Switch 2: Önceki nesil uyumlu Switch oyunlarını çalıştırır.
Eski koleksiyonunuza güvenerek cihaz alıyorsanız, mutlaka platformların resmi uyumluluk listelerine göz atmalısınız.
Oyun Konsolu Markaları: Kullanıcı Yorumları - 2026

Kullanıcılar Konsol Gürültüsü ve Isınmasını Nasıl Değerlendiriyor?
Güçlü donanımlar çalışırken doğal olarak ısınır ve fan devreye girer. Ses seviyesi odanın sıcaklığına ve cihazın konumuna göre değişebilir. Konsolunuzu kapalı ve hava almayan TV ünitelerine sıkıştırmamak, fan ömrü ve sessizlik açısından çok önemli. Bir konsolu tanıtırken hiç ses çıkarmadığını söylemek, pek gerçekçi bir yorum olmayacaktır. Bu yüzden bakım ve temizlik de en az konsol kadar önemli.
Yorumlara Göre Kol Bataryası Ne kadar Dayanıyor?
Kablosuz kontrolcülerin şarj süresi titreşim yoğunluğuna, kulaklık kullanımına ve ışıklandırmalara göre değişir. Örneğin PlayStation 5'in DualSense kolu, sunduğu müthiş dokunsal geri bildirimler nedeniyle standart kollara göre biraz daha fazla enerji harcayabilir. Kol alırken şarj edilebilir batarya kapasitesini ve kablolu kullanım opsiyonlarını önceden incelemekte fayda var.
Konsol Sahipleri Depolama Yükseltmesini Gerekli Buluyor mu?
Eğer büyük depolama alanına sahip oyunları cihazda tutuyorsanız dahili alan bir süre sonra yetersiz kalabilir. PS5 için uyumlu hızlı M.2 SSD'lerle bu sorunu çözmek mümkün. Xbox tarafında ise özel depolama kartları devreye giriyor. Sadece bitirdiğiniz oyunları silerek ilerliyorsanız ek masrafa gerek kalmayabilir.
Oyun Konsolu Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Bu noktada fiyatlar döviz kuruna, garanti koşullarına ve satıcılara göre sürekli değiştiği için piyasayı bütçe bantlarına göre değerlendirmek en mantıklısı.
15.000 TL Altında En İyi Oyun Konsolu Seçenekleri
Bu bütçede sıfır yeni nesil cihazlar yerine ikinci el PlayStation 4, Xbox One veya temiz ikinci el Xbox Series S modelleri öne çıkıyor. Alırken cihazın kozmetik durumuna, kolların sağlamlığına ve tamir görüp görmediğine mutlaka dikkat edin.
15.000-30.000 TL Arasında En İyi Konsollar
Sıfır Xbox Series S ve dönemsel kampanyalı alternatifler bu aralıkta yer alır. Bütçe yaparken sadece konsolun fiyatını değil; ikinci bir kol, oyunlar ve abonelik masraflarını da hesaba katmayı unutmayın.
İkinci El Konsol Almak Mantıklı mı? Fiyat Karşılaştırması
İkinci el almak aynı paraya çok daha üst düzey bir donanıma ulaşmanızı sağlar ancak risk barındırır. Cihazı mutlaka elden görerek tüm portlarını, varsa disk sürücüsünü ve internet bağlantılarını test ederek satın alın.
SSS: Oyun Konsolu Markaları Hakkında Merak Edilenler - 2026

En İyi Oyun Konsolu Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Bu sorunun herkes için tek bir cevabı yok. PlayStation 5 Slim, PlayStation oyunlarını ve DualSense özelliklerini önemseyenler için; Xbox Series X, yüksek performans ve Xbox ekosistemi isteyenler için; Xbox Series S, dijital oyunlara odaklananlar için; Nintendo Switch 2 ise hibrit ve taşınabilir oyun deneyimi arayanlar için değerlendirilebilir.
Oyun Konsolu Kaç Yıl Güncel Oyun Desteği Alır?
Bu süre markaya, konsolun nesline ve oyun geliştiricilerinin tercihlerine göre değişir. Kesin bir yıl garantisi vermek mümkün değil. Satın almadan önce platformun güncel oyun takvimini ve desteklenen oyunları inceleyin.
Konsol mu Gaming PC mi? Maliyet Karşılaştırması
Konsollar genellikle daha standart bir donanım ve daha basit kurulum sunar. Gaming PC ise donanım yükseltme, farklı mağazaları kullanma ve bilgisayar uygulamalarından yararlanma konusunda daha esnektir. Toplam maliyeti karşılaştırırken bilgisayarın ekran kartı, işlemci, monitör ve çevre birimlerini de hesaba katın. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-oyun-konsolu-markalari-h227371.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/693325/693325-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Gamerlar Toplansın: En İyi Oyun Konsolu Markaları - 2026  ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-kablosuz-kulaklik-markalari-h227374.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:12:29 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Kablosuz Kulaklık Markaları - 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ 2026 yılının en iyi kablosuz kulaklık markaları ve modelleri hangileri? Tüm ihtiyaçlara hitap eden marka ve modelleri inceliyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ 2026'nın en iyi kablosuz kulaklık markaları arasında Apple, Samsung, Sony, Huawei ve Nothing öne çıkıyor. iPhone kullanıcıları için Apple AirPods Pro 3, Samsung telefon kullananlar için Galaxy Buds serisi, gelişmiş gürültü engelleme isteyenler için Sony, fiyat-performans odaklı kullanıcılar içinse Nothing ve Huawei modelleri değerlendirilebilir. En doğru seçim bütçenize, telefonunuza, pil ömrü beklentinize ve kulaklığı hangi ortamda kullanacağınıza bağlıdır.
Bu rehberde 2026'nın öne çıkan kablosuz kulaklık modellerini ses kalitesi, aktif gürültü engelleme, pil ömrü, mikrofon performansı ve fiyat-performans açısından karşılaştırıyoruz.
Kablosuz Kulaklık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Kablosuz kulaklık alırken ilk olarak hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Günlük müzik dinlemek için kompakt bir TWS kulaklık yeterli olabilirken uzun yolculuklar, spor aktiviteleri ve online toplantılar farklı özellikleri de gerektirebiliyor. Bu yüzden satın alma kararınızı sadece markaya ve fiyata göre vermemelisiniz. 
Kulaklık seçiminde şu özellikleri karşılaştırmanız faydalı olacaktır:

Ses kalitesi: Sürücü yapısı, ses dengesi ve desteklenen Bluetooth kodekleri dinleme deneyimini etkiler.
ANC performansı: Aktif gürültü engelleme, özellikle uçak, otobüs ve ofis gibi ortamlarda avantaj sağlayabilir.
Pil ömrü: Tek şarjla kullanım süresi ile şarj kutusunun sağladığı toplam süreyi ayrı değerlendirin.
Mikrofon kalitesi: Sık telefon görüşmesi yapıyor veya online görüşmelere katılıyorsanız önemlidir.
Konfor: Kulaklık uçlarının boyutu, ürünün ağırlığı ve kulağınıza uygunluğu uzun kullanımda belirleyicidir.
Dayanıklılık: IP sertifikası, ter ve su sıçramalarına karşı koruma seviyesi hakkında bilgi verir.
Bağlantı özellikleri: Multipoint, uygulama desteği ve telefonunuzla uyumluluk günlük kullanım kolaylığını artırabilir.

Bluetooth Kodek Nedir? SBC, AAC ve LDAC Arasındaki Fark
Bluetooth kodekleri, dijital sesin kablosuz bağlantı üzerinden nasıl kodlandığını ve aktarıldığını belirler. SBC, Bluetooth ses aktarımında yaygın olarak kullanılan temel kodektir. AAC, özellikle Apple cihazlarıyla kullanılan kulaklıklarda karşılaşabileceğiniz seçeneklerden biridir. LDAC ise uyumlu cihazlarda daha yüksek veri aktarım hızlarını destekler.



Kodek
Öne çıkan özelliği
Kime uygun?




SBC
Geniş cihaz uyumluluğu
Temel kablosuz dinleme isteyenler


AAC
Uyumlu cihazlarda verimli ses aktarımı
Özellikle Apple cihazı kullananlar


LDAC
Uyumlu bağlantıda daha yüksek aktarım hızı
Ses aktarım seçeneklerine önem verenler



Aktif Gürültü Engelleme (ANC) Nasıl Çalışır?
Aktif gürültü engelleme, kulaklıktaki mikrofonların çevredeki sesleri algılaması ve bunları azaltmaya yönelik karşıt ses sinyalleri oluşturmasıyla çalışıyor. Özellikle uçak motoru, klima ve toplu taşıma uğultusu gibi sürekli seslerde oldukça faydalı olabiliyor.
Ancak ANC için bütün sesleri tamamen ortadan kaldırdığını söylemek doğru olmaz. Ani sesler ve konuşmalar duyulmaya devam edebilir. Kulak içi modellerde silikon uçların kulağa iyi oturması da pasif yalıtımı ve genel gürültü engelleme performansını etkiliyor.
IP Sertifikası Kulaklıkta Ne Kadar Suya Dayanıklılık Sağlar?
IP sertifikası, bir cihazın toza ve suya karşı koruma seviyesini gösteriyor. Örneğin IPX4, su sıçramalarına karşı korumayı ifade ederken IP54 toz korumasıyla birlikte su sıçramalarına karşı koruma sağlıyor. IP57 ise belirli laboratuvar koşullarında geçici suya daldırmaya karşı korumayı ifade ediyor.
Bu dereceler ise kulaklığın her koşulda su geçirmeyeceği anlamına gelmiyor. Deniz suyu, sabunlu su ve zamanla oluşan yıpranma konusunda üreticinin talimatlarını dikkate almalısınız. Ayrıca şarj kutusunun koruma seviyesi kulaklıklardan farklı olabiliyor.
En İyi Kablosuz Kulaklık Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Bu noktada her kullanıcının ihtiyacı farklı olduğundan tek bir markayı öne çıkarmak doğru bir değerlendirme sağlamayacaktır. Günlük kullanımda pil ömrü ve rahatlık öne çıkarken spor yapanlar dayanıklılığa, sık seyahat edenler ANC'ye, toplantılara katılanlar ise mikrofon performansına daha fazla önem verebilir.
Günlük Kullanım İçin En İyi TWS Kulaklık Modelleri
TWS, iki kulaklığın birbirine kabloyla bağlanmadan çalıştığı tamamen kablosuz modelleri ifade ediyor. Bu ürünlerde küçük taşıma kutusu, kolay eşleşme ve gün içinde yeterli pil süresi öne çıkıyor. HUAWEI FreeBuds SE 3, temel kablosuz kulaklık ihtiyaçları için değerlendirilebilecek seçeneklerden biri. Tek şarjla 9 saate, şarj kutusuyla toplam 42 saate kadar müzik dinleme süresi vadeden bu kulaklıkta bluetooth 5.4 bağlantısı ve kulaklıklarda IP54 koruması bulunuyor. Ancak bu modelde aktif gürültü engellemenin olmadığını belirtmemiz gerekiyor. 
Daha kapsamlı bağlantı ve ses özellikleri isteyenler ise Nothing Ear (a) tercih edebilir. LDAC desteği, adaptif ANC ve iki cihaza aynı anda bağlanabilme özelliğiyle günlük kullanımın yanı sıra çalışma ortamlarında da değerlendirilebilir. Üretici verilerine göre ANC kapalıyken kulaklıklarda 9,5 saate, kutuyla toplam 42,5 saate kadar kullanım mümkün.
Spor ve Koşu İçin En İyi Kulak İçi Kablosuz Kulaklıklar
Koşarken veya spor salonundayken kulaklığın kulağa sağlam oturması ve ter karşısında uygun koruma sunması beklenir. Hareket sırasında sürekli yerinden çıkan bir kulaklık, ses kalitesi ne kadar iyi olursa olsun kullanım deneyimini olumsuz etkileyebilir.
Spor için kulaklık seçerken şu noktalara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz:

Ter ve su sıçramalarına karşı uygun IP sertifikası bulunmalı.
Kulaklık uçları kulağınıza uygun ölçüde olmalı.
Kontroller hareket sırasında kolay kullanılabilmeli.
Açık havada koşuyorsanız çevrenizdeki sesleri duymanıza yardımcı olan ortam sesi modu değerlendirilmeli.
Uzun antrenmanlarda tek şarjla yeterli kullanım süresi sunmalı.

Yine de kulaklıkların kulakta sabit kalması kişisel kulak yapısına da bağlı olabiliyor. Bu nedenle spor için satın alacağınız modeli mümkünse deneyerek seçmeniz daha doğru olur.
Uçuş ve Toplu Taşıma İçin En İyi ANC'li Kulak Üstü Modeller
Uçakla seyahat ederken veya toplu taşıma kullanırken kulak üstü kulaklıklar iyi bir alternatif oluşturabiliyor. Kulağı çevreleyen yapıları ve uzun pil ömürleri, bu modelleri uzun yolculuklarda kullanışlı hale getirebiliyor.
Sony WH-1000XM5, ANC açıkken 30 saate, kapalıyken 40 saate kadar müzik dinleme süresiyle öne çıkıyor. SBC, AAC ve LDAC kodeklerini desteklemesi farklı cihazlarla kullanım açısından da avantaj sağlayabiliyor.
Daha yeni bir model arayanlara Sony WH-1000XM6 seçeneği tavsiye ediliyor. 
Telefon Görüşmesi ve Toplantı İçin En İyi Mikrofonlu Kulaklıklar
Telefon görüşmesi ve toplantılar için kulaklık seçerken mikrofonun arka plan seslerini ne kadar azaltabildiğine, konuşmayı ne kadar doğal aktardığına ve bağlantının kararlılığına dikkat etmek gerekir. Apple AirPods Pro 3, bu noktada Apple cihazlarıyla entegre kullanım arayanların değerlendirebileceği modellerden biri. Samsung Galaxy Buds4 Pro, Samsung ekosistemindeki kullanıcılar için alternatif oluşturuyor. Sony WF-1000XM5 de ANC ve çoklu cihaz bağlantısı gibi özellikleriyle karşılaştırmaya alınabilir.
En İyi Kablosuz Kulaklık Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Kablosuz kulaklık markalarını karşılaştırırken tek şarjla kullanım süresini, şarj kutusunun sağladığı toplam süreyi, ANC'yi ve bağlantı seçeneklerini birlikte değerlendirmek gerekiyor.



Model
Pil süresi
Öne çıkan özellik
Kullanım amacı




HUAWEI FreeBuds SE 3
Tek şarjla 9 saate, kutuyla 42 saate kadar
Bluetooth 5.4, IP54
Günlük


Nothing Ear (a)
ANC kapalıyken 9,5 saate, kutuyla 42,5 saate kadar
LDAC, adaptif ANC, multipoint
Günlük veya çalışma


Sony WF-1000XM5
ANC açıkken 8 saate kadar
LDAC ve ANC
Ses ve gürültü engelleme


Apple AirPods Pro 3
ANC açıkken 8 saate, kutuyla 24 saate kadar
IP57, şeffaflık modu
Apple ekosistemi


Sony WH-1000XM5
ANC açıkken 30 saate, kapalıyken 40 saate kadar
Kulak üstü tasarım, ANC
Seyahat



Kulaklıklarda Batarya Ömrü Karşılaştırması: Kaç Saat Müzik?
Kulak içi modellerde tek şarjla kullanım süresiyle şarj kutusunun sağladığı toplam süreyi birbirinden ayırmak gerekiyor. Örneğin kutuyla 42 saate kadar kullanım sunan bir model, kulaklıkları tek şarjla 42 saat çalıştırmıyor. Kutu, kulaklıkları kullanım aralarında yeniden şarj ediyor.
ANC'nin açık olması, yüksek ses seviyesi ve bazı bağlantı özellikleri pil ömrünü azaltabiliyor. Gün içinde sık sık müzik dinliyorsanız toplam süreye, uzun süre kesintisiz kullanım yapıyorsanız tek şarjla sunulan süreye öncelik verin.
Çoklu Cihaz Eşleşmesi (Multipoint) Hangi Modellerde Var?
Multipoint, kulaklığın aynı anda birden fazla cihaza bağlı kalmasını sağlıyor. Örneğin bilgisayarda toplantı yaparken telefona gelen aramayı yanıtlamak isteyenler için yararlı olabiliyor. Nothing Ear (a) ve Sony WF-1000XM5, multipoint özelliğiyle değerlendirilebilecek modeller arasında yer alıyor. Bununla birlikte cihazlar arasında geçiş şekli telefonun işletim sistemine ve kulaklığın yazılımına göre değişebiliyor. Multipoint, iki cihazdan aynı anda bağımsız ses çalınacağı anlamına gelmiyor.
Şeffaflık Modu ve Ortam Sesi Performansı Karşılaştırması
Şeffaflık modu, dışarıdaki sesleri mikrofonlar aracılığıyla kulağınıza aktararak kulaklığı çıkarmadan çevrenizi duymanıza yardımcı oluyor. Sokakta yürürken, toplu taşımada anonsları dinlerken veya kısa bir konuşma yaparken kullanışlı olabiliyor.
Apple AirPods Pro 3, Sony WF-1000XM5 ve Nothing Ear (a), ortam sesi özellikleri açısından karşılaştırılabilecek seçenekler. Ancak sesin ne kadar doğal duyulduğu, rüzgâr sesinin kontrolü ve konuşmaların netliği modelden modele değişiyor. Bu nedenle satın almadan önce bağımsız testleri de incelemenizde fayda var.
Kablosuz Kulaklık Markaları: Kullanıcı Yorumları

Teknik özellikler, bir kulaklığın neler yapabildiğini gösteriyor. Ancak uzun süreli kullanımda konfor, bağlantı kararlılığı ve pil performansı gibi ayrıntılar da kararınızı etkiliyor. 
Kullanıcılar Uzun Süreli Kullanımda Kulak Konforunu Nasıl Buluyor?
Kulak içi modellerde konfor, kulak yapısına ve kullanılan uçların boyutuna göre değişiyor. Silikon uçların kulağa iyi oturması dış seslerin azaltılmasına yardımcı olurken fazla baskı hissi uzun süreli kullanımda rahatsızlık yaratabiliyor. Kulak üstü modellerde ise ağırlık, baş bandının baskısı ve kulak yastıklarının malzemesi önem kazanıyor. Özellikle gün boyunca toplantılara katılıyor veya uzun süre müzik dinliyorsanız yalnızca ses kalitesine göre karar vermeyin.
Yorumlara Göre ANC Performansı Hangi Ortamlarda Yeterli?
Aktif gürültü engelleme, sürekli ve düşük frekanslı seslerde genellikle daha etkili oluyor. Uçak motoru, klima ve toplu taşıma uğultusu bu seslere örnek gösterilebilir. Buna karşılık konuşmalar, korna ve ani sesler daha fazla duyulabiliyor. Bu noktada testlerin hangi ortamda yapıldığı da oldukça önemli.
Kulaklık Sahipleri Kutu Bataryasını Günlük Kullanımda Yeterli Buluyor mu?
Şarj kutusunun sağladığı ek enerji, gün içinde kulaklıkları yeniden şarj etme ihtiyacını azaltabiliyor. Ancak gerçek kullanım süresi; müzik dinleme sıklığına, ANC kullanımına, ses seviyesine ve kutunun ne kadar düzenli şarj edildiğine bağlı.
Kablosuz Kulaklık Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Kablosuz kulaklık fiyatları ürünün özelliklerine, satıcıya, garanti koşullarına ve kampanyalara göre değişiyor. 
1.500 TL Altında En İyi Kablosuz Kulaklık Modelleri
Bu bütçede seçim yaparken temel ses özellikleri, pil ömrü ve garanti koşulları öncelikli olmalı. HUAWEI FreeBuds SE 3, ANC gerektirmeyen günlük kullanım için araştırılabilecek modellerden biri. Ancak mevcut araştırmada bu ürünün 1.500 TL altında satıldığını doğrulayan güncel bir ilan bulunmadığından doğrudan bu bütçenin en iyi modeli olarak gösterilemiyor.
1.500-5.000 TL Arasında En İyi Kablosuz Kulaklıklar
Nothing Ear (a), özellik ve fiyat dengesini önemseyenlerin inceleyebileceği seçeneklerden biri. Araştırma sırasında Türkiye'deki satış ilanlarında siyah model için 4.599 TL, sarı model için 4.186 TL fiyatlar görüntülenmişti. Bu değerler farklı renk ve satıcı seçeneklerine aitti; satın alma öncesinde güncel fiyatın yeniden kontrol edilmesi gerekiyor.
5.000 TL Üzeri Premium Kablosuz Kulaklık Seçenekleri
Premium modellerde gelişmiş ANC, ortam sesi özellikleri, ekosistem entegrasyonu ve farklı bağlantı seçenekleri öne çıkıyor. Ancak yüksek fiyat her kullanıcı için aynı ölçüde avantaj sağlamıyor. Apple AirPods Pro 3, ANC açıkken 8 saate kadar dinleme süresi, şarj kutusuyla 24 saate kadar kullanım ve IP57 koruması sağlıyor.  Apple ekosisteminin haricinde Samsung Galaxy Buds4 Pro da bu noktada tercih edilebilecek güçlü bir marka olarak öne çıkıyor.
SSS: Kablosuz Kulaklık Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Kablosuz Kulaklık Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Apple, iPhone kullanıcıları için, Samsung, kendi cihaz ekosistemini kullananlar için, Sony, ANC ve gelişmiş ses özelliklerini önemseyenler için, Huawei ve Nothing ise farklı bütçe ve kullanım ihtiyaçları için değerlendirilebilir. Burada verilecek en doğru tavsiye, bütçenize ve kullanım amacınıza bağlıdır.
Kablosuz Kulaklık Bataryası Değiştirilebilir mi?
Çoğu TWS kulaklığın bataryası kullanıcı tarafından kolayca değiştirilemiyor. Onarım veya batarya değişimi imkânı modele ve üreticinin servis politikasına göre farklılık gösteriyor. Satın almadan önce servis ve onarım koşullarını kontrol edin.
Kulak İçi mi Kulak Üstü mü Daha Sağlıklı?
Her iki tasarım da uygun ses seviyesinde ve doğru kullanıldığında tercih edilebilir. Kulak içi modeller daha taşınabilirken kulak üstü modeller kulağı çevreleyen yapılarıyla farklı bir konfor sunabiliyor. Önemli olan sesi gereğinden fazla açmamak, uzun dinleme aralarında mola vermek ve rahatsızlık hissettiğinizde kulaklığı çıkarmaktır. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-kablosuz-kulaklik-markalari-h227374.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/693343/693343-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Müzik Zevkinizi İkiye Katlayacak En İyi Kablosuz Kulaklık Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-hava-temizleyici-markalari-h227506.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:12:10 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Hava Temizleyici Markaları - 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ 2026'nın en iyi hava temizleyici markaları ve modelleri bu rehberde! CADR değerleri, H13 HEPA filtre farkları, yıllık bakım giderleri ve bütçenize en uygun hava temizleyici tavsiyeleri veriyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Bulunduğunuz ortamın havasını tamamen yenilemek, alerjenleri yok etmek ve soluduğunuz havayı en saf hale getirmek istiyorsanız, en iyi hava temizleyici tavsiyeleri tam olarak aradığınız çözüm olabilir. Bu noktada doğru bir seçim yapmak, CADR değerlerinden HEPA filtre sınıflarına, oda büyüklüğünden yıllık bakım giderlerine kadar pek çok teknik detayı göz önünde bulundurmayı gerektiriyor.
Bu kapsamlı rehberde en iyi hava temizleyici markalarını inceleyerek farklı ihtiyaçlara yönelik en doğru hava temizleyici tavsiyelerini bir araya getirdik.
Hava Temizleyici Teknik Özellikleri: CADR ve Filtre Sınıfları - 2026

Hava temizleyici sınıfına ait birden fazla model bulunsa da her marka ve model maalesef kusursuz değil. Teknik verilere odaklanarak paranızı en verimli şekilde değerlendirebileceğiniz bir hava temizleyicisi satın almak, bu noktada yapılabilecek en akıllıca hamlelerden olacaktır. 
CADR Değeri Nedir? Oda Metrekaresine Göre Nasıl Hesaplanır?
CADR (Clean Air Delivery Rate), yani Temiz Hava Dağıtım Oranı, bir cihazın belirli bir süre içinde ne kadar havayı temizleyebildiğini gösteriyor. Metrekare hesabı yapılırken odanın taban alanı ile tavan yüksekliği çarpılarak toplam hacim bulunuyor. Seçtiğiniz cihazın CADR değerinin, odanın havasını saatte en az 4 ila 5 kez tamamen sirküle edebilecek kapasitede olması gerektiğini unutmayın.
HEPA Filtre Sınıfları Arasındaki Fark Nedir? H11, H13 ve H14
Filtre sınıflarında H11, H13 ve H14 ifadeleri, sanılanın aksine aynı sınıfta sıralanan üç eşdeğer HEPA seviyesi değildir. EN 1822 standardında H13 ve H14, HEPA filtre sınıfları arasında yer alırken E11, EPA sınıfındadır. Bu nedenle bir ürünün filtre sınıfını yalnızca pazarlama metnindeki ifadeye bakarak değerlendirmemek gerektiğini belirtmekte fayda var. Peki bu sınıflandırmalar ne anlama geliyor?

E11: İnce partikülleri yakalamaya yönelik EPA sınıfıdır. Ürün açıklamasındaki test standardı ve verimlilik bilgisi ayrıca incelenmelidir.
H13: EN 1822 sınıflandırmasında MPPS adı verilen en zor yakalanan partikül boyutunda en az %99,95 verimlilikle tanımlanır.
H14: Aynı test yaklaşımında en az %99,995 verimlilik sunan daha yüksek bir sınıftır.

Ev kullanımı için H13 sınıfı bir filtre, yeterli CADR ve doğru oda kapasitesiyle birlikte iyi bir seçenek olabilir. Ancak yalnızca filtre sınıfına bakarak cihazın tamamının performansı hakkında karar vermemelisiniz. Hava kaçağı, filtre montajı, fan kapasitesi ve cihazın bakım durumu da bu noktada oldukça önemli. 
İyonizatör ve UV Lamba Gerçekten Gerekli mi?
İyonizatörler partiküllere elektrik yükü vererek yere çökmelerini sağlar. Ancak bazı modellerde istenmeyen ozon salınımına yol açabilir. UV lambalar ise bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirmede etkilidir. Eğer sağlık açısından bir hassasiyetiniz varsa, ozon üretmeyen ve sertifikalı filtreleme sistemlerine sahip modelleri önceliklendirmenizi öneririz.
En İyi Hava Temizleyici Modelleri: Kullanım Alanına Göre - 2026

Her cihaz her odaya uyum sağlamaz. İhtiyacınıza uygun modeli seçebilmeniz için kullanım alanlarına göre bir tercih yapmanız daha doğru olacaktır.
Yatak Odası İçin En Sessiz Hava Temizleyici Modelleri
Yatak odasında kullanılacak cihazın ses seviyesi kritik önem taşır. Gece modunda 20-25 dB ses seviyesinin üzerine çıkmayan, ışıkları tamamen kapatılabilen veya kısılabilen modeller uyku kalitenizi bozmadan sabaha kadar çalışabilir. Bu noktada Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact, daha küçük odalar için değerlendirilebilecek kompakt modellerden biridir. Verilerine göre 230 m³/sa CADR değeri ve uyku modunda yaklaşık 20 dB(A) ses seviyesi mevcut.
Düşük hızda çalıştırma seçeneği arayanlar ise Philips 1000 Serisi AC1711/10 modelini inceleyebilir. 
Salon ve Geniş Alanlar İçin En Yüksek CADR'lı Modeller
Geniş salonlarda daha yüksek CADR değeri, havanın daha hızlı temizlenmesine yardımcı olabilir. Bu kategoride Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro ve Levoit Vital 200S Pro gibi modeller değerlendirilebilir.
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro, 500 m³/sa CADR değeriyle geniş alanlarda daha yüksek hava dolaşımı isteyen kullanıcılar için öne çıkıyor. Levoit Vital 200S Pro ise daha geniş yaşam alanları ve evcil hayvan bulunan evler için incelenebilecek alternatiflerden biri. 
Evcil Hayvan Sahipleri İçin En İyi Tüy ve Koku Filtreli Cihazlar
Patili dostların bulunduğu evlerde havada dolaşan ince partikülleri yakalamak ve kokuları azaltmak gibi ihtiyaçları da birbirinden ayırmak gerekiyor. Ön filtre, daha büyük tüyleri ve toz parçalarını tutmaya yardımcı olurken ince partiküller için yüksek verimli filtreleme sistemi gerekiyor. Aktif karbon ise belirli gazların ve kokuların azaltılmasında rol oynayabilir. Bu amaçla Levoit Vital 200S Pro ve Xiaomi Smart Pet Care Air Purifier modelleri incelenebilir. 
Alerji ve Polen Sezonu İçin En Etkili Hava Temizleyiciler
Polen ve ev tozu gibi havada taşınan partiküller için yüksek verimli filtreye ve odanın büyüklüğüne uygun CADR değerine sahip bir cihaz tercih edilebilir. Philips 1000 Serisi AC1711/10, Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro ve Levoit Core 300S Pro bu amaçla karşılaştırılabilecek modeller arasındadır.
Philips AC1711/10, üretici açıklamasında HEPA NanoProtect, aktif karbon ve ön filtre katmanlarıyla sunulur. Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro ise yüksek CADR değeri ve partikül algılamaya yönelik sensörleriyle dikkat çeken modellerden. Levoit Core 300S Pro'nun Türkiye'de satılan yedek filtresi, üretici distribütörünün sayfasında True HEPA 13 olarak tanımlanıyor.
En İyi Hava Temizleyici Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Piyasada öne çıkan markaların teknik altyapılarını, filtre maliyetlerini ve enerji tüketimlerini doğrudan karşılaştırarak karar vermenizi kolaylaştıracak detayları inceleyelim.



Marka ve Seri Odaklı
Öne çıkan özellik
Kullanım açısından değerlendirme




Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact
230 m³/sa CADR; uyku modu
Küçük oda ve yatak odası için değerlendirilebilir


Xiaomi Smart Air Purifier 4
400 m³/sa CADR
Orta büyüklükte alanlar için alternatif


Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro
HEPA NanoProtect ve aktif karbon; 300 m³/sa CADR
Sensörlü, çok katmanlı filtre sistemi isteyenler için


Levoit Core 300S Pro
True HEPA 13 filtre; akıllı özellikler
Küçük ve orta büyüklükte alanlar için değerlendirilebilir


Dyson Purifier Cool PC2 De-NOx
HEPA H13 sınıfı filtreleme; fan işlevi
Hava temizleme ile hava akışını tek cihazda isteyenler için



Filtre Değişim Maliyeti Karşılaştırması: Yıllık Gider Ne Kadar?
Hava temizleyici satın alırken cihazın ilk etiket fiyatı kadar 6 ila 12 ayda bir yenilenmesi gereken yedek filtrelerin fiyatları da bütçenizi doğrudan etkiler. Bazı markalar ucuz cihaz satıp filtrelerden yüksek kâr elde ederken bazı markalar ekonomik yedek filtre politikası izler. Satın almadan önce orijinal ve muadil filtre fiyatlarını mutlaka kontrol etmelisiniz.
Hava Kalitesi Sensörü Olan Modeller Ne Kadar Hassas?
Cihazların bünyesinde bulunan kızılötesi veya lazer tabanlı sensörler, havadaki PM2.5 (mikroskobik ince toz) yoğunluğunu ölçer. Lazer sensörlü cihazlar toz değişimine saniyeler içinde tepki verirken, ucuz kızılötesi sensörler tepki vermekte gecikebilir.
Enerji Tüketimi Karşılaştırması: 24 Saat Çalışma Maliyeti
Hava temizleyicilerde genellikle düşük watt çeken DC motorlar kullanılıyor. Cihazı günün 24 saati boyunca kesintisiz olarak çalıştırsanız bile aylık elektrik faturanıza yansıyacak tutar son derece düşüktür. Dolayısıyla enerji sarfiyatı konusunda endişe etmenize gerek yoktur.
Hava Temizleyici Markaları: Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılar Kaç Günde Hava Kalitesi Farkı Hissediyor?
Gerçek kullanıcı deneyimlerine bakıldığında kaliteli bir cihaz ilk 24 ila 48 saat içinde odadaki ağır kokuların azaldığını ve sabah uyanıldığında burun tıkanıklığının hafiflediğini net bir şekilde hissettirebiliyor.
Yorumlara Göre Gece Modunda Ses Seviyesi Uyku İçin Uygun mu?
Kullanıcı yorumlarına bakıldığında en sevilen cihazlar gece modunda 20 dB seviyelerinde çalışan sessiz modeller oluyor. Kaliteli markaların en düşük kademesinde adeta ses duyulmazken, daha düşük fiyat etiketi sunan markalarda motorun çıkardığı tiz uğultu sesinin uyku kalitesini olumsuz etkilediği sıkça dile getiriliyor.
Filtre Ömrü Kullanıcılara Göre Belirtilen Süreyi Tutuyor mu?
Üretici firmalar filtre ömrünün genellikle 12 ay olduğunu iddia ediyor. Ancak evcil hayvan beslenen, sigara içilen veya sürekli toz alan bir bölgedeki evlerde bu süre 5 ila 8 aya kadar düşebiliyor. Neyse ki akıllı cihazlardaki yüzde bazlı filtre ömrü göstergeleriyle bu süreci şeffaf şekilde takip edebilirsiniz.
Hava Temizleyici Fiyatları 2026: Oda Büyüklüğüne Göre

3.000 TL Altında En İyi Hava Temizleyici Modelleri
Nispeten küçük odalar, çalışma masası çevreleri veya bebek odaları için ideal olan kompakt masaüstü modeller bu fiyat bandında yer alır.
3.000-8.000 TL Arasında En İyi Hava Temizleyiciler
Orta büyüklükteki salonlar ve yatak odaları için en çok tercih edilen, sensörlü ve tatmin edici CADR değerine sahip cihazların yoğunlaştığı segmenttir. Bu aralıkta Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact, Xiaomi Smart Air Purifier 4 tercih edilebilir.
8.000 TL Üzeri Premium Hava Temizleyici Cihazları
Akıllı ev entegrasyonları, medikal sınıf filtreleme, çok yüksek CADR değerleri ve şık tasarımlarıyla geniş evlere hitap eden üst düzey modellerdir. Levoit Core 300S Pro,
Levoit Vital 200S Pro ve Dyson Purifier Cool PC2 De-NOx bu fiyat aralığındaki bütçe için oldukça yeterlidir.
Hava Temizleyici Hakkında Sık Sorulan Teknik Sorular

En İyi Hava Temizleyici Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Her evin ihtiyacı farklı olduğundan "en iyi" olabilecek tek bir markadan söz edemeyiz. Ancak bütçenize ve odanızın metrekaresine uygun, H13 filtreli ve yedek filtresi kolay bulunabilen bir marka ve model seçmek burada en mantıklı hava temizleyici tavsiyesi olacaktır.
Hava Temizleyici Pencere Açıkken Çalıştırılır mı?
Pencere açıkken dışarıdan sürekli toz, egzoz gazı ve polen gireceği için cihaz kapasitesinin üzerinde çalışmak zorunda kalır. Bu durum filtre ömrünü hızla tüketir; bu yüzden oda havalandırılırken cihazın kapatılması önerilir.
Hava Temizleyici Kaç Saat Açık Kalmalı?
Hava temizleyiciler ev içindeki havayı sürekli taze tutmak için 7/24 çalıştırılmaya uygundur. Düşük kademelerde elektrik tüketimi minimum düzeyde olduğu için gün boyu açık kalmasında sakınca yoktur. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-hava-temizleyici-markalari-h227506.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/693748/693748-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Evinizin Havasını Değiştirecek Akıllı Çözümler: En İyi Hava Temizleyici Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-kahve-makinesi-markalari-h227530.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:11:46 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Kahve Makinesi Markaları 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ En iyi kahve makinesi hangisi? Espresso, filtre ve kapsüllü makineler arasındaki farklar, fiyatlar ve en iyi kahve makinesi tavsiyeleri 2026 rehberimizde! ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Espresso ve latte için De’Longhi ile Philips gibi markaların espresso makineleri, hızlı hazırlık için Nespresso kapsüllü modelleri, filtre kahve için Karaca ve Philips seçenekleri, Türk kahvesi içinse Arzum OKKA, Beko ve Karaca modeller genelde değerlendiriliyor. Peki en iyi kahve makinesi hangisi?
Bu kapsamlı rehberde sizin için teknoloji dünyasındaki son yenilikleri barındıran kahve makinelerini inceliyoruz. 
Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Kahve makinesi almadan önce ilk kararınız, hangi kahveyi ne sıklıkla içtiğiniz olmalı. Her gün birkaç fincan filtre kahve hazırlayan biriyle espresso bazlı içecekleri seven birinin ihtiyaçları aynı değil. Makinenin fiyatı kadar temizliğinin kolay olması, tezgahta kapladığı yer ve düzenli olarak satın almanız gereken malzemeler de önemli.
Bar Basıncı Nedir? Espresso İçin Kaç Bar Gerekir?
Genellikle espresso makinelerinde karşılaşılan “bar” değeri, pompanın oluşturduğu basıncı ifade ediyor. Ancak yalnızca yüksek bar değerine bakarak bir makinenin daha iyi espresso hazırlayacağını düşünmemek gerek. Kahvenin öğütülme derecesi, kullanılan kahve miktarı, su sıcaklığı ve demleme süresi de fincandaki sonucu etkiliyor.
Ev tipi espresso makinelerinde 15 veya 19 bar gibi değerler görülebilir. Örneğin Philips 2200 Serisi EP2220/10 modelinin teknik bilgilerine bakıldığında 15 bar basınç belirtildiğini görüyoruz. Yine de iki makineyi karşılaştırırken pompa basıncının yanında sıcaklık kontrolüne, öğütücüye ve kullanım kolaylığına da bakmak gerekir.
Kapsüllü, Öğütücülü ve Filtre Makineler Arasındaki Fark Nedir?
Kapsüllü makineler, kahvenin önceden porsiyonlanmış kapsüllerle hazırlanması sayesinde hızlı ve zahmetsiz bir kullanım sunuyor. Öğütme veya kahve miktarını ayarlama gibi işlerle uğraşmanız gerekmez. Bunun karşılığında makineye uygun kapsülleri düzenli olarak satın almanız gerekir.
Öğütücülü tam otomatik makineler, kahve çekirdeğini hazırlama sırasında öğütür. Bu modeller, taze çekirdek kullanmak isteyen ve tek tuşla kahve hazırlamayı tercih eden kişiler için uygun olabilir. Ancak makinenin bakımını ve temizliğini ihmal etmemek gerektiğini de hatırlatalım.
Filtre kahve makineleri ise daha fazla miktarda kahveyi tek seferde hazırlamak isteyenlere hitap eder. Özellikle evde birkaç kişi kahve içiyorsa veya kahvenizi gün boyunca yudumlamak istiyorsanız pratik bir seçenektir.
Termoblok ve Kazanlı Sistem Isınma Süresini Nasıl Etkiler?
Termoblok sistemlerde su, ihtiyaç duyulduğunda ısıtılan bir yapıdan geçiyor. Bu tasarım, makinenin kısa sürede kullanıma hazır hâle gelmesine yardımcı olabilir. Kazanlı sistemlerde ise su bir haznede ısıtılır. Sistemin tasarımına bağlı olarak sıcaklık kararlılığı ve buhar performansı değişebilir.
Burada tek bir sistemin her koşulda daha iyi olduğunu söylemek pek de doğru olmayacaktır. Makinenin kullanım amacı, sıcaklık kontrolü ve genel tasarımı birlikte değerlendirilmelidir. Sabah kahvenizi hızlıca hazırlamak istiyorsanız ısınma süresi önemli olabilir. Sütlü espresso içecekleri hazırlamayı seviyorsanız buhar performansı da kararınızı etkileyebilir.
En İyi Kahve Makinesi Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Kahve makinesi tavsiyesi verirken herkese tek bir model önermek yerine, seçenekleri kullanım alışkanlıklarına göre ayırmak daha mantıklı. Aşağıdaki modeller farklı ihtiyaçlara örnek oluşturuyor. 
Espresso ve Latte İçin En İyi Yarı Otomatik Makineler
Espresso hazırlama sürecine manuel olarak dahil olmak istiyorsanız De’Longhi Dedica gibi yarı otomatik modelleri değerlendirebilirsiniz. Bu tür makinelerde kahve miktarı, öğütülmüş kahvenin hazırlanması ve sıkıştırılması gibi adımlar sonuç üzerinde oldukça etkilidir. Başlarda beklediğiniz tadı yakalamanız biraz zor olsa da zamanla damak zevkinize göre ayarlamalar yapabilirsiniz. 
Daha az manuel işlem isteyenler için Philips 2200 Serisi EP2220/10 da değerlendirilebilecek bir seçenek sunuyor. Çekirdek kahveyle çalışan bu makine, dahili öğütücü içeriyor ve espresso ile kahve gibi içecekler hazırlayabiliyor. Klasik süt köpürtücüsüyle cappuccino ve latte macchiato için süt köpüğü de hazırlamak mümkün.
Pratiklik Arayanlar İçin En İyi Kapsüllü Kahve Makineleri
Mutfakta biraz daha pratiklik arıyorsanız ve fazla yer kaplamayan bir makine istiyorsanız Nespresso Essenza Mini değerlendirilebilecek seçenekler arasında yer alabilir. Bu makine, çekirdek kahveyle çalışanlardan farklı olarak kapsül sistemiyle çalışıyor ve espresso ya da daha uzun kahve tercihleri için kullanılabiliyor. 
Bu tip makinelerin en büyük avantajı ise hazırlama sürecinin çok basit olması. Kapsül sayesinde dakikalar içinde mükemmel bir kahve içmek mümkünken kapsül fiyatlarını da maliyete katmanızda fayda var. Bunun için her gün kaç fincan kahve tükettiğinizi hesaplayabilirsiniz.
Filtre Kahve İçin En İyi Makine Modelleri
Filtre kahveyi tek fincan yerine birkaç kişilik hazırlıyorsanız Karaca Just Coffee Aroma 2 in 1 gibi modelleri inceleyebilirsiniz. Filtre kahve makineleri, tek seferde birden fazla fincan kapasitesi sunduğu için oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Aynı zamanda bazı makineler çay demlemek için de kullanılabildiğinden avantajlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.
Türk Kahvesi İçin En İyi Otomatik Makine Seçenekleri
Türk kahvesini cezvede hazırlamak yerine tek bir tuşa basarak dakikalar içinde hazırlamak istiyorsanız Arzum OKKA, Beko ve Karaca’nın otomatik Türk kahvesi makinelerini karşılaştırabilirsiniz.
Bu kategoride seçim yaparken fincan kapasitesini, taşmayı önlemeye yönelik özellikleri, pişirme sonrasında temizliğin ne kadar kolay olduğunu ve makinenin kullandığınız fincan boyutlarına uygunluğunu kontrol etmelisiniz. Aynı markanın farklı modelleri arasında da özellik farkları bulunabilir.
En İyi Kahve Makinesi Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Markaları karşılaştırırken yalnızca fiyatlarına veya görünüşlerine göre değerlendirmek doğru olmayacaktır. Çünkü aynı fiyat aralığındaki iki makine, kahve hazırlama yöntemi ve bakım ihtiyacı bakımından oldukça farklı olabilir.



Marka ve model
Makine türü
Kimler değerlendirebilir?
Dikkat edilecek nokta




Philips 2200 EP2220/10
Tam otomatik espresso
Çekirdekten kahve hazırlamak isteyenler
Süt köpürtücüsü manuel kullanım gerektirir


Nespresso Essenza Mini
Kapsüllü
Hızlı ve zahmetsiz kahve isteyenler
Kapsül gideri hesaba katılmalı


Karaca Just Coffee Aroma 2 in 1
Filtre kahve ve çay
Birkaç fincan hazırlayanlar
Renk seçeneğine göre fiyat ve stok değişebilir


De’Longhi Dedica
Yarı otomatik espresso ailesi
Kahve hazırlama sürecine katılmak isteyenler
Öğütme ve hazırlama adımlarını öğrenmek gerekebilir


Arzum OKKA, Beko TKM ve Karaca Hatır serileri
Otomatik Türk kahvesi
Türk kahvesini pratik hazırlamak isteyenler
Kapasite ve özellikler modelden modele değişir



Öğütücü Kalitesi Karşılaştırması: Çelik ve Konik Bıçak Farkı
Öğütücülü bir makine alıyorsanız öğütücünün malzemesini ve ayar seçeneklerini kontrol edebilirsiniz. Bu noktada çelik veya seramik öğütücülerle karşılaşabilirsiniz ancak yalnızca malzemesine bakarak kahvenin daha lezzetli olacağını söylemek mümkün değil.
Philips 2200 EP2220/10 modelinin teknik özelliklerine bakıldığında 12 kademeli ayara sahip seramik öğütücü olduğu görülüyor. Bu ayarlar, kahvenin öğütülme derecesini farklı tercihlere göre değiştirmeye yardımcı olacaktır. 
Süt Köpürtme Sistemleri Karşılaştırması: Buhar Çubuğu ve Otomatik Sistem
Kahve keyfinizi latte veya cappuccino ile taçlandırıyorsanız süt köpürtme sistemi sanılandan daha önemli bir ayrıntı. Eğer makinede buhar çubuğu bulunuyorsa sütü kendiniz köpürtebilirsiniz. Elbette bu yöndem biraz pratik istese de köpüğün dokusunu zaman içinde kontrol etmeyi öğrenebilirsiniz.
Otomatik süt sistemlerinde ise hazırlama işleminin daha büyük bölümünü makine üstlenir. Bu tür makineler her ne kadar kullanımı kolaylaştırsa da sütle temas eden parçaların düzenli temizlenmesi gerektiğini unutmamak lazım. Philips 2200 EP2220/10, klasik süt köpürtücüsüyle çalışıyor. Bu nedenle tamamen otomatik süt hazırlama sistemi bekleyenlerin modelin çalışma biçimini önceden incelemesi iyi olacaktır.
Su Haznesi Kapasitesi ve Temizleme Kolaylığı Karşılaştırması
Su haznesinin kapasitesi, özellikle gün içinde birden fazla kahve hazırlayanlar için önemli bir detay. Küçük hazneli makinelerde daha sık su eklemek gerekirken büyük hazne makinenin tezgahta daha fazla yer kaplaması anlamına gelebilir.
Temizlik tarafında ise şu özelliklere bakabilirsiniz:

Demleme grubunun çıkarılıp durulanabilmesi
Damla tepsisinin kolay boşaltılması
Sütle temas eden parçaların rahat temizlenmesi
Kireç çözme uyarısı veya bakım programı bulunması
Üreticinin önerdiği temizlik malzemelerinin kolay bulunması

Kahve Makinesi Markaları: Kullanıcı Yorumları

Kahve makinesinde kullanıcı deneyimleri, diğer elektronik aletlerde olduğu gibi oldukça önemli. Bu noktada makinenin ne kadar süredir kullanıldığı, hangi özelliğine odaklanıldığı da dikkate değer bilgiler arasında.
Kullanıcılar Kapsül Maliyetini Uzun Vadede Nasıl Değerlendiriyor?
Kapsüllü makine alırken başlangıçta kullanım kolaylığı açısından makinenin fiyatı çok dert edilmeyebiliyor. Ancak düzenli kahve tüketen biriyseniz kapsüllere yapacağınız harcama, ay sonunda bütçenizi de doğrudan etkileyebilir. 
Basit bir matematikle bu tabloyu özetlersek bir kapsül kahve kutusunda 10 kapsül bulunduğunu ve kutunun 469 TL olduğunu varsayarsak kapsül başına maliyet 46,90 TL olur. Bu, belirli bir ürün için hesaplama örneğidir ve tüm kapsüllerin fiyatı aynı değildir. Güncel fiyatları kontrol etmek için tercih ettiğiniz kahve çeşidinin resmi satış sayfasına bakmanızda yarar var.
Yorumlara Göre Hangi Makineler Daha Kolay Temizleniyor?
Temizlik kolaylığı yalnızca kullanıcı yorumlarına bakılarak değerlendirilmemeli. Ürünün demleme grubunun çıkarılabilir olması, süt sisteminin kaç parçadan oluştuğu ve damlama tepsisinin nasıl boşaltıldığı gibi somut özellikler de karşılaştırılmalıdır.
Ev Baristaları Hangi Makineyi Başlangıç İçin Öneriyor?
Eğer kahve hazırlamayı yeni öğreniyorsanız ilk makinenizin pahalı bir model olması gerekmiyor. Önceliğiniz kolay kullanım ise kapsüllü bir makineyle başlayabilirsiniz. Çekirdek kahve kullanmak ve öğütme ayarlarını denemek istiyorsanız tam otomatik bir model de sizin için daha uygun olabilir.
Yarı otomatik espresso makineleri ise kahve miktarını ayarlama, öğütülmüş kahveyi hazırlama ve süt köpürtme gibi adımları öğrenmek isteyenlere hitap ediyor. Burada tek bir makinenin herkes tarafından önerildiğini söylemek için yeterli olsa da karşılaştırmalı kullanıcı verisi bulunmadan kesin bir sonuca varmak doğru olmaz.
Kahve Makinesi Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Kahve makinesi fiyatları makinenin türüne, sunduğu özelliklere ve markanın sunmuş olduğu kampanyalarına göre değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden yalnızca fiyatı düşük olduğu için bir modeli fiyat-performans açısından başarılı ilan etmek doğru değil. Önce makinenin hangi ihtiyaca hizmet ettiğine, daha sonra da ek maliyetlerine bakabilirsiniz.
5.000 TL Altında En İyi Kahve Makinesi Modelleri
Bu bütçede filtre kahve makineleri ve otomatik Türk kahvesi makineleri değerlendirilebilir. Örneğin Karaca Just Coffee Aroma 2 in 1modeli, bu bütçe aralığı için oldukça uygun seçeneklerden biri. Ürün sayfasındaki fiyat ve stok durumu değişebildiği için alışveriş öncesinde seçtiğiniz rengi ayrıca kontrol edebilirsiniz.
5.000-15.000 TL Arasında En İyi Kahve Makineleri
Bu fiyat aralığında genellikle kapsüllü modellerle karşılaşabilirsiniz. Nespresso Essenza Mini White, kapsülle çalışan ve kahveyi zahmetsiz hazırlamak isteyenler için değerlendirilebilir. Ancak bu fiyat aralığında karar verirken yalnızca makinenin ilk maliyetine bakmak yeterli değil. Daha önce de bahsettiğimiz gibi düzenli kapsül alacaksanız aylık tüketiminizi hesaplamanızda fayda var.
15.000 TL Üzeri Premium Kahve Makinesi Seçenekleri
Üst fiyat grubunda daha fazla ayar, farklı içecek seçenekleri veya tasarım odaklı modellerle karşılaşabilirsiniz. Ancak yüksek fiyat, her kullanıcı için daha iyi bir deneyim anlamına gelmiyor.
Bu bütçe aralığında kahve makinesi almadan önce şu özellikleri karşılaştırabilirsiniz:

Öğütücünün ayar seçenekleri
Sütlü içeceklerin ne kadar otomatik hazırlandığı
Kişisel içecek ayarlarının kaydedilip kaydedilemediği
Temizlik ve kireç çözme programları
Garanti, servis ve yedek parça koşulları

Güncel fiyatı ve stok durumu güvenilir bir satış sayfasında doğrulanmayan modeller için fiyat aralığı vermek yanıltıcı olabilir. Bu nedenle premium bir makine seçerken satın alacağınız modelin resmi ürün sayfasını ve güncel satış koşullarını kontrol edebilirsiniz.
SSS: Kahve Makinesi Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Kahve Makinesi Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Herkes için tek bir en iyi markadan söz etmek mümkün değil. Çekirdekten kahve hazırlamak isteyenler Philips gibi tam otomatik modelleri, hızlı kullanım arayanlar Nespresso'yu, filtre kahve sevenler Karaca gibi markaların filtre makinelerini, Türk kahvesi için otomatik çözüm isteyenlerse Arzum OKKA, Beko ve Karaca'nın ilgili modellerini karşılaştırabilir.
Kahve Makinesinde Kireç Çözme Ne Sıklıkla Yapılmalı?
Kahve makinelerinde kireç oluşumu, genelde kullanılan suyun sertliğine ve makinenin kullanım sıklığına bağlıdır. Makinenin bakım uyarısını ve üreticinin kullanım kılavuzundaki talimatları izleyerek makineyi temizleyebilirsiniz. Kireç temizliğini yalnızca kahvenin tadı değiştiğinde yapmak yerine, önerilen bakım programına uymak daha doğru olacaktır.
Kapsüllü Makine mi Öğütücülü Makine mi Daha Ekonomik?
Bu sorunun cevabı, gün içinde ne kadar kahve içtiğinize ve kullandığınız kapsül ya da çekirdeğin fiyatına bağlıdır. Kapsüllü makineler hazırlama kolaylığı sunarken her kahve için kapsül satın almanızı gerektirir. Öğütücülü makinelerde ise kahve çekirdeği kullanılır ve makinenin bakım giderleri de hesaba katılmalıdır. Karar vermeden önce aylık tüketiminize göre toplam maliyet hesabı yapmak gerektiğini unutmamalısınız. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-kahve-makinesi-markalari-h227530.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/693775/693775-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Barista Lezzetini Evinize Taşıyacak En İyi Kahve Makinesi Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-bulasik-makinesi-markalari-h227617.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:11:23 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Bulaşık Makinesi Markaları - 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ Bulaşık makinesi satın alırken nelere dikkat etmek gerekir? 2026 yılının en iyi bulaşık makinesi markalarını inceliyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Doğru bulaşık makinesiyle bu derdi de ortadan kaldırmak aslında oldukça kolay. Sadece yapılması gereken şey evin ihtiyacına yönelik iyi bir bulaşık makinesi satın almak.
Siz de bulaşık derdinden muzdaripseniz sizin için hazırladığımız en iyi bulaşık makinesi rehberini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Hazırsanız, başlayalım!
Bulaşık Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Öncelikle eviniz için bir bulaşık makinesi seçerken pazarda yüzlerce farklı modelin olduğunu bilmemiz gerek. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ev ve mutfak alışkanlıklarınıza uyan bir cihaz tercih etmektir.
Kaç Kişilik Bulaşık Makinesi Almalısınız? Kapasite Tablosu
Bulaşık makinelerinde gördüğümüz "kişi kapasitesi", en basit tabirle tek seferde yıkanabilen standart yemek takımı setini ifade ediyor. Ailenizin büyüklüğüne ve mutfak alışkanlıklarınıza göre doğru kapasiteyi seçmek enerji verimliliğine de katkı sağlayacaktır. Aşağıdaki tablodan kaç kişilik bulaşık makinesi tercih etmeniz gerektiğini inceleyebilirsiniz.



Hane büyüklüğü
Önerilen Kapasite
Uygun Model Tipi




Tek yaşayanlar / Öğrenciler / 2 Kişilik
6 - 10 Kişilik
Tezgah Üstü veya Slim (Dar) Model


3 - 4 Kişilik Standart Aileler
12 - 13 Kişilik
Standart Solo veya Ankastre Model


Kalabalık evler
14 - 15 Kişilik
Geniş İç Hacimli Üst Segment Model



Solo, Ankastre ve Tezgah Üstü Modeller Arasındaki Fark Nedir?
Bulaşık makinesi deyip geçmemek lazım, kendisinin tıpkı diğer cihazlarda olduğu gibi birçok modeli bulunuyor. Solo, ankastre veya tezgah üstü... Peki farkları ne? 

Solo Modeller: Mutfakta herhangi bir dolap boşluğuna ihtiyaç duymadan, tezgah altına veya uygun bir alana bağımsız olarak yerleştirilebilen taşınabilir cihazlardır.
Ankastre Modeller: Mutfak dolaplarının içerisine tamamen saklanan, dışarıdan bakıldığında dolap kapağıyla bütünleşen estetik ve şık tasarımlardır.
Tezgah Üstü Modeller: Kompakt yapılarıyla özellikle küçük mutfaklarda, ofislerde veya ankastre yeri olmayan dar alanlarda hayat kurtaran mini makinelerdir.

Kurutma Sistemleri Karşılaştırması: Yoğuşmalı ve Zeolit
Klasik ve yaygın olan yöntem yoğuşmalı sistemlerdir. Yıkama sonrasındaki sıcak su buharı makinenin soğuk iç duvarlarında yoğuşarak su damlacıklarına dönüşür ve böylece tahliye edilir. Zeolit teknolojisi ise üst segment premium makinelerde bulunur. Doğal bir mineral olan zeolit, nemi emerek ısıya dönüştürür; böylece plastik kaplar dahil bulaşıklar kusursuz ve ekstra enerji harcanmadan kurur.
En İyi Bulaşık Makinesi Modelleri: Kullanım İhtiyacına Göre - 2026

Her evin kapasitesi ve ihtiyacı farklı olduğundan tek bir modeli en iyi olarak önermek doğru olmayacaktır. Bu yüzden seçenekleri değerlendirirken kullanım amacına göre elemek en iyi seçimdir.
Kalabalık Haneler İçin En İyi 14-15 Kişilik Bulaşık Makineleri
Kalabalık ailelerin bulaşık ihtiyacı da gün içinde çok fazla olabiliyor. Bunun için en iyi marka ve modellerden biri olan Bosch SMS4IMW62T, geniş kapasiteli bir solo bulaşık makinesi arayanların inceleyebileceği modellerin başında geliyor. 14 kişilik kapasite, E enerji sınıfı, 50 dB ses seviyesi ve Eko programında çevrim başına 9,5 litre su tüketimi bulunan modelde enerji tüketimi 0,951 kWh, süresi ise 4 saat 10 dakika olarak biliniyor. 
Eğer daha üst segment bir alternatif arıyorsanız Bosch SMS8YDI82T de listeye eklenebilir. Model bilgilerine baktığımızda Zeolit bazlı kurutma, otomatik kapı açma, Home Connect ve ek bir üçüncü sepet gibi özellikler görüntüleniyor.
Küçük Mutfaklar İçin En İyi Slim ve Tezgah Üstü Makineler
Ufak mutfaklarda yer sıkıntısı da seçimleri doğrudan etkileyen en önemli unsurlar arasında. Dolayısıyla mutfakta yer kazanmak için slim, yani dar gövdeli bulaşık makinelerine yönelmek akıllıca bir tercih olacaktır. Bu modeller standart genişlikteki makinelerden daha az yer kaplayabilir. Ancak bu modellerin kendileri gibi iç hacimlerinin de sınırlı olduğunu unutmamak gerekiyor.
Tezgah üstü modeller de daha kompakt bir çözüm sunabilir. Fakat her küçük makine doğrudan tezgaha yerleştirilmeye uygun değildir. 
Bebekli Evler İçin En İyi Hijyen Programlı Modeller
Bebekli evlerde biberon, mama kabı ve sık kullanılan mutfak eşyalarının temizliği ebeveynler için çok önemli. Bu noktada hijyen odaklı programlar ve yüksek sıcaklık seçenekleri değerlendirilmelidir. Bosch SMS4IMW62T bu noktada iyi bir seçim olabilir çünkü özellikleri arasında Ekstra Hijyen seçeneği bulunuyor. Bu fonksiyonun normal programla birlikte etkinleştirildiğinde durulama sıcaklığını belirli bir süre yükselttiği biliniyor.
Yoğun Kullanım İçin En İyi Hızlı Program Sunan Makineler
Eğer evin içinde çok sık bulaşık birikiyorsa hızlı program sunan makineler tercih etmek hayat kurtarıcı olabilir. Ancak hızlı programın her zaman en kirli bulaşıkları bile kısa sürede tamamen temizlemediğini bilmekte fayda var. Bazı programlar hafif kirli bulaşıklar veya hızlı durulama için daha uygun olabilir. Bosch SMS4IMW62T'nin programları arasında Hızlı 45 °C ve Hızlı 65 °C seçenekleri bulunuyor. Ayrıca VarioSpeed işlevi de özellikleri arasında listeleniyor. Hangi programın ne kadar sürede tamamlandığını ve tüketim değerlerini öğrenmek için ürünün kullanım kılavuzuna bakmak gerekebilir.
En İyi Bulaşık Makinesi Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Marka karşılaştırmasında en sağlıklı yol, aynı türden ve benzer kapasitedeki modellerin teknik bilgilerini yan yana koymak olacaktır. Bir modelin daha sessiz olması, diğerinin daha az su tüketmesi veya farklı bir kurutma sistemi sunması mümkün. Bu nedenle yalnızca marka adına göre karar vermek yerine ürün etiketine bakmalısınız.



Model
Kapasite
Program sayısı
Öne çıkan özellik




Bosch SMS4IMW62T
14 kişilik
6
Home Connect, yarım yük, VarioSpeed


Bosch SMS8YDI82T
-
8
Zeolith, NaturalDry, Home Connect, AquaStop


Beko B 710 b
14 kişilik
Birden fazla program
HomeWhiz, otomatik kapı açma, Hızlı 49'


Arçelik A 710 b
14 kişilik
Birden fazla program
HomeWhiz, otomatik kapı açma


Profilo BM6320MA
-
6
Jet, HijyenEkstra, EkstraKuru



En Sessiz Bulaşık Makineleri: dB Değerine Göre Karşılaştırma
Bulaşık makinelerinde ses seviyesi desibel birimiyle ölçülüyor ve cihazın çalışırken çıkardığı gürültü miktarını gösteriyor. Örneğin Bosch SMS4IMW62T modeli resmi verilerine göre 50 dB ses seviyesine sahipken üst segment Zeolit kurutmalı Bosch SMS8YDI82T gibi modeller ekstra yalıtımları sayesinde çok daha düşük ses değerlerinde çalışıyor. Özellikle açık mutfaklı salonlarda veya gece saatlerinde çalıştırma alışkanlığı olan kullanıcılar için düşük dB değerine sahip makineler ideal bir seçim olacaktır.
Program Başına Su ve Elektrik Tüketimi Karşılaştırması
Makinelerin su ve enerji sarfiyatı seçilen yıkama programına ve cihazın verimlilik sınıfına göre değişiklik gösteriyor. Standart Eko programı verilerine bakıldığında Bosch SMS4IMW62T çevrim başına 9,5 litre su ve 0,951 kWh elektrik tüketiyor. Güncel Beko, Arçelik ve Profilo modellerinde de benzer şekilde Eko modda ortalama 9,5 ile 11.5 litre arası su tüketimi görülüyor. Hızlı veya yoğun hijyen programlarında ise su sıcaklığı yükseldiği ve süre kısaldığı için elektrik ile su tüketim değerleri artış gösterebilir.
Sepet Düzeni ve Kaşık Sepeti Esnekliği Karşılaştırması
Bulaşık makinelerinde sepet esnekliği, büyük tencere ve tavaların rahat yerleştirilmesinde oldukça önemli bir rol oynuyor. Profilo BM6320MA ve Bosch'un üst segment modellerinde katlanabilir tel sistemleri, yüksekliği ayarlanabilir üst sepet yapısı ve 3. çatal-bıçak çekmecesi yer alıyor. Beko B 710 b ve Arçelik A 710 b modellerinde de esnek sepet modülleri bulunurken geleneksel kaşık sepeti yerine en üst seviyeye eklenen 3. çekmece alt sepette tabak ve tencereler için ekstra kullanım alanı yaratıyor.
Bulaşık Makinesi Markaları: Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılar Kurutma Performansını Nasıl Değerlendiriyor?
Kullanıcı yorumları incelendiğinde en çok tartışılan konulardan biri plastik saklama kaplarının yıkandıktan sonra ıslak kalması. Standart yoğuşmalı kurutma sistemine sahip modellerde plastik yüzeyler tam kurumazken Bosch SMS8YDI82T modellerinde yer alan Zeolit kurutma teknolojisi ile Beko ve Arçelik'in otomatik kapı açma (NaturalDry / Auto Door) sistemine sahip cihazları kullanıcılar tarafından kurutma başarısı yönünden yüksek puan alıyor.
Yorumlara Göre Hangi Modellerde Program Süresi Uzun Geliyor?
Eko programların enerji ve su tasarrufu sağlamak adına süreyi uzun tutması kullanıcılar tarafından çok sık dile getiriliyor. Örneğin Bosch SMS4IMW62T modelinin Eko programı 4 saat 10 dakika sürüyor. Kullanıcılar acil durumlarda Beko'nun Hızlı 49' programını veya Profilo'nun Jet/VarioSpeed gibi program süresini kısaltan ek opsiyonlarını pratik bulduklarını belirtiyor.
Uzun Süre Kullananlar Hangi Markaları Öneriyor?
Servis ağı genişliği, yedek parça erişimi ve uzun ömürlü motor teknolojileri göz önüne alındığında uzun süreli kullanıcılardan en çok tavsiye alan markalar Bosch, Profilo, Arçelik ve Beko olarak öne çıkıyor. Özellikle paslanmaz çelik taban yapısı ve AquaStop su baskını emniyeti sunan modeller kullanıcılar tarafından daha güvenilir bulunuyor.
Bulaşık Makinesi Fiyat-Performans Rehberi - 2026

18.000 TL Altında En İyi Bulaşık Makinesi Modelleri
Bu bütçe grubunda temel yıkama programlarına sahip, standart beyaz gövdeli ve bütçe dostu solo cihazlar bulunuyor. Profilo BM6320MA gibi temel fonksiyonları, EkstraKuru ve HijyenEkstra modlarını barındıran modeller, uygun fiyatlı bulaşık makinesi tavsiyeleri arayanlar için öne çıkıyor.
18.000-35.000 TL Arasında En İyi Bulaşık Makineleri
Burası, fiyat-performans dengesinin en yoğun olduğu segmenttir. Bosch SMS4IMW62T, Beko B 710 b ve Arçelik A 710 b gibi akıllı ev entegrasyonu (Home Connect / HomeWhiz), otomatik kapı açma ve gelişmiş sepet esnekliği sunan 14 kişilik makineler bu aralıkta değerlendirilebilir.
35.000 TL Üzeri Premium Bulaşık Makinesi Seçenekleri
En üst seviye kurutma performansını, ultra sessizlik ve en düşük enerji sarfiyatını hedefleyen bütçeler içindir. Zeolit kurutma teknolojisi, entegre Home Connect altyapısı ve otomatik deterjan dozajlama gibi premium özelliklere sahip Bosch SMS8YDI82T gibi modeller bu kategoride yer alıyor.
SSS: Bulaşık Makinesi Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Bulaşık Makinesi Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Her ev için tek bir markayı en iyi olarak tanıtmak mümkün değildir. Dayanıklılık, gelişmiş yalıtım ve Zeolit kurutma teknolojisinde Bosch ile Profilo öne çıkarken geniş servis ağı, bütçe dostu seçenekler ve otomatik kapı açma fonksiyonunda Arçelik ile Beko en mantıklı bulaşık makinesi tavsiyesi alternatifleri arasında.
Bulaşık Makinesi Bir Yıkamada Ne Kadar Su Harcar?
Yeni nesil bulaşık makineleri Eko yıkama programlarında çevrim başına ortalama 9,5 ile 11 litre arasında su tüketir. Bu miktar, elde yıkamadaki ortalama 40-50 litrelik su sarfiyatına kıyasla ciddi bir tasarruf sağlar.
Bulaşık Makinesi Bakımı Nasıl Yapılır?
Makinenin tabanındaki filtre ve süzgeç düzenekleri belirli aralıklarla elde temizlenmeli, ayda bir kez özel makine temizleyici solüsyonlar kullanılarak yüksek sıcaklıkta boş çalıştırma yapılmalı, tuz ile parlatıcı hazneleri de aksatılmadan doldurulmalıdır. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-bulasik-makinesi-markalari-h227617.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694085/694085-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Mutfağınızda İşleri Kolaylaştıracak En İyi Bulaşık Makinesi Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-utu-markalari-h227638.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:11:03 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Ütü Markaları ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ 2026 yılına ait en iyi ütü markaları hangileri? Her ihtiyaca yönelik ütü tavsiyesi rehberini açıklıyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Zorlu kırışıklıkları saniyeler içinde gidermek, buhar gücüyle kıyafeti ilk günkü haliyle giymek ütü modelini ve markasını iyi seçmekten geçiyor.
İster çeyiz alışverişi yapın, isterseniz de evinizi yenileyin; bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun modeli bulabilmeniz için hazırladığımız bu kapsamlı rehberde en iyi ütü markalarını tek tek inceliyoruz.
Ütü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Piyasada o kadar fazla ütü çeşidi var ki; buharlı, yüksek basınçlı ya da kazanlı... Peki bu seçenek bolluğundan hangisi bize uygun nasıl öğreneceğiz? Öncelikle bilinmesi gereken teknik özelliklerden söz edelim.
Buhar Debisi (g/dk) ve Şok Buhar Değeri Ne Anlama Gelir?
Sürekli buhar debisi, ütünün normal kullanım sırasında dakikada kaç gram buhar verdiğini gösteriyor. Şok buhar ise özellikle inatçı kırışıklıklara müdahale etmek için kısa süreli sağlanan daha yoğun buhar çıkışını ifade ediyor. Bu iki değer de aslında birbirinden tamamen alakasız. Yüksek şok buhar değeri tüm kumaşlarda tek başına başarılı olamaz, çünkü taban tasarımı, sıcaklık kontrolü ve kumaş türü de sonucu etkiler.
Taban Malzemeleri Karşılaştırması: Seramik, Çelik ve Alüminyum
Birçok insan ütü alırken tabanına dikkat etmiyor. Ama gel gör ki tabanı, kumaş üzerinde hareket kolaylığını ve bakım ihtiyacını etkilediği için oldukça önemli. Tabii sadece taban malzemesine bakarak da ütünün iyi olup olmadığını söylemek pek mümkün görünmüyor. Bu noktada da devreye üreticinin kullandığı kaplama malzemesi giriyor. 



Taban türü
Değerlendirilmesi gereken özellik
Kimler için uygun?




Seramik kaplama
Kayma hissi, kaplamanın bakımı ve çizilmelere karşı dayanımı
Günlük ev kullanımı


Paslanmaz çelik
Yüzey yapısı, ağırlık ve üretici tarafından belirtilen bakım koşulları
Dayanıklı yüzey arayanlar


Alüminyum taban
Kaplama türü, ısı dağılımı ve yüzey dayanımı
Modelin diğer özelliklerine göre değerlendirme yapanlar



Kireç Önleme Sistemi Ütünün Ömrünü Nasıl Etkiler?
Ütülerin bozulmasının ardındaki en büyük sebep genellikle kireçlenme oluyor. Bilindiği üzere kireç, buhar deliklerini tıkayarak cihazın performansını düşürüyor ve kıyafetler üzerinde leke bırakabiliyor. Ki bu da hiç istemeyeceğimiz bir durum. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için dahili Anti-Calc filtreli, kireç toplama hazneli veya kendi kendini temizleme fonksiyonu bulunan ütüler tercih edilebilir. Böylece ütünün ömrü de ciddi oranda uzamış olur.
En İyi Ütü Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Her insanın ütü yapma sıklığı ve ütü yaptığı kumaş yoğunluğu farklıdır. Bu noktada beklentinize cevap verecek en mantıklı ütü tavsiyelerini birlikte değerlendirelim.
Günlük Kullanım İçin En İyi Buharlı Ütü Modelleri
"Günlük kullanımda işimi görsün yeter, komplike şeyler istemiyorum" diyenlerdenseniz Tefal FV2C40 Virtuo, bu noktada değerlendirilebilir. 2.000 W güç, 27 g/dk sürekli buhar, 120 g/dk şok buhar, dikey buhar ve damlama önleme özellikleri ürün bilgisinde belirtiliyor.
Bunun yanında Arzum AR684 Olivya da seramik tabanlı yapısı, dikey buhar, şok buhar ve damlama önleme özellikleriyle temel kullanım ihtiyaçlarına yönelik bir alternatif sunuyor.
Yoğun Ütü Yapanlar İçin En İyi Buhar Kazanlı Ütüler
Buhar kazanlı ütülerde su haznesi, geleneksel el ütülerine kıyasla ayrı bir ünitede bulunuyor. Bu yapı, özellikle tek seferde çok sayıda kıyafet ütüleyenler için daha uzun süre etkili bir şekilde çalışmayı sağlayabilir. Elbette her güzelin bir kusuru vardır diyerek kazanlı ütülerin fazla yer kapladığını ve maliyetinin bir tık yüksek olduğunu söylememiz gerek.
Tefal SV6131 Express Easy Steam, 1,7 litrelik çıkarılabilir su haznesiyle öne çıkıyor. Ürün 120 g/dk sürekli buhar ve 350 g/dk şok buhar özelliklerine sahip. Haznenin çıkarılabilir olması da su doldurma işlemini kolaylaştıran bir etmen. Arzum AR6048 SteamArt Plus ise 1,5 litrelik su tankına ve 700 g/dk olarak belirtilen şok buhar gücüne sahip bir buhar kazanlı model olarak tercih edilebilir.
Seyahat ve Askıda Ütüleme İçin En İyi Buhar Makineleri
Seyahat ederken kırışık kıyafetlerle gezmek istemeyenler toplansın! Yanınızda pratik bir şekilde taşıyabileceğiniz, çok yer kaplamayan ütüler sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. Her ne kadar geleneksel ütünün yerini tutmasa da çok hızlı rötuş ve dikey uygulama konusunda resmen hayat kurtarıcılar.
Katlanabilir el tipi buharlı düzleştirici olarak geçen Arzum AR6035 Steam Rush Eco, 1.000 W güce sahip ve uygun fiyatlı seçenek olarak öne çıkıyor. Ayrıca Arzum AR6055 Handy Steam Mini ise markanın seyahat ve taşınabilir kullanım odaklı ürünlerinden biri. Ürün adı ve sınıfı taşınabilirliği öne çıkarsa da satın almadan önce cihazın katlanma biçimi, su haznesi, toplam ağırlığı ve seyahat çantasıyla gelip gelmediğinin kontrol edilmesi gerektiğini belirtmekte fayda var.
Hassas Kumaşlar İçin En Uygun Ütü Seçenekleri
İpek, ince sentetik kumaşlar ve sıcaklığa duyarlı kıyafetlerde sıcaklık kontrolü, yüksek buhar değerinden daha önemlidir. Çünkü yanlış sıcaklık seçimi kumaşın yanmasına veya zarar görmesine neden olur. Bu konuda ekstra hassas davranmakta fayda var. Peki hassas kumaşlar için ütü alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Kumaş türüne göre sıcaklık ayarı sunulması
Düşük sıcaklıklarda kullanım talimatlarının açık olması
Damlama önleme sisteminin bulunması
Tabanın kumaş üzerinde rahat hareket etmesi
Otomatik sıcaklık kontrolü gibi özelliklerin gerçekten ilgili modelde yer alması

En İyi Ütü Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026



Markaları karşılaştırırken aynı ürün sınıfındaki cihazları yan yana koymak daha mantıklı sonuçlar sunacaktır. Buhar kazanlı bir modelle küçük el tipi düzleştiriciyi yalnızca watt değerlerine göre karşılaştırmak bu noktada yanıltıcı olur. 



Marka ve model
Güç
Sürekli buhar
Şok buhar
Su haznesi
Öne çıkan özellik




Philips Azur 8000 DST8070/80
3.000 W
110 g/dk
260 g
350 ml
SteamGlide Elite taban, hızlı kireç çözme


Tefal Pure Max FV9850
3.200 W
60 g/dk
290 g/dk
-
Micro-Calc filtre, otomatik kapanma


Braun TexStyle 7 SI7088GY
2.800 W
-
210 g/dk'ya kadar
300 ml
3D taban, anti-kireç sistemi


Arzum AR6025 Steamline
2.750 W
35 g/dk
-
300 ml
Seramik taban, Anti-Calc



Isınma Süresi Karşılaştırması: Hangi Ütü Kaç Saniyede Hazır?
Gelişmiş ısıtıcı rezistanslara sahip yeni nesil buharlı ütüler ortalama 30 ila 45 saniye içinde kullanıma hazır hale geliyor. Buhar kazanlı modellerde ise suyun kazanda ısınması gerektiği için bu süre 1.5 ila 2 dakika civarındadır.
Su Haznesi Kapasitesi ve Kesintisiz Ütüleme Süresi
Standart buharlı ütüler 300 ml ile 400 ml arası su haznelerine sahip ve yoğun kullanımda sık sık su eklemeyi gerektirebiliyor. Buhar kazanlı makineler ise 1.5 ile 2.5 litre arasındaki geniş kilitli su depoları sayesinde kesintisiz 1.5 - 2 saat ütü yapma imkanı sunuyor.
Otomatik Kapanma ve Damlama Önleme Hangi Modellerde Var?
Otomatik kapanma, ütü belirli bir süre hareketsiz kaldığında elektrik akışını keserek güvenliği artırmaya yardımcı olur. Damlama önleme sistemi ise düşük sıcaklıklarda tabandan su damlaması riskini azaltmak için kullanılır. Ancak birinin bulunması, diğerinin de olduğu anlamına gelmez. Zira bunlar farklı işlevlerdir.

Otomatik Kapanma (Auto-Off): Ütü dikey konumda 8 dakika, yatay konumda ise 30 saniye hareketsiz kaldığında elektriği keserek yangın emniyeti sağlar. Philips, Tefal ve Braun'un orta-üst segment tüm modellerinde yer alır.
Damlama Önleme (Anti-Drip): Düşük sıcaklıklarda yıkama esnasında buhar deliklerinden su sızmasını ve kıyafette leke kalmasını engeller.

Ütü Markaları: Kullanıcı Yorumları

Kullanıcılar Ütü Ağırlığını Konfor Açısından Nasıl Değerlendiriyor?
Ütünün ağırlığı, uzun süreli kullanımda bilek ve kol konforunu etkiliyor. Hele bir de günlük olarak yoğun bir ütü maratonunuz varsa... Çok hafif bir modelin de her kullanıcı için iyi sonuçlar vereceğini tabii ki söyleyemeyiz; tutuş, tabanın kayması, buhar çıkışı ve su haznesinin doluyken oluşturduğu ağırlık da bu noktada önem arz ediyor.
Yorumlara Göre Buhar Kazanlı Ütüler Süreyi Ne Kadar Kısaltıyor?
Buhar kazanlı sistemler yoğun ütüleme için tasarlanıyor ve güçlü buhar çıkışıyla işin daha rahat ilerlemesine yardımcı olabiliyor. Ancak burada da herkes için geçerli tek bir zaman tasarrufu yüzdesi bulunmuyor. Ütüleme süresi kumaş türüne, kıyafetlerin ne kadar kırışık olduğuna, ütü masasının düzenine ve kullanıcının alışkanlığına bağlı olduğundan belirli bir modelin süreyi yüzde 50 kısalttığını söylemek için karşılaştırmalı test verisi gerekiyor.
Uzun Süre Kullananlar Taban Kalitesini Nasıl Buluyor?
Bir ütünün taban performansını ve kalitesini değerlendirmek için sadece birkaç kullanım yeterli değildir. Kaplamanın zaman içinde çizilmesi, tabanın kumaş üzerinde kayması ve kireç birikimi gibi konular uzun süreli deneyim gerektiriyor. Yorumları incelerken aynı sorunun farklı tarihlerde tekrarlanıp tekrarlanmadığına ve kullanıcıların ütüyü nasıl temizlediğine dikkat edebilirsiniz. Üreticinin bakım talimatlarına uyulmaması da taban performansını etkileyebilir.
Ütü Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Ütü fiyatları ürün sınıfına, buhar kapasitesine, taban teknolojisine ve kampanyalara göre değişiyor. 
2.000 TL Altında En İyi Ütü Modelleri
Seramik taban, dikey buhar ve damlama önleme özellikleriyle temel kullanım için Arzum AR684 Olivya değerlendirilebilir. Yine aynı markadan 175 g/dk olarak belirtilen şok buhar özelliğiyle öne çıkan Arzum AR6030 SteamPro Plus da günlük olarak tercih edilebilecek bir seçenektir.
2.000-6.000 TL Arasında En İyi Ütüler
Bu bütçe aralığında sadece watt değerini karşılaştırmak yerine sürekli buhar, taban özellikleri ve otomatik kapanma gibi işlevleri birlikte değerlendirmek daha faydalı olacaktır. 2.000 W güç, 27 g/dk sürekli buhar, 120 g/dk şok buhar ve üretici tarafından belirtilen yaklaşık 30 saniyelik ısınma süresiyle öne çıkan Tefal FV2C40 Virtuo, 2.000-6.000 TL aralığı için tavsiye edilen modeller arasında bulunuyor. Daha geleneksel buharlı bir ütü tercih ediyorsanız Braun TexStyle 3 SI3042VI ve Arzum AR6052 Steamlux modellerine göz atabilirsiniz.
6.000 TL Üzeri Premium Buhar Kazanlı Ütü Seçenekleri
Premium bir ütü tercih etmek isteyenler için 1,7 litrelik su haznesi, 120 g/dk sürekli buhar ve 350 g/dk şok buhar özellikleriyle yoğun ütüleme ihtiyacı için Tefal SV6131 Express Easy Steam değerlendirilebilir. Arzum AR6048 SteamArt Plus da 1,5 litrelik su tankı ve üreticinin belirttiği 700 g/dk şok buhar gücüyle kazanlı ütü alternatifleri arasında bulunuyor.
SSS: Ütü Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Ütü Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Herkesin ihtiyacı farklı olduğu için tek bir markayı en iyi seçmek doğru olmayacaktır. Bu noktada beklentiler ve ihtiyaçlar ön plana çıkıyor. Philips'in yüksek sürekli buhar sunan modelleri, Tefal'in kireç filtreli ve kazanlı seçenekleri, Braun'un TexStyle serisi ve Arzum'un farklı fiyat seviyelerindeki ürünleri ihtiyaçlara göre karşılaştırılabilir.
Ütüye Musluk Suyu Konulur mu?
Ütünün kireçlenmesinin en büyük sebeplerinden biri her ne kadar musluk suyu olsa da yeni nesil ütülerin birçoğu musluk suyu kullanımına uygun tasarlanmıştır. Yine de cihazın kullanma talimatlarına uygun şekilde hareket etmek ve yaşadığınız bölgedeki su çok kireçliyse, yarı yarıya saf su veya kaynamış-soğumuş su ile karıştırarak kullanmak kireçlenmeyi önleyecektir. 
Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir?
Öncelikle ütüyü prizden çıkarıp tamamen soğuması beklenmelidir. Tabanı, üreticinin önerdiği yumuşak bir bezle temizlenmelidir. Aşındırıcı tel, sert kazıyıcı veya uygunluğu belirtilmeyen kimyasaldan kaçınmak bu noktada önemli, çünkü bunlar taban kaplamasına zarar verebilir. Kireç temizliğini de cihazın kendi bakım talimatlarına göre yapmak en sağlıklı sonucu verecektir. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-utu-markalari-h227638.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694240/694240-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ En İyi Ütü Markaları Güncel Liste: 2026'nın Öne Çıkan Modelleri ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-tost-makinesi-markalari-h227737.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:10:44 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Tost Makinesi Markaları  ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ İyi bir tost makinesi seçmek, sadece markaya bakarak yeterli olmaz. 2026'da en iyi tost makinesi seçenekleri arasında Arzum, Karaca, Korkmaz, Tefal, Arçelik ve Fakir gibi markaların farklı ihtiyaçlara hitap eden modelleri bulunuyor.  ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Kalabalık aileler için 6 dilim kapasiteli, kolay temizlik isteyenler için çıkarılabilir plakalı, tostun yanında et ve sebze de pişirmek isteyenler için 180 derece açılabilen makineler öne çıkıyor.
Bu rehberde sizin için tost makinesi alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri, kullanım amacına göre öne çıkan modelleri, teknik farklılıkları ve fiyat-performans seçeneklerini ele alıyoruz. 
Tost Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Mutfağınız için bir tost makinesi alacaksanız ilk önce makineyi ne kadar sıklıkla kullanacağınızı hesap etmelisiniz. Tek veya iki kişi yaşayan ve neredeyse her sabah bir dilim tost hazırlayan biri için kompakt bir model yeterli olurken kalabalık bir ailede geniş plakalı, aynı anda birden fazla tost hazırlayabilen makine tercih edilebilir.
Tost makinesi satın almadan önce şu özellikleri karşılaştırabilirsiniz:

Plaka yapısı: Isı dağılımını, yapışmazlık performansını ve temizlik kolaylığını etkiler.
Güç değeri: Makinenin ısınma ve sıcaklığını koruma performansında rol oynar.
Kapasite: İhtiyacınıza göre iki, dört veya altı dilimlik modelleri değerlendirin.
Isı kontrolü: Farklı ekmek türleri ve yiyecekler için sıcaklığı ayarlamayı kolaylaştırır.
Plakaların çıkarılabilmesi: Özellikle peynir ve yağ kalıntılarını temizlerken avantaj sağlar.
Yükseklik ayarı: Kalın sandviçler, bazlama ve farklı kalınlıktaki yiyeceklerde kullanışlıdır.
Yağ toplama haznesi: Izgara sırasında ortaya çıkan yağın daha kolay toplanmasına yardımcı olur.
Saklama kolaylığı: Dikey saklama ve kablo sarma alanı küçük mutfaklarda fark yaratabilir.

Çıkarılabilir Plaka Temizliği Neden Kolaylaştırır?
Bir tost makinesinin temizliğini zorlaştıran şeylerden biri eriyen peynirin ve yağın plakalara birikmesidir. Eğer makinede sabit plakalar varsa bu alanlara ulaşmak da zorlaşabilir. Çıkarılabilir plakalar bulunan modellerde bu plakalar bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Bu yüzden plakaların sabit olup olmadığına dikkat etmek gerekebilir.
Granit, Teflon ve Döküm Plaka Arasındaki Fark Nedir?
Tost makinelerinde granit, teflon ve döküm ifadelerini sıkça görürüz. Fakat bu terimlerin her zaman üç farklı malzemeyi anlattığını düşünmemek gerekiyor. Döküm, plakanın üretiminde kullanılan malzemeyi veya yapıyı ifade edebilirken granit görünümlü ve Teflon kaplı ifadeleri yüzey kaplamasına ilişkin bilgi verebiliyor. Aralarındaki farkı daha iyi anlamak için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.



Plaka türü veya ifadesi
Öne çıkan özellik
Dikkat edilmesi gereken




Döküm plaka
Isıyı tutma ve pişirme yüzeyi oluşturma açısından avantaj sağlayabilir
Ağır olabilir; temizliği ve kaplama yapısı modele göre değişir


Granit görünümlü kaplama
Yapışmaz yüzey ve kolay temizlik amacıyla kullanılır
Gerçek taş granit anlamına gelmez, kaplamanın türünü kontrol edin


PTFE (Teflon olarak bilinen kaplama)
Uygun kullanıldığında yiyeceklerin yüzeye yapışmasını azaltır
Aşırı ısıtmaktan ve yüzeyi çizmekten kaçının


Kaplamasız döküm
Sentetik yapışmaz kaplama içermeyen bir yüzey sunabilir
Bakım ve kullanım alışkanlıkları yapışmayı etkiler



Watt Değeri Tost Süresini Nasıl Etkiler?
Watt değeri, makinenin elektrik gücünü gösteriyor. Genel olarak watt değerinin yüksek olması, hızlı ısınmaya ve pişirme esnasında sıcaklığın korunmasına yardımcı olabilir. Tabii tek başına bu değer, mükemmel tostlar yapılacağı anlamına da gelmez. Örneğin 1.800 W gücündeki bir makine, plaka yapısına ve termostatına bağlı olarak günlük kullanımda gayet iyi sonuç verebilir. 2.000 W veya üzerindeki bir model ise geniş pişirme yüzeyinde avantaj sağlayabilir. Buna rağmen gerçek pişirme süresi ekmeğin kalınlığına, malzemelerin başlangıç sıcaklığına ve seçilen ısı ayarına göre değişir.
En İyi Tost Makinesi Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

İyi bir tost makinesi seçmek için kullanım amacına göre değerlendirme yapmak her zaman daha mantıklıdır. Çünkü geniş aileler, öğrenciler ve tostun yanında ızgara yapmak isteyenler bir makinede aynı özelliklere ihtiyaç duymaz.
Kalabalık Aileler İçin En İyi Geniş Plakalı Tost Makineleri
Kalabalık ailelerde sabahları aynı anda birden fazla tost hazırlamak oldukça önemli bir ayrıntı. Bunun için dört veya altı dilim kapasiteli modeller, özellikle kalabalık kahvaltı sofralarında bekleme süresini minimuma indirecektir. Bu kategoride değerlendirilebilecek seçeneklerden biri Korkmaz Tostkolik serisidir. Bu seride geniş pişirme yüzeyi ve çıkarılabilir plakalar gibi özellikler öne çıkıyor. Karaca Biogranit Inox da altı dilim kapasitesiyle karşılaştırılabilecek alternatifler arasında.
Tek Kişilik Kullanım İçin En İyi Kompakt Modeller
Tek başına yaşayanlar veya daha küçük bir mutfağa sahip olanlar için kompakt tost makineleri oldukça iş görür. İki dilimlik tost makinesi modelleri, hem daha az yer kaplar hem de günlük tost ve sandviç hazırlamak için pratiklik sağlar. Arzum Tostçu Mini gibi kompakt ürünleri bu kategoride tavsiye edebiliriz. Ancak küçük modellerin kapasitesi kadar güç değerini ve plaka temizliğini de değerlendirmekte fayda var.
Izgara ve Tost İkili Kullanım İçin En İyi Çift Plakalı Modeller
Bir tost makinesinden beklentiniz sadece tost yapmak değil, ızgara veya farklı yemek çeşitleri de yapmasıysa ızgara özelliği bulunan modelleri değerlendirebilirsiniz. Özellikle bazı makineler 180 derece açılarak iki ayrı pişirme yüzeyine dönüşebiliyor. Böylece enfes bir akşam yemeği de çok amaçlı tost makinesiyle dakikalar içinde hazır olabiliyor. Tefal SuperGrill serisi, Arçelik'in ızgara özellikli modelleri ve Philips'in 5000 Serisi gibi seçenekler bu amaçla incelenebilir.
Bazlama ve Kalın Ekmek İçin En Uygun Yükseklik Ayarlı Makineler
Bol malzemeli, kalın ekmek veya bazlamayla hazırlanan tostlar her makinede beklenen sonucu vermeyebilir. Özellikle kapağın yiyeceğe fazla baskı yapması bu durumda hiç istenmeyecek bir şeydir. Bu yüzden yükseklik ayarı veya hareketli üst plaka, farklı kalınlıktaki yiyeceklerin daha rahat yerleştirilmesini sağlar. Böyle bir kullanım için yalnızca plaka boyutuna değil, kapağın hareket alanına da bakmanız gerekebilir. Çünkü bazı makineler üst kapağı farklı seviyelerde tutabilirken bazıları yiyeceğin kalınlığına göre daha sınırlı hareket eder.
En İyi Tost Makinesi Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Tost makinesi markalarını karşılaştırırken ürünün gücü, plaka yapısı, kapasitesi ve temizliğinin birlikte değerlendirilmesi tavsiye ediliyor. Arzum, Karaca, Korkmaz, Tefal, Arçelik ve Fakir farklı fiyat ve özellik seviyelerinde seçenekler sunuyor. Aşağıdaki tabloda markaların öne çıkan ürün ailelerini karşılaştırabilirsiniz.



Marka / model ailesi
Öne çıkan kullanım
Satın almadan önce kontrol edin




Korkmaz Tostkolik
Geniş yüzey ve tost-ızgara kullanımı
Plaka ölçüsü, çıkarılabilirlik ve termostat


Karaca Biogranit
Günlük kullanım ve geniş kapasite
Kaplama açıklaması, ısı kademeleri ve fiyat


Arzum Tostçu
Kompakt ve günlük kullanım seçenekleri
Modelin kapasitesi, gücü ve plaka yapısı


Tefal SuperGrill
Tost ve ızgarayı bir arada kullanma
Termostat, plaka temizliği ve açılma özelliği


Arçelik Resital
Farklı pişirme seçenekleri sunan modeller
Isı kademeleri, güç ve aksesuarlar


Fakir N Joy / Crispy
Farklı kapasite ve temizlik seçenekleri
Plakaların makinede yıkanabilirliği ve garanti



Isı Ayarı ve Termostat Hassasiyeti Karşılaştırması
Termostat, cihazın sıcaklığını kontrol etmeye yardımcı olur. Ayarlanabilir sıcaklık kademeleri, ince ekmekten kalın sandviçe kadar farklı yiyecekleri hazırlarken kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle ısı ayarı olmayan bir modelde pişirme süresini kontrol etmek daha önemli hâle gelir. Ayarlanabilir termostat bulunan modellerde ise yiyeceğin türüne göre sıcaklık ayarını manuel olarak seçebiliyorsunuz.
Plaka Yapışmazlığı ve Dayanıklılık Karşılaştırması
Tost makinesinin temizliği ayrı dert, yüzeye yapışan peynir kalıntıları ayrı dert... Bu noktada imdadımıza yapışmaz yüzey yetişiyor. Bu yüzey, peynirin ve ekmek parçalarının plakaya tutunmasını azaltıyor. Ancak bu kaplamanın uzun ömürlü olması için kullanımının da doğru olması gerekir. Metal spatula, bıçak veya sert temizlik süngerleri kaplamayı çizebilir. Üreticinin önerdiği temizlik yöntemlerini kullanmak, plakaların kullanım ömrünü korumaya yardımcı olacaktır. 
Yağ Toplama Haznesi Hangi Modellerde Bulunur?
Özellikle ızgara özelliği bulunan makinelerde yağ toplama haznesi bulunuyor. Pişirme sırasında oluşan yağın belirli bir noktada toplanmasını sağlayarak tezgahın kirlenmesini azaltan bu hazne, her makinede maalesef bulunmuyor. Bu yüzden sadece ürünün ızgara özelliğine sahip olmasına bakarak böyle bir haznesi olduğunu düşünmemek gerekiyor. Eğer beklentiniz yağ toplama haznesi üzerineyse ürünün teknik özelliklerini ve kullanım kılavuzunu kontrol etmenizde fayda var. 
Tost Makinesi Markaları: Kullanıcı Yorumları

Gerçek kullanıcı değerlendirmeleri incelenmeden belirli bir modelin çok hızlı tost yaptığı veya yıllarca sorunsuz çalıştığını göstermez. Bu yüzden kullanıcı yorumlarını değerlendirirken olumlu veya olumsuz yorumlara odaklanmak yerine birbirini tekrarlayan şikayetlere odaklanmanız daha iyi bir seçim yapmanıza yarar sağlayacaktır.
Kullanıcılar Kaç Dakikada Tost Olduğunu Belirtiyor?
Tostun hazırlanma süresi tamamen makinenin önceden ısınıp ısınmadığına, ekmeğin kalınlığına, iç malzemelere ve seçilen sıcaklığa bağlıdır. Dolayısıyla bütün tost makineleri için geçerli tek bir pişirme süresi vermek doğru olmayacaktır.
Kullanıcı yorumlarında süre bilgisi ararken şu ayrıntıları dikkate alabilirsiniz:

Makinenin önceden ısıtılıp ısıtılmadığı
Kullanılan ekmek türü ve kalınlığı
Tostun ne kadar kızartılmak istendiği
Aynı anda kaç tost hazırlandığı

Unutmayın, kısa sürede kızaran bir tost her zaman daha iyi pişmiş anlamına gelmez. Bu noktada peynirin erimesi ve iç malzemenin yeterince ısınması da önemlidir.
Yorumlara Göre Hangi Plakalarda Yapışma Daha Az Yaşanıyor?
Yapışmaz kaplamalı plakalar, uygun şekilde kullanıldığında tostun yüzeye tutunmasını azaltabiliyor. Ancak yapışma sorunu yalnızca plaka türüne de bağlı değil. Kaplamanın durumu, yüzeyin temizliği ve kullanılan malzemeler de sonucu etkiliyor.
Kullanıcı yorumlarında özellikle şu ayrıntılara bakabilirsiniz:

Peynirin plaka kenarlarına ne sıklıkla yapıştığı
Kaplamanın zamanla çizildiği veya aşındığı yönünde tekrar eden bildirimler
Temizlik sırasında kalıntıların kolay çıkıp çıkmadığı
Plakaların çıkarılmasının günlük kullanımı kolaylaştırıp kolaylaştırmadığı

Uzun Süre Kullananlar Hangi Tost Makinelerini Öneriyor?
Uzun süreli kullanım değerlendirmelerinde dayanıklılık, termostatın çalışması, kaplamanın durumu ve servis desteği öne çıkıyor. Ürünün ilk günkü performansı kadar birkaç yıl sonra nasıl çalıştığı da bir o kadar önemli. Gerçek kullanım deneyimini anlamak için farklı tarihlerde yazılmış yorumları birlikte değerlendirebilirsiniz. 
Tost Makinesi Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Tost makinesi fiyatları ürünün kapasitesine, kaplama türüne, sıcaklık ayarlarına, markasına ve satış kampanyalarına göre değişiyor. Bu sebeple kararınızı sadece fiyat etiketine göre vermemelisiniz.
1.500 TL Altında En İyi Tost Makinesi Modelleri
Bu bütçede temel tost ihtiyacını karşılayan, fazla yer kaplamayan modelleri değerlendirmek mantıklı. Sinbo, CVS ve Kiwi, uygun fiyatlı tost makinesi arayanların inceleyebileceği markalar arasında. Özellikle tek veya iki kişilik kullanımda yüksek kapasiteli bir makineye fazladan para vermek yerine kompakt modellere yönelmek yeterli olabilir.
1.500-4.000 TL Arasında En İyi Tost Makineleri
Daha fazla özellik ve kullanım kolaylığı arayanlar için bu bütçe aralığında seçenekler artıyor. Arzum, Homend ve Tefal, günlük kullanımın yanı sıra tost ve ızgara hazırlamak isteyenlerin karşılaştırabileceği markalar arasında yer alıyor. Arzum AR2037 Mistost, 1800 W gücüyle günlük kullanım için incelenebilecek modellerden biri. Homend Grilliant 1349H ise dört dilim kapasitesi, döküm plakaları ve 2000 W gücüyle daha geniş pişirme alanı isteyenlere hitap ediyor. Tefal Toast Expert serisi de çift taraflı döküm alüminyum plakalarıyla bu segmentte değerlendirilebilir.
4.000 TL Üzeri Premium Tost ve Izgara Makineleri
Tost makinesini sık kullanıyor, aynı anda birden fazla tost hazırlıyor veya et ve sebze gibi yiyecekleri de pişirmek istiyorsanız daha üst segment modellere bakabilirsiniz. Karaca, Korkmaz ve Tefal, geniş plakalı ve ızgara özellikli seçenekleriyle bu kategoride öne çıkıyor. Karaca Biogranit Inox, 2000 W gücü ve altı dilim kapasitesiyle kalabalık aileler için değerlendirilebilir. Korkmaz Tostkolik serisi, geniş pişirme yüzeyi ve döküm alüminyum plaka yapısıyla dikkat çekiyor. Tefal SuperGrill 3in1 ise tostun yanında ızgara hazırlamak isteyenlere daha kapsamlı bir kullanım sunuyor.
SSS: Tost Makinesi Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Tost Makinesi Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Her evin ihtiyacı farklı olduğundan tek bir markayı en iyi kabul etmemiz mümkün değil. Geniş plakalı modeller için Korkmaz ve Karaca, tost ile ızgarayı birlikte kullanmak isteyenler için Tefal ve Arçelik, günlük kullanım içinse Arzum ve Fakir modelleri karşılaştırılabilir. Son karar kapasiteye, temizliğe ve bütçeye göre verilmelidir.
Tost Makinesi Plakası Nasıl Temizlenir?
Öncelikle makine fişten çekilir ve tamamen soğuması beklenir. Çıkarılabilir plakalar üreticinin talimatlarına göre temizlenir. Sabit plakalar nemli, yumuşak bir bezle silinir ve bu aşamada aşındırıcı sünger ve metal gereçler kullanılmamalıdır. Daha etkili bir temizlik için üreticinin sunduğu talimatlara göz atmanızda fayda var.
Tost Makinesinde Hangi Yiyecekler Pişirilebilir?
Modelin kullanım talimatlarına bağlı olarak tost, sandviç, bazlama, sebze ve bazı et ürünleri hazırlanabilir. Izgara için tasarlanmış modeller farklı yiyeceklerde daha kullanışlıdır. Fakat cihazın kullanım kılavuzunda önerilmeyen yiyecekleri pişirmeyin.
Tost makinesi kaç watt olmalı?
Günlük kullanım için farklı güç seviyelerinde uygun modeller bulunuyor. Sadece yüksek watt değerine göre karar vermek yerine watt değerini kapasite, plaka yapısı ve sıcaklık kontrolüyle birlikte değerlendirebilirsiniz.
Tost makinesi ızgara olarak kullanılabilir mi?
Yalnızca üreticinin bu amaçla kullanıma uygun gördüğü modellerde ızgara yapabilirsiniz. 180 derece açılabilen plakalar daha geniş bir pişirme yüzeyi sunabilir. Etkili bir kullanım için kullanma talimatlarını incelemenizi öneririz. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-tost-makinesi-markalari-h227737.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694355/694355-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Mutfakta İşinizi Kolaylaştıracak En İyi Tost Makinesi Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-mikrodalga-firin-markalari-h227809.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:10:14 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Mikrodalga Fırın Markaları ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ En iyi mikrodalga fırın markaları ve 2026 mikrodalga fırın tavsiyeleri Webtekno'da! ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Bu rehberde sizin için en iyi mikrodalga fırın markalarını, 2026 yılı için öne çıkan model seçeneklerini, teknik özelliklerini ve fiyat-performans açısından dikkat edilmesi gereken noktaları bir araya getirdik. 
Ayrıca kullanıcı yorumlarından çıkarılabilecek sonuçları ve satın alma öncesinde işinize yarayacak tavsiyeleri de bu rehberde bulabilirsiniz. Ev elektroniği alışverişinizi genişletmek isterseniz mobil, bilgisayar ve teknoloji kategorilerindeki diğer rehberlere de göz atabilirsiniz.
Mikrodalga Fırın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Mikrodalga fırın seçerken doğrudan en yüksek güce veya en fazla otomatik programa sahip modele yönelmek yerine cihazı ne amaçla kullanacağınızı belirlemek gerekiyor.
Mikrodalga fırın satın almadan önce şu özellikleri karşılaştırmanızda fayda var:

İç hacim: Tek kişilik kullanımda 20 litre civarındaki modeller yeterli olabilir. Daha büyük tabaklar ve geniş porsiyonlar için 23-25 litre veya üzerindeki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Mikrodalga çıkış gücü: Güç, yiyeceklerin ısıtılma süresini ve cihazın kullanım esnekliğini etkiler.
Pişirme türü: Solo modeller temel ısıtma ve çözdürme işlemlerine odaklanır. Izgaralı modeller yüzey kızartma için ek işlev sunar.
İç yüzey: Seramik kaplama, emaye ve paslanmaz çelik gibi malzemelerin temizlik koşullarını ve kullanım özelliklerini karşılaştırın.
Kontrol paneli: Mekanik düğmeler basit kullanım isteyenlere, dijital paneller ve otomatik programlar ise daha fazla ayar arayanlara hitap edebilir.
Boyutlar: Tezgahta cihazın kaplayacağı alanı, kapak açılma mesafesini ve havalandırma boşluklarını kontrol edin.
Garanti ve servis: Satın alacağınız modelin Türkiye'deki garanti koşullarını, servis desteğini ve yedek parça durumunu inceleyin.

Kaç Litre Mikrodalga Almalısınız? Hacim ve Tabak Çapı İlişkisi
Mikrodalga fırınlarda litre değeri, cihazın iç hacmini ifade ediyor. Fakat burada bir yanılgı genelde yüksek litre değerinin büyük bir tabağın içine rahatça sığacağı oluyor. Bu noktada döner tablanın çapı ve iç haznenin şekline de iyi bakmak gerekiyor.



İç hacim
Kimler için uygun?
Satın alma tavsiyesi




17-20 litre
Tek kişi, öğrenci ve küçük mutfaklar
Küçük tabakların sığıp sığmadığını kontrol edin


21-23 litre
Günlük ev kullanımı
Yemek ısıtma ve buz çözme için dengeli bir seçenek olabilir


24-25 litre
Daha büyük tabaklar ve farklı porsiyonlar
Döner tabla çapını da inceleyin


26 litre ve üzeri
Daha geniş iç alan arayanlar
Tezgah alanını ve dış ölçüleri önceden belirleyin



Solo, Izgaralı ve Çok Fonksiyonlu Mikrodalga Arasındaki Fark Nedir?
Temel amaç yemek ısıtmak, içecekleri ılıtmak ve donmuş gıdaların buzunu çözmekse solo mikrodalga fırınlar iş görecektir. Eğer sık sık fırın yemeği hazırlamıyorsanız daha sade bir model gayet yeterlidir. Isıtmaa ve çözdürmeye ek olarak ızgara işlevi sunan ızgaralı mikrodalga modelleri de mevcut. Peynirin üzerini kızartmak veya bazı yiyeceklerin yüzeyinde renk oluşturmak isteyenler için bu model avantajlı olabilir. Eğer modele göre farklı pişirme programları ve ek pişirme işlevleri bulunsun isterseniz çok fonksiyonlu ve ankastre seçenekleri değerlendirebilirsiniz.
Ankastre modeller, genellikle mutfak dolabına yerleştirilmek üzere tasarlanmış olur ve her ankastre cihazın mutlaka ızgara veya konveksiyon özelliği olduğunu varsaymamak gerekir. Önemli nokta şu ki ızgaralı mikrodalga, tek başına klasik fırının bütün işlevlerini sunmaz. Hamur işi ve kapsamlı fırın yemekleri hazırlamak istiyorsanız ürünün teknik özelliklerinde gerçek pişirme fonksiyonlarını ayrıca kontrol etmelisiniz.
Inverter Teknolojisi Isıtmayı Nasıl Değiştirir?
Inverter teknolojisi, mikrodalga enerjisinin farklı güç seviyelerinde nasıl kontrol edildiğiyle ilgilidir. Bazı geleneksel modeller düşük güç ayarında tam güç ile duraklamalı çalışma arasında geçiş yaparken inverter sistemleri gücü daha sürekli kontrol edebilir. Bu özellik özellikle hassas yiyecekleri ısıtırken ve buz çözerken işe yarayabilir. Bununla birlikte inverter ibaresi tek başına her yiyeceğin eşit ısınacağını garanti etmez. Porsiyon büyüklüğü, yiyeceğin şekli, yerleştirme biçimi ve cihazın tasarımı da sonucu etkiler.
Inverter özellikli bir model almayı düşünüyorsanız otomatik çözdürme programlarını, mikrodalga çıkış gücünü ve üreticinin kullanım talimatlarını birlikte değerlendirin. Sadece bu teknolojiye sahip olduğu için daha pahalı bir ürün seçmek yerine, günlük kullanımınızda sağlayacağı faydayı göz önünde bulundurun.
En İyi Mikrodalga Fırın Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Her evin ihtiyacı farklı olduğundan tek bir marka ve modeli en iyi olarak sınıflandırmak doğru bir yaklaşım olmaz. Günlük ısıtma için sade bir cihaz yeterliyken ızgara, otomatik program veya ankastre kurulum isteyenlerin farklı modellere yönelmesi gerekiyor.
Sadece Isıtma İçin En İyi Solo Mikrodalga Modelleri
Samsung MS23DG4504AG/TR, günlük yemek ısıtma ve buz çözme işlemleri için değerlendirebileceğiniz modellerden biri. Samsung'un güncel ürün ailesinde yer alan bu modelin teknik ayrıntılarını satın almadan önce resmi ürün sayfasından kontrol etmenizi öneririz. Arçelik MD 201 S de ek pişirme fonksiyonları yerine temel mikrodalga kullanımına odaklanan seçeneklerden biri. Yemek ısıtma ve çözdürme ihtiyacınız için bu modeli araştırabilir, satın almadan önce güncel ürün bilgilerini ve stok durumunu kontrol edebilirsiniz.
Pişirme ve Kızartma İçin En İyi Izgaralı Mikrodalgalar
Yemek ısıtma ve çözdürme özelliğinin yanında ızgara işlevi de isteyenler Samsung MS23K3515AS/TR modelini değerlendirebilir. Üreticinin teknik bilgilerinde altı güç seviyesi, seramik iç kaplama, ECO modu, hızlı buz çözme ve çocuk kilidi gibi özellikler bulunuyor. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, cihazın yalnızca solo bir model olmadığı, ızgara işlevi de sunduğu için ürünün tam özelliklerinin ihtiyaçlarınıza uygun olması gerektiğidir.
Teknik özellikleriyle öne çıkan bir diğer model de Arçelik MD 211 DG. Üretici bilgilerine göre modelde altı güç kademesi, dokuz otomatik pişirme fonksiyonu, çocuk kilidi ve standart buz çözme özelliği bulunuyor. Günlük ısıtma işlemlerinin yanında bazı yiyeceklerin yüzeyini kızartmak isteyenler bu modeli değerlendirebilir.
Küçük Mutfaklar ve Ofisler İçin En İyi Kompakt Modeller
Samsung MS20A3010AH/TR, küçük mutfaklarda veya ofislerde kullanılabilecek kompakt mikrodalga seçeneklerinden biri. Ürünün satış sayfalarında 20 litre sınıfında listelenmesi, geniş bir iç hacme ihtiyaç duymayan kullanıcılar açısından değerlendirilmesini sağlıyor. Tezgahta fazla yer kaplamayan bir cihaz arıyorsanız dış ölçülerini ve kullanım özelliklerini karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.
Temel mikrodalga işlevleri arayan ve bütçesini kontrol altında tutmak isteyenlerin değerlendirebileceği modeller arasında Altus ALMD-20 de bulunuyor. Satış platformlarında 20 litre sınıfında listelenen bu ürün, küçük mutfaklar ve ofisler için değerlendirilebilir. Satın almadan önce ürünün tam model kodunu, güç değerini ve garanti koşullarını kontrol edin.
Ankastre Kurulum İçin En Uygun Mikrodalga Seçenekleri
Bosch BFL524MB2, mutfak dolaplarıyla bütünleşen bir cihaz isteyenler için değerlendirilebilecek ankastre modellerden biri. Üretici sayfasında beş güç seviyesi, yedi otomatik program ve 20 litre iç hacim belirtiliyor. Ankastre mikrodalga fırın satın alırken montaj boşluğunun genişliğini, yüksekliğini ve derinliğini mutlaka kontrol etmelisiniz.
En İyi Mikrodalga Fırın Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Mikrodalga fırın markalarını karşılaştırırken yalnızca marka adına bakmak yerine modelin sunduğu özellikleri değerlendirmek daha doğru bir sonuç verecektir.



Model
Kapasite
Mikrodalga çıkış gücü
Öne çıkan özellik




Samsung MS23K3515AS/TR
23 litre
800 W
Seramik iç kaplama, hızlı buz çözme, ızgara


Arçelik MD 211 DG
20 litre
700 W
1000 W ızgara, 9 otomatik program


Bosch BFL524MB2
20 litre
800 W
Ankastre tasarım, 7 otomatik program


Samsung MS20A3010AH/TR
20 litre
-
Kompakt kullanım



Güç Seviyesi Karşılaştırması: 700W ve 1000W Arasındaki Fark
Mikrodalga fırınlarda watt değeri, cihazın mikrodalga enerjisini yiyeceğe aktarma gücü hakkında bilgi veriyor. Aynı koşullarda daha yüksek çıkış gücü, ısıtma süresini kısaltabilir. Ancak yiyeceğin miktarı, yoğunluğu ve cihazın tasarımı da sonucu etkiler. Örneğin 700 W çıkış gücü temel ısıtma ve çözdürme işlemleri için yeterli olabilir. 800 W ise günlük kullanımda değerlendirebileceğiniz bir seviyedir. Daha yüksek mikrodalga çıkış gücü isteyenler ürünün diğer özellikleriyle birlikte 900 W ve üzerindeki modelleri de inceleyebilir.
İç Kaplama Karşılaştırması: Emaye ve Paslanmaz Çelik
İç kaplama, mikrodalga fırının temizliği ve günlük bakımı açısından dikkate alınması gereken özelliklerden biri. Seramik kaplamalı modeller, yüzeyin kolay temizlenmesini isteyen kullanıcılar için değerlendirilebilir. Emaye yüzeylerde üreticinin temizlik talimatlarına uyulması ve kaplamanın hasar görmemesi önemlidir. Paslanmaz çelik iç yüzeylerde ise uygun temizlik malzemelerini kullanmak gerekir. Ancak burada her malzemenin bütün koşullarda diğerlerinden daha iyi olduğunu söylemek pek doğru olmayacaktır.
Otomatik Program ve Çözdürme Performansı Karşılaştırması
Otomatik programlar, yiyeceğin türüne veya ağırlığına göre ayar yapmayı kolaylaştırabilir. Hızlı buz çözme gibi işlevler de günlük kullanımda zaman kazandırabilir. Ancak program sayısının fazla olması, her yiyeceğin daha iyi pişeceğini garanti etmiyor. Samsung MS23K3515AS/TR modelinde hızlı buz çözme ve otomatik programlar bulunurken Arçelik MD 211 DG modelinde dokuz otomatik pişirme fonksiyonu belirtiliyor.
Mikrodalga Fırın Markaları: Kullanıcı Yorumları

Satın almadan önce kullanıcı yorumlarını incelemek, ürün hakkında detaylı bilgiye erişmenizde fayda sağlayacaktır. Bununla birlikte değerlendirmelerin tarihine, farklı kişilerin benzer deneyimler bildirip bildirmediğine ve yorumların hangi kullanım koşullarında yazıldığına bakmak gerektiğini unutmayın.
Kullanıcılar Eşit Isıtma Performansını Nasıl Değerlendiriyor?
Bir mikrodalgada eşit ısıtma oldukça önemli bir konu. Ancak yalnızca modelin teknik özelliklerine bakarak her yiyeceğin aynı şekilde ısınacağını elbette söyleyemeyiz. Porsiyon büyüklüğü, tabağın konumu ve yiyeceğin yoğunluğu sonucu etkileyebilir. Yemekleri daha dengeli ısıtmak için uygun kap kullanmaya, cihazın kullanım talimatlarına uymaya ve büyük porsiyonları gerektiğinde karıştırmaya dikkat edin. Bir modelin eşit ısıtma konusunda başarılı olduğunu söylemek için farklı kullanıcıların benzer deneyimlerini destekleyen yeterli kanıt bulunması gerekir.
Yorumlara Göre Hangi Modellerde Çalışma Sesi Daha Düşük?
İncelenen kaynaklar, Samsung, Arçelik ve Bosch modellerini çalışma sesi açısından güvenilir biçimde sıralamaya yetecek kadar karşılaştırılabilir veri sunmuyor. Satın almadan önce fan sesi, döner tabladan gelen sesler ve ısıtma bittikten sonra fanın çalışmaya devam edip etmediği hakkındaki yorumları inceleyebilirsiniz. Mümkünse cihazı fiziksel mağazada çalışırken görmek de faydalı olabilir.
Uzun Süre Kullananlar Hangi Mikrodalgaları Öneriyor?
Uzun dönem dayanıklılık hakkında sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek için birkaç aylık yorumların yanında daha uzun süreli kullanıcı deneyimlerine de ihtiyaç var. Mevcut araştırma, incelenen markalar arasında dayanıklılık bakımından kesin bir sıralama yapmaya yeterli olmayabilir.
Mikrodalga Fırın Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Mikrodalga fırın fiyatları kapasite, çıkış gücü, ek fonksiyonlar ve kurulum türüne göre değişiklik gösteriyor. Solo modeller temel ihtiyaçlar için yeterli olabilirken ızgaralı ve ankastre seçenekler farklı beklentilere hitap ediyor.
4.000 TL Altında En İyi Mikrodalga Fırın Modelleri
Bu fiyat aralığında Altus ALMD-20 gibi temel kullanım odaklı modellere bakabilirsiniz. Satış platformlarında Altus ALMD-20, 20 litre sınıfında listeleniyor. Ancak fiyat ve stok bilgisi satıcıya göre değiştiğinden 4.000 TL altında satın alınabileceği varsayılmamalı.
4.000-10.000 TL Arasında En İyi Mikrodalgalar
Samsung MS23K3515AS/TR, 23 litre kapasitesi, 800 W mikrodalga çıkış gücü ve ızgara işleviyle bu segmentte değerlendirebileceğiniz modeller arasında bulunuyor.
10.000 TL Üzeri Premium Mikrodalga Fırın Seçenekleri
Ankastre mikrodalga fırın arayanlar için Bosch BFL524MB2 değerlendirilebilecek seçeneklerden biri. 20 litre kapasite, 800 W maksimum mikrodalga gücü ve yedi otomatik program olduğu ürün bilgisinde belirtiliyor.
SSS: Mikrodalga Fırın Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Mikrodalga Fırın Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Herkes için tek bir en iyi marka olduğunu söyleyemeyiz. Bu noktada beklenti ve ihtiyaçlar ön plana çıkıyor. Günlük ısıtma için Samsung ve Altus modelleri, ızgara işlevi için Arçelik ve Samsung seçenekleri, ankastre kurulum için Bosch modelleri değerlendirilebilir. Son kararınızı teknik özellikler, fiyat, garanti ve servis desteğine göre vermenizi tavsiye ederiz.
Mikrodalgada Hangi Kaplar Kullanılabilir?
Mikrodalgaya uygun olduğu belirtilen ısıya dayanıklı cam ve seramik kaplar genellikle kullanılabilir. Plastik kaplarda mikrodalgaya uygunluk işaretini aramalısınız. Metal kapları ve metal süslemeli tabakları cihazın kullanım kılavuzu açıkça izin vermediği sürece kullanmayın.
Mikrodalga Fırın Ne Kadar Elektrik Harcar?
Elektrik tüketimi cihazın şebekeden çektiği güce ve çalışma süresine bağlıdır. Örneğin 1.250 W güç çeken bir cihaz bu seviyede 10 dakika çalışırsa yaklaşık 0,208 kWh elektrik tüketir. Gerçek tüketim, cihazın çalışma döngüsüne ve seçilen programa göre değişebilir. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-mikrodalga-firin-markalari-h227809.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694519/694519-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Mutfakta Pratiklik Arayanlar İçin En İyi Mikrodalga Fırın Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-bluetooth-hoparlor-markalari-h227837.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:09:34 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Bluetooth Hoparlör Markaları ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ En iyi Bluetooth hoparlör markaları ve modellerini keşfedin. Ses gücü, pil ömrü, su geçirmezlik ve güncel fiyat karşılaştırmaları için rehberimize göz atın. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Bu rehberde 2026 yılı için Bluetooth hoparlör tavsiye seçeneklerini kullanım amacına göre karşılaştırıyor, teknik özellikleri, batarya performansını, suya dayanıklılık seviyelerini ve fiyat-performans dengesini inceliyoruz. 
Ayrıca açık hava kullanımı, çoklu hoparlör bağlantısı ve kullanıcı deneyimleri konusunda satın alma kararınızı kolaylaştıracak bilgilere yer veriyoruz. Diğer rehber içeriklerimiz için mobil, bilgisayar ve teknoloji kategorilerindeki içeriklere de göz atabilirsiniz.
Bluetooth Hoparlör Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Evde bir şeylerle uğraşırken arka planda müzik dinlemek, uzun yolculuklarda kesintisiz müzik keyfi yaşamak veya kalabalık bir ortamda yüksek sesli müzik dinlemek için donanım ihtiyaçları da farklılık gösteriyor. Bu yüzden Bluetooth hoparlör seçerken ilk olarak cihazı nerede kullanacağınızı belirlemeniz gerekiyor.
Satın almadan önce pil kapasitesi yerine üreticinin açıkladığı müzik çalma süresine, Bluetooth sürümüne, suya ve toza karşı koruma derecesine ve hoparlörün desteklediği bağlantı yöntemlerine bakmanızda fayda var. Ayrıca üreticilerin belirttiği pil sürelerinin belirli test koşullarına dayandığını da unutmamak gerekiyor.
Watt Değeri Ses Yüksekliğini Nasıl Belirler?
Watt (W), hoparlörün güç kapasitesi hakkında bilgi veren bir değerdir. Fakat bu değer, tek başına hoparlörün ne kadar ses çıkarabileceğini göstermez. Hoparlörün ses yükseklik seviyesini sürücü verimliliği, tasarımı ve frekans aralığı gibi etmenler de etkiliyor. Mesela 30 W gücündeki bir hoparlörün her koşulda 20 W gücündeki başka bir modelden daha yüksek ses vereceğini söylemek doğru olmaz.
IPX Sertifikası Hoparlörde Hangi Koruma Düzeyini Sağlar?
Bluetooth hoparlörlerleri incelerken mutlaka IP derecesi ile karşılaşacaksınız. Bu, cihazın katı parçacıklara ve suya karşı koruma seviyesini belirten bir değerdir. IPX7 gibi bir sınıflandırmada “X”, katı parçacıklara karşı koruma sınıfının belirtilmediği anlamına gelirken suya karşı koruma da ikinci rakamla ifade edilir.
IP67 ve IP68 gibi derecelerde ilk rakam toz korumasını, ikinci rakam suya karşı korumayı belirtir. Ancak IP68 derecesinin hangi derinlikte ve ne kadar süreyle suya dayanıklılık sağlayacağı üreticinin belirttiği koşullara bağlıdır.



Koruma derecesi
Genel anlamı
Kullanım tavsiyesi




IPX5
Su püskürtmelerine karşı koruma
Yağmur ve sıçrama riski bulunan ortamlarda ürünün talimatlarını kontrol edin.


IPX7
Belirtilen test koşullarında geçici suya daldırmaya karşı koruma
Havuz ve plaj kullanımı öncesinde üretici koşullarını inceleyin.


IP67
Toza karşı tam koruma ve belirtilen koşullarda geçici suya daldırmaya karşı koruma
Kamp ve açık hava kullanımı için değerlendirilebilir


IP68
Toza karşı tam koruma ve üreticinin belirttiği koşullarda suya daldırmaya karşı koruma
Derinlik ve süre sınırlarını ürünün teknik bilgilerinden kontrol edin.



Pasif Radyatör Bas Performansını Nasıl Artırır?
Pasif radyatör, hoparlörün içindeki hava basıncından yararlanarak düşük frekansların üretimine katkıda bulunan bir bileşendir. Bu, aktif sürücüden farklı olarak tek başına elektrikle çalışmaz. Hoparlörün gövdesi ve sürücüleriyle birlikte tasarlanarak özellikle küçük hacimli taşınabilir cihazlarda bas üretiminin desteklenmesine yardımcı olabilir. Aslında bu sistem, küçük bir gövdeden dolgun bir bas elde etmeyi kolaylaştırıyor. Ancak hoparlörde pasif radyatörün bulunması tek başına güçlü veya kaliteli bas garantisini vermeyebilir. Burada radyatörün boyutu, gövdenin akustik tasarımı ve sürücünün özellikleri de sonucu etkileyecektir.
En İyi Bluetooth Hoparlör Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

İyi bir Bluetooth hoparlöre bakarken her modelin kendine ait güçlü bir alanı olduğunu bilmek ve değerlendirmeleri buna göre yapmak gerekiyor. Bazı cihazlar hafifliği ve kolay taşınmasıyla öne çıkarken bazıları daha uzun pil süresi, güçlü bas veya birden fazla hoparlörü birbirine bağlama imkanı sunuyor.
Ev ve Oda İçi Kullanım İçin En İyi Hoparlör Modelleri
Evde müzik keyfini doyasıya yaşamak isteyenler için Marshall Emberton III, farklı odalara veya açık alanlarda müzik dinlemek isteyenler için değerlendirilebilecek bir model. Bu cihazda 360 derece ses yayılımı, IP67 koruma ve tek şarjla 32 saati aşan çalma süresi bulunuyor. Retro tasarımıyla dikkat çeken bu model, masa üzerinde veya kitaplıkta kullanılabilecek taşınabilir bir hoparlör arayanlara uygun bir tavsiye olabilir.
Aynı kategoride değerlendirilebilecek Bose SoundLink Flex'in ikinci nesli, taşınabilir bir gövdede ses kalitesine önem veren kullanıcılar için tavsiye edilebilir. Verilere göre orta ses seviyesinde 12 saate kadar müzik çalabiliyor ve IP67 koruma derecesine sahip. Ayrıca aynı modelden iki hoparlörle stereo kullanım ve desteklenen cihazlarla Party Mode özelliği bulunuyor. Daha çok taşınabilirlik, gövde kalitesi ve dengeli ses deneyimi arıyorsanız bu modele göz atabilirsiniz.
Kamp ve Plaj İçin En İyi Su Geçirmez Taşınabilir Hoparlörler
Kamp ve piknik için özellikle su geçirmez hoparlörler öne çıkıyor. Bu kategoride JBL Charge 6, kamp, piknik ve plaj gibi açık alanlarda daha uzun süre müzik dinlemek isteyenler için güçlü bir alternatif. Teknik bilgilere bakıldığında modelde woofer için 30 W RMS, tweeter için 15 W RMS çıkış gücü ve 28 saate kadar müzik çalma süresi bulunuyor. Taşınabilirlik ile daha güçlü ses arasında denge arıyorsanız bu modeli incelemenizi tavsiye ederiz. Taşınabilir boyutuyla Sony SRS-XB100 de uygun seçeneklerden biri. Ürün yaklaşık 274 gram ağırlık, IP67 koruma ve 16 saate kadar pil ömrüne sahip. 
Parti ve Kalabalık Ortamlar İçin En Yüksek Sesli Modeller
Küçük, taşınabilir hoparlörlerden daha geniş bir alanı müzikle doldurmak isteyenler için JBL PartyBox Stage 320 iyi bir alternatif sunuyor. Parti odaklı tasarımı, yüksek ses kapasitesi ve taşıma kolaylığı sağlayan gövde yapısıyla ev partileri, bahçe buluşmaları ve kalabalık etkinlikler için uygun bir sınıfta yer alıyor. JBL Boombox 4 de taşınabilirliğin yanında güçlü ses ve bas isteyenlerin inceleyebileceği büyük gövdeli modeller arasında. Küçük hoparlörlere kıyasla daha geniş alanlarda müzik dinlemek için tasarlanan bu sınıfta fiyatın yanı sıra ağırlık, taşıma kolaylığı ve pil performansı da önem kazanıyor. Geniş bir bahçede veya kalabalık bir buluşmada kullanılacak hoparlör arıyorsanız bu modeli karşılaştırma listenize ekleyebilirsiniz.
Cebe Sığan En İyi Mini Bluetooth Hoparlörler
Gittiğim her yerde yanımda gelsin, cebime de sığsın derseniz aranan kan bulundu: JBL Go 4. Ürün bilgilerine göre cihaz, 190 gram ağırlığında ve 7 saate kadar müzik çalabiliyor. Playtime Boost işleviyle de kullanım süresi uygun koşullarda iki saat daha uzatılabiliyor. Çantada fazla yer kaplamayan, kısa gezilerde veya kişisel kullanımda işe yarayacak bir hoparlör arıyorsanız bu modeli tavsiye edebiliriz. Aynı zamanda Anker Soundcore Select 4 Go da kompakt boyut ve uzun pil ömrünü bir arada isteyenler için iyi bir alternatif. 
En İyi Bluetooth Hoparlör Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Bir karşılaştırma yaparken batarya ömrü, suya dayanıklılık, bağlantı teknolojisi ve ses karakterini birlikte değerlendirmek oldukça önemli.  
Batarya Ömrü Karşılaştırması: Tek Şarjla Kaç Saat Müzik?
Bluetooth hoparlörlerde uzun pil ömrü özellikle kamp, seyahat ve açık hava etkinliklerinde önem kazanıyor. Ancak üreticilerin açıkladığı sürelerin genellikle belirli ses seviyeleri ve test koşulları altında elde edildiğini unutmamak gerekiyor. Marshall Emberton III, 32 saati aşan üretici beyanıyla uzun çalma süresine önem verenler için dikkat çekiyor. JBL Charge 6 için 28 saate kadar, Sony SRS-XB100 için 16 saate kadar ve JBL Go 4 için 7 saate kadar kullanım süresi belirtiliyor.
Stereo Eşleşme ve Çoklu Hoparlör Bağlantısı Hangi Modellerde Var?
Stereo eşleşme ve çoklu hoparlör bağlantısı sanılanın aksine aynı şeyler değil. Stereo eşleşmede iki uyumlu hoparlör sağ ve sol kanalları paylaşarak daha geniş bir ses alanı oluşturabilirken çoklu hoparlör bağlantısında desteklenen cihazlar aynı müziği birlikte çalabilir. Bu noktada değerlendirilebilecek modeller arasından JBL Flip 7 ve Charge 6, Auracast desteğiyle uyumlu hoparlörleri aynı yayın etrafında birleştirmeye olanak tanıyor. JBL Go 4 ise iki uyumlu cihaz arasında stereo eşleşmeyi ve Auracast destekli çoklu bağlantıyı destekliyor. Sony SRS-XB100 ve ULT FIELD 1 modellerinde de stereo eşleştirme özelliği bulunuyor.
Bas ve Tiz Dengesi Karşılaştırması: Hangi Hoparlör Hangi Müziğe Uygun?
Hoparlörün ses karakteri, müzik dinleme alışkanlığınıza göre önem kazanıyor. Mesela elektronik müzik ve hip-hop dinleyenler güçlü bas üretimini ön planda tutabilirken akustik müzik, caz ve vokal ağırlıklı parçalarda orta frekansların doğallığı ile tizlerin netliği daha önemli olabilir. Marshall Emberton III, pasif radyatörlü tasarımı ve 360 derece ses yayılımıyla oda içinde farklı noktalardan müzik dinlemek isteyenler için değerlendirilebilir. JBL Charge 6 ve Sony ULT FIELD 1 gibi modeller ise bas ağırlıklı müzik dinleyenlerin inceleyebileceği seçenekler arasında. Bose SoundLink Flex (2. Nesil) de ses kalitesine önem veren ve taşınabilir bir gövde arayan kullanıcılara hitap ediyor.
Bluetooth Hoparlör Markaları: Kullanıcı Yorumları

Ürün satın almadan önce kullanıcı yorumları, teknik özelliklerin karşılığını görmek açısından oldukça faydalı olabiliyor. Tabii bu her kullanıcının da aynı deneyimi yaşayacağı anlamına gelmiyor. Tek bir platformdan yorumları incelemek, ürün hakkında yanlış bilgi edinmenize neden olabilir. Bu yüzden birden fazla platformdaki yorumları değerlendirmeniz sağlıklı bir seçim yapmanızı sağlayacaktır.
Kullanıcılar Açık Havada Ses Gücünü Yeterli Buluyor mu?
Açık havada sesin yeterli olup olmadığı hoparlörün maksimum ses seviyesinden ziyade biraz da kullanılan ortamın gürültüsüne de bağlı. Küçük bir kamp alanında yeterli gelen mini hoparlör, kalabalık bir plajda veya geniş bir bahçede aynı etkiyi göstermeyebilir.
Yorumlara Göre Bağlantı Kopması Hangi Mesafede Başlıyor?
Bluetooth bağlantısının kesildiği mesafe aslında sabit değil. Hoparlörün anten tasarımı, telefonun özellikleri, aradaki duvarlar ve diğer kablosuz cihazların oluşturduğu parazit bu bağlantıyı etkileyebiliyor. Bu yüzden kesin bir menzilden söz etmek mümkün görünmüyor.
Uzun Süre Kullananlar Batarya Ömrünü Nasıl Değerlendiriyor?
Yeni bir hoparlörün pil süresiyle birkaç yıl kullanılmış bir hoparlörün pil performansı elbette aynı olmayacaktır. Şarj döngüsü, sıcaklık, uzun süre tam dolum ya da boş durumda bekleyen batarya gibi etmenler bu süreci etkiler. Batarya ömrü için en sağlıklısı, cihazın kullanım kılavuzuna sadık kalmak olacaktır.
Bluetooth Hoparlör Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Bluetooth hoparlörün fiyatları modelin boyutuna, çıkış gücüne, batarya süresine, koruma derecesine ve bağlantı özelliklerine göre değişiklik gösterebiliyor.
1.500 TL Altında En İyi Bluetooth Hoparlör Modelleri
Bütçesi sınırlı olanlar ve günlük kullanım için küçük bir hoparlör arayanlar için Xiaomi Sound Pocket en iyi modellerden biri. Aynı zamanda yine kompakt bir model arayışında olanlar için JBL Go Essential 2 iyi bir alternatif oluşturuyor.
1.500-5.000 TL Arasında En İyi Bluetooth Hoparlörler
Orta halli bir bütçesi olup biraz da pil ömrü uzun gitsin isteyenlerin değerlendirebileceği modellerden biri Sony SRS-XB100. IP67 koruma sunmasıyla bu segmentte değerlendirilebilecek en iyi seçeneklerden biri. Aynı zamanda JBL Clip 5 de hoparlörünü çantasına veya uygun bir askıya takarak taşımak isteyenler için pratik bir seçenek. Kompakt gövdesi, klipsli tasarımı ve suya-toza dayanıklılık derecesi açık hava kullanımlarında avantaj sağlayabiliyor.
5.000 TL Üzeri Premium Bluetooth Hoparlör Seçenekleri
Bütçe sıkıntınız yoksa, biraz da premium bir deneyim yaşamak istiyorsanız Marshall Emberton III, tasarım ve uzun pil ömrünü bir arada isteyenlerin inceleyebileceği modeller arasında. Özellikle sürekli hoparlörü şarj etmekle uğraşmak istemeyenler için sunduğu 32 saati aşan çalma süresi dikkat çekiyor. Bose SoundLink Flex (2. Nesil) de daha çok taşınabilirlik ve ses deneyimine önem veren kullanıcılara tavsiye ediliyor. İkinci bir uyumlu hoparlörle stereo eşleşme ve Party Mode özellikleri de kullanım alanını genişletiyor.
SSS: Bluetooth Hoparlör Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Bluetooth Hoparlör Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Herkesin ihtiyacı ve beklentisi farklı olduğundan tek bir markayı "en iyi" olarak değerlendirmek doğru olmayacaktır. JBL, farklı boyut ve kullanım amaçlarına yönelik geniş ürün seçenekleriyle öne çıkıyor. Kompakt ve taşınabilir model arayanlara Sony, uzun pil ömrü ve tasarıma önem verenler için Marshall, taşınabilir ses deneyimini önceliklendirenlere de Bose hitap ediyor. Bütçesi sınırlı olanlar için de Anker Soundcore da öne çıkan markalar arasında.
Bluetooth Hoparlör Şarjda Kullanılır mı?
Bu durum markaya ve modele göre değişkenlik gösterir. Örneğin bazı hoparlörler şarj olurken müzik çalmaya devam edebilir ancak bu durumda yine de üreticinin kullanım kılavuzunda belirtilen koşullara uymak gerekir. Cihazı doğrudan güneş altında veya yüksek sıcaklıktaki bir ortamda şarj etmekten kaçının. Kesin bilgi için ürünün resmi kullanım talimatlarını kontrol etmenizde fayda var.
Bluetooth Hoparlör Televizyona Bağlanır mı?
Bluetooth ses çıkışını destekleyen televizyonlar uyumlu hoparlörlere kablosuz bağlanabilir. Ancak bağlantı yöntemi televizyonun modeline ve işletim sistemine göre değişir. Bazı televizyonlarda ses gecikmesi yaşanabileceğinden film ve oyun kullanımında düşük gecikme desteğini kontrol etmek faydalı olacaktır. Bluetooth çıkışı olmayan televizyonlarda uygun bir harici verici gerekebilir. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-bluetooth-hoparlor-markalari-h227837.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694669/694669-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Müzik Zevkinizi İkiye Katlayacak En İyi Bluetooth Hoparlör Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-cep-telefonu-markalari-h227879.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:09:08 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Cep Telefonu Markaları - 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ 2026 yılının en iyi cep telefonu markalarını, kullanıcı yorumlarını ve performanslarını inceliyoruz. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Uzun yazılım desteği ve iOS ekosistemi isteyenler için Apple, Android tarafında geniş model seçeneği arayanlar için Samsung, fiyat ve donanım dengesini önemseyenler içinse Xiaomi ve POCO değerlendirilebilecek markalar arasında bulunuyor. Ancak iyi bir telefon seçmek için sadece markaya odaklanmak yeterli değil. İşlemciye, kameraya, batarya kapasitesine ve garanti koşullarına da bakmak gerekiyor.
Bu rehberde 2026'nın en iyi cep telefonu markalarını, kullanım amacına göre öne çıkan modelleri ve dikkat edilmesi gereken ayrıntıları ele alıyoruz.
Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Yeni bir telefon alırken yalnızca kamera kalitesine ya da işlemciye bakmak yanlış bir seçim yapmanıza yol açabilir. Çünkü telefonu kaç yıl kullanacağınız, gün içinde hangi uygulamaları kullandığınız ve ihtiyaç duyduğunuz özellikler de bu kararınızı etkiliyor. Beklentilerinizi göz önünde bulundurarak bir seçim yapmak, uzun vadede size en iyi kararı verdirecektir.
İşlemci Nanometre Değeri Performans ve Isınmayı Nasıl Etkiler?
Telefon işlemcilerinde kullanılan nanometre (nm) değeri, üretim teknolojisini ifade ediyor. Genel olarak daha gelişmiş üretim süreçleri, benzer koşullarda daha iyi enerji verimliliği sağlayabilir. Ancak yalnızca nanometre değerine bakarak bir işlemcinin diğerinden daha hızlı veya daha serin çalışacağını söylemek ne yazık ki doğru olmaz. İşlemci mimarisi, çekirdek tasarımı, grafik birimi, soğutma sistemi ve üreticinin güç yönetimi de performansı etkiliyor. Özellikle oyun oynarken telefonun ilk dakikalardaki hızı kadar uzun süreli kullanımda performansını ne ölçüde koruduğu önemli.
Telefon seçerken aşağıdaki detayları kontrol edebilirsiniz:

İşlemcinin günlük uygulamalarda ve oyunlarda sunduğu performans
Uzun süreli yük altında performans düşüşü yaşanıp yaşanmadığı
Cihazın soğutma tasarımı ve güç tüketimi
İşlemcinin yanı sıra RAM kapasitesi ve depolama türü

Ekran Teknolojileri Karşılaştırması: AMOLED, LTPO ve IPS
Neredeyse günün yarısını ekrana bakarak geçirdiğimiz için ekran teknolojisi de oldukça önemli bir bileşen olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıdaki tabloya bakarak ekran teknolojilerini basit bir şekilde karşılaştırabilirsiniz.



Ekran teknolojisi
Öne çıkan özellik
Dikkat edilmesi gereken




AMOLED
Derin siyahlar ve yüksek kontrast
Panel kalitesi ve parlaklık modelden modele değişir


LTPO
İçeriğe göre yenileme hızını dinamik biçimde ayarlayabilir
Her LTPO ekran aynı yenileme aralığını sunmaz


IPS LCD
Günlük kullanım için yeterli görüntü kalitesi sunabilir
Siyah seviyeleri genellikle AMOLED kadar derin değildir



Yazılım Güncelleme Süresi Telefonun Kullanım Ömrünü Nasıl Belirler?
Bir telefonun uzun süre kullanılıyor olması yalnızca donanımının güçlü olmasıyla ilgili bir durum değildir. İşletim sistemi güncellemeleri yeni özellikler getirirken güvenlik yamaları da cihazın korunmasına yardımcı oluyor. Telefonu satın almadan önce güncelleme süresinin başlangıcını, kalan destek dönemini ve güvenlik güncellemelerinin sıklığını kontrol etmenizde fayda var. Özellikle birkaç yıl kullanmayı planladığınız bir telefonda bu detaylar, başlangıçtaki donanım avantajı kadar önemli.
En İyi Cep Telefonu Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Her kullanıcının tercihi aynı olmayacağından tek bir en iyi telefondan bahsetmemiz mümkün değil. Bu yüzden amacına göre bir seçim yapmak, en doğru telefonu seçmenize olanak tanıyacaktır.
Fotoğraf ve Video İçin En İyi Kameralı Telefon Modelleri
Eğer kamera sizin için önemliyse, gün içinde profesyonel çekimler yapmak istiyorsanız Apple iPhone 17 ve iPhone 18 Pro serisi, Samsung Galaxy S26 serisi ve Xiaomi 17 Ultra gibi modelleri inceleyebilirsiniz. Kamera seçimi yaparken sadece megapiksel sayısına odaklanmak, iyi bir tercih yapmanıza engel olacaktır. Görüntü sabitleme, gece çekimi, optik yakınlaştırma, ön kamera ve video kaydındaki çözünürlük seçenekleri de önem taşıyor.
Video çekimi için aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz: 

Ön ve arka kameranın video özelliklerini birlikte inceleyin.
Uzun kayıt sırasında ısınma ve depolama ihtiyacını hesaba katın.
Farklı ışık koşullarındaki örnek fotoğraf ve videoları karşılaştırın.
İhtiyacınız yoksa en pahalı kamera sistemine fazladan bütçe ayırmayın.

Oyun İçin En İyi Yüksek Yenileme Hızlı Telefonlar
Mobil oyunlarda yüksek yenileme hızı, destekleyen oyunlarda daha akıcı görüntü sağlayabilir. Ancak ekranın 120 Hz veya daha yüksek bir değere sahip olması tek başına iyi oyun performansı anlamına gelmiyor. POCO F9 Pro ve F9 Ultra gibi modeller, güçlü işlemci donanımıyla konumlandırılıyor. Oyun için telefon alırken bu modellerin yanı sıra Samsung Galaxy S26 serisini de işlemci, soğutma, ekran ve pil performansı açısından karşılaştırabilirsiniz.
Uzun Batarya Ömrü Arayanlar İçin En İyi Modeller
Şarj problemi yaşamak istemiyorsanız pil kapasitesi önemli bir başlangıç noktası oluşturuyor. Xiaomi'nin REDMI Note 15 serisinde 6.000 mAh, REDMI Note 15 Pro modellerinde ise 6.500 mAh seviyesinde pil kapasitesi belirtiliyor. POCO M8 Pro 5G de 6.500 mAh tipik pil kapasitesiyle listeleniyor. Tabii yine de yüksek mAh değerinin her koşulda daha uzun kullanım süresi anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Ekran parlaklığı, işlemci verimliliği, mobil şebeke sinyali ve uygulamaların arka plandaki etkinliği  de pil ömrünü etkiliyor. 
Katlanabilir Telefonlar: Kimler İçin Mantıklı?
Son zamanlarda katlanabilir telefon furyası epey artmış durumda. Bu tarz telefonlar, geniş bir ekranı daha taşınabilir bir gövdede kullanmak isteyenler için ideal bir model. Çoklu görev, belge okuma, profesyonel çekim ve video izleme açısından avantajlı olabiliyor. Bununla birlikte katlanabilir telefon almadan önce menteşe yapısını, ekranın katlanma bölgesini, onarım maliyetlerini ve garanti kapsamını incelemek gerekiyor. Eğer telefonu çoğunlukla mesajlaşmak ve arama yapmak için kullanıyorsanız standart bir model bütçeniz açısından daha mantıklı bir tercih olacaktır.
En İyi Cep Telefonu Markaları: Ekosistem ve Destek Karşılaştırması - 2026

Telefonları karşılaştırırken sadece amiral gemisi modellerine bakmak yanıltıcı olabilir. Aynı markanın giriş seviyesi telefonu ile üst segment cihazı arasında ekran, kamera, işlemci ve malzeme kalitesi bakımından ciddi farklar bulunuyor. 
iOS ve Android Ekosistem Karşılaştırması: Hangisi Kime Uygun?
Eğer Mac, iPad veya Apple Watch kullanıcısıysanız Apple'ın iOS ekosistemi cihazlar arası bağlantıyı kolaylaştırıcı olacaktır. Android kullanmaya alışkınsanız Samsung ve Xiaomi gibi üreticilerin telefonlarına bakmak iyi bir tercih olabilir.



Kriter
Apple iPhone
Samsung Galaxy
Xiaomi ve POCO




İşletim sistemi
iOS
Android
Android


Model çeşitliliği
iPhone ailesi
Giriş seviyesinden üst segmente
Redmi, Xiaomi ve POCO serileri


Ekosistem tercihi
Apple cihazlarıyla entegrasyon
Galaxy cihazları ve Android hizmetleri
Xiaomi cihazları ve Android hizmetleri


Seçim yaparken
Model ve depolama maliyeti
Seri ve güncelleme taahhüdü
Model bazında donanım ve destek



Markalara Göre Güncelleme Süresi ve Servis Ağı Karşılaştırması
Yazılım desteği konusunda markaların genel imajından ziyade alacağınız telefon modelinin resmi taahhüdünü esas almanız önemli. Samsung, bazı Galaxy modellerinde uzun süreli güncelleme politikası açıklıyor. Apple tarafında ise iOS uyumluluk listeleri hangi modellerin güncel işletim sistemini alabildiğini kontrol etmek için kullanılabilir. Aynı şekilde Xiaomi de model bazında değişebilen güvenlik güncelleme politikaları yayımlıyor. Bulunduğunuz şehirde yetkili servis bulunup bulunmadığını, garanti kapsamındaki işlemleri ve yedek parça koşullarını ayrıca kontrol etmeniz faydalı olacaktır.
Türkiye Garantisi ve Yurt Dışı Cihaz Arasındaki Fark Nedir?
Türkiye'deki resmi satış kanallarından alınan telefonlarda fatura, garanti belgesi ve satış koşullarının açık olması tüketici açısından avantaj sağlıyor. Ancak satın almadan önce garanti kapsamını ve cihazı satan firmanın yetkili olup olmadığını kontrol etmek gerekiyor. BTK'nın tüketici bilgilendirmesine göre yurt dışından getirilen cihazlar belirli bir süre kayıt yapılmadan kullanılabilse bile kayıt koşulları ve süreleri geçerli. Bu noktada cihazın IMEI durumunu resmi kanallardan sorgulamak gerekiyor.
Cep Telefonu Markaları: Kullanıcı Yorumları

Uzun vadede kullanıcı deneyimleri, alacağınız modeli karşılaştırma konusunda faydalı olacaktır. Bunun yanında tek bir şikayetten hareketle tüm markayı değerlendirmek de doğru bir kıstas olmayacaktır. Birden fazla kanaldan kullanıcı yorumlarını değerlendirerek seçiminizi yapmanızı öneririz.
Kullanıcılar İki Yıl Sonra Batarya Sağlığını Nasıl Değerlendiriyor?
Şarj alışkanlığı, sıcaklık, kullanım yoğunluğu ve pilin yaşı gibi etkenler batarya performansını ciddi şekilde etkiliyor. Bu sebeple aynı model telefonu kullanan iki kişinin pil deneyimi de birbirinden tamamen farklı olabilir. Yorumları incelerken şarjın normal kullanımda ne kadar gittiği, pil sağlığının zaman içindeki değişimi, şarj esnasında aşırı ısınmanın olup olmaması, pil değişimi gerektiğinde servis maliyeti ve işlem süreci gibi ayrıntılara bakabilirsiniz.
Yorumlara Göre Hangi Markalarda Güncelleme Sonrası Performans Korunuyor?
Yazılım güncellemesi sonrasında performansın nasıl değiştiği cihazın donanımına, güncellemenin içeriğine ve uygulamaların uyumluluğuna göre farklılık gösterebilir. Bir modelde görülen sorun, aynı markanın bütün telefonlarında yaşanacağı anlamına gelmez.
Uzun Süre Aynı Markayı Kullananlar Neden Marka Değiştirmiyor?
Kullanıcılar, alıştıkları işletim sistemi ve uygulama düzeni gibi noktaları bir anda bırakmak istemeyebiliyor. Bir markaya bağlı kalmak, sadece o markadan memnun olmakla da ilişkili olabilir. Yine de marka değiştirmenin ve model değiştirmenin oldukça basit bir işlem olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yalnızca yeni bir ekosisteme geçmeden önce veri aktarımının ve mevcut aksesuarların uyumluluğunun kontrol edilmesi gerekir.
Cep Telefonu Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Fiyat-performans açısından mantıklı bir telefon, her zaman ucuz bir model anlamına gelmez. Burada kritik nokta, ödediğiniz ücretin karşılığında ihtiyacınız olan özellikleri almanız ve beklentilerinizin karşılanıyor olması.
25.000 TL Altında En İyi Cep Telefonu Modelleri
Bu bütçe aralığında Xiaomi'nin REDMI Note 15 ve POCO M8 5G gibi modelleri değerlendirilebilir. Değerlendirme yaparken ekran kalitesi, pil ömrü, depolama kapasitesi ve güncelleme politikası birlikte incelenebilir. Telefon ağırlıklı olarak mesajlaşma, video izleme ve sosyal medya için kullanılacaksa üst segment bir cihaza genelde pek ihtiyaç olmayacaktır.
25.000-50.000 TL Arasında En İyi Telefonlar
Bu bütçe aralığında Samsung Galaxy A37 5G, Xiaomi REDMI Note 15 Pro ailesi ve POCO X8 Pro gibi modelleri tavsiye edebiliriz. Özellikle bu segmentte seçim yapacaksanız en yüksek RAM veya megapiksel değerine sahip modeli tercih etmek yerine kamera, ekran, işlemci ve yazılım desteğini kendi kullanım önceliğinize göre tartmanızda yarar var.
50.000 TL Üzeri Amiral Gemisi Telefon Seçenekleri
Premium bir deneyim yaşamak istiyorsanız ve bütçeniz buna uygunsa Apple iPhone 17 ve iPhone 18 Pro, Samsung Galaxy S26 serisi ve Xiaomi 17 Ultra gibi modellere göz atabilirsiniz. Bu modellerin fiyatları depolama seçeneğine ve kampanyalara göre değişiklik gösteriyor. Amiral gemisi telefonlar, güçlü donanım ve ek özellikler sunabilir. Ancak günlük kullanımınız temel uygulamalarla sınırlıysa orta segment bir cihaz da beklentilerinizi karşılayacaktır.
SSS: Cep Telefonu Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Cep Telefonu Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Bu soruya genelde herkesin cevabı alışık olduğu ekosisteme göre değişkenlik gösterecektir. iOS ekosistemi ve iPhone modellerini tercih edenler Apple'ı, Android'de geniş ürün seçeneği arayanlar Samsung'u, fiyat ve donanım dengesini önemseyenler ise Xiaomi ve POCO modellerini değerlendirebilir.
Telefon Kaç Yılda Bir Değiştirilmeli?
Telefonu belirli bir yıl dolduğunda mutlaka değiştirmek zorunda değilsiniz. Cihazın güvenlik güncellemeleri devam ediyor, bataryası yeterli çalışıyor ve performansı ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa kullanmaya devam edebilirsiniz.
Yenilenmiş Telefon Almak Mantıklı mı?
Yenilenmiş telefon, güvenilir bir satıcıdan alındığında bütçeyi korumaya yardımcı olabilir. Ancak yenileme belgesi, garanti kapsamı, batarya durumu ve cihazın fiziksel kondisyonu kontrol edilmelidir. Fiyat avantajını yeni cihazın garantisi ve uzun vadeli kullanım maliyetiyle karşılaştırmayı unutmayın. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-cep-telefonu-markalari-h227879.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694709/694709-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Fiyat Performansıyla Öne Çıkan En İyi Cep Telefonu Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                                                <item>
                    <guid isPermaLink="true">https://www.webtekno.com/en-iyi-hali-yikama-makinesi-markalari-h227950.html</guid>
                    <pubDate>Mon, 02 Nov 2026 09:08:43 +0300</pubDate>
                    <title>
                        <![CDATA[ En İyi Halı Yıkama Makinesi Markaları - 2026 ]]>
                    </title>
                    <description>
                        <![CDATA[ En iyi halı yıkama makinesi markaları 2026 rehberinde Bissell, Kärcher, Fakir ve diğer markaların modellerini; teknik özelliklerini, fiyatlarını ve kullanım alanlarını karşılaştırın. ]]>
                    </description>
                    <content:encoded>
                        <![CDATA[ Piyasada Bissell ve Kärcher gibi bu işin uzmanı markalardan Arçelik, Arnica ve Fakir gibi onlarca seçenek var ama "en iyi" olarak tek bir markadan söz etmemiz mümkün değil. Herkes için en doğrusu, evin ihtiyaçlarına ve kullanım alışkanlıklarınıza en çok uyan modeldir.
Bu rehberde size 2026 yılında öne çıkan en iyi halı yıkama makinesi markaları ve modellerini teknik detaylarıyla inceliyoruz. 
Halı Yıkama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? - 2026

Halı yıkama makinesi seçerken ilk olarak hangi yüzeyleri temizleyeceğinizi belirlemeniz gerekir. Eğer amacınız sadece araba koltuğundaki ya da kanepedeki sinir bozucu lekeleri almaksa taşınabilir bir model işinizi görecektir. Ama tüm evdeki büyük halıları düzenli olarak yıkamak niyetindeyseniz geniş başlıklı ve bu iş için tasarlanmış dikey modellere yönelmeniz şart gibi görünüyor.
Satın almadan önce şu özellikleri karşılaştırabilirsiniz:

Emiş gücü ve mümkünse üreticinin açıkladığı emiş performansı
Temiz su ve kirli su tanklarının kapasitesi
Halı, koltuk ve araç döşemesi için uygun başlıkların bulunması
Cihazın ağırlığı, hortum uzunluğu ve saklama kolaylığı
Deterjan maliyeti, filtre temizliği ve yedek parça erişimi
Üreticinin belirttiği yüzey uyumluluğu ve garanti koşulları

Emiş Gücü ve Su Tankı Kapasitesi Neden Birlikte Değerlendirilmeli?
Makinenin püskürttüğü suyu ve deterjanı yüzeyden ne kadar kusursuz geri çektiği, temizlik sonrası halının ne kadar sürede kuruyacağını belirliyor. Ancak "motor gücü çok yüksekse kesin hızlı kurutur" diye bir kaideden de söz edemeyiz. Su tankı kapasitesi ise tamamen konforla ilgili. Küçük bir lekeyi silerken tankın boyutu gözünüze batmazken üç odayı ardı ardına temizlemeye kalktığınızda minik hazneler yüzünden işiniz sürekli bölünür süreç eziyete dönebilir.
Sıcak Su ve Buhar Destekli Modeller Arasındaki Fark Nedir?
Sıcak suyla çalışan makineler, kirlerin çözülmesinde şüphesiz avantaj sağlar ancak her yüzey buna uygun değildir. Özellikle yün, ipek ya da hassas dokulu halılarda yüksek ısı veya yanlış müdahale renk solmasına ve liflerin kavrulmasına yol açabiliyor. Yani cihazın sıcak su ya da buhar veriyor olması evdeki her şeyi yıkayabileceğiniz anlamına maalesef gelmiyor.
Temiz ve Kirli Su Tankı Ayrımı Neden Önemli?
Temiz suyla kirli suyun aynı haznede buluşmadığı sistemler hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu mekanizmada kirli su, temiz suyla karışmıyor ve hazneyi söküp boşaltmak daha pratik oluyor. Örneğin Kärcher SE 3 Compact modelinde bu iki tanklı sistem oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Tankların hacmi kadar söküp takarken su damlatıp damlatmadığına ve içini kurutmanın kolay olup olmadığına da dikkat etmenizi öneririz.
En İyi Halı Yıkama Makinesi Modelleri: Kullanım Amacına Göre - 2026

Her makine aynı temizlik ihtiyacına cevap vermiyor. Dar alanlarda mucizeler yaratan kompakt bir model, salon halısının ortasında yetersiz kalabilir. Bu yüzden ihtiyacınızı iyi belirlemek, doğru modeli seçmek için oldukça önemli.
Geniş Halılar İçin En İyi Yüksek Kapasiteli Modeller
Büyük salonlar, koridorlar veya baştan sona halı kaplı odalar için el tipi makinelerle uğraşmak oldukça zor olabiliyor. Geniş başlıklı, halının üstünde rahatça kayan dikey modellerse bu noktada devreye giriyor. Burada bilinmesi gereken nokta taşınabilir makineler büyük halılardaki belirli lekeleri çıkarmak için kullanışlı olsa da tüm yüzeyi kısa sürede yıkamak için daha fazla zaman ve efor gerektirebiliyor olması.
Koltuk ve Döşeme Temizliği İçin En İyi Başlıklı Makineler
Kanepe, sandalye, yatak başlığı ya da araba koltuğu gibi dar ve dikey yüzeylerde püskürtmeli-emmeli taşınabilir cihazlar en iyi çözümdür. Bissell SpotClean Pro, bu kategoride adını en sık duyuran modellerden biri. Ayrıca Kärcher SE 3 Compact da hafifliği ve çift tanklı pratik yapısıyla koltuk ve araç içi temizliğinde iddialı bir seçenek.
Evcil Hayvan Sahipleri İçin En İyi Leke ve Koku Giderici Modeller
Patili dostların da yaşadığı evlerde tüy, çamur, mama ve sıvı lekeleriyle çok sık karşılaşılıyor. Bu tür kullanımlarda leke çıkarıcı başlığı olan makineler temizlik işini kolaylaştırabilir. Ancak tüyleri toplamakla kumaşa işlemiş lekeyi çıkarmak farklı işlemlerdir. Bissell SpotClean Pro, bölgesel kazalar için evcil hayvan sahiplerinin favorileri arasında. Daha büyük alanlar için ise yine Bissell’ın pet serisi dikey makineleri incelenebilir.
Araç İç Temizliği İçin En Uygun Taşınabilir Seçenekler
Araba koltuklarındaki inatçı lekeleri çıkarmak için makinenin hafif olması, dar aralara giren uçlara sahip olması ve kablosunun/hortumunun yeterince uzun uzanması gerekir. Kärcher SE 3 Compact ve Bissell SpotClean Pro araç temizliği için tercih edilen modellerden biridir.
En İyi Halı Yıkama Makinesi Markaları: Teknik Özellik Karşılaştırması - 2026

Her bir markanın ve modelin odaklandığı noktalar birbirinden farklı. Bu yüzden satın almadan önce öne çıkan özelliklerini incelemekte fayda var.



Marka
İncelenebilecek ürün grubu
Öne çıkan kullanım
Satın almadan önce




Bissell
SpotClean Pro, ProHeat 2X Revolution
Bölgesel leke ve döşeme temizliği; uygun modellerde geniş halılar
Başlık, tank kapasitesi ve bakım gideri


Kärcher
SE 3 Compact, Puzzi serisi
Ev içi döşeme temizliğinden daha yoğun kullanıma kadar farklı seçenekler
Ev tipi ve profesyonel modellerin ayrımı


Arçelik
BVT 65 A
Ev tipi halı ve koltuk temizliği
Aksesuarlar ve servis koşulları


Arnica
Hydra Spot serisi
Taşınabilir döşeme ve leke temizliği
Tank hacmi ve başlık seçenekleri


Fakir
Spot Cleaner serisi
Ev içi bölgesel temizlik
Modele göre değişen sıcak su ve buhar özellikleri



Kuruma Süresi Karşılaştırması: Hangi Makine Halıyı Daha Az Islatıyor?
Her makinenin kuruma süresi farklılık gösterebilir. Makinenin suyu geri çekme performansı kadar kullanılan su miktarı, halının lif yapısı, ortamın sıcaklığı ve havalandırma da sonucu etkiliyor. Bissell SpotClean Pro gibi taşınabilir makinelerle Kärcher SE 3 Compact gibi püskürtmeli-emmeli cihazları değerlendirirken bağımsız testlerde aynı yüzey, benzer leke ve eşit miktarda su kullanılarak yapılan karşılaştırmalara bakabilirsiniz.
Fırça Sistemi Karşılaştırması: Döner Fırça ve Sabit Başlık
Döner fırçalı makineler, halının derinliklerindeki kiri mekanik olarak kabartarak sökmenize yardımcı oluyor. Sabit başlıklı makineler ise tamamen vakum gücüyle temizlik sağlıyor. Hassas bir ipek veya yün halınız varsa döner fırçalar lifleri koparabilir, bu yüzden halınızın türü fırça seçiminde belirleyicidir.
Deterjan Kullanımı ve Sarfiyat Maliyeti Karşılaştırması
Halı yıkama makinesindeki toplam maliyet, kullanılan deterjan, filtreler, başlıklar ve servis giderleri gibi birçok noktaya göre değişiklik gösteriyor. Her makineye aynı deterjan konmayacağından burada markanın kullanım koşullarını incelemekte fayda var.
Halı Yıkama Makinesi Markaları: Kullanıcı Yorumları

Bir ürün alacakken kullanıcı deneyimleri çok önemli olabiliyor. Ancak yorumları değerlendirirken ürünün hangi amaçla kullanıldığına ve kullanılan yüzeyin türüne dikkat etmek gerektiğini unutmayın.
Kullanıcılar Leke Çıkarma Performansını Nasıl Değerlendiriyor?
Kullanıcıların leke çıkarma performansı değerlendirmelerinde Bissell SpotClean Pro markası öne çıkıyor. Yorumlara göre kullanıcılar, cihazın emiş gücünden ve özellikle yeni lekelerdeki başarısından oldukça memnun. Ancak cihazın ses seviyesi ve hortum uzunluğu en sık yapılan eleştiriler arasında.
Yorumlara Göre Halı Kaç Saatte Kuruyor?
Tüm halı türleri için aynı koşullarda ölçülmüş ve doğrulanmış bir süreden bahsetmek mümkün değil. Dolayısıyla her markanın da halıyı kurutma süresinin değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Kuruma süresini halının türü, kalınlığı, odanın havalandırılması ve temizlik sırasında ne kadar su kullanıldığı gibi detaylar belirliyor.
Makine Sahipleri Profesyonel Yıkamaya Göre Sonucu Nasıl Buluyor?
Ev tipi makineler küçük lekeleri ve belirli yüzeyleri temizlemek için kurtarıcı olabiliyor. Ancak profesyonel bir halı yıkama hizmeti bekliyorsanız elbette ev tipi makineler bu beklentiyi iyi bir şekilde karşılamayacaktır. Özellikle büyük, yoğun kirlenmiş veya hassas halılarda profesyonel hizmet daha uygun olabilir. 
Halı Yıkama Makinesi Fiyat-Performans Rehberi - 2026

Fiyat-performans değerlendirmesinde cihazın fiyatının akabinde hangi yüzeyleri temizleyebildiği, ne sıklıkla kullanılacağı ve bakım maliyeti de göz önünde bulundurulmalı.
4.000 TL Altında En İyi Halı Yıkama Makinesi Modelleri
Bütçeniz 4.000 TL ve altındaysa Kiwi veya Kumtel gibi kompakt leke çıkarıcılar döşemelerdeki acil müdahaleler için fiyat-performans açısından yeterli olurken derinlemesine temizlik veya üst düzey emiş gücüyle hızlı kuruma elde etmek istiyorsanız bütçeyi biraz artırıp Bissell, Kärcher ya da Arnica gibi markaların geniş başlıklı ve yüksek kapasiteli modellerine yönelebilirsiniz.
4.000-12.000 TL Arasında En İyi Halı Yıkama Makineleri
Bu bantta öne çıkan Arnica Hydra Spot, Fakir Spot Cleaner serisi ve Fantom’un ıslak emişli modelleri evdeki koltuk, sandalye, araç döşemesi ve orta büyüklükteki halı leke temizliğinde son derece başarılı sonuçlar veriyor. Eğer amacınız acil kazalara müdahale etmek, koltukları yılda birkaç kez tazelemek ve evdeki halıların lekeli bölgelerini pratik bir şekilde temizlemekse bu bütçe aralığında uzun yıllar işinizi görecek fiyat-performans cihazlarını tavsiye edebiliriz.
12.000 TL Üzeri Premium Halı ve Döşeme Yıkama Cihazları
Bu segmentte liderliği elinde tutan Bissell SpotClean Pro, geniş halılar için tasarlanmış dikey gövdeli Bissell ProHeat 2X Revolution serisi, Kärcher SE 3 Compact ve markanın profesyonel Puzzi ailesi öne çıkıyor. Yüksek watt gücüne sahip motorları sayesinde sıktıkları deterjanlı suyu halı liflerinin en derininden vakumlayarak çekerler, bu da temizlik sonrası kuruma süresini minimuma indirmiş olur.
SSS: Halı Yıkama Makinesi Markaları Hakkında Merak Edilenler

En İyi Halı Yıkama Makinesi Markası Hangisi? 2026 Editör Teknik Analizi
Her evin ihtiyacı farklı olduğundan tek bir markayı en iyi olarak belirlememiz doğru olmaz. Bissell taşınabilir leke temizleyicileriyle, Kärcher ise ev tipi ve profesyonel ürün aileleriyle değerlendirilebilir. Karar tamamen sizin kullanım alışkanlığınıza ve beklentilerinize bağlıdır.
Halı Yıkama Makinesi Her Halı Tipinde Kullanılır mı?
Hayır. Bu noktada halının lif yapısı, boya dayanımı ve üreticinin bakım talimatları göz ardı edilmemeli. Hassas halılarda su, deterjan veya fırça kullanımı zararlı olabilir. Bu yüzden kullanmadan önce ürünün yüzey uyumluluğunu kontrol etmeniz gerekiyor.
Halı Yıkama Makinesi Satın Almak mı, Kiralamak mı Daha Mantıklı?
Eğer evinizde çok sık kaza oluyors veya evcil hayvanınız varsa satın almak, uzun vadede kiralamaktan çok daha avantajlı olacaktır. Ancak yılda birkaç defa genel temizlik düşünüyorsanız kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz.
Halı Yıkama Makinesi Koltuk Temizliğinde Kullanılabilir mi?
Üretici, makinenin koltuk ve döşeme kullanımına uygun olduğunu belirttiği takdirde uygun modellerde kullanılabilir. Bu noktada uygun temizlik ürünü ve başlık seçmek gerektiğini de atlamamak gerekir. ]]>
                    </content:encoded>
                    <link>
                    <![CDATA[https://www.webtekno.com/en-iyi-hali-yikama-makinesi-markalari-h227950.html]]>
                    </link>
                    <media:content expression="full" height="900" type="image/jpeg" url="https://imgrosetta.webtekno.com/file/694876/694876-640xauto.jpg" width="1600">
                        <media:description type="plain">
                            <![CDATA[ Halı ve Koltuk Temizliğini Dert Edenler Toplansın: En İyi Halı Yıkama Makinesi Markaları - 2026 ]]>
                        </media:description>
                    </media:content>
                    <author>
                        zeynep.sahin09@hotmail.com
                        (Zeynep Şahin)
                    </author>
                </item>
                        </channel>
</rss>